مزایای مدیریت آتش سوزی ساوانا در آفریقا

[ad_1]

اعتبار: لوک هانتر

بسیاری از گونه های وابسته به ساوانا در آفریقا، از جمله گیاهخواران بزرگ و شکارچیان راس، در معرض خطر انقراض فزاینده ای قرار دارند. هزینه برآورد شده برای دستیابی به مدیریت موثر مناطق حفاظت شده در آفریقا، جایی که شیرها در آن زندگی می کنند، می تواند به 2 میلیارد دلار در سال برسد. اکنون محققان پتانسیل برنامه‌های تامین مالی کربن مبتنی بر کربن را برای پر کردن این شکاف بودجه و استفاده از اکوسیستم‌های تخریب‌کننده ساوانا بررسی کرده‌اند.

مقاله علمی “مدیریت آتش سوزی ساوانا ممکن است درآمد کربن کافی برای کمک به بازسازی مراتع آفریقا و پر کردن خلاءهای مالی در مناطق حفاظت شده ایجاد کند” که در شماره دسامبر مجله منتشر شده است. یک زمین، بر اساس تاریخچه تحقیقات مشترک و مستقل توسط موسسه تحقیقات تنوع زیستی، حفاظت از طبیعت (TNC)، خاک برای آینده، انجمن حفاظت از حیات وحش (WCS) و شبکه حفاظت از حیات وحش (WCN) است و مزایای مدیریت آتش سوزی ساوانا در آفریقا

تیم تیر، دکترا، مدیر برنامه تغییرات اقلیمی BRI و نویسنده اصلی مقاله، گفت: «افزایش آگاهی از پتانسیل استفاده نشده درآمدهای کربن که از مدیریت مناطق حفاظت شده در آفریقا حمایت می کند، بسیار مهم است. “این مطالعه اولین تخمین های قابل اعتماد را بر اساس داده های قابل اعتماد و روش های اثبات شده ارائه می دهد که به وضوح پتانسیل قابل توجهی برای منافع اقتصادی و زیست محیطی قابل توجه بلند مدت را نشان می دهد. با توجه به اثرات مثبت اجتماعی و تنوع زیستی ناشی از سفر، تنها می‌توان امیدوار بود که سرمایه‌گذاری دولتی و خصوصی بیشتر با درک بیشتر دنبال شود.»

نویسندگان مشترک این مقاله مقالات مرتبطی را منتشر کرده اند و تحقیقات آنها در این مقاله جدید ادغام شده است.

دکتر جفری لیپست مور، متخصص کربن در TNC استرالیا و یکی از نویسندگان این مطالعه، گفت: «این بحث‌ها در سال 2012 آغاز شد و دیدن اینکه چگونه ایده‌های خوب می‌توانند ادامه پیدا کنند و شتاب بیشتری بگیرند، هیجان‌انگیز است. او همچنین نویسنده اصلی یک مطالعه مرتبط با عنوان “فرصت های کاهش انتشار گازهای گلخانه ای برای کشورهای ساوانا از مدیریت آتش سوزی در آغاز فصل خشک” است.

«سالها مدیریت آتش سوزی ساوانا در شمال استرالیا که مستقیماً به نفع جوامع بومی بوده است، شواهد روشنی از این مفهوم ارائه می دهد که پروژه های کربن مبتنی بر مدیریت آتش می توانند کار کنند. لیپست مور گفت: ما امیدواریم که به زودی چنین مزایایی در آفریقا امکان پذیر شود.

از 256 منطقه حفاظت شده با شیر که در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفت، 198 منطقه دارای پتانسیل کاهش گازهای گلخانه ای ناشی از مدیریت آتش بودند که مساحتی بالغ بر 1.1 میلیون کیلومتر مربع را پوشش می دهند. پیتر لیندسی، دکترا، مدیر WCN، گفت: “بسیاری از مناطق حفاظت شده در آفریقا به دلیل فشار شدید ناشی از گسترش جمعیت انسانی و استخراج منابع از شرکت های محلی و بین المللی تخریب شده اند یا در معرض خطر بالای تخریب قرار دارند.” Lion Recovery. صندوق، یکی از نویسندگان این مطالعه و نویسنده اصلی مطالعه مرتبط، بیش از 1 میلیارد دلار در سال برای تأمین مناطق حفاظت شده در آفریقا با شیر مورد نیاز است.

«اگر ما به سرعت برای مقابله با این تهدید رو به رشد اقدام نکنیم، سال ها سرمایه گذاری در مناطق حفاظت شده به سرعت از بین خواهد رفت. اگر اجازه دهیم مناطق حفاظت شده از بین برود و به کاربری جایگزین تبدیل شود، ترسیب کربن می تواند فاجعه بار باشد، بدون در نظر گرفتن از دست دادن تنوع زیستی. سرمایه گذاری در پروژه های کربن هوشمندتر که منافع مستقیمی برای مناطق حفاظت شده و مردمی که در اطراف آنها زندگی می کنند، بسیار مهم است. آینده نه تنها برای شیرها، بلکه برای همه تنوع زیستی آفریقا.”

نتایج این کار مشترک نشان می‌دهد که روش‌های احتراق ساوانا می‌تواند درآمد کربن برای بسیاری از مناطق حفاظت‌شده در آفریقا ایجاد کند، و هنگامی که با حوضه‌های کربنی مبتنی بر خاک و چوب ترکیب می‌شود، پتانسیل به‌طور قابل‌توجهی بیشتر است. «بیشتر پروژه‌های کربن فکر نمی‌کنند که بتوانند با افزودن فعالیت‌هایی به روش‌های دیگر، مانند مدیریت آتش، که گازهای گلخانه‌ای را در استخرهای کربنی مختلف حذف می‌کند، اعتبار بیشتری دریافت کنند. دکتر مارک ریچی، یکی از نویسندگان این مطالعه، بنیانگذار Soils for the Future و نویسنده یکی از روش های کربن که در این مقاله برجسته شده است، گفت: این فرصت ها فرصت های از دست رفته را برای افزایش ارزش زمین از دیدگاه اعتبار کربن نشان می دهد.

دکتر لوک هانتر، یکی از نویسندگان و مدیر اجرایی برنامه گربه بزرگ WCS، می گوید: “به ندرت به دشت های آفریقایی از نظر ارزش کربن آنها فکر می شود، اما زمان آن فرا رسیده است.” “یک مرحله ساده جابجایی زمانی که ساواناها در آتش هستند باعث واکنش زنجیره ای از اثرات مثبت و خودتقویت کننده می شود – مناظر سالم تر، غنی تر، شیرها و طعمه های آنها بیشتر و کربن کمتری که در جو منتشر می شود. اگر کشورهای ثروتمند برای جلوگیری از این کربن پول بپردازند، ما می‌توانیم بودجه اساسی ایجاد کنیم که به محافظت از این مکان‌های بزرگ و حمایت از جوامعی که در داخل و اطراف آن‌ها زندگی می‌کنند کمک می‌کند.»

این مطالعه نشان می‌دهد که چگونه معرفی برنامه‌های مدیریت آتش‌سوزی در اوایل فصل خشک می‌تواند منجر به درآمدهای کربن بالقوه از یک روش تأمین مالی کربن منفرد (اجتناب از انتشار گازهای گلخانه‌ای) یا از روش‌های جذب چندگانه شود. درآمد بالقوه کربن برای مناطق حفاظت شده ساوانا از 1.5 میلیون دلار تا 44.4 میلیون دلار در سال در مناطق حفاظت شده متغیر است.

جدای از درآمد مالی حاصل از اعتبارات کربن، یکی دیگر از ارزش های مهم این کار پتانسیل کاهش انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) است. نیکلاس ولف، دانشمند ارشد TNC، گفت: “اگر امکان اجرای برنامه های مدیریت آتش در همه مناطق حفاظت شده که از این رویکرد بهره مند می شوند، وجود داشته باشد، کل معادل کربن سالانه تقریباً 12 میلیون تن گازهای گلخانه ای است.” . «این معادل مقدار دی اکسید کربنی است که توسط نزدیک به نیم میلیارد درخت در سال جذب می‌شود، یا معادل انتشار سالانه سوخت‌های فسیلی در تانزانیا. با در نظر گرفتن پتانسیل ترسیب کربن از مدیریت آتش‌سوزی، این عدد به 131 میلیون تن افزایش می‌یابد که تقریباً 40 درصد از انتشار سالانه سوخت‌های فسیلی بریتانیا یا نزدیک به 30 میلیون انتشار سالانه آن است.

در سال 2021، سازمان ملل دهه احیای محیط زیست خود را برای جلوگیری، توقف و معکوس کردن تخریب اکوسیستم در سراسر جهان اعلام کرد. دکتر تیر گفت: “ما سرمایه گذاری در برنامه های مدیریت آتش سوزی را به منظور نشان دادن آغاز دهه سازمان ملل برای بازسازی محیط زیست تشویق می کنیم.” “توجه و همکاری جهانی برای کمک به بازسازی ساوان های تخریب شده آفریقا و حفاظت از گیاهخواران و شکارچیان اصلی در خطر انقراض مورد نیاز است.


تلاش های بازیابی ذغال سنگ نارس اندونزی می تواند میلیاردها نفر را در آتش سوزی جنگل ها نجات دهد


اطلاعات بیشتر:
تیموتی اچ. تیر و همکاران، مدیریت آتش سوزی ساوانا می تواند درآمد کربن کافی برای کمک به احیای مراتع آفریقا و پر کردن شکاف های بودجه برای مناطق حفاظت شده ایجاد کند. یک زمین (2021). DOI: 10.1016 / j.oneear.2021.11.013

ارائه شده توسط انجمن حفاظت از حیات وحش

نقل قول: مزایای مدیریت آتش سوزی ساوانا در آفریقا (2021، 10 دسامبر)، بازیابی شده در 11 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-benefits-savanna-africa.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort su tesisatçısıhtml nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma istanbul escort