آیا سرب در خاک شما پنهان شده است؟ توزیع نقشه های جدید پروژه در شیکاگو

[ad_1]

توسط NEWSAMINS در 6 بهمن 1400
[ad_1]
آیا سرب در خاک شما پنهان شده است؟  توزیع نقشه های جدید پروژه در شیکاگو
دانشجوی فارغ التحصیل و نویسنده مطالعه جورج واتسون (تصویر) در حال کار با دانشمندان دانشگاه ایلینویز و اساتید دانشگاه ایلینویز برای جمع آوری نزدیک به 1200 نمونه خاک در شیکاگو است. در طول آزمایش، هر نمونه فردی با سرب غنی می شود. اعتبار: دانشگاه ایلینوی

قرار گرفتن در معرض سرب در اوایل دوران کودکی می تواند پیامدهای مادام العمری از جمله آسیب مغزی، تاخیر در رشد و اختلالات یادگیری و رفتاری داشته باشد. جلوگیری از این نتایج مخرب به معنای اجتناب از سرب است، اما این تنها در صورتی امکان پذیر است که بدانید کجا آن را پیدا کنید.

سرب با خراش دادن رنگ و لوله‌ها به خانه‌های قدیمی پناه می‌برد، اما در بیرون و در خاک نیز کمین می‌کند. چیزی شبیه پای های گل آلود و زمین های باغ است که از کف چکمه هایت جدا می شوند تا به گرد و غبار خانه در گوشه های فراموش شده بپیوندند. به راحتی نادیده گرفته می شود، اما خاک می تواند منبع مهمی از سرب در محل زندگی و بازی کودکان باشد.

یک ابتکار جدید نمونه برداری خاک از دانشگاه ایلینویز و توسعه ایلینویز، افزایش سرب را در پارک ها و حیاط خلوت شیکاگو نشان می دهد. بر اساس این مطالعه، هر نمونه سرب بالاتر از سطح طبیعی 20 قسمت در میلیون (ppm) اندازه گیری کرد. و میانگین در پارک های شهری 11 برابر بیشتر بود: 220 ppm.

اندرو مارگنو، استادیار دپارتمان مطالعات فرهنگی دانشگاه U of I و نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: ارزیابی قبلی سرب در خاک در شیکاگو تنها 57 نمونه را انجام داد، بنابراین ما با یک مرتبه قدر افزایش یافتیم. اما ما به طور کلی همان نتیجه را یافتیم - حدود 10 برابر غنی‌سازی بالاتر از سطح سرب طبیعی خاک.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده حداکثر آستانه سرب در خاک را 400 ppm برای خاک برهنه که در آن کودکان بازی می کنند تعیین می کند و ایلینوی نیز از همین استاندارد استفاده می کند. ایالت های دیگر، مانند کالیفرنیا و مینه سوتا، آستانه را به مراتب محافظه کارانه تر به ترتیب 80 و 100 ppm تعیین کردند.

در شیکاگو 93 درصد نمونه های خاک بالای 80 پی پی ام هستند. اما با استفاده از استانداردهای EPA فدرال و ایلینویز، 94 درصد از نمونه ها زیر آستانه 400 ppm بودند.

مارگنو گفت: «ما در این منطقه خاکستری عجیب هستیم، جایی که، بسته به دستورالعمل‌های دولتی که دنبال می‌کنید، در اکثر نقاط شهر یا خوب هستید یا خیر. "راستش، هر چند، من متعجب شدم که میانگین های ما بالاتر نبود. یاردهای فردی در این مطالعه تا 3000 پی پی ام اندازه گیری شد، و بسیاری از شهرهای ایالات متحده نقاط داغی دارند که بسیار فراتر از آن است. بنابراین می توانست خیلی بدتر باشد. ""

با این حال، Margeno از استاندارد محافظه‌کارانه‌تر کالیفرنیا حمایت می‌کند و به تحلیلی در سال 2015 اشاره می‌کند که قرار گرفتن در معرض سرب خاک را با سطح سرب خون و IQ کودکان مرتبط می‌کند. با این حال، او خاطرنشان می کند که سرب خاک همیشه دقیقاً به سطح سرب در خون تبدیل نمی شود. فراهمی زیستی به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله محتوای خاک رس و مواد آلی و به طور خاص، اینکه آیا خاک لخت یا پوشیده از چمن یا سیمان است.

تیم متوجه شد که سرب به طور نابرابر در متروی شیکاگو توزیع شده است. به طور کلی، سطوح سرب در حلقه های متحدالمرکز در اطراف مرکز شهر، معروف به حلقه، کاهش می یابد. اما نقاط حساس موضعی آنچه را که در غیر این صورت ممکن است ارتباط بین سطوح سرب و فاصله از Snare باشد را کنار گذاشتند.

«این در جنوب بود، به ویژه در سواحل جنوب شرقی، جایی که ما بیشترین مقدار را پیدا کردیم. مارگنو می‌گوید: ما همچنین در غرب نقاطی از سرب بالاتر پیدا کردیم، جایی که پارک گارفیلد را پیدا می‌کنید، و سپس به شمال نیز می‌روید، جایی که معمولاً مناطق پردرآمد را پیدا می‌کنید. «این مدل منعکس کننده ماهیت تاریخی آلودگی سرب زمانی است که از رنگ سرب و گاز سرب استفاده شده است. خانه های بیشتر، تردد خودروها بیشتر، سرب بیشتری در این مناطق ریخته شده است.

وی افزود: «در اینجا عدالت زیست محیطی قوی وجود دارد. «جوامع با منابع ناکافی، به ویژه آمریکایی های آفریقایی تبار در شیکاگو، به طور نامتناسبی تحت تأثیر این آلاینده ها هستند. سیاست‌های خط قرمز سیاه‌پوستان آمریکایی را مجبور به ورود به بخش‌هایی از شهرها کرد که معمولاً آلوده‌ترین شهرها بودند. این مشکل از بین نمی رود. رهبران شهر و جامعه در کل باید آماده سرمایه گذاری در نظارت و تلاش های کاهش برای اصلاح وضعیت باشند.

شهروندان شیکاگو می توانند منطقه مشترک خود را با نقشه مارجیو بررسی کنند، اما علیرغم تلاش های تیم نمونه برداری با تراکم بالا، نقشه نمی تواند سطوح مشتریان بالقوه را برای یک آدرس فردی تعیین کند. او با پروژه نقشه برداری شهری شیکاگو کار می کند تا خاک را به نقشه تعاملی خود اضافه کند و داده ها از قبل در MapMyEnvironment، یک پایگاه داده منبع باز برای تجسم خطرات زیست محیطی یکپارچه شده اند. در حال حاضر، مارگنو می‌گوید که مردم باید قبل از باغبانی یا فرستادن کودکان به بازی، اگر در محله‌های سربدار زندگی می‌کنند، خاک خود را آزمایش کنند.

برخی از بخش‌های شهر، به ویژه در نزدیکی دو فرودگاه محلی - اوهار و میدوی - به‌طور شگفت‌انگیزی سرب پایینی داشتند.

بنزین سرب هنوز در سوخت جت - موتورهای کوچکی مانند سسنا - استفاده می شود، اما سوخت جت نه. بسیاری از سهامدارانی که با آنها صحبت کردیم فکر می کردند که فرودگاه ها باید پر از آلاینده باشند، اما آنها در سرب خوب بودند. پس این خبر خوبی است، "مارگنو گفت.

اگرچه تیم تحقیقاتی در این مطالعه بر روی سرب تمرکز کردند، اما زیر مجموعه‌ای از نمونه‌ها را برای فلزات سنگین دیگر از جمله جیوه، کادمیوم و آرسنیک تجزیه و تحلیل کردند. مارگنو می گوید این فلزات با سرب همراه نیستند.

این لزوما چیز خوبی نیست.

«در برخی شهرها که منبع آلاینده‌ها همان عملیات ذوب است، همه چیزهای ناپسند کنار هم گذاشته می‌شوند. بنابراین اگر سرب را که یکی از آسان‌ترین فلزات سنگین برای اندازه‌گیری است اندازه‌گیری کنید، می‌دانید که خطری برای تمام فلزات دیگر وجود دارد. او گفت: «این مورد در اینجا نیست، که از منابع متنوع آلاینده های فلزی در شیکاگو صحبت می کند.» این یک کشف رقت انگیز است. این بدان معناست که فقط به دلیل اینکه شما سرب کم دارید، به این معنی نیست که آرسنیک یا کادمیوم کم دارید، که می تواند در این خاک ها غنی شود.

تلاش نمونه‌برداری، طرحی را برای سایر شهرهای علاقه‌مند به نقشه‌برداری آلودگی خاک با سرب فراهم می‌کند. تیم Marzheno نزدیک به 1000 نمونه خاک را از پارک هایی که اغلب به عنوان زمین های عمومی بین پیاده روها و جاده ها پهنه بندی می شوند جمع آوری کردند. 156 مورد دیگر توسط دانشمندان غیرنظامی از حیاط خلوت شهر جمع آوری شد. اگرچه اندازه های نمونه به طور قابل توجهی متفاوت است، مقایسه های آماری نشان می دهد که دو نوع خاک می توانند نقشه های سرب در سطح شهر با الگوها و سطوح بسیار مشابه ایجاد کنند.

«در حیاط‌های خلوت، ما معتقدیم که بیشتر سرب از رنگ سرب به دست می‌آید، در مقایسه با جاده‌هایی که به احتمال زیاد سرب باقی‌مانده بنزین سرب‌دار است. اما هر دو نوع نمونه به ما توزیع مشابهی از سرب در شهر دادند. این خوب است، زیرا اگر مجبور شوید خانه به خانه بروید، در بزنید، زمان بیشتری طول می‌کشد تا تخمین‌ها در سراسر شهر انجام شود.

مقاله توزیع سرب در خاک در شیکاگو آمریکا در ژئودرما منطقه ای.


گرد و غبار خانه از 35 کشور جهان قرار گرفتن ما در معرض آلاینده های سمی و خطرات سلامتی را نشان می دهد

اطلاعات بیشتر: جورج پی واتسون و همکاران، توزیع سرب خاک در شیکاگو، ایالات متحده، ژئودرما منطقه ای (2021). DOI: 10.1016 / j.geodrs.2021.e00480
ارائه شده توسط دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign

نقل قول: آیا سرب در خاک شما پنهان شده است؟ توزیع نقشه های پروژه جدید در شیکاگو (2022، 25 ژانویه)، بازیابی شده در 26 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-lurking-soil-chicago.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.


[ad_2]
https://20khababr.ir https://afkharebartar.ir https://akhabarebartar.ir https://andnews.ir https://avatefepak.ir https://baranmajale.ir https://behtaringam.ir https://daltek.ir https://elmitarin.ir https://fardayeashena.ir https://forbos.ir https://foxirani.ir https://gisoon.ir https://hodhodirani.ir https://iranisard.ir https://kahkashani.ir https://lasttimes.ir https://lilaki.ir https://livejame.ir https://magirani.ir https://majaleiranian.ir https://mervina.ir https://mineralnews.ir https://modirezard.ir https://momon.ir https://moniseh.ir https://nationaliran.ir https://netcrafti.ir https://news-single.ir https://newsexpress.ir https://newslife.ir https://newsspot.ir https://newsteen.ir https://nikmag.ir https://officemag.ir https://okaziyon.ir https://one-news.ir https://pandamag.ir https://parsroids.ir https://patris-fun.ir https://senatornews.ir https://seratmag.ir https://sibala.ir https://sohanian.ir https://sosokan.ir https://tazekhabari.ir https://technoirani.ir https://timesirani.ir https://yamorani.ir https://yandexkhabari.ir https://abdoosnews.ir https://zehnenoandinsh.ir https://abestanews.ir https://abtinnews.ir https://akhbarebartaaar.ir https://akhbaremaaaa.ir https://akhbareshomaaa.ir https://akhshijnews.ir https://atrinnews.ir https://atroticnews.ir https://atshnews.ir https://bashariatemrooz.ir https://dastesalamatt.ir https://dostemansalam.ir https://elementorsite.ir https://emrooztafahom.ir https://ensanedirooooooz.ir https://etelaresankhabar.ir https://examplenews.ir https://fardaalefba.ir https://gisooyekhabar.ir https://halohekayatha.ir https://hashtadonoh.ir https://hekayatfardayeemaaa.ir https://honarmandkhabar.ir https://istgaheshomareyek.ir https://ketabkhoooon.ir https://kimyagaaaar.ir https://markazeakhbar.ir https://masternewss.ir https://mohamadrezasite.ir https://morvarideasia.ir https://mramins.ir https://naserinews.ir https://nasermr.ir https://newsamins.ir https://newsatropat.ir https://newscenterals.ir https://newsmineral.ir https://newsouls.ir https://newspishgamannn.ir https://newssalam.ir https://newsshans.ir https://newsworlds.ir https://parinews.ir https://patris-music.ir https://poshtibannews.ir https://powernewss.ir https://recordejadid.ir https://salamnewws.ir https://23ncfst.ir/ https://amiran-carpet.ir/ https://armanenergytec.ir/ https://blogenews.ir/ https://blogkhoon.ir/ https://bvfars.ir/ https://charsounews.ir/ https://chsnews.ir/ https://dezfil.ir/ https://dmwebmaster.ir/ https://dota2news.ir/ https://erfanhd.ir/ https://etminan110.ir/ https://faratarazkhabar.ir/ https://farsgardi20.ir/ https://footynews.ir/ https://goto98.ir/ https://ilyarkhabar.ir/ https://ir2khabar.ir/ https://iranalmanac.ir/ https://irandaryafest.ir/ https://khabarehaft.ir/ https://khabarontime.ir/ https://lolsms.ir/ https://maadgig.ir/ https://masoudtb.ir/ https://mp3news.ir/ https://music-ha.ir/ https://nakhlestankhabar.ir/ https://newcharge.ir/ https://news-links.ir/ https://news180.ir/ https://pimn.ir/ https://prmf.ir/ https://pvnews.ir/ https://rejawnews.ir/ https://sahab-co.ir/ https://samanbarg.ir/ https://semanews.ir/ https://shirinonews.ir/ https://soheilesonghor.ir/ https://tacity.ir/ https://taktanews.ir/ https://tarabaranmag.ir/ https://telegram-persian.ir/ https://tfcenter.ir/ https://trika.ir/ https://velninews.ir/ https://vidnaz.ir/ https://wajnews.ir/ https://your-news.ir/ https://zangannews.ir/ https://2016downloadnew.ir/ https://paxsolomusic.ir/ https://daryamedia.ir/ https://andikakhabar.ir/ https://seo-pbn.ir/ https://ghezelwich.ir https://panaztebtabriz.ir https://shayna-net.ir https://kanooneslamshahr.ir https://raynuts.ir https://honare2.ir https://itsama.ir https://flingpet.ir https://foreverpro.ir https://fraeesi.ir https://gkhabar.ir https://18amlak.ir https://pooyesh-khabar.ir https://matsef.ir https://photo-land.ir https://tabarestan118.ir https://disachain.ir https://chikaapp.ir https://mahestan18.ir https://radyaabkala.ir https://c-civil.ir https://saeeed.ir https://copytops.ir https://modirsearch.ir https://shz1music.ir https://m-khosravi.ir https://iranhayashi.ir https://iranian-dress.ir https://gigblog.ir https://basitcg.ir https://mashhadhekmat.ir https://rahetamin.ir https://radolyamani.ir https://bnemati.ir https://face-wood.ir https://tourvare.ir https://centertasisat.ir https://bidarirafsanjan.ir https://namahaa.ir https://30pp.ir https://script-tabadol-link.ir https://simayesarbedar.ir https://pakdashtiha.ir https://rentacars.ir https://2019movies.ir https://ekar24.ir https://saber-ramezani.ir https://teb-saharsina.ir
آخرین مطالب