مشخص شده است که عنکبوت فضایی منبع پرتوهای گامای قدرتمندی است

[ad_1]

تصور هنرمند از یک سیستم دوتایی در حال تکامل، یک کوتوله سفید (پیش‌زمینه) و یک تپ‌اختر میلی‌ثانیه (پس‌زمینه) است. ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ 4.1 متری SOAR Cerro Pachón در شیلی، بخشی از رصدخانه بین آمریکایی Cerro Tololo، برنامه NOIRLab NSF، اولین نمونه از یک سیستم دوتایی متشکل از یک کوتوله سفید در حال تکامل را کشف کردند که به دور یک تپ اختر میلی‌ثانیه‌ای می‌چرخد. در مرحله پایانی فرآیند چرخش است. منبعی که در اصل توسط تلسکوپ فضایی فرمی کشف شد، یک “حلقه گمشده” در تکامل چنین سیستم های دوتایی است. اعتبار: NOIRLab / NSF / AURA / J. da Silva / شناسایی موتورهای فضایی: M. Zamani (NSF’s NOIRLab)

با استفاده از تلسکوپ 4.1 متری SOAR در شیلی، ستاره شناسان اولین نمونه از یک سیستم دوتایی را کشف کردند که در آن یک ستاره در حال تبدیل شدن به یک کوتوله سفید به دور یک ستاره نوترونی می چرخد ​​که به تازگی تبدیل به یک تپ اختر به سرعت در حال چرخش را به پایان رسانده است. این جفت که در اصل توسط تلسکوپ فضایی پرتو گامای فرمی کشف شد، یک “حلقه گمشده” در تکامل چنین سیستم های دوتایی است.

منبع درخشان و مرموز پرتوهای گاما یک ستاره نوترونی با سرعت چرخش – به نام تپ اختر میلی ثانیه ای – است که به دور یک ستاره در حال تکامل در یک کوتوله سفید بسیار کم می چرخد. ستاره شناسان از این نوع سیستم های دوتایی به عنوان “عنکبوت” یاد می کنند، زیرا تپ اختر تمایل دارد تا قسمت های بیرونی ستاره همراه را در حالی که به یک کوتوله سفید تبدیل می شود، “خوردن” کند.

این دو توسط ستاره شناسان با استفاده از تلسکوپ 4.1 متری SOAR Cerro Pachon در شیلی، بخشی از رصدخانه بین آمریکایی Cerro Tololo (CTIO)، برنامه ای از NSF NOIRLab، کشف شد.

تلسکوپ فضایی پرتو گاما ناسا اجرامی را در کیهان فهرست‌بندی می‌کند که از زمان پرتابشان در سال 2008، پرتوهای گاما فراوانی تولید کرده‌اند، اما همه منابع پرتو گاما که شناسایی می‌کند طبقه‌بندی نشده‌اند. یکی از این منابع به نام 4FGL J1120.0-2204 توسط ستاره شناسان، دومین منبع درخشان پرتوهای گاما در کل آسمان بود که هنوز شناسایی نشده است.

ستاره شناسان از ایالات متحده و کانادا به رهبری ساموئل سویهارت از آزمایشگاه تحقیقاتی نیروی دریایی ایالات متحده در واشنگتن دی سی، از طیف نگار گودمن در تلسکوپ SOAR برای تعیین هویت واقعی 4FGL J1120.0-2204 استفاده کردند. منبع اشعه گاما، که همچنین پرتوهای ایکس ساطع می کند، همانطور که توسط تلسکوپ فضایی ناسا سویفت و XMM-نیوتن مشاهده شد، یک سیستم دوتایی متشکل از یک “تپ اختر میلی ثانیه ای” است که صدها بار می چرخد. ثانیه، و سلف یک کوتوله سفید با جرم بسیار کم. این جفت در فاصله بیش از 2600 سال نوری قرار دارند.

سویهارت گفت: زمان ویژه تلسکوپ SOAR در دانشگاه ایالتی میشیگان، موقعیت آن در نیمکره جنوبی و دقت و پایداری طیف‌نگار گودمن جنبه‌های مهم این کشف بود.

کریس دیویس، مدیر برنامه NOIRLab در بنیاد ملی علوم ایالات متحده گفت: «این یک مثال عالی از این است که چگونه تلسکوپ‌های متوسط ​​به طور کلی و SOAR به طور خاص می‌توانند برای توصیف اکتشافات غیرعادی انجام شده با سایر امکانات زمینی و فضایی استفاده شوند. “ما انتظار داریم SOAR نقش مهمی در ردیابی بسیاری از متغیرهای زمانی دیگر و منابع چند پیام رسان در دهه آینده ایفا کند.

طیف نوری سیستم دوتایی، که توسط طیف‌نگار گودمن اندازه‌گیری شده است، نشان می‌دهد که نور ماهواره کوتوله سفید با داپلر جابه‌جا شده است – به طور متناوب به قرمز و آبی تغییر می‌کند – که نشان می‌دهد هر 15 ساعت یک بار به دور یک ستاره نوترونی فشرده و پرجرم می‌چرخد.

سویهارت، که تیمش توانسته است این ویژگی‌ها را گرفته و در مدل‌هایی که نحوه تکامل سیستم‌های ستاره‌ای دوتایی را توضیح می‌دهند، به کار ببرند، گفت: «طیف‌ها همچنین به ما اجازه می‌دهند دما و گرانش سطحی ستاره همراه را محدود کنیم. این به آنها اجازه می دهد تا تعیین کنند که ماهواره پیش ساز یک کوتوله سفید بسیار کم جرم با دمای سطحی 8200 درجه سانتیگراد (15000 درجه فارنهایت) و جرم تنها 17 درصد از جرم خورشید است.

وقتی ستاره ای با جرمی مشابه جرم خورشید یا کوچکتر به پایان عمر خود می رسد، هیدروژن آن تمام می شود که برای سوخت فرآیندهای همجوشی هسته ای در هسته آن استفاده می شود. برای مدتی، هلیوم غلبه می کند و ستاره را تغذیه می کند و باعث کوچک شدن و گرم شدن آن می شود و باعث انبساط و تکامل آن به یک غول قرمز به اندازه صدها میلیون کیلومتر می شود. در نهایت، لایه‌های بیرونی این ستاره متورم می‌توانند در یک ماهواره دوتایی جمع شوند و همجوشی هسته‌ای متوقف می‌شود و یک کوتوله سفید به اندازه زمین باقی می‌ماند و در دمای بالای 100000 درجه سانتی‌گراد (180000 درجه فارنهایت) می‌چرخد.با استفاده از تلسکوپ 4.1 متری SOAR در شیلی، ستاره شناسان اولین نمونه از یک سیستم دوتایی را کشف کردند که در آن یک ستاره در حال تبدیل شدن به یک کوتوله سفید به دور یک ستاره نوترونی می چرخد ​​که به تازگی تبدیل به یک تپ اختر به سرعت در حال چرخش را به پایان رسانده است. این جفت که در اصل توسط تلسکوپ فضایی پرتو گامای فرمی کشف شد، یک “حلقه گمشده” در تکامل چنین سیستم های دوتایی است. اعتبار: تصاویر و ویدئوها: NOIRLab / NSF / AURA / J. da Silva / Space Engine / CTIO / SOAR / JP Burgos / مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا / کریس اسمیت (USRA / GESTAR) / Caltech / IPAC شناسایی: M. زمانی (NSF’s) NOIRLab) / موسیقی: Stellardrone – Airglow

کوتوله سفید اولیه در سیستم 4FGL J1120.0-2204 هنوز توسعه خود را کامل نکرده است. سویهارت گفت: «در حال حاضر متورم است و شعاع آن تقریباً پنج برابر شعاع کوتوله‌های سفید معمولی با جرم‌های مشابه است». به سرد شدن و کوچک شدن ادامه خواهد داد و در حدود دو میلیارد سال آینده شبیه به بسیاری از کوتوله‌های سفید بسیار کم ارتفاعی خواهد بود که قبلاً درباره آنها می‌دانیم.»

تپ اخترهای میلی ثانیه ای در هر ثانیه صدها بار می چرخند. آنها با جمع آوری ماده از یک ماهواره، در این مورد از ستاره ای که به یک کوتوله سفید تبدیل شده است، می چرخند. بیشتر تپ اخترهای میلی ثانیه ای پرتوهای گاما و اشعه ایکس ساطع می کنند، اغلب زمانی که باد تپ اختر، که جریانی از ذرات باردار ساطع شده توسط یک ستاره نوترونی در حال چرخش است، با موادی که توسط ستاره دیگری ساطع می شود برخورد می کند.

سوئیهارت می گوید: حدود 80 کوتوله سفید با جرم بسیار کم شناخته شده است، اما “این اولین سلف یک کوتوله سفید باز با جرم بسیار کم است که احتمالاً به دور یک ستاره نوترونی می چرخد.” بنابراین، 4FGL J1120.0-2204 یک نگاه منحصر به فرد در پایان این فرآیند چرخش است. تمام کوتوله‌ها و تپ‌اخترهای سفید دوتایی دیگر که پیدا شده‌اند، بسیار بالاتر از مرحله چرخش هستند.

سویهارت می‌گوید: «طیف‌سنجی بعدی با تلسکوپ SOAR، که بر منابع غیرمرتبط پرتوهای گامای فرمی متمرکز شد، به ما این امکان را داد که ببینیم ماهواره در حال چرخش به دور چیزی است. بدون این مشاهدات، ما نمی توانستیم این سیستم هیجان انگیز را پیدا کنیم.

این مطالعه در سند “4FGL J1120.0-2204: ستاره نوترونی درخشان پرتو گاما دوتایی منحصر به فرد با کوتوله اولیه سفید با جرم بسیار کم” ارائه شده است که در مجله اخترفیزیک.


ستاره شناسان نامزد جدیدی برای تپ اختر در میلی ثانیه با الاغ قرمز کشف کرده اند


اطلاعات بیشتر:
4FGL J1120.0-2204: ستاره نوترونی دوتایی درخشان پرتو گاما منحصر به فرد با کوتوله اولیه سفید با جرم بسیار کم، arXiv: 2201.03589 [astro-ph.HE] arxiv.org/abs/2201.03589

ارائه شده توسط انجمن دانشگاه های تحقیقات نجوم (AURA)

نقل قول: مشخص شده است که عنکبوت فضایی منبع پرتوهای گامای قدرتمندی است (2022، 12 ژانویه)، که در 13 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-cosmic-spider -source-powerful استخراج شده است. -اشعه گاما .html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kameralı su kaçağı bulma