چهل درصد از جمعیت نهنگ های راست بال در اقیانوس اطلس شمالی، از خلیج سنت لارنس به عنوان زیستگاه فصلی استفاده می کنند.

[ad_1]

چهار نهنگ سمت راست اقیانوس اطلس شمالی در گروه به اصطلاح سورفکتانت یا SAG در خلیج سنت لارنس معاشرت می کنند. اعتبار: NOAA Fisheries / Alison Ogilvy

محققان 187 نهنگ منفرد سمت راست اقیانوس اطلس شمالی – حدود 40 درصد از جمعیت فهرست شده – را در خلیج سنت لارنس کانادا در تابستان شناسایی کرده اند. آنها از تصاویر نهنگ های راست اقیانوس اطلس شمالی که در طی مطالعات انجام شده بین سال های 2015 و 2019 جمع آوری شده بود استفاده کردند. بسیاری از نهنگ های راست در طول تابستان و پاییز در این منطقه باقی می مانند و عمدتاً در جنوب خلیج فارس تغذیه و ارتباط برقرار می کنند. تقریباً همه این نهنگ ها هر سال برمی گردند – مدلی که در جای دیگر دیده نمی شود – و تا 5 ماه باقی می مانند.

لیا کرو گفت: برای طراحی اقدامات موثر برای حفاظت از این گونه در معرض خطر، باید بدانیم چه زمانی و در کجا حضور دارند. کرو یک محقق پستانداران دریایی در آزمایشگاه مرکز تحقیقات شیلات شمال شرقی در وودز هال، ماساچوست و نویسنده اصلی مطالعه بر روی نهنگ سمت راست است که در مطالعه گونه های در حال انقراض. «ما دریافتیم که خلیج سنت لارنس زیستگاه مهمی برای بخش بزرگی از جمعیت است.

از جمله نتایج دیگر مطالعه:

  • به طور کلی، تک نهنگ ها در حالی که حضور داشتند، هر روز مسافت زیادی را طی نمی کردند
  • برخی از مردم در هر دو بخش شمالی و جنوبی خلیج سنت لارنس وقت می گذرانند
  • ماده های آبستن از جمله حیواناتی هستند که بین مناطق شمالی و جنوبی رفت و آمد می کنند

مناطق شمالی و جنوبی خلیج سنت لارنس توسط کانال لارنس و تنگه هونگدو از هم جدا شده اند. این راهروهای اصلی حمل و نقل، ترافیک کشتی های تجاری را از اقیانوس اطلس به مسیر دریایی سنت لارنس و دریاچه های بزرگ متصل می کند.

برای این مطالعه، محققان به عکس‌های افراد برای مطالعه جمعیت‌شناسی، توزیع فصلی و الگوهای حرکت نهنگ‌های راست‌گرا در خلیج فارس نگاه کردند. نهنگ ها با الگوهای منحصر به فردی از تکه های درشت بافت یا پینه در بالا و کناره های سرشان شناسایی شدند.

محققان دیگر دستگاه های شنود زیر آب به نام هیدروفون را در خلیج سنت لارنس مستقر کرده اند. آنها از سال 2015 شاهد افزایش حضور نهنگ های راست در برخی مناطق شدند. در همان سال، NOAA اولین بررسی های هوایی تخصصی را از نهنگ های راست در منطقه انجام داد و آنها را در خلیج فارس یافت. از آن زمان، ترکیبی از تلاش‌های ایالات متحده و کانادا، نهنگ‌ها را از طریق بررسی‌های بصری و دستگاه‌های استراق سمع صوتی در خلیج سنت لارنس زیر نظر گرفته است.

خلیج سنت لارنس تنها زیستگاهی نیست که نهنگ‌های راست، ماهیگیری و کشتیرانی در آن همپوشانی دارند. این مطالعه نشان می دهد که یک فرصت منحصر به فرد برای حفاظت از بخش خاصی از جمعیت در این منطقه از جمله ماده های زایشی و گوساله ها وجود دارد.

درک استفاده از زیستگاه های جدید توسط نهنگ های راست

در سال های 2017 و 2019، تعداد بی سابقه ای از نهنگ های راست مرده در خلیج سنت لارنس وجود داشت. آنها باعث اجرای سریع تدابیر کانادایی برای جلوگیری از مرگ و جراحت بیشتر در اثر گیرکردن وسایل ماهیگیری و برخورد با یک کشتی شدند.

در ایالات متحده در سال 2017، یک رویداد مرگ و میر غیرمعمول برای نهنگ های راست اقیانوس اطلس شمالی در سراسر محدوده خود اعلام شد که هنوز ادامه دارد. Fisheries and Oceans Canada یکی از اعضای تیم تحقیقاتی نهنگ اقیانوس اطلس شمالی UME است. این تلاش چند ملیتی به درک، پاسخگویی و بررسی موارد UME کمک می کند.

مویرا براون، دانشمند ارشد موسسه نهنگ کانادا و یکی از نویسندگان مقاله، بر اهمیت تحقیق برای تعیین مکان و فصلی بودن خوشه های نهنگ راست در خلیج سنت لارنس تاکید کرد. اطلاعات مربوط به زمان بندی و توزیع نهنگ های مناسب، مانند آنچه در این مطالعه وجود دارد، به مدیران آمریکایی و کانادایی کمک می کند تا اقدامات حفاظتی را توسعه دهند.

به روز

بین سال‌های 1980 تا 2010، بسیاری از نهنگ‌های راست‌گرا بهار را در خلیج کیپ کاد و آب‌های کیپ کاد سپری کردند. در تابستان، آن‌ها سپس به سمت شمال خلیج مین، خلیج فاندی و حوضه روزوی حرکت می‌کنند، جایی که طعمه مورد علاقه خود را پیدا می‌کنند – غلاف یا زئوپلانکتون. از سال 2010، این مدل با حرکت بسیاری از نهنگ ها به خلیج سنت لارنس در اواخر بهار و استفاده از زیستگاه های جدید در جنوب ماساچوست در طول سال شروع به تغییر کرد.

کرو گفت: «در طول دهه گذشته، توزیع نهنگ‌های راست‌بال در اقیانوس اطلس شمالی و الگوهای زیست‌گاهی کمتر قابل پیش‌بینی شده است. حیوانات زمان کمتری را در مکان‌هایی می‌گذرانند که در گذشته در آنجا جمع می‌شدند و ما شروع به تماشای آنها در مکان‌هایی کردیم که قبلاً آنها را در حال جمع شدن نمی‌دیدیم.»

تحقیقات هوایی و ناوبری برای به تصویر کشیدن این توزیع جدید و درک زمان، کجا و چرا حرکت نهنگ ها و تعداد آنها اقتباس شده است. مطالعات تأیید کرده اند که نهنگ های راست دست در طول تابستان در خلیج سنت لارنس فراوانتر هستند. آنها همچنین در اواخر زمستان و بهار متوجه افزایش تعداد نهنگ‌های دست راستی شدند که از خلیج کیپ کاد استفاده می‌کردند. علاوه بر این، مطالعات تأیید کرده است که نهنگ های راست دست تقریباً در تمام طول سال در جنوب جزایر مارتا واینارد و نانتاکت یافت می شوند.

آنجلا واندرلان گفت: “شیلات و اقیانوس‌های کانادا به بررسی‌های هوایی و تماشای نهنگ‌ها، از جمله عکاسی از افرادی که در آب‌های اقیانوس اطلس کانادا مشاهده شده‌اند، ادامه می‌دهند. تاکنون هشت جفت مادر و گوساله با عکس‌های گرفته شده در خلیج سنت لارنس در سال جاری شناسایی شده‌اند.” محقق در Fisheries and Oceans Canada و یکی از نویسندگان مقاله.

جمعیت گونه های نهنگ راست اقیانوس اطلس شمالی بیش از یک دهه است که در حال کاهش است. UME، که در سال 2017 راه اندازی شد، کاهش 50 فرد ثبت شده تنها در 4 سال گذشته را برجسته کرد (34 نهنگ مرده و 16 نهنگ به شدت مجروح شده). آخرین برآورد اولیه نشان می دهد که کمتر از 350 نهنگ راست اقیانوس اطلس شمالی و کمتر از 100 ماده بالغ وجود دارد. با توجه به فوریت بازسازی این گونه، زیستگاه های جدید در حال مطالعه هستند. تلاش‌های مهم دیگری هم در آب‌های کانادا و هم در آب‌های ایالات متحده برای کاهش مرگ و میر و جراحات ناشی از برخورد و درهم‌تنیدگی در وسایل ماهیگیری در حال انجام است. این دو علت اصلی مرگ و میر و آسیب جدی در نهنگ های راست و علل اصلی UME هستند.

کرو گفت: «این مطالعه درک ما را از استفاده از نهنگ‌های درست در خلیج سنت لارنس بهبود می‌بخشد، اما این سؤال را مطرح می‌کند که سایر افراد – بیشتر جمعیت – در تابستان کجا هستند. بسیاری از نهنگ‌های درست ممکن است از زیستگاه‌هایی استفاده کنند که ممکن است اقدامات حفاظتی برای آنها وجود نداشته باشد.”

تلاش های گروهی

مشاهدات عکاسی مورد استفاده در این مطالعه توسط 37 سازمان و فرد ارائه شده است. منابع اصلی پایگاه داده های کنسرسیوم نهنگ راست اقیانوس اطلس شمالی و کاتالوگ نهنگ راست بود که توسط آکواریوم نیوانگلند نگهداری می شد. این کاتالوگ حاوی داده ها و عکس های 750 نهنگ راست زنده و مرده است که از سال 1935 شناسایی شده اند.


گرم شدن اقیانوس اطلس نهنگ ها را مجبور می کند تا وارد زیستگاه های جدید شوند، خطر


اطلاعات بیشتر:
LM Crowe و همکاران، در میدان دید هواپیما: تجزیه و تحلیل بازپس گیری نشانه های نهنگ سمت راست اقیانوس اطلس شمالی در خلیج سنت لارنس، مطالعه گونه های در حال انقراض (2021). DOI: 10.3354 / esr01156

ارائه شده توسط دفتر مرکزی NOAA

نقل قول: چهل درصد از جمعیت نهنگ راست اقیانوس اطلس شمالی با استفاده از خلیج سنت لارنس به عنوان زیستگاه فصلی (2021، 2 دسامبر) استخراج شده در 2 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-forty -percent- North-atlantic- Whale.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagrabuy stripe accountsınırsız escort kadıköyinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü