کاربران شاخ کرگدن نشان می دهند که چرا یک تجارت قانونی به تنهایی باعث نجات کرگدن ها نمی شود

[ad_1]

اعتبار: Pixabay / دامنه عمومی CC0

تقاضا برای شاخ کرگدن در بازارهای آسیایی، به ویژه در ویتنام و چین، دیگر جمعیت کرگدن ها را در آستانه انقراض قرار داده است. در دهه گذشته، نزدیک به 10000 کرگدن توسط شکارچیان غیرقانونی در آفریقا کشته شده اند. سایر جمعیت کرگدن ها در آفریقا و آسیا به طور پیوسته در حال کاهش هستند و در سال 2020 کمتر از 30000 نفر از جمعیت 500000 نفری در اوایل قرن بیستم باقی مانده است.

شاخ کرگدن به دلیل شایعات در مورد خواص درمانی و به عنوان نمادی از وضعیت مطلوب است. برای جلوگیری از بحران شکار غیرقانونی کرگدن، پیشنهاد می‌شود که شاخ‌های تولید شده از کرگدن‌های زنده را می‌توان در تجارت قانونی به خریداران بین‌المللی فروخت تا تقاضا را برآورده کند. در عین حال، می‌تواند برای تأمین مالی فعالیت‌های ضد شکار غیرقانونی، ایجاد شغل برای مردم محلی، دلسرد کردن شکارچیان غیرقانونی و تشویق صاحبان خصوصی کرگدن به حمایت از کرگدن‌ها، درآمد ایجاد کند.

در تجارت بین‌المللی و قانونی، شاخ کرگدن را می‌توان ریزتراشه کرد و سیستمی برای صدور گواهینامه و مجوز برای جلوگیری از شستشوی لباس‌ها معرفی کرد.

اما اینکه آیا قانونی کردن تجارت بین‌المللی شاخ کرگدن می‌تواند به حفاظت از کرگدن کمک کند یا خیر، موضوعی است که در محافل حفاظت از آن بسیار مورد بحث است. مخالفان استدلال می کنند که تجارت قانونی ننگ مربوط به استفاده از شاخ کرگدن را از بین می برد و در نتیجه تقاضا را به سطوح خطرناک افزایش می دهد.

ما مطالعه جدیدی را منتشر کرده‌ایم که از طریق آزمایشی با 345 کاربر شاخ کرگدن در ویتنام به این معما می‌پردازد تا بینشی در مورد انتخاب آنها برای خرید شاخ کرگدن ایجاد کند.

ما دریافتیم که تجارت قانونی شاخ کرگدن، بازار سیاه موازی را از بین نمی برد، اما احتمالاً آن را کاهش می دهد. بینش ما می تواند برای ارزیابی اثرات احتمالی تجارت قانونی و توسعه سیاست ها و مداخلات برای مدیریت تقاضای شاخ کرگدن استفاده شود.

ترجیح کرگدن های وحشی

تجارت شاخ کرگدن بسیار سودآور است. در بازار سیاه، قیمت شاخ کرگدن می تواند تا 400000 دلار در هر کیلوگرم برای شاخ آسیایی و 20000 دلار در هر کیلوگرم برای شاخ کرگدن آفریقایی برسد.

در حالی که شاخ کرگدن عمدتاً به عنوان طب سنتی در ویتنام برای کاهش خماری، سم‌زدایی بدن و کاهش تب استفاده می‌شود (اگرچه هیچ مدرک علمی برای حمایت از این فواید وجود ندارد)، مقادیر زیادی شاخ کرگدن به بازار هنر و عتیقه‌جات در چین عرضه می‌شود.

تنها با مصاحبه با کاربران واقعی این محصول می توان به انگیزه خرید و ترجیحات شاخ کرگدن پی برد. با این حال، از آنجایی که شاخ کرگدن بسیار گران است، کاربران شاخ کرگدن اکثرا افراد مسن و بسیار ثروتمندی هستند که از بررسی رفتار غیرقانونی خود بی‌میل هستند.

آنها معمولاً نمی خواهند در مورد خرید و استفاده از شاخ کرگدن با محققانی که به آنها اعتماد ندارند صحبت کنند. همچنین به دلیل هدایای کوچک یا دلایل انتزاعی، مانند حفاظت از کرگدن، انگیزه شرکت در مصاحبه ها را ندارند. این یک چالش بزرگ برای مطالعه تاثیر تجارت قانونی بر تقاضای مصرف کننده است.

برای مصاحبه با تعداد زیادی از کاربران شاخ کرگدن، تیمی از همکاران پژوهشی را با حس شوخ طبعی، تجربه رنگارنگ زندگی و شجاعت واقعی استخدام کردیم. با یک پورشه اجاره‌ای و یک ساعت رولکس که از دوستان قرض گرفته‌ایم، به شبکه‌ها و باشگاه‌های مختلفی روی آوردیم که اغلب کاربران ثروتمند در آن جمع می‌شوند، مانند باشگاه‌های گلف و تنیس، و شبکه‌ای از خبرچین‌های کلیدی ایجاد کردیم تا به ما در معرفی پاسخ‌دهندگان بالقوه کمک کنند.

در مصاحبه‌هایشان، کارت‌های انتخاب را به آن‌ها نشان دادیم و با مهربانی از آنها خواستیم در مورد خرید شاخ کرگدن برای مصارف پزشکی در سناریوهای مختلف، از جمله تجارت بین‌المللی و قانونی شاخ کرگدن، انتخاب کنند.

مطالعه ما نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان کرگدن‌هایی را که در مزرعه پرورش یافته‌اند، مانند گاو یا اسب، نمی‌خواهند. آنها ترجیح می دهند و حاضرند برای شاخ کرگدن هایی که در طبیعت یا نیمه وحشی زندگی می کنند – به عنوان مزرعه های خصوصی که در آن باید غذا و آب پیدا کنند، بیشتر بپردازند، اما در زمان های خاصی از سال غذای اضافی دریافت می کنند. این به این دلیل است که مصرف کنندگان بر این باورند که شاخ کرگدن وحشی نسبت به آنهایی که در مزارع پرورش یافته در معرض گیاهان دارویی طبیعی هستند، اثربخشی دارویی بهتری دارند.

مصرف کنندگان تجارت قانونی را ترجیح می دهند. با این حال، کسانی که درآمد بالاتری دارند کمتر نگران حاکمیت قانون هستند. بنابراین، اگر عرضه قانونی شاخ کرگدن وحشی کافی نباشد، احتمالاً شاخ های شکار و دزدی را از عرضه کنندگان غیرقانونی خریداری می کنند.

عواقب حفاظتی

نتایج ما تا حدی از این استدلال حمایت می‌کند که تجارت قانونی می‌تواند ترجیحات بسیاری از مصرف‌کنندگان را به بوق‌های عرضه‌شده قانونی تغییر دهد.

با این حال، ترجیح قوی برای شاخ کرگدن وحشی یک نگرانی عمده است. در نتیجه، یک تجارت قانونی احتمالاً همچنان با رقابت بازار سیاه موازی روبرو خواهد شد.

این بدان معناست که میزان کاهش شکار غیرقانونی به عرضه قانونی شاخ کرگدن های وحشی و نیمه وحشی، توانایی کمپین ها برای تغییر ترجیحات مصرف کنندگان، میزان کاهش انگ و افزایش تقاضا و افزایش تجارت قانونی بستگی دارد. از تلاش‌های اجرایی در کشورهای عرضه و تقاضا.

نتایج ما نشان می‌دهد که استقرار کمپین‌ها بر تأثیر شرکای مرجع می‌تواند با تشویق افرادی که تأثیرات منفی استفاده از شاخ کرگدن را نداشته‌اند یا داشته‌اند، استراتژی مناسبی برای کاهش تقاضا باشد تا در بحث پیشروی کنند. کاربران کرگدن اغلب هنگام خرید یا استفاده از این محصول به صحبت های همسالان خود گوش می دهند. ما دریافتیم که هر چه همتایان بیشتر از شاخ کرگدن بدون تاثیر یا اثرات منفی استفاده کنند، احتمال خرید شاخ کرگدن توسط مصرف کنندگان کمتر است.

سوالات بی پاسخ

برخی از سوالات مهم در این مطالعه بی پاسخ مانده اند. آنها عبارتند از؛ میزان عرضه‌های قانونی می‌تواند تقاضای بالقوه رو به رشد بازار را برآورده کند و اینکه آیا مصرف‌کنندگان می‌توانند متقاعد شوند که تعداد کمتری از شاخ کرگدن مزایای سلامتی مشابهی با شاخ‌های کرگدن دارند، در صورت وجود.

علاوه بر این، تقاضای عمومی بین المللی برای شاخ کرگدن مشخص نیست که آیا تجارت شاخ کرگدن قانونی شده است یا خیر و هیچ تضمینی وجود ندارد که شاخ های قانونی بتوانند این تقاضا را برآورده کنند. مهمتر از آن، مصرف کنندگان تمایل زیادی به کرگدن های وحشی نشان می دهند و باور ندارند که شاخ کرگدن های نیمه وحشی یا پرورشی اثرات درمانی یکسانی دارند.

در نهایت، مطالعه ما فقط بینش هایی را برای مصرف کنندگان ویتنامی ایجاد می کند، در حالی که گردشگران چینی که برای خرید شاخ کرگدن از هانوی بازدید می کنند و بازار سرزمین اصلی چین تا حد زیادی ناشناخته باقی مانده است. اگرچه شواهد بیشتری برای تأیید اینکه آیا تجارت مشروع به حمایت از کرگدن ها کمک می کند یا نه نیاز است، کمپین ها برای کاهش تقاضا باید ادامه یابد.

این مطالعه از کمیته تحقیقات اخلاقی برای علم و SUND در دانشگاه کپنهاگ و شورای بررسی اخلاق در دانشگاه بهداشت عمومی در هانوی تأییدیه اخلاقی دریافت کرد. پاسخ دهندگان در مورد اهداف نظرسنجی، مزایا و خطرات احتمالی شرکت در نظرسنجی مطلع شدند و اینکه می توانند در هر زمان از مصاحبه انصراف دهند.


شاخ کرگدن NFT در آفریقای جنوبی به حراج گذاشته شد


ارائه شده توسط The Conversation

این مقاله توسط The Conversation با مجوز Creative Commons بازنشر شده است. مقاله اصلی را بخوانید.گفتگو

نقل قول: کاربران شاخ کرگدن نشان می‌دهند که چرا تجارت قانونی به تنهایی باعث نجات کرگدن‌ها نمی‌شود (۲۰۲۲، ۲۱ ژانویه)، بازیابی شده در ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲ از https://phys.org/news/2022-01- rhino-horn-consumers-reveal- مجاز. html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kameralı su kaçağı bulma