گرما، بدون غذا، آب و هوای کشنده: تغییرات آب و هوایی باعث مرگ پرندگان دریایی می شود

[ad_1]

جفت گیری گاندس شمالی در جزیره بوناونتورا در نزدیکی شبه جزیره گاسپ، 31 ژوئیه 2017، در کبک، کانادا. گرم شدن کره زمین تأثیر مرگباری بر پرندگان دریایی دارد که به دلیل کمبود ماهی برای خوردن، ناتوانی در تولید مثل، گرگرفتگی و آب و هوای شدید از کاهش جمعیت رنج می برند. اعتبار: AP Photo / رابرت اف. بوکاتی، فایل

گرم شدن کره زمین اثرات مرگباری بر پرندگان دریایی دارد که به دلیل گرسنگی، ناتوانی در تولید مثل، گرگرفتگی و آب و هوای شدید از کاهش جمعیت رنج می برند.

تلفات آب و هوا به آلباتروس ها در نزدیکی هاوایی، گانت های شمالی نزدیک جزایر بریتانیا و پافین ها در سواحل مین ضربه زده است. برخی از پرندگان با بالا آمدن سطح دریا کمتر قادر به ساختن لانه و پرورش جوان هستند، در حالی که برخی دیگر نمی توانند در حالی که اقیانوس گرم می شود ماهی برای خوردن پیدا کنند.

دیوارها و سپرهای مشترک کاسین که در سواحل غربی زندگی می کنند نیز در تعدادی از شرایط که دانشمندان به طور مستقیم با گرم شدن کره زمین مرتبط هستند مرده اند.

به گفته محققان، با غذای کمتر، ورود دریاها به جزایری که پرندگان در آن شب را می گذرانند، و طوفان های مکرر که لانه ها را از بین می برند، بسیاری از پرندگان دریایی جوجه های کمتری تولید می کنند.

و گونه‌های درنا که در نزدیکی نیوانگلند زندگی می‌کنند، طی بارش‌های فزاینده و تگرگ که دانشمندان با تغییرات آب و هوایی مرتبط دانسته‌اند، از بین رفته‌اند. لیندا ولش، زیست شناس از خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده، گفت: برخی از گونه ها، از جمله ماهی صورتی در خطر انقراض، نمی توانند جوجه ها را رها کنند، زیرا هوای شدیدتر بچه های آنها را می کشد.

ولش گفت که جهان در حال گرم شدن به طور فزاینده ای نسبت به بسیاری از پرندگان دریایی غیر دوستانه می شود. او گفت: “در چند سال گذشته، آنها با شکست گسترده لانه سازی مواجه شده اند.” “من قطعا فکر می کنم آنچه که ما می بینیم عواقب بزرگی دارد.

گرما، بدون غذا، آب و هوای کشنده: تغییرات آب و هوایی باعث مرگ پرندگان دریایی می شود

رقص آلباتروس لایسان در جفت گیری جزیره مرجانی میدوی در شمال غربی هاوایی. پرندگانی که از علل مرتبط با آب و هوا رنج می برند شامل آلباتروس ها در جزایر هاوایی، لاپیدارهای شمالی نزدیک کانادا و کوتوله ها در سواحل مین هستند. اعتبار: AP Photo / لوسی پمونی، فایل

تعیین دقیق از دست دادن جمعیت پرندگان دریایی در مقیاس بزرگ و میزان آن به دلیل تغییرات آب و هوایی دشوار است. اما برآورد محققان دانشگاه بریتیش کلمبیا نشان می دهد که جمعیت پرندگان دریایی از اواسط قرن بیستم 70 درصد کاهش یافته است.

بر اساس مطالعه‌ای که در اوایل سال جاری در ژورنال انجام شد، موفقیت باروری نیز طی نیم قرن گذشته برای پرندگان دریایی ماهی‌خوار، به‌ویژه آنهایی که در شمال خط استوا زندگی می‌کنند، کاهش یافته است. علوم پایه.

محققان دانشگاه واشنگتن و سایر موسسات که ده‌ها گونه از پرندگان دریایی را در سراسر جهان مطالعه کرده‌اند، دریافتند که برخی از آنها تنها در 10 درصد از سطوح تاریخی موفق هستند. آنها همچنین دریافتند که در نیمکره جنوبی، مشکلات در یافتن ماهی، گونه هایی مانند پنگوئن ماژلانی را از تغذیه موفقیت آمیز جوجه ها باز می دارد.

گرما، بدون غذا، آب و هوای کشنده: تغییرات آب و هوایی باعث مرگ پرندگان دریایی می شود

جوجه کاسین در 8 ژوئیه 2006 در پناهگاه حیات وحش ملی فارالون در سانفرانسیسکو به نمایش گذاشته شده است. از بریتیش کلمبیا تا سن لوئیس اوبیسپو، کالیفرنیا، انقراض دسته جمعی پرندگان کوچک خاکستری شکم سفید گزارش شده است. AP Photo / بن مارگوت، فایل

دانشمندان می گویند که در سطح جهان، پرندگان دریایی عمدتاً به دلیل گرم شدن دمای اقیانوس ها در معرض خطر هستند. به گفته دانشمندان دولت ایالات متحده، در پنج دهه گذشته، بیش از 90 درصد از گرمای اضافی کره زمین ناشی از گرمایش جهانی توسط اقیانوس ها جذب شده است.

P. Dee Boersma، استاد زیست شناسی در دانشگاه واشنگتن و نویسنده این مطالعه گفت: گرم شدن دریاها، همراه با رویدادهای در حال مرگ که باعث مرگ هزاران پرنده گرسنه می شوند، حفظ جمعیت پایدار را برای برخی گونه ها دشوار می کند.

بوئرسما گفت که پرندگان دریایی مانند پنگوئن‌ها که از سال 1991 تقریباً سه چهارم در آفریقای جنوبی کوچک شده‌اند، منادی آن چیزی هستند که با گرم شدن کره زمین برای حیات وحش اتفاق می‌افتد.

او گفت: «این ساعت‌های اکوسیستمی مهم هستند زیرا نه تنها از دیدن آن‌ها لذت می‌بریم، بلکه به‌عنوان سیگنالی مهم هستند که بیش از حد پیش رفته‌ایم.»

گرما، بدون غذا، آب و هوای کشنده: تغییرات آب و هوایی باعث مرگ پرندگان دریایی می شود

پافین آماده فرود آمدن با منقاری پر از ماهی در ایسترن اگ راک در سواحل مین است. پافین ها به دلیل کمبود شاه ماهی با سرعت نگران کننده ای از گرسنگی مردند. گرم شدن کره زمین تأثیر مرگباری بر پرندگان دریایی دارد که به دلیل کمبود ماهی برای خوردن، ناتوانی در تولید مثل، گرگرفتگی و آب و هوای شدید از کاهش جمعیت رنج می برند. اعتبار: AP Photo / رابرت اف. بوکاتی، فایل

یکی از جدی ترین تهدیدات برای پرندگان دریایی کاهش پلانکتون ها و ماهی های کوچک در آب های سرد شمالی است. از بین رفتن خوراک ماهی ها و پلانکتون ها منجر به مرگ دسته جمعی پرندگانی مانند مچ دست کاسین شده است که در سال های اخیر توسط ده ها هزار نفر در امتداد سواحل اقیانوس آرام پرتاب شده اند.

یکی از بارزترین نمونه های مرگ و میر پرندگان دریایی در اثر گرمایش زمین، مرگ ده ها هزار جسد معمولی در سواحل غربی در اواسط سال 2010 بود. نزدیک به 8000 پرنده مرده در ساحلی در نزدیکی جنگل ملی آلاسکا در چوگاچ رها شدند.

دانشمندان بعداً دریافتند که گرم شدن آب باعث شد پرندگان از ساردین و ماهی کولی فراوانی که می خوردند محروم شوند و پرندگان گرسنه بمانند. این مرگ و میر در میان موج گرمای دریا به نام “لکه ها” اتفاق افتاد.

محققان دانشگاه لیدز دریافته‌اند که هزاران مایل دورتر در دریای شمال، مشکل مشابهی، لاپیدری‌های شمالی را مجبور کرده است تا دورتر به دنبال غذا بگردند و جوجه‌ها را در برابر شکارچیان بی‌نظارت و آسیب‌پذیر کرده است.

 • گرما، بدون غذا، آب و هوای کشنده: تغییرات آب و هوایی باعث مرگ پرندگان دریایی می شود

  پرده گوش اقیانوس اطلس در 21 ژوئیه 2019 بر روی ایسترن اگ راک، جزیره ای کوچک در سواحل مین فرود می آید. سمور اقیانوس اطلس، پرنده دریایی نمادین مین، یکی از بدترین فصل های تولید مثل خود را در دهه های اخیر در تابستان 2021 تحمل کرده است. ، به دلیل کمبود ماهی های کوچک که می خورند. اعتبار: AP Photo / رابرت اف. بوکاتی، فایل

 • گرما، بدون غذا، آب و هوای کشنده: تغییرات آب و هوایی باعث مرگ پرندگان دریایی می شود

  مستعمره ای از گاندهای شمالی و جوجه هایشان بخشی از جزیره بوناونچر را در نزدیکی شبه جزیره گاسپه در 31 ژوئیه 2017 در کبک، کانادا پوشش می دهند. به گفته محققان، با غذای کمتر، بالا آمدن سطح دریا که وارد جزایری می شود که پرندگان در آن شب را سپری می کنند، و طوفان های مکرر که لانه ها را پاک می کنند، بسیاری از پرندگان دریایی جوجه های کمتری دارند. اعتبار: AP Photo / رابرت اف. بوکاتی، فایل

 • گرما، بدون غذا، آب و هوای کشنده: تغییرات آب و هوایی باعث مرگ پرندگان دریایی می شود

  Gilemot در 18 ژوئیه 2019 یک ماهی قرمز اکدی را در صخره تخم مرغ شرقی در سواحل مین نگه می دارد. گرم شدن کره زمین عواقب مرگباری برای پرندگان دریایی دارد که به دلیل کمبود ماهی برای خوردن، ناتوانی در تولید مثل، از کاهش جمعیت رنج می برند. گرگرفتگی و زمان شدید اعتبار: AP Photo / رابرت اف. بوکاتی، فایل

 • گرما، بدون غذا، آب و هوای کشنده: تغییرات آب و هوایی باعث مرگ پرندگان دریایی می شود

  یک درنای معمولی از لانه خود در شرق اگ راک، پنجشنبه، 18 ژوئیه 2019، در سواحل مین محافظت می کند. دانشمندان می‌گویند خلیج مین سریع‌تر از اکثر اقیانوس‌های جهان گرم می‌شود و این موضوع دسترسی ماهی‌های خوراکی را تغییر داده است. اعتبار: AP Photo / رابرت اف. بوکاتی، فایل

افزایش سطح آب دریا یکی دیگر از نگرانی هاست. دان لیون، مدیر علوم حفاظت در مؤسسه پرندگان دریایی انجمن Audubon، گفت: مستعمرات آلباتروس در اقیانوس آرام مرکزی و هاوایی به مناطق کم ارتفاعی وابسته هستند که با سیل و طوفان های بزرگ روبرو هستند.

لیونز گفت: «مردم دهه‌هاست که واقعاً نگران بوده‌اند.

پرنده دریایی نمادین مین، خفاش اقیانوس اطلس، در تابستان امسال یکی از بدترین سال‌های تولیدمثل خود را در دهه‌های اخیر به دلیل کاهش در دسترس بودن ماهی‌های کوچکی که می‌خورند، متحمل شده است.

دانشمندان می‌گویند خلیج مین، جایی که پفین‌ها در جزایر کوچک لانه می‌کنند، سریع‌تر از اکثر اقیانوس‌های جهان گرم می‌شود و این باعث کاهش جمعیت ماهی‌ها شده است. لیون گفت که پرورش ضعیف، که چندین سال است در میان پرده گوش ادامه داشته است، یک “هشدار جدی” در مورد آینده پرندگان دریایی است.

شای ولف، مدیر اقلیم شناسی مرکز تنوع زیستی گفت: پرندگان دریایی یکی از بارزترین شاخص های سلامت اقیانوس های ما هستند. «این تشدید انقراض پرندگان دریایی پرچم‌های قرمز بزرگی هستند که افزایش دمای اقیانوس‌ها باعث ویرانی می‌شود.


هیچ چیز خنده‌داری در سال بد برای پافین‌های دلقک مین وجود ندارد


اطلاعات بیشتر:
WJ Sydeman و همکاران، عدم تقارن نیمکره در تغییرات اقیانوس و بهره وری محافظ اکوسیستم، علوم پایه (2021). DOI: 10.1126 / science.abf1772

© 2021 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا دوباره توزیع کرد.

نقل قول: Heat, No Food, Deadly Weather: Climate Change Kills Seabirds (2021، 1 دسامبر)، بازیابی شده در 1 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-food-deadly-weather-klima-seabirds. html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themes