نقشه‌ای از پروانه‌های شفاف، نقطه‌ای مهم برای تنوع زیستی در رشته کوه‌های آند را نشان می‌دهد

[ad_1]

پروانه‌های شیشه‌ای دارای بال‌های شفاف هستند که به آنها اجازه می‌دهد تا به شکل موزاییکی سبز و تیره از برگ‌ها و نور متحرک نزدیک کف جنگل محو شوند. اعتبار: موزه تاریخ طبیعی فلوریدا / اریک زامورا

با بیش از یک میلیون گونه شناخته شده، حشرات متنوع ترین گروه از موجودات روی زمین هستند، با تخمین های محافظه کارانه نشان می دهد که میلیون ها گونه دیگر در انتظار کشف هستند. اما انقراض ناشی از فشار انسان می‌تواند از سرعت تشخیص پیشی بگیرد، به طوری که گونه‌ها قبل از اینکه محققان حتی متوجه وجودشان شوند ناپدید می‌شوند.

برای حفظ این گونه ها، دانشمندان ابتدا باید بدانند کجا هستند. اگرچه پراکنش برخی از گروه های گیاهی و جانوری به طور دقیق ترسیم شده است، اما اطلاعات نسبتا کمی در مورد مکان حشرات در جهان وجود دارد.

در مطالعه‌ای جدید، محققان دقیق‌ترین نقشه پراکنش پروانه‌ها در مناطق استوایی آمریکا را تا به امروز ایجاد کرده‌اند که نشان می‌دهد مناطقی که بیشترین تنوع را دارند با مناطقی که در معرض خطر جنگل‌زدایی و توسعه هستند همخوانی دارند. این مطالعه به طور خاص بر روی Ithomiini یا پروانه‌های شیشه‌ای متمرکز است، یک گروه بزرگ از نزدیک به 400 گونه که در بیشتر آمریکای مرکزی و جنوبی یافت می‌شود. وجود آنها در همه جا می تواند آنها را به خوبی نشان دهنده سرنوشت سایر حشرات منطقه کند.

کیت ویلموت، سرپرست این پژوهش، گفت: «اگر می‌خواهیم تنوع حشرات را به طور کلی درک کنیم، پس یک رویکرد تمرکز بر گروه‌هایی است که احتمالاً تنوع همه حشرات را منعکس می‌کنند و ما دانش خوبی درباره آنها داریم، مانند پروانه‌ها». . و مدیر مرکز McGuire برای Lepidoptera و تنوع زیستی در موزه تاریخ طبیعی فلوریدا.

نقشه‌ای از پروانه‌های شفاف، نقطه‌ای مهم برای تنوع زیستی در رشته کوه‌های آند را نشان می‌دهد

اعتبار: دوره و همکاران 2021، CC BY 4.0

تقلید هم به بال های شیشه ای کمک می کند و هم مانع می شود

پروانه‌های شیشه‌ای نام‌های خود را از بال‌های شفاف غیرمعمول خود می‌گیرند که با نقاط رنگی سایه‌ها و الگوهای متناوب مشخص شده‌اند. مانند بسیاری از گونه های پروانه های دیگر، مانند پادشاهان، این علامت ها به عنوان یک هشدار عمل می کنند. پروانه های شیشه ای نر از شهد و بافت گیاهان سمی تغذیه می کنند و سموم را در شکم خود متمرکز کرده و در طول جفت گیری به ماده ها منتقل می کنند. این سموم که نوعی آلکالوئید هستند، طعم تلخی به پروانه ها و تخم مرغ ها می دهند که باعث ناخوشایند آنها می شود.

اما شکارچیان بالقوه ذاتی به دنیا نمی آیند، زیرا می دانند که این پروانه ها را نخورند، در عوض از طریق آزمون و خطا یاد می گیرند. در نتیجه، بسیاری از انواع بال های شیشه ای مدل های مشابهی از بال ها را ایجاد کرده اند که به آنها از نظر تعداد استحکام می بخشد.

ویلموت گفت: «از آنجایی که گونه‌های مختلف الگوهای رنگی هشداردهنده یکسانی دارند، آنها در کل هزینه آموزش شکارچیان برای اجتناب از آنها سهیم هستند.

این نوع شباهت که تقلید مولری نامیده می شود، به پروانه های بال شیشه ای کمک کرده است که زنده بمانند و در زیستگاه های متنوع مناطق استوایی تنوع پیدا کنند، اما ارزشش را نیز دارد. ویلموت گفت اگرچه این استراتژی زمانی موثر است که همه گونه های مشابه رشد کنند، اما انقراض هر گونه می تواند بقای گونه های دیگر را تهدید کند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که یکی از رایج ترین گونه ها ناپدید شود، زیرا همه مزایای شرکت در تقلید مولر با این پروانه ها را از دست می دهند.

نقشه‌ای از پروانه‌های شفاف، نقطه‌ای مهم برای تنوع زیستی در رشته کوه‌های آند را نشان می‌دهد

برخی از کاترپیلارهای شیشه ای و کریزالیس آنها نیز روند شفاف پروانه های همنوع خود را به اشتراک می گذارند. اعتبار: آندره فریتاس

پروانه های شیشه ای متنوع ترین و آسیب پذیرترین در ارتفاعات هستند

ویلموت و همکارانش چند دهه گذشته را صرف کوه‌نوردی در کوه‌ها و جنگل‌ها در جستجوی بال‌های شیشه‌ای، توصیف گونه‌های جدید و مستندسازی تاریخ طبیعی آن‌ها در طول مسیر کرده‌اند. محققان با ترکیب داده‌هایی که طی سال‌ها جمع‌آوری کرده‌اند با اطلاعات جمع‌آوری‌شده از نمونه‌های بیش از 60 موزه و مجموعه‌های خصوصی، نزدیک به 30000 رکورد را برای توزیع جمع‌آوری کرده‌اند. آنها از این مجموعه گسترده داده ها برای نقشه برداری از تنوع بال های شیشه ای و تعامل بین گونه های مشابه در مناطق استوایی آمریکا استفاده کردند.

نتایج آنها نشان می‌دهد که بال‌های شیشه‌ای در بخش‌های خاصی از محدوده خود، از جمله حوضه آمازون، که در آن بال‌های شفاف آن‌ها به آنها کمک می‌کند تا با تاریکی جنگل ترکیب شوند، بسیار متنوع هستند. اما بیشتر گونه ها در نقاط داغ کوهستانی تنوع زیستی جمع می شوند. دامنه‌های شرقی کوه‌های آند شامل 5 درصد اول انواع بال‌های شیشه‌ای بود، در حالی که نقاط ثانویه شامل کوه‌های آمریکای مرکزی و جنگل‌های ساحلی اقیانوس اطلس برزیل بود.

در حالی که مناطق وسیعی از جنگل‌های بارانی آمازون نسبتا دست نخورده باقی می‌مانند، تنوع بال‌های شیشه‌ای در آند استوایی اغلب با مناطقی که بیشترین خطر از بین رفتن زیستگاه را به دلیل تبدیل زمین‌های کشاورزی دارند، همپوشانی دارند. این امر به ویژه در مورد گونه هایی با پراکنش محدود صادق است که بر نیاز فوری به تلاش های حفاظتی در این مناطق تأکید دارد.

مناطق کوهستانی هنگام صعود، محیط های کوچک و محلی مختلفی را ایجاد می کنند. آندهای نسبتاً جوان، که در میان بلندترین کوه‌های جهان هستند، تعداد زیادی از گونه‌ها را حفظ می‌کنند. تفاوت در توپوگرافی، دما و بارندگی نیز کوه های آند را به مکانی ایده آل برای رشد محصولات مختلف تبدیل می کند. ویلموت گفت: «در حال حاضر، از دست دادن زیستگاه مهم‌ترین تهدید است. “این فقط یک تصادف است که مناطقی که برای زندگی مردم خوب است مناطقی هستند که تنوع جانوری و گیاهی زیادی را حفظ می کنند.

نقشه‌ای از پروانه‌های شفاف، نقطه‌ای مهم برای تنوع زیستی در رشته کوه‌های آند را نشان می‌دهد

تخریب زیستگاه به ویژه برای پروانه ها و کرم ها که برای غذا و ترکیبات سمی محافظ به طیف وسیعی از گیاهان متکی هستند، مشکل ساز است. اعتبار: کیت ویلموت

نویسنده اصلی، Mael Dore، دانشجوی دکترا در موزه ملی تاریخ طبیعی پاریس، همچنین نگران است که تغییرات آب و هوا ممکن است دامنه گونه‌های محدود موجود در دامنه‌های استوایی را محدودتر کند. گونه ها می توانند با تغییر توزیع خود به ارتفاعات بالاتر با افزایش دما کنار بیایند، اما اینکه آیا جوامع فایبرگلاس به اندازه کافی سریع حرکت می کنند تا با تغییرات آب و هوایی همگام شوند، نامشخص است.

دور از کوه‌های آند، کوه‌های پایین‌تر و قدیمی‌تر سواحل اقیانوس اطلس برزیل میزبان تعدادی از گونه‌های کمیاب و بومی بال‌های شیشه‌ای هستند که با تهدید تخریب زیستگاه نیز مواجه هستند. آندره فریتاس، استاد دانشگاه کامپیناس در سائوپائولو، برزیل، یکی از نویسندگان این مقاله می گوید: «این منطقه تقریباً از پنج قرن اشغال انسان جان سالم به در برده است، اما ابتکارات پیشگامی نیز در اینجا متولد شده است تا از پروانه های نوتروپیک و زیستگاه آنها تقریباً 100 سال پیش محافظت شود. . .

با این حال، ویلموت و همکارانش همچنان خوشبین هستند. با یک نقشه دقیق از محل ملاقات پروانه ها، تلاش های حفاظتی می تواند بر حفاظت از محیط ها و جوامع در خطر انقراض و همچنین محیط هایی که هنوز توسط انسان دست نخورده هستند متمرکز شود.

ویلموت گفت: «با نقشه‌های دقیق‌تر توزیع پروانه‌ها، می‌توان گونه‌ها و جوامعی را شناسایی کرد که در حال حاضر محافظت نشده‌اند تا به طور مؤثرتری بر منابع محدودی که بیشتر مورد نیاز هستند تمرکز کنیم.»


پروانه های مورفو که بلند پرواز هستند به گلایدرهای موثر تبدیل شده اند


اطلاعات بیشتر:
Maël Doré و همکاران، فشار انسان زایی با نقاط داغ تنوع زیستی نوتروپیک در یک گروه پیشرو از پروانه ها همزمان است. تنوع و توزیع (2021). DOI: 10.1111 / ddi.13455

ارائه شده توسط موزه تاریخ طبیعی فلوریدا

نقل قول: نقشه پروانه‌های شفاف برجسته نقطه کانونی تنوع زیستی آند (2021، 16 دسامبر)، بازیابی شده در 16 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-transparent-butterflies-highlights-biodiversity -hotspot.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kameralı su kaçağı bulma