محققان در حال مطالعه مدل صندوق های تامینی برای مشکلات پیچیده اجتماعی هستند

[ad_1]

اعتبار: Pixabay / دامنه عمومی CC0

به گفته محققان ایالت پن، یک صندوق تامینی که برای جمع آوری پول برای منافع عمومی طراحی شده است، می تواند با مشکلاتی که دولت ها، سازمان های غیرانتفاعی و شرکت های انتفاعی با آن دست و پنجه نرم می کنند، مقابله کند.

در یک مطالعه، یک جفت محقق از کالج کسب‌وکار اسمیل، مدلی از صندوق‌های تامینی را ترسیم کردند که شامل یک مخزن در حال رشد جوایز و پتنت‌ها است. آنها گفتند که پول جمع آوری شده از طریق صندوق تامینی – یک استخر سرمایه گذاری با مدیریت فعال – می تواند برای رسیدگی به مسائل مهم عمومی مانند درمان بیماری ها و مقابله با چالش های زیست محیطی استفاده شود.

جان لیختی، استاد بازاریابی و وابسته در مؤسسه علوم کامپیوتر و علوم داده، می‌گوید ایده یک صندوق تامینی با هدف منافع عمومی به قلب یک مشکل آزاردهنده می‌رود. لیچتی گفت که سازمان‌های غیرانتفاعی معمولاً به بودجه‌های کوچک‌تر برای حل مشکلات محدود می‌شوند و دولت‌ها می‌توانند به دلیل ناکارآمدی سیاسی با مشکل مواجه شوند. وی افزود، در مقابل، شرکت های انتفاعی توانسته اند مبالغ هنگفتی را برای مشکلاتی که می توانند در دوره های زمانی طولانی درآمد کسب کنند، مدیریت کنند.

لیچتی گفت: «طبقه‌های معینی از مشکلات وجود دارد که کسب‌وکارها به طور سنتی قادر به مقابله با آنها نیستند زیرا نمی‌توانند بازده مورد انتظار را فرموله کنند. سوالی که برای من مطرح شد این بود که چگونه سرمایه را سازماندهی می کنید تا واقعاً این مشکلات واقعاً دشوار را حل کنید؟ به یک معنا، سازماندهی سرمایه برای رفتن و کمک به همسایه، به عنوان مثال، آسان است، زیرا مشکل کوچک است، اما ما مشکلاتی داریم که واقعاً دشوار است، مانند اینکه چگونه یک گروه واقعاً باهوش، با استعداد، فداکار به دست آوریم. مردمی که یک دهه یا بیشتر از زندگی خود را به حل بالقوه این مشکلات واقعا بزرگ اختصاص دهید. انجام این کار آسان نیست.”

در پیشنهاد خود برای رفع کمبود منابع، محققان یک رویکرد سرمایه‌گذاری جمعی یا جمع‌سپاری را پیشنهاد می‌کنند که پاداش پولی فزاینده‌ای را برای جذب استعدادهای مورد نیاز برای حل یک مشکل ایجاد می‌کند. تامین مالی جمعی روشی کاملاً ثابت برای افراد برای جمع آوری پول یا منابع است.

اولویت پروژه ها

به گفته استفان ویتس، استاد بازاریابی، کالج کسب و کار اسمیل و مدیر مؤسسه تحقیقات بازار کسب و کار، سرمایه گذاری جمعی بیش از جمع آوری پول انجام می دهد – این رویکرد همچنین می تواند به افزایش آگاهی و اولویت بندی بهتر پروژه ها کمک کند.

ویتس گفت: “برخی مشکلات وجود دارد که اگر همه چیز به حال خود رها شود حل نمی شود و اینها مشکلاتی هستند که نه تنها از نظر اقتصادی جذاب هستند، بلکه مشکلاتی با عدم اطمینان زیاد مانند یافتن درمانی برای یک بیماری هستند.” “وقتی برای تامین مالی جمعی پول جمع آوری می کنید و راه حل هایی برای مشکلات پیدا می کنید و از جمعیت بزرگتر بودجه می گیرید، در این صورت جامعه اساسا تصمیم می گیرد که چه مسائل مهمی باید با آنها برخورد کند. علاوه بر این، از آنجایی که صندوق تامینی می تواند در طول زمان به طور ارگانیک رشد کند، نیازی نیست که از قبل تعیین کنیم که چقدر باید هزینه داشته باشد، که این سوال دیگری است که به دلیل این عدم قطعیت پاسخی برای آن نداریم.

این مدل به افراد اجازه می‌دهد تا پول خود را به یک صندوق تامینی اهدا کنند، که مدیران صندوق می‌توانند آن پول را در تعدادی از دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کنند، شبیه به یک صندوق اعتماد تاسیس. افرادی که در این امر دخیل هستند اما نمی خواهند مستقیماً سرمایه گذاری کنند، می توانند پول صندوق تامینی خود را مدیریت کنند. پس از آن می توان هزینه های مدیریت از این صندوق را به صندوق اصلی بازگرداند.

مخزن ثبت اختراع به عنوان یک ساختار قانونی برای به اشتراک گذاشتن مالکیت معنوی که برای رسیدگی به یک مشکل استفاده می شود، مانند یک ترکیب شیمیایی برای درمان یا درمان یک بیماری، عمل می کند. این مخزن همچنین اطمینان حاصل می کند که به شخص یا تیمی که ایده هایش به حل مشکل کمک کرده است – در چارچوب پارامترهای تعیین شده توسط سازمان دهندگان، جایزه نقدی دریافت می کند.

به گفته محققان، این پیشنهاد با تمرکز منابع روی یک موضوع بهترین کار را خواهد داشت.

لیچتی گفت: «این برای حل همه مشکلات تلاش نخواهد کرد. «این موجودی است که برای یک هدف خاص، یک مشکل خاص ایجاد شده است، حتی اگر یک مشکل جهانی باشد.

درمان فیبروز کیستیک

به گفته محققانی که گزارش می دهند، جستجو برای درمانی برای فیبروز کیستیک، یک بیماری ژنتیکی پیشرونده که باعث عفونت های ریوی مداوم و محدود کردن تنفس می شود، نمونه ای از این است که چگونه تلاش های مردم عادی می تواند حمایت ها را افزایش دهد و راه های جدیدی برای تامین هزینه های درمان ها و راه حل های نوآورانه ایجاد کند. یافته های آنها در SN تجارت و اقتصاد. همچنین نشان دهنده چالش هایی است که این تلاش ها برای موفقیت در پایان با آن روبرو هستند.

محققان گفتند که بنیاد سیستیک فیبروزیس بیش از 150 میلیون دلار برای توسعه یک درمان مورد تایید FDA سرمایه گذاری کرد که پس از آن ثبت اختراع شد و به یک شرکت داروسازی فروخته شد. به گفته محققان، این درمان اکنون سالانه حدود 300000 دلار برای بیماران هزینه دارد. با این حال، مطالعه‌ای که توسط افراد عادی در مورد رویکرد خوراکی امیدوارکننده اما بدون ثبت اختراع دیگری به این بیماری آغاز شد، بر سطوح گلوتاتیون – GSH – در ریه‌های بیماران تمرکز دارد. اگرچه این درمان موفقیت اولیه محدودی را نشان داده است، اما هنوز بودجه لازم برای فرآیند تایید FDA را دریافت نکرده است. محققان افزودند که درمان GSH در صورت موفقیت آمیز بودن، تقریباً 1200 دلار در سال هزینه خواهد داشت.

محققان گزارش می دهند که «این واقعیت که رویکرد خوراکی GSH – یک درمان بالقوه قابل دوام – هیچ راهی برای تضمین قیمت گذاری انحصاری یا ارائه اعتبار دانشگاهی ندارد، آن را بدون سرمایه رها کرده است. این نه تنها یک شکست بازار است، بلکه از نظر ما، یک شکست بشردوستانه است.”

صندوق تامینی برای بازیابی آب و هوا؟

Vuits گفت که علاوه بر درمان های پزشکی، صندوق های تامینی می تواند برای چالش های اجتماعی و علمی مهم دیگری نیز راه اندازی شود.

ویتس گفت: “من فکر می کنم راه حل های آب و هوایی می توانند جالب باشند.” “راه حل تغییرات آب و هوایی بسیار مبهم است زیرا مشکل بسیار بزرگی است، اما می توان آن را محدود کرد. به عنوان مثال، روی منابع انرژی جایگزین تمرکز کنید که هنوز برای جذب بودجه شرکتی یا دولتی نامشخص هستند، اما این یک کار ممکن است.”

لیختی پیشنهاد کرد که یافتن راه‌حل‌های قانونی برای اثرات منفی اینترنت و رسانه‌های اجتماعی دسته دیگری از صندوق‌های تامینی است که به طور بالقوه می‌تواند در خدمت خیر عمومی باشد.

لیچتی گفت: “شما فقط باید به مشکلات دشواری فکر کنید که قابل حل نیستند.”

محققان گفتند گام بعدی برای این پروژه، ارتباط با افراد و سازمان‌هایی است که ممکن است علاقه‌مند به مشارکت در این ایده باشند و شناسایی مسائل اولیه‌ای که می‌توانند از این رویکرد سود ببرند.

وویتس گفت: «ما در مورد نحوه شروع این کار، نحوه حرکت دادن توپ زیاد صحبت کردیم. من موافقم که یک راه این است که از کوچک شروع کنید تا مطمئن شوید که همه جزئیات کار می کنند و از این به عنوان یک داستان موفقیت که می تواند منجر به مشکلات بزرگتر و بزرگتر شود استفاده کنید.


زمان بازار در صنایع خاص نتایجی را برای مدیران صندوق های تامینی به همراه دارد


اطلاعات بیشتر:
لیختی، جی و همکاران، “اگر من یک صندوق تامینی داشتم، دیابت را درمان می کردم”: مکانیسم های درون زا برای ایجاد کالاهای عمومی. SN تجارت و اقتصاد (2021). doi.org/10.1007/s43546-021-00115-z

ارائه شده توسط موسسه علوم محاسباتی و داده ایالت پن

نقل قول: محققان مدل یک صندوق تامینی برای مشکلات پیچیده اجتماعی (2021، 10 دسامبر)، استخراج شده در 10 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-hedge-fund-complex-societal- Problems را مطالعه می کنند. .html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin betroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi