مرگ دسته جمعی پنگوئن های ماژلانی در طول موج گرما در سال 2019 مشاهده شد

[ad_1]

کیتی هولت، دانشجوی دکترا در دانشگاه واشنگتن، اجساد پنگوئن‌های ماژلانی بالغ (محصور در یک دایره) را در پونتا تومبو درست پس از موج گرما در 19 ژانویه 2019 بررسی می‌کند. کمی بیش از یک چهارم از بدن پنگوئن‌های ماژلانی بالغ بین مستعمره و اقیانوس پیدا شد نشان می دهد که آنها ممکن است در تلاش برای رسیدن به آب مرده باشند. اعتبار: آنا سولک / دانشگاه واشنگتن

در ژوئن 2021، موج گرما بی‌سابقه شمال غربی اقیانوس آرام و کانادا را درنوردید و حدود 1400 نفر را کشت. سیاتل در 28 ژوئن به 108 درجه فارنهایت رسید – بالاترین میزان تا به حال – در حالی که روستای لیتون در بریتیش کلمبیا بالاترین درجه حرارت را در کانادا با 121.3 درجه فارنهایت در 29 ژوئن ثبت کرد، یک روز قبل از آن که توسط آتش سوزی ناشی از گرما نابود شود.

انتظار می رود تغییرات آب و هوایی منجر به چنین رویدادهای گرمای شدید در سراسر جهان شود و پیامدهای گسترده ای نه تنها برای انسان ها، بلکه برای حیات وحش و اکوسیستم ها نیز به همراه داشته باشد.

در سال 2019، دانشمندان دانشگاه واشنگتن شاهد این موضوع در آرژانتین در یکی از بزرگترین مستعمرات برای پرورش پنگوئن های ماژلانی در جهان بودند. در 19 ژانویه، دمای تاسیسات Punta Tombo در سواحل جنوبی آرژانتین به 44 درجه سانتیگراد یا 111.2 درجه فارنهایت افزایش یافت و این در سایه بود. همانطور که توسط تیم در مقاله ای که در 4 ژانویه در مجله منتشر شد گزارش شده است کاربردهای پرنده شناسیموج گرمای شدید بر اساس جستجوی اجساد توسط محققان UW در روزهای پس از ثبت دمای بالا، حداقل 354 پنگوئن را کشت.

کیتی هولت، نویسنده اصلی، دانشجوی دکترای زیست‌شناسی در UW، می‌گوید: «این رویداد شدید به پایان فصل تولید مثل پنگوئن‌های ماژلانی نزدیک شد و تعداد زیادی از بزرگسالان و همچنین جوجه‌ها را کشت. این اولین باری است که رویدادی با مرگ و میر دسته جمعی در پونتا تومبو مربوط به دمای شدید ثبت می کنیم.

موج گرمای 19 ژانویه بالاترین دمایی بود که محققان تاکنون در پونتا تومبو ثبت کرده‌اند، جایی که تیم‌های UW از سال 1982 روی پنگوئن‌های ماژلانی مطالعه می‌کردند. دمای محل در طول فصل تولید مثل معمولاً از 50 درجه فارنهایت به 100 درجه فارنهایت پایین می‌رود. فصل گذشته، محققان قبلاً دمای بالای 43 درجه سانتی‌گراد یا 109.4 درجه فارنهایت را ثبت کرده بودند، اما طبق گفته‌ها، این رکورد قدیمی‌تر مربوط به انقراض دسته جمعی پنگوئن‌ها نیست. هولت

مرگ دسته جمعی پنگوئن های ماژلانی در طول موج گرما در سال 2019 مشاهده شد

نمای نزدیک از دو پنگوئن ماژلانی بالغ که در موج گرما در 19 ژانویه 2019 جان باختند. هر دو جسد در وضعیت «رها کننده گرما» با باله‌های باز شده در پشت بدن، باله‌های باز یافت شدند که نشان می‌دهد آنها بدون نفس مرده‌اند. اعتبار: کیتی هولت / دانشگاه واشنگتن

گرمای شدید 19 ژانویه بر روی مرغ ها و بالغ ها تأثیر متفاوتی گذاشت. بر اساس تجزیه و تحلیل های پس از مرگ توسط محققان UW، تقریباً سه چهارم مردگان پنگوئن – 264 – بالغ هستند که بسیاری از آنها ممکن است به دلیل کم آبی مرده باشند. آنها 27 درصد از لاشه پنگوئن های بالغ را در مسیرهایی از مستعمره پرورش دهنده به اقیانوس پیدا کردند، جایی که می توانند نوشیدنی دریافت کنند – پنگوئن ها غده هایی دارند که می توانند نمک آب را فیلتر کنند. سفر از مستعمره تا اقیانوس می تواند تا یک کیلومتر طول بکشد و طولانی ترین آن می تواند یک ماژلان بالغ 40 دقیقه طول بکشد. بزرگسالان مرده اغلب روی شکم خود با پاها و باله‌های دراز و دهان باز یافت می‌شدند که نوعی تنگی نفس و حالت خنک‌کننده معمول پنگوئن‌های ماژلانی است.

برخی از بخش‌های پونتا تومبو، جایی که هزاران پنگوئن ماژلانی برای تولید مثل در هر بهار و تابستان استرالیا جمع می‌شوند، بدتر از بقیه هستند. حدود 5 درصد از بزرگسالان در بخش مرکزی کلنی می میرند. اما در بخش‌های دیگر، تعداد کمی از مرگ و میرها وجود داشته یا اصلاً وجود نداشته است، که نشان می‌دهد ریزاقلیم و دسترسی به اقیانوس، و همچنین سلامت فردی و تغذیه، ممکن است بر میزان بقا تأثیر بگذارد.

محققان UW تلفات دسته جمعی گذشته را در پونتا تومبو شامل طوفان های شدید باران که بیشتر جوجه ها را می کشد، ثبت کرده اند، از جمله سالی که سیل باعث کشته شدن 50 درصد از فرزندان تازه بیرون آمده این مستعمره شد. به گفته هولت، موج گرمای سال 2019 به ویژه نگران کننده است زیرا منجر به از دست دادن تعداد زیادی از بزرگسالان در یک رویداد شده است.

هولت گفت: «هر گونه انقراض دسته جمعی مانند این یک مشکل است. اما آنچه در مورد میزان مرگ و میر ناشی از گرما بسیار نگران کننده است این است که این پتانسیل می تواند بسیاری از بزرگسالان را بکشد. زنده ماندن جمعیت پرندگان دریایی با عمر طولانی – مانند پنگوئن های ماژلانی – به طول عمر متکی است. پنگوئن های ماژلانی بالغ می توانند بیش از 30 سال عمر کنند، بنابراین آنها معمولا فرصت های زیادی برای پرورش موفقیت آمیز جوجه ها دارند. اگر تعداد زیادی از بزرگسالان را در رویدادی مانند این از دست بدهیم، این یک نگرانی بزرگ است.”

بر اساس مطالعه روی زیر گروه اجساد، حداقل 8 نفر از 10 بزرگسال کشته شده مرد بودند. این احتمالاً نشان دهنده شیوع بالای پنگوئن های ماژلانی نر در Punta Tombo – تقریباً سه نر در هر ماده – به جای تفاوت در بقا در گرمای شدید است. نسبت جنسی تحریف شده در کلنی با گذشت زمان افزایش می یابد. تحقیقات گروه Boersma نشان می‌دهد که ماده‌های مسن‌تر کمتر برای تولید مثل به Punta Tombo برمی‌گردند، احتمالاً به این دلیل که در یافتن غذای کافی در اقیانوس‌های باز در خارج از فصل تولید مثل مشکل بیشتری دارند. این احتمالاً به کاهش کلی اندازه مستعمره از اواخر دهه 1980 کمک کرده است.

مرگ دسته جمعی پنگوئن های ماژلانی در طول موج گرما در سال 2019 مشاهده شد

پدر و مادر یک پنگوئن ماژلانی که به جوجه هایش غذا می دهد در حالی که شریک زندگی اش تماشا می کند. اعتبار: ناتاشا گوناریس / دانشگاه واشنگتن

90 مورد مرگ ناشی از موج گرما در ژانویه 2019 مرغ بودند. بر اساس تجزیه و تحلیل های پس از مرگ، جوجه های مرده به خوبی تغذیه می شوند و هیچ نشانه ای از کم آبی نشان نمی دهند. به گفته هولت، آنها ممکن است مرده باشند زیرا با شکم های پر و بدن کوچک نمی توانند دمای بدن خود را در گرمای شدید به درستی تنظیم کنند.

انتظار می رود تغییرات آب و هوایی منجر به رویدادهای شدید آب و هوایی شدیدتر از هر نوع در سراسر جهان شود، اگرچه اثرات آن بسته به مکان متفاوت خواهد بود. عواقب این موج گرما، اگرچه تلخ است، اما محدودیت هایی را نیز به دانشمندان نشان می دهد که برخی از گونه ها می توانند تحمل کنند.

Boersma بنیانگذار مرکز اکوسیستم Sentinels مستقر در UW است که به مطالعه پنگوئن های ماژلانی و سایر گونه هایی می پردازد که شاخص های کلیدی سلامت اکوسیستم در نظر گرفته می شوند.

هولت گفت: «پنگوئن‌ها می‌توانند توانایی مقابله، مانند جابجایی مکان‌های پرورش را داشته باشند. اما بررسی اینکه آیا این انطباق‌ها مؤثر هستند یا خیر، زمان می‌برد.»


تعداد پنگوئن های نر مجرد ماژلانی در این کلنی تولید مثل در حال افزایش است – به همین دلیل است


اطلاعات بیشتر:
مرگ و میر بی سابقه گرمایی پنگوئن های ماژلانی، کاربردهای پرنده شناسی (2021). DOI: 10.1093 / ornithapp / duab052

ارائه شده توسط دانشگاه واشنگتن

نقل قول: مرگ دسته جمعی پنگوئن های ماژلانی در طول موج گرما در سال 2019 (2022، 4 ژانویه)، بازیابی شده در 5 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-mass- die-off-magellanic-penguins .html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme