هابل دست یاری می دهد

[ad_1]

انتظار می رود تلسکوپ فضایی جیمز وب در 24 دسامبر 2021 پرتاب شود. اعتبار: NASA-GSFC

تلسکوپ فضایی هابل ناسا بسیار بالاتر از ابرهای بارانی، آلودگی نوری و انحرافات جوی، دید واضحی از کیهان دارد. او کهکشان‌های دوردست را به ما نشان داد، اجرام بین‌ستاره‌ای را که در منظومه شمسی ما اوج می‌گرفتند، ردیابی کرد و جو سیاراتی را که به دور ستارگان دیگر می‌چرخند، مطالعه کرد. هابل علاوه بر تصاویر خیره کننده و اکتشافات انقلابی خود، از دید قدرتمند خود برای پشتیبانی از بسیاری دیگر از ماموریت های فضایی گذشته، فعلی و آینده استفاده می کند.

این مأموریت‌ها طیف وسیعی از علم را نشان می‌دهند، از کاوشگرهای سیاره‌ای که برای مطالعه دینامیک پیچیده جو غول گازی نزدیک می‌شوند، تا رصدخانه‌هایی که فراتر از منظومه شمسی ما را به اعماق فضا می‌نگرند تا جهان اولیه را مطالعه کنند.

یک نمونه کلیدی آتی برای حمایت از چنین ماموریت‌هایی، مشاهدات مقدماتی هابل برای تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا است که با همکاری آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی کانادا، قرار است در 24 دسامبر آغاز شود. وب که برای دستیابی به اهداف علمی با انگیزه اکتشافات هابل طراحی شده است، در مأموریت خود از مزیت یادگیری بیشتر در مورد قدیمی ترین کهکشان ها در فضای ما، سیارات مرموز فراتر از سایر ستارگان و موارد دیگر برخوردار خواهد بود. این نوع همکاری با ماموریت ها بخش مهمی از میراث هابل است.

کشف منظومه شمسی ما

هابل چندین مورد از مهم ترین و جذاب ترین ماموریت های سیاره ای ناسا را ​​پشتیبانی کرده است. علم و تصاویر جمع‌آوری‌شده از این مأموریت‌ها نه تنها به ما اجازه داد تا درک خود را از منظومه شمسی بیرونی خود بهبود بخشیم، بلکه نگاهی دقیق‌تر به ما ارائه داد.

مشاهدات هابل از مشتری از چندین مأموریت برای مطالعه جو، قمرها و اجرام فضایی اطراف غول گازی پشتیبانی کرده است. هابل با مشاهده فعالیت مشتری در جو برای چندین دهه، طوفان های عظیمی را مشاهده کرد که از زیر ابرها فوران کردند و بزرگ ترین طوفان، لکه قرمز بزرگ را مشاهده کرد که با افزایش سرعت باد کوچک شد. به دنبال این مشاهدات و همکاری با هابل، مأموریت جونو به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این لایه‌های ابر و آنچه باعث حرکت طوفان‌ها می‌شود، ادامه داد.

ماموریت افق های نو از مشاهدات هابل برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هدف خود، سیاره کوتوله پلوتو، استفاده می کند. هابل چهار ماهواره پلوتونی دیگر را از رصدهای خود کشف کرده است که دو مورد از آنها پس از پرتاب نیوهورایزنز کشف شد. بدون کمک هابل، نیوهورایزنز فقط چند ماه قبل از بازدید از پلوتون قمرهای کوچک را کشف می کرد و زمان کمی برای برنامه ریزی مناسب برای همه مشاهدات جدید می داد. در ژوئن 2014، هابل هدف دیگری را برای فضاپیمای 2014 New Horizons MU69، که اکنون Arrokoth نامیده می‌شود، جستجو و کشف کرد، دوردست‌ترین و ابتدایی‌ترین جرم منظومه شمسی که تاکنون توسط بشر کاوش شده است. نیوهورایزنز در اوایل سال 2019 از Arrokoth پرواز کرد.

هابل در حمایت از ماموریت لوسی ناسا که در اکتبر 2021 پرتاب شد، به مطالعه اجزای تشکیل دهنده سیارک های تروجان کمک خواهد کرد. این سیارک ها در کنار مشتری به دور خورشید می چرخند و گمان می رود از شکل گیری منظومه شمسی باقی مانده باشند. از آنجایی که هابل می تواند یک ماهواره کوچک و تاریک را که به دور یک سیارک بزرگتر می چرخد، تشخیص دهد – چیزی که تلسکوپ مرتبط با زمین ممکن است از دست بدهد – تیم لوسی قبل از پرتاب لوسی از هابل برای جستجوی ماهواره های تروجان استفاده کرد. آنها اولین دور مشاهدات خود را در پاییز 2018 انجام دادند.

سال بعد، آنها چیزی را مشاهده کردند که می تواند یک ماهواره در نزدیکی Evribat، یک سیارک تروجان باشد، و پیشنهاد فوری برای استفاده مجدد از هابل ارائه کردند. آنها توانستند مشاهدات خود را حدود یک ماه بعد دریافت کنند. هابل کشف کرد که اوریبات یک ماهواره کوچک دارد که بعدها کوئتا نام گرفت. این کشف به فرصتی «پاداش» برای تحقیقات علمی روی فضاپیما تبدیل شده است، زیرا این فضاپیما نه از هفت، بلکه از هشت سیارک که قرار است در سال 2027 پرواز کنند، بازدید خواهد کرد.

اگرچه جستجوی ماهواره ها یکی از اهداف اصلی ماموریت است، اما یافتن این جهان های کوچک قبل از پرتاب لوسی به تیم این فرصت را می دهد که مدارهای آنها را مطالعه کرده و مشاهدات بعدی دقیق تری را با فضاپیما برنامه ریزی کنند.

سیارات فراخورشیدی، ستاره ها، کهکشان ها و غیره

زمانی که هابل بیش از 30 سال پیش پرتاب شد، ستاره شناسان راهی برای اثبات وجود سیارات خارج از منظومه شمسی نداشتند.

امروزه مشخص شده است که هزاران سیاره فراخورشیدی وجود دارد. هابل در حال حاضر با تلسکوپ‌های فضایی دیگری مانند TESS، ماهواره اکتشاف سیاره فراخورشیدی گذری، کار می‌کند که هدف آن یافتن سیارات فراخورشیدی امیدوارکننده‌ای است که به دور نزدیک‌ترین و درخشان‌ترین ستاره‌های ما می‌چرخند. هابل این یافته ها را توسط TESS با به دست آوردن طیف های فرابنفش ستاره های میزبان سیاره فراخورشیدی برای تعیین چگونگی تأثیر تابش ستاره بر شیمی جو و ترکیب سیارات فراخورشیدی آنها پشتیبانی می کند. هابل همچنین اندازه گیری های جو سیارات فراخورشیدی را برای جست و جوی شواهدی از ابر، مه و/یا آب جمع آوری می کند.

در میان بسیاری از اهداف دیگر، تلسکوپ فضایی جیمز وب سیارات فراخورشیدی را رصد خواهد کرد، جایی که هابل به طور قابل اعتمادی آب موجود در جو را تشخیص داده و فراوانی آن را اندازه گیری می کند.

هابل همچنین از طریق یک سری مشاهدات علمی مقدماتی از وب پشتیبانی می کند تا اهداف بالقوه تلسکوپ را شناسایی کند. این برنامه که در سال 2016 راه اندازی شد، اخترشناسان را تشویق می کند تا پیشنهادات علمی برای مشاهدات هابل ارائه کنند تا راه را برای رصدهای وب هموار کنند. پس از پرتاب، تلسکوپ قادر خواهد بود فوراً مطالعه عمیق تری از جمعیت های ستاره ای را آغاز کند و بر روی مشاهدات کهکشان ها و شکل آنها بنا شود.

هابل اخیراً نگاهی به کهکشان باقیمانده NGC 1277 انداخته است، که ستارگان آن 10 میلیارد سال پیش متولد شده اند اما شکل گیری ستاره های بیشتری را تجربه نکرده اند. کهکشان هایی مانند NGC 1277 “قرمز و مرده” نامیده می شوند و معمولاً بسیار دور هستند و نمی توان آنها را با جزئیات بررسی کرد. وب می‌تواند حرکات خوشه‌های کروی را در NGC 1277 اندازه‌گیری کند و به طور بالقوه درباره ماده تاریک موجود در آن اطلاعات بیشتری کسب کند و دیدگاه جدیدی در مورد این نوع کهکشان ارائه دهد.

تلسکوپ فضایی رومی ناسا که قرار است در اواسط سال 2020 پرتاب شود، اجرام بسیاری را که هابل یا وب قبلاً مطالعه کرده اند، رصد خواهد کرد. به دلیل میدان دید و آشکارسازهای رومن، این بر روی یک شی تمرکز نمی‌کند، بلکه بر اساس موزاییک‌های بزرگ عکس‌برداری شده توسط هابل خواهد بود. یک نمونه موزاییک PHAT است که یک سوم کهکشان آندرومدا را پوشش می دهد و با بیش از 400 تصویر هابل ایجاد شده است. رومن این منظره را در نور مادون قرمز، تنها با استفاده از دو تصویر، ثبت خواهد کرد و دنیایی از درک را در مورد کهکشان ها و اجزای آنها باز می کند.

آینده نجوم در اعماق فضا

مطالعه COSMOS در سال 2002 به عنوان یک برنامه هابل برای به تصویر کشیدن بخش وسیع و عمیق آسمان در اطراف منطقه ای با 10 ماه کامل آغاز شد. پس از اینکه وب رصدهای علمی خود را در تابستان 2022 آغاز کرد، با کاوش نیم میلیون کهکشان در آن منطقه از آسمان، بر روی این میراث استوار خواهد شد و آن را به بزرگترین پروژه ای تبدیل می کند که وب در سال اول خود انجام خواهد داد. این مطالعه عمیق که COSMOS-Webb نام دارد به دانشمندان این امکان را می دهد تا در مورد ماده تاریک و چگونگی تکامل آن با کهکشان ها و ستاره های آنها در طول زندگی جهان اطلاعات بیشتری کسب کنند.

امواج گرانشی «تپش‌هایی» در فضا-زمان هستند که توسط برخی از خشن‌ترین و پرانرژی‌ترین فرآیندهای جهان ایجاد می‌شوند. این تداخل ها را می توان با آشکارسازهای زمینی مانند رصدخانه تداخل سنج لیزری امواج گرانشی که توسط بنیاد ملی علوم تامین می شود و توسط Caltech و MIT اداره می شود، ضبط کرد. از آنجایی که سیگنال‌های امواج گرانشی تنها سیگنال بسیار مختصری از اختلالات در فضا و زمان را بدون اطلاعات جهت‌دهی زیادی به اخترشناسان می‌دهند، سپس ستاره‌شناسان از تلسکوپ‌هایی استفاده می‌کنند که می‌توانند خیلی سریع در سراسر آسمان هدف قرار گیرند و منطقه بزرگی را پوشش دهند تا منطقه فضایی را بهبود بخشند. سیگنال ها منشا گرفته اند امواج گرانشی و امواج نوری از نظر فیزیکی روش‌های متفاوتی برای انتقال اطلاعات هستند و مشاهدات با استفاده از هر دو، نجوم چند پیام‌رسان نامیده می‌شوند که به سرعت در حال تحول در نجوم است.

زمانی که اخترشناسان کهکشان صحیحی را کشف کردند که در آن رویداد کیهانی رخ داده است، مانند ادغام دو ستاره نوترونی متراکم. سپس هابل روی این منطقه تمرکز می کند. هابل می تواند طیف نوری دقیق و تصویر واضحی از کهکشان را برای درک بهتر رویداد با تشخیص تشعشعی که گاهی با رویداد تولید امواج گرانشی مرتبط است، به دست آورد. پس از راه اندازی، وب نیز برای انجام یک مطالعه عمیق از این رویدادها استفاده خواهد شد.

چشم انداز قدرتمند هابل در طول زندگی خود، زمینه را برای وب و چندین مأموریت دیگر با هدف کشف حقایق شگفت انگیز در مورد جهان ما، از منطقه فضایی ما تا دورترین نقاط فضا، فراهم کرده است.


تصویر: هابل کهکشانی با گذشته انفجاری را بررسی می کند


ارائه شده توسط مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا

نقل قول: هابل دست یاری می دهد (2021، 22 دسامبر)، بازیابی شده در 22 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-hubble.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme