تاردیگرادها را به ستاره ها بفرستید

[ad_1]

توسط NEWSAMINS در 17 دی 1400
[ad_1]
فرستادن زندگی به ستاره ها
اعتبار: دانشگاه کالیفرنیا - سانتا باربارا

اکنون نه تنها در زمینه علمی تخیلی، امکان سفر بین ستاره ای، به طرز وسوسه انگیزی در افق ظاهر شده است. اگرچه ممکن است ما آن را در زندگی خود نبینیم - حداقل نه نسخه واقعی تغییر شکل خیالی، حرکت بیش از حد، تا شدن در فضا - ما صحبت های اولیه ای در مورد اینکه چگونه زندگی می تواند با استفاده از فناوری در محدوده از اتصالات منظومه شمسی ما بگریزد، داریم.

برای استادان دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا، فیلیپ لوبین و جوئل روتمن، زمان بسیار خوبی برای زنده بودن است. آنها متولد نسلی هستند که شاهد پیشرفت‌های خیره‌کننده در اکتشافات فضایی بوده‌اند، خوش‌بینی افسارگسیخته و جرقه خلاق دوران اولیه فضایی، زمانی که انسان‌ها برای اولین بار کشف کردند که می‌توانند زمین را ترک کنند، را حمل می‌کنند.

روتمن، استاد برجسته دپارتمان زیست شناسی مولکولی، سلولی و تکاملی و یک دیوانه فضایی که خود را می شناسد، می گوید: «سفرهای آپولو به ماه یکی از مهم ترین رویدادهای زندگی من بود و تفکر هنوز هم مرا هیجان زده می کند.

تنها 50 سال از این دوران حیاتی می گذرد، اما دانش بشریت از فضا و فناوری برای اکتشاف آن به اندازه کافی بهبود یافته است تا روتمن به کیهان شناس تجربی لوبین بپیوندد تا به آنچه موجودات زنده نیاز دارند برای سفر در فاصله ای وسیع بیاندیشد. که ما را از نزدیکترین همسایه مان در کهکشان جدا می کند. نتیجه همکاری آنها در مجله منتشر شد قانون کیهان نوردی.

روتمن گفت: "من فکر می کنم این سرنوشت ماست که به تحقیق ادامه دهیم." "به تاریخ نوع بشر نگاه کنید. ما در حال تحقیق در سطوح کوچکتر و کوچکتر تا سطوح زیراتمی هستیم و همچنین در مقیاسی فزاینده تحقیق می کنیم. چنین تمایلی برای تحقیقات مستمر در قلب ما به عنوان یک گونه است. "

بزرگ فکر کن از کوچک شروع کن

بزرگترین چالش برای سفر بین ستاره ای انسان، فاصله زیاد بین زمین و نزدیکترین ستاره ها است. ماموریت‌های وویجر ثابت کرده‌اند که می‌توانیم اجسامی را به مسافت ۱۲ میلیارد مایل مورد نیاز برای خروج از بالون در اطراف منظومه شمسی، هلیوسفر، بفرستیم. اما کاوشگرهایی به اندازه یک ماشین که با سرعت بیش از 35000 مایل در ساعت حرکت می کردند، 40 سال طول کشید تا به آنجا برسند و فاصله آنها از زمین تنها کسری از فاصله آن تا ستاره بعدی است. اگر آنها به نزدیکترین ستاره بروند، بیش از 80000 سال طول می کشد تا به آن برسند.

این چالش تمرکز اصلی کار لوبین است که در آن او فناوری مورد نیاز برای رسیدن به منظومه شمسی بعدی را از نظر انسانی بازنگری می کند. پیشرانه شیمیایی سنتی روی هواپیما (همچنین به عنوان سوخت موشک شناخته می شود) مستثنی است. نمی‌تواند انرژی کافی برای حرکت سریع کشتی را فراهم کند و وزن آن و سیستم‌های فعلی مورد نیاز برای به حرکت درآوردن آن برای سرعت‌های نسبیتی که کشتی باید به آن برسد، قابل دوام نیست. فن‌آوری‌های نیروی محرکه جدید مورد نیاز است - و اینجاست که برنامه تحقیقاتی انرژی به رهبری UCSB از نور به عنوان "موتور پیشران" استفاده می‌کند.

لوبین، پروفسور فیزیک گفت: «این کار قبلاً برای هل دادن اجسام ماکروسکوپی با سرعتی نزدیک به سرعت نور انجام نشده بود. توده در واقع چنان مانع بزرگی است که تمام ماموریت های انسانی را در آینده قابل پیش بینی حذف می کند.

در نتیجه، تیم او بر روی ربات ها و فوتونیک متمرکز شد. كاوشگرهاي كوچك با ابزارهاي داخلي كه داده‌ها را حس مي‌كنند، جمع‌آوري و به زمين ارسال مي‌كنند تا 20 تا 30 درصد سرعت نور از خود نور، با استفاده از يك شبكه ليزر واقع در زمين يا احتمالاً روي ماه، تامين مي‌شوند. لوبین توضیح داد: «ما با آن از خانه خارج نمی‌شویم»، به این معنی که سیستم پیشرانه اصلی «در خانه» می‌ماند در حالی که فضاپیماها با سرعت‌های نسبیتی «پرتاب» می‌شوند. لیزر درایو اصلی برای مدت کوتاهی روشن می شود و سپس پروب بعدی آماده راه اندازی است.

لوبین گفت: "احتمالاً شبیه ویفر نیمه هادی با لبه ای برای محافظت از آن در برابر تشعشعات و بمباران غبار هنگام عبور از محیط بین ستاره ای خواهد بود." - احتمالاً برای شروع به اندازه دست شما خواهد بود. با توسعه برنامه، فضاپیما با قابلیت های بهبود یافته بزرگتر می شود. فناوری زیربنایی همچنین می‌تواند در حالت اصلاح‌شده برای تامین انرژی فضاپیماهای بسیار بزرگ‌تر در منظومه شمسی با سرعت‌های پایین‌تر مورد استفاده قرار گیرد، که به طور بالقوه امکان مأموریت‌های انسانی به مریخ را تنها در یک ماه، از جمله توقف، فراهم می‌کند. این روش دیگری برای گسترش حیات است، اما در منظومه شمسی ما.

با این سرعت های نسبیتی - تقریباً 100 میلیون مایل در ساعت - وافل ها تا 20 سال دیگر به منظومه شمسی بعدی، پروکسیما قنطورس، خواهند رسید. رسیدن به این سطح از فناوری مستلزم نوآوری و بهبود مستمر هم در صفحه فضایی و هم در فوتونیک است، جایی که لوبین شاهد "رشد تصاعدی" در این زمینه است. پروژه اصلی ایجاد نقشه راه برای پرواز نسبیتی از طریق نیروی محرکه انرژی جهت دار توسط ناسا و بنیادهای خصوصی مانند برنامه Starlight و Breakthrough Initiatives مانند برنامه Starshot پشتیبانی می شود.

روتمن که متوجه شد موجوداتی که او دهه‌ها مطالعه کرده بود سی الگانس نامیده می‌شوند، گفت: «وقتی فهمیدم جرم این ظروف می‌تواند به گرم یا بیشتر برسد، مشخص شد که می‌توانند حیوانات زنده را در خود جای دهند.» اولین زمینی باشید که بین ستاره ها سفر می کند. روتمن گفت، این کرم‌های گرد که به شدت مورد مطالعه قرار گرفته‌اند، ممکن است کوچک و معمولی باشند، اما آنها موجوداتی هستند که به طور تجربی کامل شده‌اند.

او گفت: «تحقیقات روی این حیوان کوچک تاکنون منجر به دریافت شش جایزه نوبل برای شش محقق شده است.

سی. الگانس قبلاً از جانبازان سفر فضایی به عنوان موضوع آزمایش‌هایی است که در ایستگاه فضایی بین‌المللی و روی شاتل فضایی انجام شده است، حتی از فروپاشی غم‌انگیز شاتل کلمبیا جان سالم به در برده است. در میان توانایی‌های ویژه‌شان، که با سایر مسافران بین‌ستاره‌ای بالقوه‌ای که روتمن در حال مطالعه آن‌ها هستند به اشتراک می‌گذارند، تاردیگرادها (یا به عبارتی عاشقانه‌تر، خرس‌های آبی) را می‌توان در یک انیمیشن متوقف شده قرار داد که در آن تقریباً تمام عملکردهای متابولیک متوقف شده است. هزاران نفر از این موجودات کوچک را می توان روی یک وافل قرار داد، در یک انیمیشن متوقف شده قرار داد و در آن حالت پرواز کرد تا به مقصد مورد نظر خود برسند. سپس می‌توان آن‌ها را در استارچیپ کوچک خود بیدار کرد و با رصدهایی که از طریق ارتباط فوتونی به زمین منتقل می‌شد، هر گونه تأثیر قابل توجه سفر بین ستاره‌ای بر زیست‌شناسی آنها را به دقت مشاهده کرد.

روتمن افزود: «ما می‌توانیم بپرسیم وقتی از مبدا روزانه خود با سرعتی نزدیک به نور پرواز می‌کنند و متابولیسم، فیزیولوژی، عملکرد عصبی، تولیدمثل و پیری خود را مطالعه می‌کنند، چقدر رفتار آموزش دیده را به خاطر می‌آورند.» «بیشتر آزمایش‌هایی که می‌توان روی این حیوانات در آزمایشگاه انجام داد، می‌توان روی StarChips هنگام عبور از فضا انجام داد. اثرات چنین اودیسه های طولانی بر زیست شناسی حیوانات ممکن است به دانشمندان اجازه دهد تا اثرات بالقوه بر انسان را تعمیم دهند.

