چرا ایمپلنت دندان، بهترین گزینه ممکن برای جایگزینی دندان های از دست رفته است؟ مجله پزشک برتر

جای خالی به جا ما‌نده از افتادن یک دندان می تواند سبب شود دندان های مجاور به سمت همین فضا حرکت نمایند و به تدر

توسط NEWSAMINS در 1 دی 1401
جای خالی به جا ما‌نده از افتادن یک دندان می تواند سبب شود دندان های مجاور به سمت همین فضا حرکت نمایند و به تدریج تمامی دندان ها کج شوند و بایت، قابلیت جویدن، و نیز ظواهر فرد تحت تأثیر قرار گیرند. همین واقعه سبب ساز به پیدایش ایراداتی می شود که در آتی جایگزینی دندان را نیز طاقت فرسا خواهند کرد. بایت ضعیف می تواند به جهت مفاصل فکی- گیجگاهی TMJ نیز مشکلاتی ساخت نماید که سبب به بروز اختلال فکی- گیجگاهی TMD و سر درد خواهد شد. ولی یکی از از دلایل باخت ایمپلنت دندان بیماران در گیر به دندان قروچه، فشردن دندان ها به هم حساس سایر عادات پارافانکشنال هستند، ساعت های زیادی در روز این تماس های دندانی را دارند. عامل ها متعددی می تواند هزینه و بها ایمپلنت دندان را پایین اثر گذاری قرار بدهد. در ادامه مقاله به باز‌نگری علت درد ایمپلنت آنگاه چند سال می پردازیم. درنتیجه باعث ناکامی در درمان ایمپلنت خواهد شد (شکست در جوش تناول کردن ایمپلنت به استخوان). همینطور پروتز بر روی ایمپلنت نیز ممکن میباشد شکسته شود، ولی اکثر وقت ها می‌توان آن را ترمیم کرد، هر چند یک ایمپلنت شکسته شده یا جوش نخورده می بایست خارج شود. ایمپلنت شکسته شده یا شکست‌خورده (به خاطر بروز یک عفونت) را می‌توان اهمیت یک ایمپلنت نو جایگزین کرد. دندانی که دیگر امیدی به معالجه آن نمی باشد در طی یک جلسه کشیده می شود و در به عبارتی روزگار ایمپلنت دندان بجای آن کاشته می‌شود. این طریق به نسبت بقیه نحوه های درمانی دیگر همچون پل زدن ، پروتز دندانی و… مطلوب تر و روند انجام آن زیاد سهل وآسان هست ، همینطور به جراحی لثه زیادی نیز احتیاج ندارد . دسته‌بندی نشده ما در این نوشته درباره میزان، عارضه ها و معالجه درد ایمپلنت دندان صحبت می کنیم. نسبتاً نصف سوالاتی که از جراحان کلینیک ایرانمهر پرسیده می شود، درباره درد ایمپلنت دندان میباشد. درد ایمپلنت یکی از دغدغه های با افرادیست که میخواهند اهمیت این طرز دندان بکارند. بله، ایمپلنت دندانی هم نظیر دندان طبیعی، به بزاق و پلاک های موجود در دهن واکنش نشان دیتا و نیاز به دانسیته گیری دوره ای و چکاپ به وسیله دندانپزشک دارد.

شلیک در قرار سیاه +عکس

در شکل احساس درد، تا زمان مراجعه به دندانپزشک بر روی گونه‌ی خویش در نزدیکی ایمپلنت ریلکس شده یخ بگذارید. به کار گیری از یخ می‌تواند التهاب بافت های اطراف ایمپلنت را نیز کمتر دهد. یخ را مستقیماً بر بر روی پوست خویش قرار نداده و در آغاز آن را در یک حوله یا دستمال حوله‌ای بپیچید. پس در صورتی که متوجه هرگونه حرکت در ایمپلنت شدید، او‌لین مبادرت لازم عدم تکان دادن آن حیاتی گویش و یا به کار گیری از انگشتان به جهت محکم نمودن آن خواهد بود. این فعالیت می‌تواند سبب خارج شدن کامل ایمپلنت شود که یک آیتم اورژانسی دندانپزشکی خواهد بود.
  • افرادی که دهن و بدن تندرست تری دارند بخت بیشتری برای کاشت ایمپلنت موفق خواهند داشت.
  • همچنین مصرف پروتئین می تواند به ترمیم بافت های جراحت دیده یاری کند.
  • پیش از کار گذاشتن ایمپلنت اهمیت دکتر خود در مورد عوامل خطرساز منتهی به ناکامی ایمپلنت صحبت کنید.
  • به همین ادله ، دندان ها و لثه ها ممکن است از پوسیدگی و عفونت رنج ببرند.
مدت دوران اضطراری به جهت کامل شدن فرایند جوش تناول کردن ایمپلنت دندان بسته به محل کاشت و وضعیت مریض گوناگون است. بایستی توجه داشته باشد که پیروزی درمان کاملا متعلق به جوش تناول کردن یا نخوردن ایمپلنت دندان است. به طور معمول آن‌گاه از گذشت دو تا شش ماه جوش میل کردن ایمپلنت به طور تمام انجام می گیرد. پس از طی همین مدت می توانید با مراجعه به دندانپزشک خود، از جوش تناول کردن شالوده ایمپلنت دندان اطمینان یابید.

نظر خود را بنویسیدلغو جواب دادن

در لحاظ داشته باشید که ایمپلنت جایگزین ریشه دندان در استخوان فک می شود و تعداد ریشه های دندان ها اهمیت نیز یکی از نیست. به طور نمونه دندانهای قدامی و کرسی ریز فک تحت تنها یک ریشه داشته ولی کرسی های کوچک فک بالا و کرسی های تبارک فک اخبار هنری پایین دو ریشه دارند. اساسی این هم اکنون نیازی نیست که بیش از یک ایمپلنت به جهت هر دندان کاشته شود. در شرایطی دیگر نیز، هنگامی که گرافت های استخوانی لینک استخوانقبل از انجام ایمپلنت دندان تجویز می شود، نیاز به زمانه بیشتری می باشد.

۳ فوتی و شناسایی ۶۲ مریض نو کرونایی

به طور کلی، کل اشخاصی که یک و یا این که یک‌سری دندان خود را از دست دیتا اند، می توانند از ایمپلنت دندان برای حفظ زیبایی دندان ها و سالم دهان و دندان خود، استعمال نمایند. یکی از از نکات دارای در مراقبت از ایمپلنت دندان؛ رعایت بهداشت دهن به خصوص دندان است. ممکن است بعد از آن از کاشت ایمپلنت دندان یا حتی آنگاه از مدت‌ها شاهد لق شدن آن شوید که این مسئله می‌تواند سبب عفونت‌های شدید لثه و دندان و حتی باز‌نگری استخوان فک شما بشود. در عاقبت سفارش می‌شود بالافاصله پس از احساس لق شدن اپملنت به پزشک مربوطه مراجعه نمایید تا به معاینه دندان بپردازد و در رخ لزوم اقدامات حتمی را انجام دهد.

بهبود تندرست دهن و دندان

اگر لغزشی در ایمپلنت بازدید شود، آرم جراحت دیدگی استخوانِ اطراف ایمپلنت است. ضعیف شدن بافت های استخوانی و لثه ها، بروز عفونت های باکتریایی و رقیق شدن خون ناشی از مصرف نیکوتین و الکل هر کدام به نوبه خویش می توانند اثرات منفی بر سرانجام حاصل از معالجه ایمپلنت داشته باشند. ایراداتی مانند عدم بهبودی آسیب های ناشی از جراحی لثه و عدم ترمیم به موقع بافت های دهانی زخم دیده نیز از دیگر مواردی میباشند که در حین معالجه ایمپلنت می توانند مشکل آفرین باشند. همچنین درصورتیکه می خواهید درد ناشی از اثر گذاری سیگار و الکل بر ایمپلنت را کمتر بدهید خوب تر می باشد مصرف آن ها را حذف کرده و یا این که کمتر دهید. دقت داشته باشید بیست روز اولیه پس از جراحی لطفا از جویدن غذا بپرهیزید. اگر کاشت دندان یا این که ایمپلنت شما در یک سطح انجام شده میباشد و از قطعه اباتمنت استعمال کرده‌اند باید دست کم 20 روز پس از کاشت دندان غذایی را به وسیله دندان کاشته شده نجوید. حداکثر تا دو ساعت پس از کاشت دندان (ایمپلنت) بسته گازی که دکتر بر روی دندان شما قرار داده می باشد را مهم کمی فشار نگهدارید و بعد از آن بدور بیاندازید. اعتنا داشته باشید گاز در محل صدق قرار گرفته باشد.پس از گذشت دو ساعت هر 45 دقیقه گاز را ردوبدل کنید و گاز جدید روی محل ایمپلنت قرار دهید.

چه تعداد ایمپلنت برای پروتز متحرک متکی بر ایمپلنت (اوردنچر) در فک ذیل واجب است؟

پس از اتصال استخوان به ایمپلنت کاشته شده که حدود 4-3 ماه طول میکشد تراز دوم یا فاز پروتز ایمپلنت آغاز می شود. در مرکز ایمپلنت پزشک مهرداد فلاح ، نوع ایمپلنت مطلوب معمولا بر تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی اساس میزان استخوانی که بیمار در دهان دارد به او توصیه داده می شود. جایگزاری دندان های از دست رفته فورا دارای ایمپلنت های دندانی مانع از تغییر و تحول فضای فی مابین دندانی می شود.

مشکل ایمپلنت مناسب قیمت

قطعا هزینه آن هم ذهن شما را به خود مشغول کرده هست و دنبال راهی به جهت کاهش هزینه ی آن هستید. به جهت تدبیر عمده درباره دلایل از دست رفتن ایمپلنت این مقاله لاتین را تفاوت ایمپلنت دیجیتال و معمولی مطالعه نمایید. اگر ایمپلنت شما جراحت دیده است به هیچ تیتر اصلی آن مواد غذایی را نجوید. ترشح در دهن به شکل غیر قابل در اختیار گرفتن در حالی که عفونت هم یار آن باشد. در نظر گرفتن موقعیت بیمار هم در گزینش شیوه درمانی بسیار تاثیرگذار است. یکی از بهترین روش‌ها به جهت جایگزینی دندان ازدست‌رفته ایمپلنت دندان است. ولی به عوارض دیگری ممکن است این مبنا فلزی در جای خویش تثبیت نشود. اگر دندان هایتان را از دست دیتا اید یا در حال حاضر از پروتز های متحرک به کارگیری می کنید ، احتمالاً از لبخند خویش راضی نیستید. یکی از مهمترین دلایلی که می توانید روی ایمپلنت دندان سرمایه گذاری نمایید ، بهبود ظاهر شما است. شرایط حجمی استخوانی فک بیمار از سه دسته تیپ 1 و 2 و یا این که 3 باشد. استفاده آراسته از مسواک و نخ دندان، از پیدایش عفونت جلوگیری می کند. آن گاه از جراحی ایمپلنت از مسواک زدن به مدت یک روز دوری کنید. قالب گیری و تولید پروتز های دندانی که به روشی اهمیت و اساسی توجه مضاعف انجام می شود. لطفا عکس OPG تنظیم کنید و به دندانپزشک معالجتون مراجعه نمایید .

روش تعیین بهترین پزشک معالج ایمپلنت

یکی از بزرگترین مزایای ایمپلنت های دندانی آن می باشد که می توانند اقتدار جویدن را به طور کامل احیاء کنند. بخش اعظم بیماران نمی توانند بگویند بین دندان های طبیعی و ایمپلنت ها چه تفاوتی وجود دارد. آنان قادرند حساس وجود ایمپلنت به صورت کاملاً عادی طعام بخورند، مسواک بزنند و نخ دندان بکشند.
آخرین مطالب