مریخ نورد Perseverance اکتشافات شگفت انگیزی انجام می دهد

[ad_1]

این نمودار ورود Perseverance به Séítah را از دیدگاه مداری و زیرزمینی نشان می دهد. تصویر زیر “رادارگرام” زیرسطحی ابزار RIMFAX مریخ نورد است. خطوط قرمز ارتباطی بین ویژگی‌های زیرزمینی و صخره‌های مقاوم در برابر فرسایش قابل مشاهده در بالای سطح را نشان می‌دهند. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech / دانشگاه آریزونا / USGS / FFI

دانشمندان ماموریت مریخ استقامت ناسا کشف کرده اند که سنگی که کاوشگر شش چرخ آنها از زمان فرود در فوریه بر روی آن حرکت می کند احتمالاً توسط ماگمای درخشان تشکیل شده است. این کشف برای درک و قدمت دقیق رویدادهای مهم در تاریخ دهانه Jezero و همچنین بقیه سیاره مهم است.

این تیم همچنین به این نتیجه رسیدند که سنگ‌های دهانه بارها در طول اعصار چندین بار با آب برهم‌کنش داشته‌اند و برخی از آنها حاوی مولکول‌های آلی هستند.

این یافته‌ها و سایر یافته‌ها امروز طی یک نشست خبری در نشست اتحادیه ژئوفیزیک آمریکا در نیواورلئان ارائه شد.

حتی قبل از فرود Perseverance روی مریخ، تیم علمی ماموریت در مورد منشاء سنگ های این منطقه شگفت زده می شود. آیا آنها رسوبی بودند – تجمع فشرده ذرات معدنی احتمالاً توسط یک سیستم رودخانه باستانی به سایت منتقل شده است؟ یا آذرین‌ها که احتمالاً در جریان‌های گدازه‌ای که از یک آتشفشان مریخی خاموش به سطح می‌آیند، کجا هستند؟

کن فارلی، دانشمند پروژه استقامت از کلتک در پاسادنا، گفت: «من شروع به ناامیدی کرده بودم که هرگز نمی‌توانیم پاسخی را پیدا کنیم. “اما سپس ابزار PIXL ما توانست بخش فرسوده سنگ را در منطقه ای به نام “South Seita” بررسی کند و همه چیز مشخص شد: کریستال های موجود در سنگ اسلحه دود کردن را فراهم کردند.

مته در انتهای بازوی رباتیک Perseverance می تواند سطوح سنگ را ساییده یا ساییده کند تا ابزارهای دیگری مانند PIXL بتوانند آنها را مطالعه کنند. PIXL که به اختصار از Planetary Instrument for X-ray Lithochemistry گرفته شده است، از فلورسانس اشعه ایکس برای ترسیم ترکیب عنصری سنگ ها استفاده می کند. در 12 نوامبر، PIXL سنگ Séítah جنوبی را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، که تیم علمی برای نمونه برداری از هسته با استفاده از حفاری مریخ نورد انتخاب کردند. داده‌های PIXL نشان می‌دهد که سنگی که «ازدواج» نامیده می‌شود، از فراوانی غیرعادی کریستال‌های بزرگ الیوین تشکیل شده است که در کریستال‌های پیروکسن جذب شده‌اند.

فارلی گفت: «یک دانشجوی خوب زمین‌شناسی به شما می‌گوید که چنین بافتی، سنگی را نشان می‌دهد که هنگام رشد بلورها و مستقر شدن در ماگمای با سرد شدن آهسته – مانند جریان متراکم گدازه، دریاچه گدازه یا اتاقک ماگما، شکل می‌گیرد. این سنگ از آن زمان تاکنون چندین بار توسط آب تغییر کرده است، و آن را تبدیل به گنجینه ای کرده است که به دانشمندان آینده امکان می دهد تاریخ رویدادهای دریاچه را شناسایی کنند، دوره ای را که در آن آب در سطح آن رایج تر بود را بهتر درک کنند و تاریخ اولیه سیاره را آشکار کنند. . Mars Sample Return چیزهای خوبی برای انتخاب خواهد داشت.”

کمپین چند ماموریتی بازگشت نمونه مریخ با استقامت آغاز شد که نمونه هایی از سنگ های مریخ را در جستجوی حیات میکروسکوپی باستانی جمع آوری می کند. از 43 لوله آزمایش Perseverance، شش لوله تا کنون مهر و موم شده اند – چهار با هسته سنگ، یکی با جو مریخ و یکی حاوی مواد “شاهد” برای نظارت بر هرگونه آلودگی که مریخ نورد ممکن است از زمین آورده باشد. Mars Sample Return به دنبال بازگرداندن لوله‌های منتخب به زمین است، جایی که نسل‌های دانشمندان قادر خواهند بود آنها را با تجهیزات آزمایشگاهی قدرتمندی که بیش از حد بزرگ هستند که به مریخ فرستاده شوند، مطالعه کنند.

باید مشخص شود که آیا سنگ غنی از الیوین در یک دریاچه ضخیم از گدازه های سرد شده با سطح تشکیل شده است یا در یک اتاق زیرزمینی که بعداً در معرض فرسایش قرار گرفت.


https://www.youtube.com/watch?v=t1nZpgBk7qc

این ویدیو که توسط ابزار Perseverance Mastcam-Z گرفته شده است، شامل یک تصویر ترکیبی با رنگ های پیشرفته است که از دلتای دهانه Jezero در مریخ می گذرد. دلتا میلیاردها سال پیش از رسوبی که یک رودخانه باستانی به دهانه دریاچه ای که زمانی در دهانه آتشفشان وجود داشته است، تشکیل شده است. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech / ASU / MSSS

مولکول های آلی

همچنین خبر عالی برای بازگشت نمونه مریخ، کشف ترکیبات آلی از ابزار SHERLOC (اسکن زیستگاه با رامان و لومینسانس برای مواد آلی و شیمیایی) است. مولکول‌های حاوی کربن نه تنها در داخل سنگ‌های ساینده تجزیه‌شده توسط SHERLOC، بلکه در غبار روی سنگ‌های تصفیه‌نشده نیز قرار دارند.

تایید مواد آلی تاییدی بر این نیست که زندگی زمانی در دریاچه وجود داشته و نشانه‌های خائنانه (زیست امضا) بر جای گذاشته است. مکانیسم‌های بیولوژیکی و غیربیولوژیکی وجود دارند که مواد آلی را ایجاد می‌کنند.

لوتر بیگل، محقق ارشد SHERLOC در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا، گفت: «کنجکاوی همچنین مواد آلی را در سایت دهانه گیل یافت. «آنچه SHERLOC به تاریخ اضافه می کند، توانایی آن در نقشه برداری از توزیع فضایی مواد آلی در داخل سنگ ها و پیوند این مواد آلی با مواد معدنی موجود در آنجا است. این به ما کمک می کند تا محیطی را که مواد آلی در آن تشکیل شده است درک کنیم. برای تعیین روش تولید برای محصولات ارگانیک شناسایی شده به تجزیه و تحلیل بیشتری نیاز است.

حفظ مواد آلی در داخل سنگ‌های باستانی – صرف نظر از منشأ – در دهانه‌های گیل و جزرو به این معنی است که نشانه‌های زیستی بالقوه (نشانه‌های حیات، چه در گذشته یا چه در حال حاضر) نیز قابل حفظ است. این موضوعی است که ممکن است تا زمانی که نمونه‌ها به زمین بازگردانده نشوند، حل نشود، اما حفظ مواد آلی بسیار هیجان‌انگیز است. وقتی این نمونه‌ها به زمین بازگردانده شوند، سال‌ها منبع تحقیق و اکتشاف خواهند بود. “بیگل گفت.

مریخ نورد Perseverance اکتشافات شگفت انگیزی انجام می دهد

شش لوله آزمایش فکس بر روی لوله نمونه آویزان است. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech

رادارگرام

Perseverance همراه با توانایی خود در نمونه برداری از هسته سنگ، اولین رادار نافذ را به سطح مریخ آورد. RIMFAX (تصویرساز رادار برای آزمایش زیرزمینی در مریخ) یک “رادارگرام” از ویژگی های زیرزمینی تا عمق حدود 33 فوت (10 متر) ایجاد می کند. داده‌های این اولین نمودار راداری منتشر شده زمانی که مریخ‌نورد از یک خط الراس از واحد زمین‌شناسی ناهموار کف دهانه شکسته به واحد زمین‌شناسی Séítah عبور کرد، جمع‌آوری شد.

این خط الراس دارای تشکیلات صخره ای زیادی با شیب رو به پایین قابل مشاهده است. با داده‌های RIMFAX، دانشمندان Perseverance از قبل می‌دانند که این لایه‌های سنگی در یک زاویه با همان زاویه بسیار زیر سطح ادامه می‌یابند. رادارگرام همچنین طراحی لایه‌های سنگ Séítah را در زیر لایه‌های Crater Floor Fractured Rough نشان می‌دهد. نتایج بیشتر بر این باور تیم علمی مبنی بر اینکه ایجاد Séítah قبل از Crater Floor Fractured Rough بوده است، تأیید می کند. توانایی مشاهده ویژگی‌های زمین‌شناسی حتی در زیر سطح، بعد جدیدی به توانایی‌های تیم نقشه‌برداری زمین‌شناسی مریخ می‌افزاید.


سنگ های کف دریاچه دهانه مریخ، نشانه هایی از برهم کنش طولانی مدت با آب را نشان می دهند


اطلاعات بیشتر:
برای اطلاعات بیشتر در مورد استقامت: mars.nasa.gov/mars2020/ و nasa.gov/perseverance

ارائه شده توسط آزمایشگاه رانش جت

نقل قول: Perseverance مریخ نورد اکتشافات شگفت انگیزی انجام می دهد (2021، 15 دسامبر)، در 15 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-perseverance-mars-rover-discoveries.html بازیابی شده است.

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر