هابل کهنه کار در مقابل تلسکوپ فضایی جدید وب

[ad_1]

این ترکیبی از تصاویر ارائه شده توسط ناسا، تلسکوپ فضایی هابل را در حال گردش به دور زمین و تصویری از تلسکوپ فضایی جیمز وب نشان می دهد. همانطور که ناسا و هابل از آژانس فضایی اروپا 32 سال در مدار قرار دادند، وب بزرگتر و 100 برابر قدرتمندتر به طور گسترده به عنوان جانشین آن در نظر گرفته می شود، اگرچه این دو بسیار متفاوت هستند. اعتبار: ناسا از طریق AP

از ستاره شناسان نخواهید که بین تلسکوپ فضایی هابل و فرزند جدید بلوک فضایی، تلسکوپ فضایی جیمز وب، یکی را انتخاب کنند.

سوزان مولالی، معاون دانشمند وب در مؤسسه علمی تلسکوپ فضایی در بالتیمور گفت: مقایسه هابل با وب مانند این است که بپرسید آیا فرزند دوم خود را به همان اندازه که فرزند اول خود را دوست دارید دوست دارید.

هابل همیشه به خاطر تصاویر شگفت انگیزش از جهان ما محبوب خواهد بود و به جمع آوری داده های مهم در مورد ستاره شناسان ادامه خواهد داد. وب به ما چشمانی جدید و منحصر به فرد در مکان هایی می دهد که هرگز نتوانسته ایم به آنها دسترسی پیدا کنیم.

همانطور که ناسا و هابل از آژانس فضایی اروپا 32 سال در مدار قرار دادند، وب بزرگتر و 100 برابر قدرتمندتر به طور گسترده به عنوان جانشین آن در نظر گرفته می شود، اگرچه این دو بسیار متفاوت هستند. عزیمت او برای صبح شنبه در سواحل آمریکای جنوبی برنامه ریزی شده است.

ضعف هابل در برابر وب:

راکت ها

هابل در سال 1990 با آسانسوری به مدار رفت که در شاتل فضایی دیسکاوری ناسا قرار داشت. فضانوردان برای یک پیاده‌روی فضایی اضطراری سازگار شدند، اما تیم‌هایی از زمین این پانل را منتشر کردند. تاری دید هابل در عرض چند هفته کشف شد. فضانوردان در فضا سه سال بعد آن را تعمیر کردند. که از آمریکای جنوبی با موشک اروپایی آریان برمی خیزد، فضانوردان در مقصد 1 میلیون مایلی (1.6 میلیون کیلومتری) به وب دسترسی ندارند. بزرگتر و پیچیده تر از هابل، اگر آینه تاشو و سپر خورشید غرغر کنند، وب ناپدید می شود.

توضیح دهنده: کهنه سرباز هابل در مقابل تلسکوپ فضایی جدید وب

در این تصویر که توسط ناسا منتشر شده است، موشک آریان 5 آریاناسپیس با تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا در محل پرتاب در روز پنجشنبه 23 دسامبر 2021 در پایگاه فضایی اروپا، مرکز فضایی گویان در کورو، گویان فرانسه به فضا پرتاب شد. تلسکوپ فضایی جیمز وب که برای طلوع پس از سال ها تاخیر تنظیم شده است، نور ضعیف و درخشان اولین ستاره ها و کهکشان ها را جستجو می کند و نمایی از خلقت کیهانی ارائه می دهد. اعتبار: بیل اینگالز / ناسا از طریق AP

بگذار سبک باشد

انتظار می رود که وب نور اولین ستارگان و کهکشان های جهان را فراتر از دسترس هابل ببیند. این نور نشان خواهد داد که ستارگان اولیه 13.7 میلیارد سال پیش چگونه بوده اند. هابل 13.4 میلیارد سال به عقب نگاه کرده است و بخش ناهموار کهکشان را نشان می دهد که اکنون قدیمی ترین و دورترین جرم مشاهده شده است. اخترشناسان مشتاق هستند که شکاف 300 میلیون ساله را با وب ببندند و به مرور زمان به بیگ بنگ، زمانی که جهان 13.8 میلیارد سال پیش شکل گرفته است، نزدیکتر شوند. “مثل این است که به کتاب مصور فرزندانم نگاه کنم و دو سال اول را از دست بدهم، درست است؟” توماس زوربوخن، رئیس علوم ناسا، گفت: “من در تلاش هستم تا بفهمم آنها از کجا آمده اند.”

دید مادون قرمز

هابل آنچه را که ما می بینیم – نور مرئی – را با کمی نور فرابنفش و فروسرخ می بیند. وب دارای دید مادون قرمز است که به آن اجازه می دهد ابرهای فضایی از غبار را سوراخ کند. طول موج‌های مرئی و فرابنفش کوتاه‌تر ساطع شده از اولین ستاره‌ها و کهکشان‌ها با انبساط کیهان کشیده می‌شوند، بنابراین وب آنها را در شکل مادون قرمز دراز و ساطع کننده گرما می‌بیند. به همین دلیل است که آشکارسازهای وب باید در دمای منفی 400 درجه فارنهایت (منهای 240 درجه سانتیگراد) کار کنند. وب برای اینکه خونسرد بماند، چتری به اندازه یک زمین تنیس می پوشد. بین هر یک از پنج لایه سپر خورشید یک شکاف وجود دارد تا گرما بتواند به طرفین فرار کند. لایه های چندگانه نیز بهتر در برابر برخورد ریزشهاب ها محافظت می کنند.

توضیح دهنده: کهنه سرباز هابل در مقابل تلسکوپ فضایی جدید وب

موشک آریان 5 آریاناسپیس با تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا در ساختمان مونتاژ نهایی قبل از محل پرتاب برنامه ریزی شده، پنجشنبه، 23 دسامبر 2021، در بندر فضایی اروپا، مرکز فضایی گویان در کورو، فرانسه گویان، دیده می شود. (کریس گان / ناسا از طریق AP

مسائل اندازه

وب برای تشخیص اولین ستارگان کم رنگ در جهان، به بزرگترین آینه ای نیاز دارد که تا به حال برای ستاره شناسی منتشر شده است. این آینه بیش از 21 فوت (6.5 متر) امتداد دارد، اما سبکتر از هابل است که 8 فوت (2.4 متر) قطر دارد. این به این دلیل است که آینه وب از بریلیم، فلزی قوی اما سبک ساخته شده است. همچنین قطعه بندی شده است که به آن اجازه می دهد مانند یک میز با صفحات شروع در حال سقوط تا شود. هر یک از 18 بخش شش ضلعی به اندازه یک میز قهوه است و با طلای بسیار نازک پوشانده شده است، که یک بازتاب دهنده ایده آل نور مادون قرمز است.

LOCATION، LOCATION، LOCATION

هابل 330 مایل (530 کیلومتر) بالای سر خود را طی می کند. ارتفاع توسط قابلیت‌های شاتل‌های فضایی ناسا تعیین شد که هابل را به مدار فرستاد و سپس پنج تماس خدماتی برقرار کرد. وب مکان دورتری را هدف قرار داده است – 1 میلیون مایل (1.6 میلیون کیلومتر) در به اصطلاح نقطه دوم لاگرانژ. اینجاست که نیروهای گرانشی زمین و خورشید متعادل می‌شوند و برای باقی ماندن یک سفینه فضایی به حداقل سوخت نیاز دارند. در حالی که سفینه فضایی و سیاره به طور هماهنگ به دور خورشید حرکت می کنند، وب دائماً با سمت شب زمین روبرو خواهد شد.

توضیح دهنده: کهنه سرباز هابل در مقابل تلسکوپ فضایی جدید وب

در این تصویر که توسط ناسا منتشر شده است، موشک آریان 5 آریاناسپیس با تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا در محل پرتاب در روز پنجشنبه 23 دسامبر 2021 در پایگاه فضایی اروپا، مرکز فضایی گویان در کورو، گویان فرانسه به فضا پرتاب شد. تلسکوپ فضایی جیمز وب که برای طلوع پس از سال ها تاخیر تنظیم شده است، نور ضعیف و درخشان اولین ستاره ها و کهکشان ها را جستجو می کند و نمایی از خلقت کیهانی ارائه می دهد. اعتبار: بیل اینگالز / ناسا از طریق AP

درد در حال رشد

هابل سال‌ها تأخیر داشت و میلیون‌ها نفر از بودجه خود در سال 1990 به مدار زمین پرتاب شد. بخش هابل ناسا از توسعه آن در دهه 1970 تا کنون: 16 میلیارد دلار، با توجه به تورم تنظیم شده است. این شامل همه پروازهای شاتل برای راه اندازی و تعمیر نمی شود. هزینه وب تقریباً 10 میلیارد دلار است. که شامل پنج سال اول بهره برداری می باشد. آژانس فضایی اروپا هزینه پرتاب را متقبل می شود و موشک آریان فرانسوی یک آسانسور از گویان فرانسه به وب ارائه می دهد.

توضیح دهنده: کهنه سرباز هابل در مقابل تلسکوپ فضایی جدید وب

موشک آریان 5 آریاناسپیس با تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا در ساختمان مونتاژ نهایی قبل از محل پرتاب برنامه ریزی شده، پنجشنبه، 23 دسامبر 2021، در بندر فضایی اروپا، مرکز فضایی گویان در کورو، فرانسه گویان، دیده می شود. اعتبار: بیل اینگالز / ناسا از طریق AP

نام های HUBLE و WEBB:

ستاره شناس ادوین هابل یک قرن پیش تایید کرد که کهکشان های بی شماری در خارج از کهکشان راه شیری ما وجود دارند و جهان دائما در حال انبساط است. جیمز وب از سال 1961 تا 1968 ناسا را ​​رهبری کرد و ریاست پروژه‌های مرکوری و جمینی و مرحله اولیه برنامه فرود آپولو بر ماه را بر عهده داشت. در سال 2002، یک دهه پس از مرگ وب، ناسا نام او را برای تلسکوپ جدید انتخاب کرد. اما اکنون برخی از دانشمندان و برخی دیگر با توجه به رهبری وزارت امور خارجه وب و ناسا در دوران دولت ترومن، زمانی که مقامات دولتی به دلیل همجنسگرا بودن اخراج شدند، خواهان نام جدیدی هستند. مدیر بیل نلسون گفت، یک مورخ ناسا امسال جستجوی آرشیوی در وب انجام داد، اما هیچ مدرکی برای تغییر نام پیدا نکرد.


ناسا: پرتاب تلسکوپ وب به دلیل مشکل ارتباطی به تعویق افتاد


© 2021 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا توزیع کرد.

نقل قول: توضیح دهنده: کهنه سرباز هابل در برابر تلسکوپ فضایی جدید وب (2021، 23 دسامبر)، بازیابی شده در 23 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-veteran-hubble-webb-space-telescope .html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagrabuy stripe accountsınırsız escort kadıköyinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü