یادگیری از طریق بازی “هدفمند” می تواند به اندازه یادگیری بزرگسالان برای حداقل هشت سال موثر باشد

[ad_1]

اعتبار: Unsplash / دامنه عمومی CC0

طبق یک تحلیل جدید، آموزش کودکان کوچکتر از طریق بازی “هدفمند” می تواند از جنبه های کلیدی یادگیری و رشد آنها حداقل به همان اندازه و گاهی بهتر از یادگیری مستقیم و سنتی حمایت کند.

این مطالعه که توسط دانشگاهیان دانشگاه کمبریج انجام شد، داده‌های تعدادی از مطالعات گسترده و منابع اطلاعاتی را جمع‌آوری و ارزیابی کرد که در مجموع تأثیر بازی هدایت‌شده را بر یادگیری حدود 3800 کودک سه تا هشت ساله ثبت کرد. بازی هدایت‌شده عموماً به فعالیت‌های آموزشی بازیگوشی اطلاق می‌شود که اگرچه به آرامی توسط یک بزرگسال هدایت می‌شود، اما به کودکان این آزادی را می‌دهد تا هدف یادگیری را به روش خود کشف کنند.

به طور کلی، این مطالعه نشان داد که این رویکرد بازیگوشانه برای یادگیری می‌تواند به اندازه روش‌های سنتی‌تر معلم برای توسعه مهارت‌های کلیدی مؤثر باشد: از جمله سواد، حساب، مهارت‌های اجتماعی، و مهارت‌های تفکر اساسی که به عنوان مهارت‌های اجرایی شناخته می‌شوند. نتایج همچنین نشان می‌دهد که کودکان می‌توانند بر برخی مهارت‌ها – به‌ویژه ریاضیات – از طریق بازی هدایت‌شده مؤثرتر از روش‌های دیگر تسلط یابند.

مزیت‌های نسبی یادگیری مبتنی بر بازی نسبت به سبک‌های یادگیری رسمی‌تر، یک بحث طولانی مدت در آموزش بوده است، اما بیشتر این بحث بر روی بازی آزاد و بدون پایان متمرکز شده است.

مطالعه جدید اولین تلاش سیستماتیک برای بررسی تأثیرات بازی هدایت شده به طور خاص است، که متمایز است زیرا از بازی ها یا تکنیک های بازی برای هدایت کودکان به اهداف یادگیری خاص، با حمایت معلم یا بزرگسالان دیگر، با استفاده از سؤالات باز استفاده می کند. و درخواست می کند.

این ممکن است برای مثال شامل ایجاد بازی هایی بر اساس تخیل باشد که کودکان را ملزم به خواندن، نوشتن یا استفاده از ریاضیات می کند. یا گنجاندن مهارت های ساده یادگیری اولیه – مانند شمارش – در بازی. چنین روش هایی در آموزش پیش دبستانی رایج است، اما در آموزش ابتدایی کمتر مورد استفاده قرار می گیرد – نقصی که مورد انتقاد برخی از محققان قرار گرفته است.

این تجزیه و تحلیل توسط دانشمندان مرکز بازی در آموزش، توسعه و یادگیری (PEDAL) در دانشکده آموزش دانشگاه کمبریج انجام شد.

دکتر الیزابت برن، یکی از نویسندگان، گفت: «این اواخر است که محققان شروع به مفهوم‌سازی یادگیری از طریق بازی به عنوان چیزی که در سراسر طیف وجود دارد، کرده‌اند. در یک انتها شما یک بازی رایگان دارید که در آن کودکان تصمیم می گیرند با حداقل مشارکت بزرگسالان چه کاری انجام دهند. از سوی دیگر، این یک یادگیری سنتی و مستقیم است که در آن یک بزرگسال به کودک می گوید چه کاری انجام دهد و فعالیت یادگیری را کنترل می کند.

«بازی هدایت‌شده جایی در وسط است. او فعالیت‌های بازیگوشی را توصیف می‌کند که حول یک هدف یادگیری ساخته می‌شوند، اما به بچه‌ها اجازه می‌دهند خودشان چیزهایی را امتحان کنند. دادن آزادی کاوش به کودکان، اما با راهنمایی های ملایم، می تواند برای آموزش آنها بسیار مفید باشد – شاید در برخی موارد بهتر از یادگیری مستقیم باشد.

پل رامچدانی، استاد بازی در آموزش، توسعه و یادگیری در دانشگاه کمبریج، می گوید: «گاهی بحث می شود که بازی در عین مفید بودن، به آموزش کودکان کمک چندانی نمی کند. در واقع، در حالی که هنوز سوالات بزرگی در مورد نحوه استفاده از بازی هدایت شده در کلاس وجود دارد، شواهد امیدوارکننده ای وجود دارد که به طور فعال یادگیری و توسعه را بهبود می بخشد.”

بازی هدفمند به ندرت به طور سیستماتیک به تنهایی مورد مطالعه قرار گرفته است، اما تیم تحقیقاتی 39 مطالعه انجام شده بین سال های 1977 و 2020 پیدا کرد که برخی از اطلاعات را در مورد ارزش آن در مقایسه با بازی آزاد یا یادگیری مستقیم، معمولاً در تحقیقات گسترده تر، به دست آورد.

با ترکیب نتایج مطالعاتی که به انواع مشابهی از نتایج یادگیری نگاه می کنند، محققان می توانند محاسبه کنند که چه بخشی از تأثیر کلی مثبت یا منفی بازی هدایت شده بر جنبه های مختلف حساب، سواد، عملکرد یا مهارت های اجتماعی-عاطفی در مقایسه با دیگران دارد. نزدیک می شود. این اندازه اثر با استفاده از Hedge اندازه گیری شد g; یک سیستم آماری پرکاربرد که در آن نتیجه 0 هیچ سود مقایسه ای را نشان نمی دهد و 0،2، 0،5 و 0.8 به ترتیب نشان دهنده اثرات کوچک، متوسط ​​و بزرگ است.

نتایج شواهد قابل‌توجهی ارائه می‌کنند که نشان می‌دهد بازی هدایت‌شده تأثیر مثبت بیشتری بر برخی از زمینه‌های اعداد کودکان نسبت به یادگیری مستقیم دارد. به عنوان مثال، بزرگی مقایسه ای تأثیر بازی هدایت شده بر مهارت های ریاضی اولیه 0.24 و 0.63 بر روی دانش فرم است. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد بازی هدایت‌شده به کودکان کمک می‌کند تا توانایی شناختی خود را برای جابجایی بین وظایف توسعه دهند.

در میان سایر یافته‌های مثبت، شواهد آماری معنی‌داری وجود ندارد که نشان دهد بازی هدایت‌شده برای هر یک از نتایج یادگیری مورد مطالعه کمتر از یادگیری مستقیم مؤثر است. به طور خلاصه، فعالیت‌های بازی هدایت‌شده حداقل تقریباً به همان مزایای یادگیری منجر می‌شوند که رویکردهای سنتی‌تر معلمان هدایت می‌شوند.

محققان انواع مختلفی از توضیحات ممکن را برای اینکه چرا بازی هدایت شده می تواند ریاضیات را بهبود بخشد، ارائه می دهند. یک احتمال این است که تحریک ملایمی که منجر به بازی می‌شود، می‌تواند روشی مؤثر برای آموزش کودکان برای کار کردن از طریق مراحل منطقی باشد، که اغلب شامل وظایف ریاضی است.

به طور مشابه، این واقعیت که بازی هدایت شده اغلب شامل یادگیری عملی است می تواند مهم باشد. برن گفت: «کودکان اغلب با مفاهیم ریاضی دست و پنجه نرم می کنند، زیرا آنها انتزاعی هستند. «اگر واقعاً از آنها در یک بازی خیالی یا زمینه بازیگوشی استفاده کنید، درک آنها آسان تر می شود. یکی از دلایل اهمیت بازی این است که از تجسم ذهنی پشتیبانی می کند.

به طور گسترده‌تر، نویسندگان پیشنهاد می‌کنند که بازی هدایت‌شده ممکن است بر ویژگی‌های دیگری تأثیر بگذارد که تأثیر مثبت و تأثیرگذاری بر پیشرفت تحصیلی دارند – به عنوان مثال، انگیزه، پشتکار، خلاقیت و اعتماد به نفس کودکان را افزایش می‌دهد.

دکتر کریستین اوفارل، یکی از اعضای ارشد دانشکده آموزش، می‌گوید: «بازی‌ها احتمالاً تأثیر مثبتی دارند که در تجزیه و تحلیل خود دیدیم، تا حدی به این دلیل که بر سایر مهارت‌ها و فرآیندهایی تأثیر می‌گذارند که زمینه یادگیری را فراهم می‌کنند. اگر بتوانیم در مورد اینکه چگونه بازی هدایت‌شده به این روش یادگیری را شکل می‌دهد بیشتر بیاموزیم، می‌توانیم به طور دقیق‌تری شناسایی کنیم که چگونه می‌توان از آن برای ایجاد تفاوت واقعاً چشمگیر در مدارس استفاده کرد.”

این مطالعه در مجله منتشر شد رشد کودک.


تأثیر تعطیلی مدارس: چرا سال پذیرش برای رشد کودک بسیار مهم است؟


اطلاعات بیشتر:
آیا رهبری در حین بازی می تواند یادگیری و رشد کودکان را در زمینه های آموزشی بهبود بخشد؟ مرور سیستماتیک و متاآنالیز، رشد کودک (2022).

ارائه شده توسط دانشگاه کمبریج

نقل قول: یادگیری از طریق بازی “هدفمند” می تواند به اندازه یادگیری بزرگسالان برای حداقل هشت سال موثر باشد (2022، 12 ژانویه)، که در 12 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/ 2022-01-effective بازیابی شده است. -adult -led-age.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kameralı su kaçağı bulma