روتمن می‌گوید: «ما می‌توانیم درباره طراحی ناقل‌های بین‌ستاره‌ای، هر چه که هستند، فکر کنیم، به گونه‌ای که می‌تواند مشکلات موجود در این حیوانات مینیاتوری را بهبود بخشد.

البته، توانایی فرستادن افراد به فضای بین ستاره ای برای فیلم ها عالی است، اما در واقعیت هنوز یک رویای دور است. تا زمانی که به این نقطه می رسیم، ممکن است اشکال زندگی مناسب تری یا انسان-ماشین های ترکیبی ایجاد کرده باشیم که انعطاف پذیرتر هستند.

لوبین گفت: «این یک برنامه برای یک نسل است. در حالت ایده‌آل، دانشمندان نسل بعدی به دانش ما درباره فضای بین ستاره‌ای و چالش‌های آن کمک می‌کنند و با بهبود فناوری، طراحی کشتی را بهبود می‌بخشند. از آنجایی که پیشرانه اصلی سبک است، فناوری پایه بر روی یک منحنی رشد تصاعدی است، مشابه الکترونیک با "قانون مور" به عنوان یک قابلیت در حال گسترش.

حفاظت از سیاره و توزیع فرازمینی

ما برای آینده قابل پیش بینی به منظومه شمسی خود وابسته هستیم. مردم دور از سیاره مادری ما شکننده و ظریف هستند. اما این امر باعث نشده است که لوبین، روتمن، تیم های تحقیقاتی آنها و همکاران مختلف آنها، از جمله یک متخصص تشعشعات و یک الهیدان آموزش دیده، هم جنبه های فیزیولوژیکی و هم جنبه های اخلاقی ارسال حیات به فضا - و شاید حتی گسترش حیات را در نظر نگیرند. فضا.

لوبین توضیح داد: "اخلاق حفاظت از سیاره وجود دارد" که به طور جدی احتمال آلودگی را از سیاره ما به دیگران یا برعکس در نظر می گیرد. «فکر می‌کنم اگر شروع به صحبت در مورد گسترش مستقیم حیات کنید، که گاهی اوقات پانسپرمیا نامیده می‌شود - این ایده که زندگی از جای دیگری می‌آید و از دنباله‌دارها و دیگر زباله‌ها به زمین ختم می‌شود، یا حتی عمداً از یک تمدن دیگر - ایده ارسال هدفمند زندگی سوالات بزرگی را ایجاد می کند."

تا کنون، نویسندگان می‌گویند خطر آلودگی در جلو وجود ندارد، زیرا کاوشگرهایی که به هر سیاره دیگری نزدیک می‌شوند در جو آن‌ها می‌سوزند یا در برخورد با سطح محو می‌شوند. از آنجایی که وافل ها در یک سفر یک طرفه هستند، هیچ خطری برای بازگشت میکروب های بیگانه به زمین وجود ندارد.

اگرچه هنوز در آستانه قرار دارد، به نظر می رسد نظریه پانسپرمیا توجه جدی، هرچند محدودی را به خود جلب کرده است، با توجه به اینکه چقدر آسان است که زندگی در شرایط مناسب گسترش یابد، و همچنین کشف چندین سیاره فراخورشیدی و دیگر اجرام آسمانی که ممکن است بوده یا باشند. ، پشتیبانی از زندگی همانطور که می شناسیم.

لوبین می‌گوید: «برخی از مردم فکر می‌کنند و ایده‌هایی را منتشر می‌کنند، مانند این که جهان یک آزمایش آزمایشگاهی توسط برخی از تمدن‌های پیشرفته است. "بنابراین مردم مطمئناً آماده اند تا در مورد تمدن های پیشرفته فکر کنند. سوالات خوب هستند، اما پاسخ ها بهتر است.

سوال دیگری که در حال حاضر در جامعه گسترده کاوش های فضایی در حال بررسی است: اخلاق فرستادن افراد به مریخ و سایر مکان های دور با علم به اینکه ممکن است هرگز به خانه باز نگردند چیست؟ ارسال میکروارگانیسم های کوچک یا DNA انسان چطور؟ قدمت این مطالعات وجودی به اندازه اولین مهاجرت های انسانی و سفرهای دریایی است که احتمالاً در لحظه ای که آماده شروع این سفرها هستیم، پاسخ آنها خواهد آمد.

روتمن گفت: "من فکر نمی کنم ما باید و نخواهیم اشتیاق تحقیقی را که در ذات ماست سرکوب کنیم."


تیمی برای بررسی امکان استفاده از نیروی محرکه انرژی جهت دار برای سفر بین ستاره ای

اطلاعات بیشتر: استفان لانتین و همکاران، زیست شناسی فضایی بین ستاره ای از طریق پروژه نور ستاره، قانون کیهان نوردی (2021). DOI: 10.1016 / j.actaastro.2021.10.009
ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا

نقل قول: Sending Tardigrades to the Stars (2022، 6 ژانویه)، بازیابی شده در 7 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-tardigrades-stars.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir