پنج نکته که باید در مورد یک جفت ابزار آب و هوایی کوچک اما قدرتمند بدانید

[ad_1]

ابزارهای COWVR و TEMPEST در صندوق عقب فضاپیمای باری SpaceX Dragon. اعتبار: SpaceX

دو ابزار COWVR و TEMPEST که روز سه‌شنبه در ایستگاه فضایی پرتاب شدند، می‌توانند به پیشرفت‌های عمده در مجموعه اطلاعات کلیدی آب و هوا منجر شوند.

رادیومتر بردار باد اقیانوسی فشرده (COWVR) بزرگتر از یک یخچال کوچک نیست. آزمایش موقت برای طوفان ها و سیستم های گرمسیری (TEMPEST) حتی کوچکتر است – به اندازه یک جعبه غلات. با این حال، این دو ابزار علمی فشرده برای انجام یک کار عالی طراحی شده‌اند: انجام مشاهدات جوی با کیفیت بالا مانند ماهواره‌های هواشناسی، چندین برابر بزرگ‌تر از آنها و با کسری از هزینه.

این دو رادیومتر که توسط آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا در کالیفرنیای جنوبی ساخته شده اند، بخشی از برنامه آزمایش فضایی هیوستون 8 نیروی هوایی ایالات متحده (STP-H8) هستند و روز سه شنبه به عنوان بخشی از بیست و چهارمین ماموریت تجاری آژانس تدارکات اسپیس ایکس به سمت ایستگاه فضایی بین المللی می روند. . آنها به عنوان نمایشی از فناوری در نظر گرفته می شوند و اگر طبق برنامه ارائه شوند، پیش بینی آب و هوا می تواند رونق فناوری داشته باشد.

در اینجا پنج چیز وجود دارد که باید در مورد COWVR و TEMPEST بدانید:

آنها تلاش می کنند تا داده های با کیفیت بالا را مانند پیشینیان بسیار بزرگتر خود جمع آوری کنند

COWVR و TEMPEST با هم بسیاری از داده‌هایی را که دانشمندان برای پیش‌بینی آب و هوا و آب و هوا استفاده می‌کنند ارائه می‌کنند: آنها نه تنها سرعت و جهت بادهایی را که بر سطح اقیانوس می‌وزند، بلکه میزان بارندگی، رطوبت اتمسفر و میزان رطوبت را نیز اندازه‌گیری می‌کنند. به صورت عمودی و سایر شرایط در سطح اقیانوس و در جو توزیع شده است.

از سال 2003 تا 2020، این نوع اندازه‌گیری‌ها از ابزار 990 پوندی (450 کیلوگرمی) Windsat در ماهواره کوریولیس وزارت دفاع ایالات متحده به دست آمد. Windsat بسیار بیشتر از حد انتظار دوام آورد. اگر COWVR و TEMPEST ثابت کنند که می توانند از عهده این کار برآیند، آنها (و ابزارهای کوچکی مانند آنها) می توانند جای ماهواره های بزرگتر و قدیمی را بدون به خطر انداختن کیفیت داده ها بگیرند.

آنها پتانسیل بهبود پیش بینی طوفان را دارند

COWVR و TEMPEST به ایستگاه فضایی متصل خواهند شد، که حدود 16 بار در روز به دور سیاره ما در مدار پایین زمین از غرب به شرق می چرخد. با توجه به مدار منحصر به فرد ایستگاه، این دو ابزار بیشتر زمان خود را در عرض های جغرافیایی میانی و مناطق استوایی – مناطق مستعد طوفان – می گذرانند و بیشتر از حسگرهای مدارهای دیگر از آنها بازدید خواهند کرد. داده های اضافی به دانشمندان کمک می کند تا شکل گیری طوفان را بهتر درک کنند و سیستم های طوفان در حال تکامل را ردیابی کنند.

COWVR و TEMPEST همچنین می‌توانند داده‌ها را سریع‌تر از سایر ابزارهایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند به زمین ارسال کنند و به دانشمندان و پیش‌بینی‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا تشدید سریع بسیاری از طوفان‌ها را در زمان واقعی نظارت کنند. شانون براون، محقق ارشد COWVR مستقر در JW، می‌گوید: «بیشتر ماهواره‌ها فقط با چند ایستگاه زمینی در سراسر جهان ارتباط برقرار می‌کنند و این زمان می‌برد. “داده ها ممکن است مربوط به چند ساعت قبل باشد، قبل از اینکه حتی روی زمین باشد، و سپس هنوز باید پردازش شود.”

در عوض، COWVR و TEMPEST داده های خود را از طریق صورت فلکی ردیابی و انتقال ناسا (TDRS) به زمین ارسال خواهند کرد. براون گفت: “TDRS اساساً جریان مستقیم داده را فراهم می کند. بنابراین هنگامی که حسگرها از طوفان یا طوفان بزرگ عبور کنند، بلافاصله آن داده ها را دریافت خواهید کرد.” “اینها مشاهدات به روز خواهند بود که معمولاً در رویکرد سنتی در دسترس نیستند” – و چیزی که می تواند زندگی را نجات دهد.

داده های جامع آنها می تواند پیش بینی های آب و هوا و مدل های آب و هوایی را بهبود بخشد

5 چیز که باید در مورد یک جفت ابزار آب و هوایی کوچک اما قدرتمند بدانید

ابزار COWVR در طول آزمایش حرارتی در سال 2015. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech

فرکانس اندازه گیری COWVR و TEMPEST در مناطقی که در مدار خود هستند به آنها اجازه می دهد تا داده های جامع تری را نسبت به سایر ابزارها جمع آوری کنند – داده هایی که انتظار می رود عدم قطعیت در مدل های آب و هوا و آب و هوا را کاهش دهند.

تونی لی گفت: «سنسورهای ماهواره‌ای فعلی که سرعت و جهت باد را در سطح اقیانوس اندازه‌گیری می‌کنند، در مدارهای سنکرون خورشیدی قرار دارند، به این معنی که اندازه‌گیری‌ها را فقط در یک مکان در صبح و عصر انجام می‌دهند و بین آنها فاصله‌هایی ایجاد می‌کنند. JPL. ، رئیس مشترک کارگروه علمی مأموریت. مدار ایستگاه فضایی به COWVR و TEMPEST اجازه می دهد تا در زمان های مختلف روز اندازه گیری کنند و این شکاف ها را کاهش دهند.

مدل های آب و هوا و آب و هوا از این نوع داده ها برای پیش بینی استفاده می کنند. هر چه داده های موجود بیشتر باشد، مدل ها و برآوردهای مبتنی بر آنها دقیق تر خواهد بود.

آنها چگونگی تأثیر متقابل هوا و دریا بر آب و هوا و آب و هوا را روشن خواهند کرد

مقدار گرما و رطوبت آزاد شده از اقیانوس بر شرایط جوی تأثیر می گذارد. به همین ترتیب، شرایط جوی، مانند باد، بر جریان های اقیانوسی و توزیع گرما تأثیر می گذارد. هر چه دانشمندان بیشتر در مورد این فعل و انفعالات بیاموزند، بهتر درک خواهند کرد که چگونه بر آب و هوا در کوتاه مدت و آب و هوا در دراز مدت تأثیر می گذارد.

با این حال، به دست آوردن داده های مناسب برای بررسی این تعاملات می تواند دشوار باشد.

لی گفت: «روش سنتی برای مطالعه این فعل و انفعالات با ترکیب اندازه‌گیری‌های ماهواره‌های مختلف است که زمان‌های نمونه‌گیری متفاوتی برای اقیانوس و جو دارند. این اختلاف درک این فعل و انفعالات را برای دانشمندان سخت‌تر می‌کند، زیرا ما می‌توانیم باد را در بخشی از روز تماشا کنیم و باران و بخار آب جو را در زمان‌های مختلف روز تماشا کنیم.

اگر موفق شوند، COWVR و TEMPEST می توانند آن را تغییر دهند. هدف اصلی COWVR اندازه گیری سرعت و جهت باد در سطح اقیانوس است و TEMPEST اندازه گیری بخار آب اتمسفر است. از آنجایی که آنها با هم پرواز می کنند و در همان مناطق اندازه گیری می کنند، می توانند این داده های اضافی را همزمان دریافت کنند.

لی گفت: «اندازه‌گیری‌های همزمان متغیرهای مختلف، دشواری تفاوت در زمان‌های نمونه‌برداری را که از اختلاط اندازه‌گیری‌های ماهواره‌های مختلف در زمان‌های مختلف ناشی می‌شود، کاهش می‌دهد. این همچنین به آن‌ها اجازه می‌دهد فعل و انفعالاتی را که در مقیاس زمانی کوتاه‌تر اتفاق می‌افتند، توضیح دهند – برای مثال، تندبادهای باد اقیانوس را حرکت می‌دهند و باعث می‌شوند که گرمای آن در جو از دست برود.

آنها راه را برای صور فلکی ماهواره ای آینده هموار خواهند کرد

اگر COWVR و TEMPEST عملکرد خوبی داشته باشند، ثابت خواهند کرد که داده های جامع حیاتی برای پیش بینی آب و هوا و درک بهتر آب و هوا را می توان در بسته ای بسیار کوچکتر با هزینه بسیار کمتر از آنچه قبلا تصور می شد به دست آورد.

از آنجایی که ابزارها کوچکتر و ارزان تر هستند، سازمان ها می توانند سه یا چهار ماهواره کوچک را با قیمتی مشابه یکی از انواع بزرگتر پرتاب کنند. مجموعه‌ای از این ماهواره‌های کوچک قادر خواهند بود در یک منطقه اندازه‌گیری کنند – مانند طوفان در حال توسعه – بسیار بیشتر از یک ماهواره که می‌تواند منجر به اصلاح بیشتر مدل‌ها و پیش‌بینی‌های هواشناسی شود.


ابزارهای کوچک اما قدرتمند هواشناسی ناسا برای پرتاب آماده می شوند


ارائه شده توسط آزمایشگاه رانش جت

نقل قول: پنج چیزی که باید در مورد یک جفت ابزار آب و هوایی کوچک اما قدرتمند بدانید (2021، 21 دسامبر)، بازیابی شده در 22 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-pair-small -mighty- weather-instruments.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagrabuy stripe accountsınırsız escort kadıköyinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü