پلاستیک اقیانوس جوامع جدیدی از زندگی را در دریاهای آزاد ایجاد می کند

[ad_1]

غلاف ساحلی Hylaophenia pluma، یک خرچنگ در هوای آزاد (جنس Planes) و یک پوسته یقه غاز (جنس Lepas)، که تکه ای از زباله های شناور را مستعمره می کند. اعتبار: موسسه اسمیتسونیان

گیاهان و جانوران ساحلی راه جدیدی برای زنده ماندن در اقیانوس های آزاد یافته اند – با استعمار آلودگی پلاستیکی. نظر جدید منتشر شده در 2 دسامبر در ارتباطات طبیعی گونه‌های ساحلی را گزارش می‌کند که روی زباله‌ها صدها مایل تا دریا در دایره نیمه گرمسیری اقیانوس آرام شمالی رشد می‌کنند، که بیشتر به عنوان “زباله بزرگ اقیانوس آرام” شناخته می‌شود.

لینسی حرام، نویسنده اصلی و پژوهشگر پیشین فوق دکترا در مرکز تحقیقات زیست محیطی اسمیتسونیان (SERC) می گوید: «مشکلات پلاستیک فراتر از خوردن و درهم تنیدگی ساده است. این فرصت‌هایی را برای جغرافیای زیستی گونه‌های ساحلی ایجاد می‌کند تا به طور قابل‌توجهی فراتر از آنچه قبلاً فکر می‌کردیم امکان پذیر باشد.»

گرداب‌های پلاستیکی اقیانوسی زمانی تشکیل می‌شوند که جریان‌های سطحی آلودگی پلاستیکی را از سواحل در مناطقی که جریان‌های دوار اجسام شناور را که در طول زمان تجمع می‌کنند، به دام می‌اندازند، ایجاد می‌کنند. جهان حداقل پنج چرخ فلک پلاستیکی یا “لکه زباله” دارد. دایره نیمه گرمسیری اقیانوس آرام شمالی، بین کالیفرنیا و هاوایی، حاوی شناورترین پلاستیک است که تقریباً 79000 تن پلاستیک در منطقه ای بیش از 610000 مایل مربع شناور است. در حالی که “سطل زباله” نام اشتباهی است – بیشتر آلودگی میکروپلاستیک است، بسیار کوچک است که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود – زباله های شناور مانند تورها، شناورها و بطری ها نیز به صورت دایره ای جارو می شوند و ارگانیسم ها را از خانه های ساحلی خود با خود حمل می کنند.

پلاستیک اقیانوس جوامع جدیدی از زندگی را در دریاهای آزاد ایجاد می کند

لینسی حرام، زیست شناس دریایی که در طی یک سفر به بریتیش کلمبیا، موجودات زنده را روی پلاستیک اقیانوس مطالعه کرد. اعتبار: استفان پیج

اقیانوس باز جدید

نویسندگان این جوامع را نئوپلاژیک می نامند. «نئو» به معنای جدید است و «پلاژیک» به اقیانوس باز بر خلاف ساحل اشاره دارد. دانشمندان برای اولین بار پس از سونامی ژاپن در سال 2011، زمانی که دریافتند نزدیک به 300 گونه در سراسر اقیانوس آرام با زباله های سونامی طی چندین سال در سراسر اقیانوس آرام حرکت کرده اند، شروع به شک کردند که گونه های ساحلی می توانند از پلاستیک برای زنده ماندن در اقیانوس های باز برای دوره های طولانی مدت طولانی استفاده کنند. اما تاکنون، مشاهدات تایید شده گونه های ساحلی روی پلاستیک به طور مستقیم در اقیانوس باز نادر بوده است.

برای این کشف، حرام با موسسه Ocean Voyages، یک سازمان غیرانتفاعی که آلودگی های پلاستیکی را در طول سفرهای کشتیرانی جمع آوری می کند، و یک جفت اقیانوس شناس از دانشگاه هاوایی در مانوآ همکاری کرد. اقیانوس شناسان یان هافنر و نیکولای ماکسیمنکو مدل هایی ایجاد کرده اند که می توانند پیش بینی کنند که در کجای دایره نیمه گرمسیری اقیانوس آرام شمالی بیشترین احتمال تجمع پلاستیک وجود دارد. آنها این اطلاعات را با موسسه Ocean Voyages به اشتراک گذاشتند.

حرام که اکنون عضو انجمن پیشرفت علم آمریکا است، می‌گوید یکی از مزیت‌های این موسسه، ردپای کربن پایین کشتی‌های آن است. او می‌گوید: «رفتن به وسط اقیانوس با یک قایق گازی می‌تواند انرژی زیادی بگیرد. بنابراین آنها از کشتی‌های بادبانی سنگین برای دور زدن و حذف پلاستیک‌ها از اقیانوس باز استفاده می‌کنند.

در سال اول همه‌گیری کووید-19، مری کراولی، مؤسس موسسه Ocean Voyages و تیمش موفق شدند رکورد 103 تن پلاستیک و زباله‌های دیگر را از دایره نیمه گرمسیری اقیانوس آرام شمالی جمع‌آوری کنند. او تعدادی از این نمونه ها را به آزمایشگاه تهاجم دریایی SERC فرستاد. حرام در آنجا گونه هایی را که آنها را مستعمره کرده است تجزیه و تحلیل می کند. او بسیاری از گونه‌های ساحلی – از جمله شقایق‌ها، آب‌پایان‌ها و دوپایان‌های شبیه میگو – را یافت که نه تنها در پلاستیک‌های دریایی زنده می‌مانند، بلکه رشد می‌کنند.

پلاستیک اقیانوس جوامع جدیدی از زندگی را در دریاهای آزاد ایجاد می کند

آنیکا آلبرشت از مؤسسه سفرهای اقیانوسی، در سفری در سال 2020، پلاستیک را در چرخ فلک نیمه گرمسیری اقیانوس آرام شمالی جمع آوری کرد، جایی که او به عنوان دستیار ارشد خدمت می کرد. اعتبار: موسسه Ocean Voyages 2020 Gyre Expedition

دریایی از سوال

برای دانشمندان علوم دریایی، وجود این جامعه “اقیانوس باز جدید” یک تغییر پارادایم است.

گرگ رویز، دانشمند ارشد در SERC که آزمایشگاه تهاجم دریایی را که حرام در آن کار می کرد، اداره می کند، گفت: “اقیانوس باز تاکنون توسط ارگانیسم های ساحلی ساکن نشده است.” “تا حدی به دلیل محدودیت های زیستگاه – در گذشته پلاستیک وجود نداشت – و تا حدی به این دلیل که فکر می کردیم این یک بیابان غذایی است.

کشف جدید نشان می دهد که هر دو ایده همیشه درست نیستند. پلاستیک زیستگاه ایجاد می کند. و به نوعی پرتوهای ساحلی غذا پیدا می کنند. رویز گفت که دانشمندان هنوز در مورد چگونگی دقیق آن حدس می زنند – آیا آنها به نقاط داغ عملکرد موجود در چرخ فلک منحرف می شوند یا به این دلیل که خود پلاستیک به عنوان یک صخره عمل می کند و منابع غذایی بیشتری را جذب می کند.

اکنون دانشمندان باید با تغییر دیگری مقابله کنند: این که چگونه این پرتوهای ساحلی می توانند محیط را تکان دهند. اقیانوس باز دارای گونه‌های بومی فراوانی است که زباله‌های شناور را نیز مستعمره می‌کنند. ورود همسایگان ساحلی جدید می تواند اکوسیستم های اقیانوسی را که برای هزاران سال دست نخورده باقی مانده اند، مختل کند.آیا حیوانات می توانند در زباله های بزرگ اقیانوس آرام زندگی کنند؟ زیست شناس دریایی، لینسی حرام، میزبان اولین قسمت از Nature Brain است، ویدیوهایی که علم عجیب و شگفت انگیزی را در 2 دقیقه یا کمتر به مغز شما منتقل می کند. ساخته شده توسط موسسه تحقیقات زیست محیطی اسمیتسونیان. اعتبار: مرکز تحقیقات محیطی اسمیتسونیان

حرام گفت: گونه های ساحلی به طور مستقیم با این پرتوهای اقیانوسی رقابت می کنند. “آنها برای فضا با هم رقابت می کنند. آنها برای منابع رقابت می کنند. و این تعاملات بسیار ضعیف درک شده است.”

و سپس تهدید گونه های مهاجم وجود دارد. دانشمندان قبلاً دیده اند که این شروع به تأثیر بر زباله های سونامی ژاپنی می کند که موجودات زنده را از ژاپن به آمریکای شمالی منتقل می کند. مستعمرات عظیم گونه های ساحلی که سال ها در اقیانوس آزاد شناور هستند می توانند به عنوان یک مخزن جدید عمل کنند و به پرتوهای ساحلی فرصت های بیشتری برای حمله به خطوط ساحلی جدید بدهند.

رویز گفت: “این خطوط ساحلی دیگر فقط مراکز شهری نیستند… این امکان به مناطق دورتر، مناطق حفاظت شده، هاوایی، پارک های ملی، مناطق حفاظت شده دریایی گسترش می یابد.”

نویسندگان هنوز نمی دانند که این جوامع “نئوپلاژیک” چقدر رایج هستند، آیا آنها می توانند زنده بمانند یا حتی خارج از دایره نیمه گرمسیری اقیانوس آرام شمالی وجود داشته باشند. اما وابستگی جهان به پلاستیک همچنان در حال افزایش است. دانشمندان تخمین می‌زنند که زباله‌های پلاستیکی انباشته جهانی تا سال 2050 به بیش از 25 میلیارد تن برسد. با طوفان‌های شدیدتر و مکرر در افق به دلیل تغییرات آب و هوایی، نویسندگان انتظار دارند حتی بیشتر از این پلاستیک به دریا رانده شود. مستعمرات پرتوهای ساحلی در دریاهای آزاد احتمالا فقط رشد می کنند. به گفته نویسندگان، این عارضه جانبی آلودگی پلاستیکی که مدت ها نادیده گرفته شده بود، می تواند به زودی زندگی در خشکی و دریا را تغییر دهد.

پلاستیک اقیانوس جوامع جدیدی از زندگی را در دریاهای آزاد ایجاد می کند

Luz Quinones، دانشمند آزمایشگاه تهاجم دریایی SERC، مخلوطی از موجودات ساحلی (هیدروید خالص شده Aglaophenia pluma) و موجودات موجود در اقیانوس باز (بارناکل های Lepas gooseneck barnacles) را در یک شبکه استعماری تجزیه و تحلیل کرد. اعتبار: موسسه اسمیتسونیان

کالج ویلیامز، موسسه اقیانوس شناسی اسکریپس، موسسه علوم اقیانوسی در بریتیش کلمبیا، و آزمایشگاه فیزیک کاربردی در دانشگاه واشنگتن نیز در این مقاله مشارکت داشتند.


زباله های پلاستیکی چگونه به زباله های اقیانوس راه پیدا می کنند؟


اطلاعات بیشتر:
Linsey E. Haram و همکاران، ظهور یک جامعه نئوپلاژیک از طریق استقرار گونه های ساحلی در دریاهای آزاد، ارتباطات طبیعی (2021). DOI: 10.1038 / s41467-021-27188-6

نقل قول: Ocean Plastics Creates New Community of Life on the Seas (2021، 2 دسامبر)، در 2 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-ocean-plastic-life-high- seas بازیابی شده است. html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر