محققان 70 گونه جدید را در سال 2021 توصیف می کنند

[ad_1]

این اسب کوتوله با نقاب خوب، Cylix tupareomanaia، یک جنس و گونه جدید اسب است که در سواحل نیوزلند شمالی، نیوزلند یافت می شود. اعتبار: ریچارد اسمیت

در سال 2021، محققان آکادمی علوم کالیفرنیا 70 گونه گیاهی و جانوری جدید را به درخت زندگی اضافه کردند که درک ما از شبکه پیچیده حیات روی زمین را غنی‌تر کرد و توانایی ما را برای تصمیم‌گیری آگاهانه برای حفاظت از آن تقویت کرد. گونه های جدید شامل 14 سوسک، 12 حلزون دریایی، نه مورچه، هفت ماهی، شش عقرب، پنج ستاره دریایی، پنج گیاه گلدار، چهار کوسه، سه عنکبوت، دو حلزون دریایی، یک خزه، یک کوتوله و یک سیسیلین هستند. بیش از ده ها دانشمند از آکادمی – همراه با ده ها همکار بین المللی – اکتشافات جدید این گونه را توصیف کرده اند.

دانشمندان با اثبات اینکه سیاره پهناور و پویای ما هنوز مکان‌های کشف‌نشده‌ای با گیاهان و جانورانی که قبلاً ثبت نشده‌اند، یافته‌های خود را در پنج قاره و سه اقیانوس انجام داده‌اند، طبقات جنگل‌ها را غربال کرده‌اند، به بیابان‌های وسیع می‌روند و در اعماق اقیانوس‌ها غواصی می‌کنند. نتایج آنها به پیشبرد مأموریت آکادمی برای بازسازی جهان طبیعی از طریق علم، آموزش و همکاری کمک می کند.

شانون بنت، ویروس شناس و رئیس علم آکادمی، می گوید: «تنوع زیستی برای سلامت سیاره ما حیاتی است و با سرعتی از بین می رود که شیوه های پایداری دیگر کافی نیست. “به عنوان اربابان دنیای طبیعی خود، باید نقش فعالی در بازسازی اکوسیستم ها ایفا کنیم. رابطه ما با طبیعت با هر گونه جدید بهبود می‌یابد و درک ما از نحوه عملکرد سیاره ما را عمیق‌تر می‌کند و می‌تواند به بهترین شکل به آینده‌ای مبهم پاسخ دهد. همانطور که ما به مبارزه با تغییرات آب و هوایی و همه‌گیری جهانی ادامه می‌دهیم، هرگز لحظه مهم‌تری برای حفاظت از تنوع حیات روی زمین وجود نداشته است.»

در زیر نکات برجسته از 70 گونه جدید توصیف شده توسط آکادمی در طول سال گذشته آمده است.

سرخرطومی ها برای جوامع محلی برنده می شوند

متیو ون دام، دکترای فوق دکترا در حشره شناسی، توضیح می دهد Pachyrhynchus manu، یک تخم مرغ رنگارنگ عید پاک از قله های کوهستانی جنگلی فیلیپین. در ارتفاع 3000 پا (914 متری) از سطح دریا، این سوسک ها در سایبان های یک جنگل ابری مرطوب و پوشیده از خزه زندگی می کنند. برخلاف بیشتر گیاهان چند ساله که معمولا تک رنگ هستند، P. obumanuvu دارای الگوهای پیچیده ای از رنگ های زرد و سبز کمانی است. رنگ آمیزی آن شبیه لباس سنتی همنام او، قبیله محلی Obu Manuvu است.

اما محقق همکار او، دکتر آنالین کابراس، انگیزه های دیگری برای نامگذاری این گونه داشت. کابراس گفت: “ما در یک مسابقه با زمان تحت تهدید دائمی تخریب جنگل هستیم.” بسیاری از حشرات می توانند قبل از اینکه حتی پیدا شوند ناپدید شوند. P. obumanuvu در بخش کوچکی از جنگل اولیه یافت شد – یکی از معدود جنگل های باقی مانده در منطقه به دلیل قرن ها کشاورزی و قطع بیش از حد درختان. کابراس به قدرت این نام در القای حس غرور و حکومت در یک جامعه اشاره می کند. بر اهمیت شناسایی مستمر گونه ها، به ویژه در مناطقی که با بهره برداری سریع از منابع طبیعی مواجه هستند، تأکید می کند. کابراس می پرسد: “چگونه می توانیم حفظ و احیای حیات وحش را یاد بگیریم، اگر نتوانیم یک نفر را نام ببریم؟”

محققان آکادمی علوم کالیفرنیا 70 گونه جدید را در سال 2021 توصیف کردند

در حالی که بیشتر ساقه ها تک رنگ هستند، Pachyrhynchus obumanuvu که به تازگی توصیف شده است، تضاد خیره کننده ای از سبز و سیاه را نشان می دهد. اعتبار: Analin Cabras

نژاد جدیدی از اسب های پیگمی در اقیانوس آرام

اگر به صخره های زیر آب در سواحل نورثلند نیوزلند دقت کنید، احتمالا فقط دیواری از جلبک های مرجانی قرمز را خواهید دید. اما برای چشم آموزش دیده گراهام شورت، محقق آکادمی، Ph.D. شیدایی بلانت کیلیکسگونه جدیدی از اسب کوتوله و پسر عموی نزدیک اسب های دریایی را می توان پیدا کرد که به طرز ماهرانه ای از محیط اطراف خود پنهان شده است. کشف این گونه گریزان نژاد جدیدی از اسب را آشکار می کند – اولین موردی که در نیوزلند در سال 1921 گزارش شد. شورت گفت: “این کشف نشان می دهد که ما چقدر در مورد صخره های نیوزیلندی که قرن هاست در حال کاوش بوده ایم آگاهی داریم.” “اگر کمی عمیق تر شیرجه بزنید، انتظار دارم چند گونه ماهی جدید دیگر را شناسایی کنید.” اکتشافات شورت گونه‌های توصیف‌نشده دیگری را در داخل نشان داد سیلیکس جنس از آفریقای جنوبی تا سیشل.

جنس جدید با مقایسه سی تی اسکن بین تعیین شد C. tupareomanaia و سایر گونه های مشابه در منطقه. شورت و همکارانش به نام سیلیکس (لاتین برایجام ‘) برای ساختار استخوانی فنجانی تاج، در حالی که سایر جنس‌های اسب دارای تاج گنبدی هستند. نام گونه شیدایی بی پروا، مائوری برای “تاج گل اسب دریایی” است و نشان دهنده اولین باری است که قبیله مائوری در نامگذاری یک گونه بومی از منطقه قلمرو شمالی شرکت کردند.

عقرب ها در حال رسیدن به ارتفاعات جدید هستند

در سایبان های دشت های گرمسیری مکزیک ساکنان غیرمنتظره ای پیدا خواهید کرد: عقرب ها. امسال، جزایر 2030 لورن اسپوزیتو، دکترا، رئیس مشترک ابتکار و متصدی آراکنولوژی، و آرون گودمن، دانشجوی کارشناسی ارشد، شش گونه جدید عقرب را از پوست گواتمالا و مکزیک توصیف می کنند. در حالی که انسان ها معمولا عقرب ها را با آب و هوای خشک بیابانی مرتبط می دانند، این عقرب های پوستی از شکارچیان، یعنی عقرب های بزرگتر، در بالای بالای درختان در جنگل های اولیه دست نخورده استراحت می کنند. یکی از جدیدترین عقرب های علم، Centruroides catemacoensis، یک تاکتیک استثنایی برای فرار از دست شکارچیان ایجاد کرد. با توانایی تشخیص بادهای خش خش از یک شکارچی نزدیک، درجه سانتی گراد catemacoensis اجازه دهید با اولین نشانه تهدید قریب‌الوقوع، سقوط به ایمنی کف جنگل، از جایگاه آن شروع کنیم. گودمن می‌گوید: «وقتی در بستر برگ‌ها بیفتند، آنها را نخواهی یافت. گودمن از این موضوع به نفع خود استفاده کرد و در شبانه‌ای انجام داد و با لوله‌های پی وی سی به شاخه‌ها ضربه زد تا از شکارچیان تقلید کند و عقرب‌ها را برای افتادن در توری‌هایی که در زیر منتظر بودند، تحریک کند.

جستجوی سیسیلی در سائوتومه

از زمان استعمار، زیست‌شناسان بحث کرده‌اند که آیا سیسیلیان سائوتومه – دوزیستان بی‌پایان و گودال – یک یا دو گونه متفاوت هستند. پس از مطالعه دقیق نشانگرهای ژنتیکی 85 فرد در جزیره سائوتومه در خلیج گینه، جزایر 2030 دکتر رینا بل، رئیس مشترک ابتکار و متصدی آکادمی هرپتولوژی هرپتولوژی، قوی‌ترین شواهد تا به امروز را ارائه می‌کند که نشان می‌دهد این جزیره دارای دو گونه منحصربه‌فرد سسیلیان است.

حدود 300000 سال پیش، فوران فعالیت های آتشفشانی سائوتوم را با جریان های گدازه در هم آمیخت و جزیره – و سیسیلیا – را به زیستگاه های منحصر به فرد جدا کرد. این تقسیم بندی احتمالاً باعث شد که گونه ها با فشارهای محیطی مناطق تازه کشف شده خود سازگار شوند. با فرسایش جریان های گدازه، موانع غیرقابل نفوذ ناپدید شدند و به دو گونه حاصل اجازه داد تا دوباره همسایه شوند. از آن زمان، هزاره‌ها تلاقی و هیبریداسیون حضور دو گونه را با محو کردن خطوط ژنتیکی بین آنها پوشش داده است. اگرچه بحث طولانی در مورد این گونه کاملاً شناخته شده است، کشف بل گام مهمی در جهت درک و محافظت از هر دو سیسیل سائوتومه بود.

Guitarfish آهنگ جدید ماهیگیری را صدا می کند

دیوید ایبرت، دکترای گیاه شناس، دو ماهی گیتار خال آبی از ماداگاسکار (Acroteriobatus andysabini) و Socotra (Acroteriobatus stehmanni) را توصیف می کند. اینها پرتوهای ساحلی با بدن دراز و سرهای صاف هستند که – همانطور که حدس می زنید – شبیه گیتار هستند. این پرتوهای کوسه مانند به دلیل نزدیکی به انسان و توانایی ماهیگیری آسانشان در میان ماهیان غضروفی در خطر انقراض هستند.

محققان آکادمی علوم کالیفرنیا 70 گونه جدید را در سال 2021 توصیف کردند

یکی از دو نوع مختلف سسیلیا در جزیره سائوتومه. اعتبار: اندرو استندبریج

A. andysabini، بزرگتر از دو گونه جدید توصیف شده، قبلا با گونه دیگری از ماهی گیتار گروه بندی شده بود. این فقدان دانش طبقه‌بندی برای گیتارهای مالاگاسی مضر است، زیرا فعالیت‌های ماهیگیری در مقیاس کوچک محلی همچنان بدون مقررات صید می‌شوند. نتیجه گیری ایبرت مبنی بر اینکه در واقع دو گونه مختلف وجود دارد، حفاظت را در خط مقدم قرار داد و به تسهیل اولین برنامه اقدام ملی ماداگاسکار برای محافظت از کوسه ها و پرتوها کمک کرد.

ایبرت با همکاری با ماهیگیران محلی برای گنجاندن شناسایی گونه ها در تمرین خود، امیدوار است که بین گیتار و جوامع ساحلی همسایه ای که آنها حمایت می کنند هماهنگی داشته باشد. ایبرت پرسید: «چگونه می‌توانیم حفاظت از گونه‌ها را در منطقه‌ای که امنیت غذایی یک مسئله رایج است مدیریت کنیم؟» موضوع فقط حفاظت از این حیوانات نیست. این در مورد یافتن راه حل های بلندمدت هم برای تشعشعات و هم برای جمعیت انسانی است.”

ستاره های دریایی در صخره های مرجانی می درخشند

در طول سال گذشته، جانورشناس بی مهرگان، دکتر کریستوفر ماخ، پنج خار جدید را برای علم توصیف کرده است – گروهی از جانوران دریایی که شامل ستاره دریایی، خارپشت دریایی، خیار دریایی و دیگران است – از راپا نویی (جزیره ایستر) و کالدونیای جدید. پس از بررسی دقیق تصاویر یک وسیله نقلیه کنترل‌شده از راه دور و نمونه‌هایی از ستاره‌های دریایی ارائه شده توسط زیست‌شناسان آکادمی و رهبران ابتکار Hope for Reefs، لوئیس روچا، دکترا، و بارت شپرد، ماخ ستاره‌های هندی را توصیف کرد. Pacific Uokeaster آه

سوزاندن صخره با رنگ نارنجی روشن خود، U. ahi به دلیل رنگ آتشین آن به درستی نامگذاری شده است – ahi، که در زبان راپا نویی به معنای “آتش” است. “Uokeaster” از خدای دریایی اساطیری Woke می آید، که طبق افسانه زمانی قاره راپا نویی را زیر دریا غوطه ور کرد و تنها بلندترین قله های کوه آن را باقی گذاشت. U. ahi در این راپا نوی “اصلی” واقع شده است – صخره ها درست زیر سطح.

ستاره های دریایی سهم مهمی در صخره های مرجانی سالم دارند. آنها را حذف کنید و اکوسیستم از تعادل خارج می شود. بنابراین، هرچه بیشتر در مورد آنها بدانیم، بهتر می توانیم از این اکوسیستم های شکننده فزاینده محافظت کنیم. ماخ می‌گوید: «شما هرگز نمی‌دانید که مطالعه ناشناخته‌ها چه فوایدی خواهد داشت، چه یک مزیت ملموس به عنوان یک داروی ضد سرطان باشد یا یک مزیت زیست‌محیطی در حفاظت از صخره‌های مرجانی».


تحقیقات نشان می دهد که دو نوع سسیلیا در جزیره سائوتومه وجود دارد که در هیچ کجای کره زمین یافت نمی شوند.


اطلاعات بیشتر:
Manuel Luján و همکاران، Clusia falcata (Clusiaceae)، گونه ای در معرض خطر با برگ های بسیار باریک، بومی چیاپاس، مکزیک، خبرنامه Q (2021). DOI: 10.1007 / s12225-021-09988-7

ارائه شده توسط آکادمی علوم کالیفرنیا

نقل قول: محققان 70 گونه جدید را در سال 2021 توصیف می کنند (2021، 16 دسامبر)، بازیابی شده در 16 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-species.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin betroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi