پروژه جدید چگونگی بازنگری زنجیره های تامین جهانی را برای عادلانه تر و منصفانه تر بودن توضیح می دهد

[ad_1]

اعتبار: CC0 دامنه عمومی

هنگامی که همه‌گیری کووید-19 تولید و توزیع جهانی را مختل کرد، خطوط گسلی را که از میان برخی از زنجیره‌های تامین جهان عبور می‌کنند، که – به گفته گروهی از محققان حقوق بشر در استنفورد – برای مدت طولانی مملو از مشکلات بوده است، روشن کرد.

برده داری مدرن، کار اجباری و قاچاق انسان همچنان به عنوان معضلات بومی در تولید و تولید جهانی، به ویژه در صنایع کم دستمزد و کار فشرده، به شمار می روند. اگرچه دولت‌ها و شرکت‌های خصوصی خود را متعهد به پایان دادن به شیوه‌های اشتغال استثماری کرده‌اند، اما این مشکل در زنجیره‌های تامین جهانی همچنان ادامه دارد.

اکنون یک پروژه جدید شامل محققانی از استنفورد، دانشگاه سایمون فریزر و ییل نشان می‌دهد که چگونه می‌توان نقض حقوق بشر را یک بار برای همیشه از کار ریشه‌کن کرد.

جسی برونر، مدیر قاچاق انسان در مرکز حقوق بشر و عدالت بین‌المللی استنفورد، گفت: «سال‌ها مداخلات بخش دولتی و خصوصی در حوزه قاچاق انسان، کاری بیش از سرهم‌آوری انجام نداده است. تنها چند ماه قبل از اینکه کووید-19 اقتصاد جهانی را واژگون کند، رهبران تجاری برخی از بزرگترین شرکت‌ها در ایالات متحده گرد هم آمدند تا در هدف شرکت برای عادلانه‌تر و فراگیرتر بودن و برخورد صادقانه و اخلاقی با ارائه‌دهندگانش تجدیدنظر کنند. همانطور که همه‌گیری نابرابری‌ها را در سراسر جهان آشکار کرد و تشدید کرد، برونر و آزمایشگاه این را زمانی دیدند که کار آنها می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر نشان دادن شرکت‌ها و دولت‌های پیشرو داشته باشد که برای دستیابی به آنچه در تلاش هستند چه کاری انجام دهند.

“جامعه دانشگاهی باید برای ارائه راه حل های مبتنی بر شواهد و قابل اجرا برای کمک به رهبران تجارت جهانی و دولت ها، زنجیره های تامین جهانی را از سوابق عملیاتی جدا کنند.”

در نوامبر 2020، برونر به همراه Genevieve LeBaron، سپس در دانشگاه شفیلد، Re: Structure Lab را تأسیس کرد تا راه‌هایی را که در آن زنجیره‌های تامین جهانی می‌توانند بازسازی شوند، کشف کند.

در طول یک سال گذشته، Re: Structure Lab پنج جلسه توجیهی منتشر کرده است که روندها و الگوهای کلیدی را که منجر به استثمار نیروی کار می‌شوند شناسایی می‌کند و توصیه‌های خاصی را ارائه می‌کند که توسط تحقیقات آکادمیک دقیق پشتیبانی می‌شود.

اخیراً، این تیم Blueprint را منتشر کرد، سندی راهنمایی که نشان می‌دهد چگونه کسب‌وکارها و دولت‌ها می‌توانند استانداردهای کار عادلانه و عادلانه را ترویج کنند و از کارگران در برابر انواع کار اجباری، استثمار و سوء استفاده که قرن‌ها در زنجیره تامین جهانی در هم تنیده شده‌اند، محافظت کنند.

دیوید کوهن، مدیر مرکز حقوق بشر و عدالت بین المللی استنفورد و یکی از اعضای انجمن Re گفت: «اگرچه بیش از یک قرن از جنبش الغا می گذرد، اشکال مختلف برده داری مدرن در قرن بیست و یکم در سراسر جهان وجود دارد. : سازه.آزمایشگاه. “تاریخ به ما می آموزد که فراتر از زمینه محدود خود نگاه کنیم و به موفقیت های جزئی قابل مشاهده راضی نباشیم.”

درک کار اجباری

از شکلات گرفته تا قهوه، تلفن‌های همراه، لباس و پنبه، نقض حقوق بشر در زنجیره تامین با سرعت هشدار دهنده‌ای اتفاق می‌افتد: سازمان بین‌المللی کار تخمین می‌زند که نزدیک به 40.3 میلیون نفر در بردگی مدرن به سر می‌برند – 5.4 قربانی هر 1000 نفر.

در حالی که شرکت‌ها موضعی عمومی در برابر اقدامات عملیاتی اتخاذ کرده‌اند و متعهد به مسئولیت‌پذیری اجتماعی و اخلاقی – صدور بیانیه‌های “تحمل صفر”، نوشتن استانداردهای اخلاقی برای منابع و تهیه گزارش‌های انطباق و ممیزی تامین‌کنندگانی که با آنها کار می‌کنند، برای مثال – او این کار را نمی‌کند. محققان گفتند که برای حرکت دادن سوزن کار اجباری کار کمی انجام داده است.

بارها و بارها، اخبار رسانه‌ها و سازمان‌های غیردولتی شیوه‌های شغلی نادرست را آشکار کرده‌اند. به عنوان مثال، یک تحقیق خبری از مزرعه دانه‌های قهوه که گفته می‌شود دو شرکت بین‌المللی قهوه مصرف‌کننده را تامین می‌کرد، نشان داد کودکان حدوداً 8 ساله در «شرایط طاقت‌فرسا» در محیط‌های خطرناک کار می‌کنند. تحقیقات دیگری نشان داد که یک شرکت محبوب شکلات آمریکایی، که به تازگی نام خود را پایدار معرفی کرده است، به کار کودکان نیز متکی است و دستمزد ضعیفی به تولیدکنندگان کاکائو می‌پردازد.

به گفته محققان، مشکلات مربوط به کارهای استثماری مانند این به دلیل مشکلات مختلف همچنان وجود دارد.

برای مثال، در اطلاعات مختصر در مورد قراردادها و تدارکات، دانشمندان برخی از مدل‌های مشکل‌ساز را که به شیوه‌های عملیاتی کمک می‌کنند، تشریح می‌کنند: فشار زیاد در تاریخ‌های تحویل. تأخیر در پرداخت به تأمین کنندگان (اما جریمه های شدید برای هرگونه تأخیر از طرف آنها)؛ تقاضای شرکت ها برای کالاها با قیمت های کمتر از هزینه های تولید؛ و الگوهای انباشته غیرقابل پیش بینی.

بار هزینه ها بر دوش افرادی است که در فقر شدید به سر می برند. در مواجهه با دسترسی محدود به فرصت های آموزشی و حرفه ای و سایر عناصر حیاتی توسعه انسانی، جمعیت حاشیه نشین اغلب چاره ای جز در نظر گرفتن شرایط کاری خطرناک، دستمزدهای پایین و دستمزد کم ندارند. برخی حتی بدهی های مربوط به کار را به عنوان هزینه های استخدام سنگین می گیرند، روشی که بسیار رایج است، همانطور که در خلاصه بدهی کارگر و نابرابری توضیح داده شده است.

کمک دیگری به این مشکل، خلأهای قانونی است که به شرکت ها اجازه می دهد مسئولیت نقض حقوق بشر را دور بزنند. به گفته محققان، اگرچه قانون شفافیتی وجود دارد که شرکت‌ها را ملزم می‌کند تا خطر کار اجباری را در زنجیره تامین خود افشا کنند و تلاش‌های خود را برای مقابله با آن شرح دهند، اما قوانین به ریشه مشکل نمی‌رسند و تغییر قابل‌توجهی ایجاد نمی‌کنند. قانون دقت و شفافیت. در عوض، قانون شفافیت تا حد زیادی جنبه زیبایی دارد، آنها گفتند: ممکن است شرکت ها به نظر به یک هدف خوب متعهد باشند، اما آنها پاسخگو نیستند.

به عنوان مثال، به گفته محققان، قانون برده داری مدرن بریتانیا در سال 2015 فاقد اجرای قانون یا راه حل های پایدار و تحت رهبری دولت است. علاوه بر این، بسیاری از شرکت ها از الزامات مربوط به انتشار گزارش سالانه در مورد اقداماتی که برای رفع مشکل انجام می دهند پیروی نمی کنند. برونر گفت: “به نظر نمی رسد که هیچ عواقبی واقعی وجود داشته باشد.” به طور مشابه، قانون شفافیت زنجیره تامین کالیفرنیا فراتر از الزامات افشا نیست.

همانطور که شرکت های جهانی سودهای بی سابقه ای را گزارش می کنند، سهم درآمدی که سر کار می رود به تدریج در حال کاهش است. در تقسیم بندی مختصر سهم و ارزش نیروی کار، محققان به داده‌های دفتر بین‌المللی کار (ILO) و سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) استناد می‌کنند که نشان می‌دهد دستمزدها برای گروه‌های کم درآمد کاهش می‌یابد در حالی که برای آن‌ها افزایش می‌یابد. در بالاترین

دانشمندان به این نتیجه رسیدند که بین اقتصادی که به طور فزاینده ای بر صنعت مالی تمرکز می کند، تمرکز بازار و سرکوب سازمان های کارگری، سهم ارزش انباشته شده در زنجیره تامین که به دست کارگران می رسد، به شدت کاهش می یابد و در نهایت کارگران را در معرض استثمار قرار می دهد.

روی راه حل ها تمرکز کنید

خوشبختانه، محققان می گویند، راه حل هایی برای این مشکلات وجود دارد.

یکی از اعضای کلیدی Re: Structure Lab، لوئیس سی دباکا است که به عنوان سفیر ارشد نظارت و مبارزه با قاچاق انسان در دوران دولت اوباما، رهبری تلاش های دولت ایالات متحده در مبارزه جهانی علیه اشکال کنونی برده داری را بر عهده داشته است. او اکنون استاد عمل در دانشکده حقوق دانشگاه میشیگان و محقق مرتبط در مرکز مطالعات برده‌داری، مقاومت و لغو ییل دانشگاه گیلدر لرمن است.

سی. دباکا گفت: «پایداری کار اجباری در اقتصاد امروز اغلب به عنوان یک ناهنجاری نادیده گرفته می شود. کار آزمایشگاه نشان می‌دهد که استثمار کارگران به‌جای اینکه مصنوع «سیب‌های بد» جدا شده باشد، یکی از ویژگی‌های اصلی زنجیره‌های تأمین جهانی است و راه‌هایی برای تغییر آن وجود دارد.»

در گزارش‌های آزمایشگاهی و طرح، این گروه توصیه‌هایی به رهبران تجاری و دولت‌ها ارائه می‌کند، از جمله دور شدن از سود سهامداران به عنوان یک هدف اصلی شرکت با ایجاد تعادل مجدد توزیع سود به فعالیت‌های تولیدی و ایجاد روابط قراردادی طولانی‌مدت با شرکت‌های تامین‌کننده، و سرمایه‌گذاری در هر دو ظرفیت. ساختمان و آموزش فنی برای کاهش حساسیت عملیاتی عملیات.

اعضای Re: Structure Lab امیدوارند که تحقیقات و توصیه های آنها به ارائه راهنمایی های خاص برای مشاغل و سیاستمداران شرکتی کمک کند که به حقوق بشر و کرامت کارگران و جوامعی که در آن کار می کنند احترام می گذارند.

برونر گفت: «این یک مشکل سیستماتیک است که از طریق مدلی از سرمایه داری که به طور جدایی ناپذیری با میراث برده داری، استعمار و تولید مرتبط است، جریان دارد. “به این ترتیب، همه ما باید با ترغیب سیاستمداران و رهبران تجاری به انجام بهتر عمل کردن – چه در نحوه رای دادن در انتخابات، چه با پرتفوی خود به عنوان مصرف کننده یا به عنوان سهامدار، در ریشه کن کردن آن نقش ایفا کنیم.


برده داری مدرن هنوز برای هر پنج کسب و کار استرالیایی اولویت ندارد


اطلاعات بیشتر:
اطلاعات بیشتر را می توانید در www.restructurelab.org/blueprint بیابید

ارائه شده توسط دانشگاه استنفورد

نقل قول: پروژه جدید نحوه بازاندیشی زنجیره‌های تامین جهانی را برای عادلانه‌تر و منصفانه‌تر توضیح می‌دهد (2021، 20 دسامبر)، در 21 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12- reimagine-global-chains-equitable بازیابی شده است. -fair .html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin betroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi