نظرسنجی AP-NORC زنان می گویند که بیشتر کارهای خانه و مراقبت از کودکان را انجام می دهند


مشتریان شنبه، 13 نوامبر 2021، از یک فروشگاه مواد غذایی در نیلز، ایلینوی، خرید می کنند. یک نظرسنجی جدید از دانشکده سیاست عمومی دانشگاه شیکاگو و مرکز روابط عمومی آسوشیتدپرس NORC نشان داد که اگرچه زنان معمولاً انتظار دارند در کارهای خود کارهای بیشتری انجام دهند. در خانواده، آمریکایی‌های بدون فرزند در مقایسه با آنچه والدین گزارش می‌کنند که واقعاً اتفاق می‌افتد، هنوز خوشبین‌تر هستند که مسئولیت‌ها را به طور مساوی با شریک زندگی خود تقسیم کنند. اعتبار: AP Photo / Nam Y. Huh, File

وقتی صحبت از کارهای خانه مانند تعویض پوشک، کارهای خانه و غذا خوردن و مدیریت برنامه‌ها و فعالیت‌های خانوادگی می‌شود، بسیاری از زوج‌هایی که بچه دار نمی‌شوند، انتظار دارند که اگر روزی صاحب فرزند شوند، کم و بیش در همان کار سهیم شوند.

واقعیت چندان هم بد نیست – حداقل برای مادران.

یک مطالعه جدید از مدرسه سیاست عمومی هریس در دانشگاه شیکاگو و مرکز روابط عمومی آسوشیتدپرس NORC نشان داد که در حالی که زنان تمایل دارند کارهای بیشتری در خانه انجام دهند، آمریکایی‌های بدون فرزند همچنان خوشبین‌تر هستند. مسئولیت ها به طور مساوی با یک شریک در مقایسه با آنچه که والدین گزارش می دهند واقعا اتفاق می افتد. این امر حتی زمانی که عواملی مانند سن پاسخ دهندگان در نظر گرفته شود نیز صادق است.

در این نظرسنجی 8 مسئولیت خانگی مشخص شد و نشان داد که 35 درصد از مادران گزارش می دهند که برای هر 8 مسئولیت بیشتر از شریک زندگی خود انجام می دهند، در حالی که فقط 3 درصد از پدرانی که همین کار را می کنند. به عنوان مثال، حدود نیمی از مادران می گویند که مسئولیت کامل یا اصلی تامین وسایل حمل و نقل برای فرزندان خود را بر عهده دارند، در حالی که تنها حدود یک چهارم از پدران می گویند که مسئولیت تمام یا بیشتر آن بر عهده آنهاست.

در مقابل، اکثر مردان و زنانی که پدر و مادر نیستند، می گویند که اگر بچه دار شوند، به طور یکسان درگیر کارهایی مانند تهیه وسایل نقلیه، تعویض پوشک و مراقبت از کودکانی هستند که شب ها از خواب بیدار می شوند.

مادران و پدران در مورد اینکه چه کسی بیشتر کارهای خانه را انجام می دهد، نظرات متفاوتی داشتند. به عنوان مثال، 21 درصد از مادران می گویند که آنها و همسرشان در صورت بیدار شدن در شب به طور مساوی از فرزندان خود مراقبت می کنند، در حالی که 49 درصد از پدران همین را می گویند. پس حق با کیست؟

جانا گالن، استادیار دانشکده سیاست عمومی دانشگاه هریس در دانشگاه شیکاگو، که روی این نظرسنجی کار می کند، می گوید: «وقتی به داده های استفاده از زمان نگاه می کنید، زنان دقیق تر از مردان هستند.

زندگی همچنین می تواند بهترین برنامه های آماده شده را پیچیده کند. لیانا پرایس، 35 ساله، که یک نوزاد 4 ماهه دارد که در اوج شیوع ویروس کرونا، زمانی که پرایس تحت شیمی درمانی روی دستانش قرار گرفت و دچار عارضه بارداری شد، به عنوان یک “سورپرایز بسیار مورد علاقه” به او دست یافت، گفت که او را متوقف کرده است. در ژانویه در نتیجه هر اتفاقی که می افتد کار کنید.

پرایس گفت: “چیزها به شدت تغییر کردند. و ناگهان ما چنین برنامه ای نداشتیم.” در حالی که پرایس و همسرش هر دو قصد داشتند تمام وقت کار کنند، او از شغل خود به عنوان یک پرستار ثبت نام شده مرخصی زایمان گرفت، در عوض کار خود را رها کرد و شروع به پس انداز کرد.

با این حال، او می گوید که او و همسرش مراقبت از کودکان را به طور مساوی تقسیم می کنند – از جمله بیدار شدن در شب.

او می‌گوید: “وقتی شیر می‌دادم، معنی نداشت که او نیمه‌شب از خواب بیدار شود. اما حالا که با شیر خشک شیر می‌خورم، شب‌ها به نوبت می‌خوریم.” با این حال، در طول روز، شوهرم از خانه کار می‌کند. او هم سفر می‌کند.

کارشناسان می گویند یکی از دلایلی که زنان گزارش می دهند کارهای خانه و مراقبت از کودکان بیشتری انجام می دهند، نه تنها به این دلیل است که آنها در واقع کارهای بیشتری انجام می دهند – که اغلب درست است – بلکه به این دلیل است که مردان همیشه از همه کارهای مربوط به آن آگاه نیستند. این شامل برنامه ریزی برای فعالیت های خانوادگی و سازماندهی جلسات و حتی مواردی مانند حمایت عاطفی از کودکان است.

نظرسنجی AP-NORC زنان می گویند که بیشتر کارهای خانه و مراقبت از کودکان را انجام می دهند

یک مطالعه جدید AP-NORC نشان داد که علاوه بر مسئولیت‌هایی مانند کارهای خانه و حمل‌ونقل، مادران بیشتر از پدران می‌گویند که بیشتر یا تمام حمایت عاطفی فرزندشان را انجام می‌دهند.

این نظرسنجی نشان داد که 57 درصد از مادران می گویند که “همه یا بیشتر” حمایت عاطفی را از فرزندان خود ارائه می کنند. تنها 1 درصد از مادران می گویند که شریک زندگی آنها اینطور است. در مقابل، 10 درصد از پدران می گویند که تامین کننده اصلی حمایت عاطفی از فرزندان خود هستند، در حالی که 24 درصد می گویند که این شریک زندگی آنهاست.

صحبت‌های زیادی در مورد تأثیرات همه‌گیری بر زنان وجود دارد، از جمله بسیاری از زنانی که برای مراقبت از فرزندان یا والدین سالخورده خود، نیروی کار را ترک کرده یا بازنشسته شده‌اند. ایالات متحده ده ها میلیون شغل را از دست داد زمانی که ایالات متحده شروع به بستن بخش های عظیمی از اقتصاد خود پس از شیوع COVID-19 کرد. اما از آنجایی که اقتصاد به سرعت بهبود یافت و کارفرمایان مشاغل بسیار بالایی را ثبت کردند، بسیاری از زنان بازگشت به کار خود را به تأخیر انداختند.

بر اساس تجزیه و تحلیل اداره سرشماری، در بهار سال 2020، تقریباً 3.5 میلیون مادر با کودکان در سن مدرسه یا شغل خود را از دست دادند، مرخصی گرفتند یا بازار کار را به طور کلی ترک کردند. خیلی ها برنگشته اند. گزارش اخیر McKinsey & Co. دریافتند که از هر سه زن، یک زن در سال گذشته به ترک شغل یا “انتقال” شغل خود فکر کرده است. با این حال، به گفته نویسندگان این مطالعه، در آغاز همه‌گیری، تنها یک زن از هر چهار زن به ترک فکر می‌کرد.

گالن گفت: «اما اتفاق دیگری که در طول همه‌گیری رخ داد این بود که مشاغل بیشتری از راه دور شدند و کار از خانه با مشاغل زیادی همراه شد. “بنابراین فکر می‌کنم این واقعا به زنان در محل کار کمک می‌کند، زیرا یک مشکل بالقوه بزرگ این است که زنان احساس نمی‌کنند می‌توانند برخی از مشاغل پردرآمد موجود را انجام دهند، که شامل مسافرت یا ساعات طولانی دوری از خانه می‌شود.

او گفت: «بنابراین این همه‌گیری منجر به تغییر شرایط مساعدتر برای زنان و بسیاری از مشاغل شده است.

این شامل انعطاف‌پذیری در زمان‌بندی و برای محل‌های کاری در صورت امکان، دورکاری می‌شود. طبق این نظرسنجی، 74 درصد در مقابل 66 درصد، زنان بیشتر از مردان می گویند که انعطاف پذیری در محل کار هنگام فکر کردن به بچه دار شدن یا نداشتن مهم است.

نه تنها تقسیم مسئولیت های خانه می تواند منجر به سردرگمی کودکان شود. به خوبی مستند شده است که داشتن فرزند می تواند مانع از پیشرفت شغلی زنان شود، هم از نظر دستمزد در مقایسه با مردان (از جمله مردان دارای فرزند) و هم از نظر پیشرفت به سمت شغل بهتر.

بر اساس این نظرسنجی، 47 درصد از زنان می گویند که داشتن فرزند مانعی برای امنیت شغلی در شغل فعلی یا آخر آنها است، در حالی که این رقم در مردان 36 درصد است. آمریکایی های زیر 30 سال بیشتر از افراد مسن این حرف را می زنند.

امی هیل، 31 ساله، که در ویرجینیای غربی زندگی می کند، گفت که از تقسیم کار خانگی خوشحال است، حتی اگر بیشتر از شوهرش انجام می داد. این به این دلیل است که او در معادن زغال سنگ کار می کند و شیفت های 16 ساعته را دور از خانه انجام می دهد. کار او، اگرچه دائمی است، اما تمام وقت نیست – او برای توپ، عروسی و رویدادهای دیگر آرایش می کند.

او گفت: “فکر می‌کنم این کمک می‌کند که ما خیلی به هم نزدیک نیستیم، زیرا وقتی او رفته است، دلم برای او تنگ شده است؟” «از زمانی که ما با هم بودیم، او زیرزمینی کار می کرد. علاوه بر این، او در واقع حوله ها را آنطور که من می خواهم تا شوند، تا نمی کند.

___

نظرسنجی AP-NORC از 1054 بزرگسال در 7 تا 11 اکتبر با استفاده از نمونه‌ای از پنل مبتنی بر احتمال AmeriSpeak NORC انجام شد، که برای نماینده جمعیت ایالات متحده طراحی شده است. خطای نمونه گیری مجاز برای همه پاسخ دهندگان مثبت یا منفی 4 درصد است.


مادران هزینه روی آوردن به دورکاری را در یک بیماری همه گیر متحمل می شوند


© 2021 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا توزیع کرد.

نقل قول: زنان می گویند که بیشتر کارهای خانه، مراقبت از کودکان را انجام می دهند: نظرسنجی AP-NORC (2021، 14 دسامبر)، بازیابی شده در 14 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12- women-chores-child-ap-norc – poll.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر