حمایت از سیاست های پوپولیستی در طول همه گیری "کاهش" یافته است: یک گزارش جهانی

[ad_1]

توسط NEWSAMINS در 28 دی 1400
[ad_1]
پوپولیست ها
اعتبار: Pixabay / دامنه عمومی CC0

بر اساس یک «مجموعه کلان داده» که نشان دهنده نگرش بیش از نیم میلیون نفر در 109 کشور از سال 2020 است، حمایت از احزاب و سیاستمداران پوپولیست و توافق با احساسات پوپولیستی در طول همه گیری کاهش یافت.

تیمی از دانشگاه کمبریج می‌گوید که نشانه‌های واضحی از معکوس شدن «موج پوپولیستی» وجود دارد، زیرا رهبران پوپولیست شروع به سوء استفاده از ویروس کرونا کردند - همراه با میل به ثبات و کاهش نگرش‌های «قطبی‌کننده» در نتیجه جنبش. همه گیری افکار عمومی

نویسندگان گزارش جدید مرکز آینده دموکراسی (CFD) در کمبریج، این مطالعه را اولین بررسی جهانی از چگونگی تأثیر بحران کووید-19 بر باورهای سیاسی توصیف می‌کنند.

آنها می گویند تهدیدات ناشی از همه گیری منجر به تغییر "تکنوکراتی" در اقتدار سیاسی جهانی، با افزایش اعتماد به دولت و کارشناسانی مانند دانشمندان و مقامات دولتی شده است. با این حال، ایمان به روند دموکراتیک همچنان رو به کاهش بود.

دکتر روبرتو فوآ، یکی از مدیران CFD و نویسنده اصلی این گزارش، گفت: «تاریخ سیاست در سال‌های اخیر ظهور سیاستمداران ضد نظام است که با بی‌اعتمادی فزاینده نسبت به کارشناسان رشد می‌کنند».

«از اردوغان و بولسونارو گرفته تا «مردان قوی» اروپای شرقی، کره زمین موجی از پوپولیسم سیاسی را تجربه می‌کند. کووید 19 می تواند باعث رشد این موج شود.

"حمایت از انتخابات احزاب پوپولیست در سراسر جهان به گونه ای سقوط کرده است که ما آن را برای سیاستمداران محبوب تر نمی بینیم. شواهد محکمی وجود دارد که نشان می‌دهد این همه‌گیری به طور جدی افزایش پوپولیسم را کمرنگ کرده است.»

این یافته ها توسط موسسه سیاست عمومی بنت در کمبریج منتشر شده است.

به گفته محققان، ماه‌های اول همه‌گیری نشان داد که بسیاری از رهبران سیاسی در رتبه‌بندی‌ها افزایش یافته‌اند - یک اثر کلاسیک از "گردش به دور پرچم" در زمان‌های پر دردسر.

با این حال، محبوبیت رهبران پوپولیست در سراسر جهان تقریباً به محض شیوع ویروس کرونا شروع به کاهش کرد و از آن زمان تا کنون به کاهش خود ادامه داده است.

به طور متوسط، رهبران پوپولیست بین بهار 2020 و سه ماهه آخر سال 2021 کاهش 10 درصدی را تجربه کردند، در حالی که رتبه بندی غیرپوپولیستی - به طور متوسط ​​- به سطح قبل از همه گیری بازگشت.

حمایت از انتخابات نیز برای احزاب آنها کاهش یافته است - به وضوح در اروپا، جایی که نسبت افرادی که قصد رای دادن به یک حزب پوپولیستی * را دارند به طور متوسط ​​11 درصد کاهش یافته و به 27 درصد رسیده است.

در کل اروپا، محاصره های اولیه، قصد رای دادن به احزاب حاکم را افزایش داد. با این حال، همه پوپولیست‌های حاکم در این قاره - از پنج ستاره ایتالیا گرفته تا فیدز مجارستان - با این روند با بیشترین کاهش حمایت مخالفت کردند.

حمایت از احزاب پوپولیست اپوزیسیون اروپایی نیز در طول همه گیری همه گیر کاهش یافت - به طور متوسط ​​5 درصد به 11٪ - در حالی که برای اپوزیسیون "اصلی" افزایش یافت.

محققان چندین عامل را در کاهش جذابیت پوپولیسم پیشنهاد کرده اند. یکی از آنها کار اشتباهی است که توسط همه گیری دولت پوپولیستی انجام شده است: از وتوی بولسونارو روی ماسک گرفته تا پیشنهاد ترامپ برای "تزریق سفید کننده".

مطالعه این گزارش نشان می دهد که مردم رهبران پوپولیست را به عنوان منابع کمتر قابل اعتماد اطلاعات مرتبط با ویروس نسبت به همتایان میانه رو می بینند.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=jPA0pl1OiBQ[/embed]

در ژوئن 2020، موافقت دولت از بحران در کشورهایی با رهبران پوپولیست به طور متوسط ​​11 درصد کمتر از کشورهایی بود که حکومت میانه‌روی بیشتری داشتند. تا پایان سال 2020، این اختلاف به 16 امتیاز افزایش یافته است.

محققان همچنین دریافته‌اند که «قبیله‌گرایی» سیاسی - زمینه‌ای حاصلخیز برای پوپولیست‌ها - در بیشتر کشورها کاهش یافته است. درصد حامیان حزبی که نسبت به کسانی که علیه سیاستمداران مخالف رای می‌دهند ابراز «خصومت شدید» می‌کنند، در بیشتر کشورها (البته نه در ایالات متحده) در طول بحران کاهش یافته است.

دکتر خاویر رومرو ویدال، محقق و یکی از نویسندگان CFD، گفت: «این بیماری همه گیر یک حس هدف مشترک را تقویت کرده است، که ممکن است قطبی شدن سیاسی را که در دهه گذشته شاهد بودیم کاهش دهد. این ممکن است به توضیح اینکه چرا رهبران پوپولیست در تلاش برای بسیج حمایت هستند کمک کند.»

برخی از ایده های ترویج شده توسط پوپولیست ها در حال از دست دادن جایگاه خود هستند. سطوح توافق با ادعاهایی مانند "نخبگان فاسد" ملت ما را از هم جدا می کند یا "اراده مردم" باید محترم شمرده شود، تقریباً در هر ملتی که مورد مطالعه قرار گرفته است، کاهش یافته است.

به عنوان مثال، توافق با چهار مورد از این قبیل در بین سال های 2019 تا 2021 به طور متوسط ​​9 درصد در ایتالیا به 66 درصد، 10 درصد در فرانسه به 61 درصد و 8 امتیاز در بریتانیا به 64 درصد کاهش یافت.

تعهد به این ایده ها نیز کاهش یافته است. حتی در میان حامیان، کمتر در همه کشورها نسبت به سال 2019 "به شدت موافق" هستند. در دموکراسی های توسعه یافته، این تغییر عمدتاً در میان افراد بالای 55 سال است.

علاوه بر این، مناطقی که شدیدترین کاهش در نگرش‌های پوپولیستی را دارند، از جمله مناطق فقیرتر «سمت چپ» هستند - از شرق لهستان تا جنوب ایتالیا و شمال مجارستان - که در مرکز لفاظی‌ها و حمایت‌های پوپولیستی قرار داشته‌اند.

فوی گفت: "این ممکن است به دلیل بازیابی تعادل ثروت باشد، زیرا مردم از شهرهای پر از ویروس فرار کرده اند." "علاوه بر این، بستن مرزها با کووید-19، مهاجرت و تجارت جهانی را موثرتر از هر دولت پوپولیستی متوقف کرده است."

با این حال، برخی از سیاست‌های «غیر لیبرال» در حالی که مردم در چنگال یک بیماری همه‌گیر بودند، شتاب بیشتری گرفتند. اکثریت در همه کشورهای بزرگی که در سال 2020 مورد بررسی قرار گرفتند از ممنوعیت دست دادن خوشحال بودند و بسیاری از مردم - از جمله اکثریت در ژاپن و آلمان - از محدود کردن بحث های آنلاین در مورد ویروس حمایت کردند.

محققان می گویند که پیامد افول پوپولیسم، تجدید باور به لیبرال دموکراسی نیست. حمایت از دموکراسی نیز که شاید به دلیل شهرت پوپولیست‌های در قدرت خدشه‌دار شده باشد، کاهش یافته است.

در عوض، شهروندان به طور فزاینده ای منابع قدرت تکنوکراتیک، مانند تصمیم گیری توسط کارشناسان «غیر سیاسی» را ترجیح می دهند.

در اوایل تابستان 2020، این باور که کارشناسان باید اجازه داشته باشند تا «بر اساس آنچه که برای کشور بهترین می‌دانند» تصمیم‌گیری کنند، با 14 واحد رشد به 62 درصد در اروپا و 8 امتیاز به 57 درصد در ایالات متحده رسید.

در حالی که اعتماد به دولت از زمان شیوع بیماری همه گیر به طور پیوسته افزایش یافته است، به طور متوسط ​​3.4 درصد در دموکراسی ها در سراسر جهان افزایش یافته است، ایمان به دموکراسی به عنوان یک سیستم سیاسی به سختی تغییر کرده است.

فوی گفت: «رضایت از دموکراسی تنها اندکی نسبت به پایین‌ترین پایان سال 2019 پس از جنگ بهبود یافته است و هنوز بسیار پایین‌تر از میانگین بلندمدت است.

برخی از بزرگترین کاهش در حمایت دموکراتیک در طول همه گیری در آلمان، اسپانیا و ژاپن بود، کشورهایی با جمعیت زیادی که به ویژه در برابر ویروس آسیب پذیر هستند.

در ایالات متحده، درصد افرادی که دموکراسی را روشی "بد" برای اداره کشور می دانند، از 10.5 درصد در پایان سال 2019 به 25.8 درصد در پایان سال 2021 بیش از دو برابر شده است.

فوی افزود: «این بیماری همه‌گیر خبرهای خوب و بد برای لیبرال دموکراسی به ارمغان آورده است. از سوی دیگر شاهد کاهش پوپولیسم و ​​بازگشت اعتماد به دولت هستیم. از سوی دیگر، برخی نگرش‌های غیر لیبرال در حال افزایش است و رضایت از دموکراسی بسیار پایین است.»


لفاظی های ضد کمکی تأثیر دارد، اما فقط در میان طرفداران سیاستمداران پوپولیست

اطلاعات بیشتر: گزارش: تنظیم مجدد بزرگ: افکار عمومی، پوپولیسم و ​​همه گیری
ارائه شده توسط دانشگاه کمبریج

نقل قول: حمایت از سیاست های پوپولیستی در طول همه گیری "کاهش" یافته است: گزارش جهانی (2022، 18 ژانویه)، استخراج شده در 18 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-populist-politics- collapsed-pandemic-global .html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب