محققان با تاکید بر اهمیت آبهای اصلی، تأثیر ترکیبی خشکسالی و آتش سوزی را بر جوامع جریان مطالعه می کنند.

[ad_1]

نهر ماتیلیا قبل و بعد از آتش سوزی توماس و آوارهای بعدی. آتش سوزی و پیامدهای آن می تواند جریان ها و جوامع آنها را به طور کامل تغییر دهد. اعتبار: Mark Capelli، NOAA Fisheries

زندگی آب است و آب زندگی است. این حقیقت مطمئناً در مورد سواحل اقیانوس آرام صادق است، جایی که نهرها و رودخانه ها به عنوان شریان های منطقه عمل می کنند. آبی که آنها حمل می کنند باعث ترویج حیات گیاهی و حیات وحش در آب و هوای مدیترانه ای جنوب کالیفرنیا می شود. آنها در هنگام خشکسالی سرپناهی ایجاد می کنند و اغلب به عنوان رابطی برای بهبودی پس از آتش سوزی عمل می کنند.

با وجود اهمیت این آبراه ها، دانشمندان هنوز به طور کامل نمی دانند که چگونه آنها در برابر آتش سوزی واکنش نشان می دهند. به همین دلیل است که تیمی از کالیفرنیا سانتا باربارا و خدمات جنگل ملی تأثیر آتش‌سوزی جنگل‌ها بر روی رودخانه‌ها را طی پنج سال گذشته در بخش‌هایی از جنگل ملی لوس پادرس بررسی کرده‌اند. اکتشافات جدید دانشمندان به عنوان جلد شماره دسامبر ظاهر می شود علم آب شیرین.

سه موضوع اصلی از مطالعه آنها پدیدار شد: میراث، شرایط پیش بینی نشده و تغییر. وضعیت فعلی منظره میراثی از تاریخ آن است. علاوه بر این، آنچه برای یک اکوسیستم اتفاق می افتد به بسیاری از شرایط محیطی قبل و بعد از اختلال بستگی دارد. این اثرات ارثی و پیش بینی نشده در پس زمینه تغییرات آب و هوایی با تغییر اکوسیستم ها به سمت سناریوهای جدید آب و هوا و استفاده از زمین اتفاق می افتد.

نتایج این مطالعه همچنین اهمیت منابع نهر به عنوان پناهگاه برای گونه های حساس آبزی در زمان آتش سوزی و خشکسالی را برجسته می کند. پس از بازگشت شرایط مساعد می توان ماهی ها، دوزیستان و بی مهرگان را در مناطق مناسب پایین دست مجدداً سکونت داد. این بینش اهمیت حفاظت از این مناطق را برای تضمین پایداری و تنوع زیستی حوزه های آبخیز به طور کلی تقویت کرده است.

تحقیقات سریع به دنبال آتش سوزی Zaca در سال 2007 و آتش سوزی ایسوشیتا در سال 2009 انجام شد. این کار نشان داده است که منطقه ساحلی – منطقه پوشش گیاهی در امتداد رودخانه – در تعیین واکنش های جریان بسیار مهم است، زیرا اگر جنگل های منطقه ساحلی ایجاد شود، یک منطقه باز می شود. اسکات کوپر، نویسنده اصلی این مقاله، استاد پژوهشی در دپارتمان اکولوژی، تکامل و زیست‌شناسی دریایی گفت. نور خورشید اضافه شده دمای آب را افزایش می‌دهد و رشد جلبک‌ها را افزایش می‌دهد، که به نوبه خود باعث ترویج جامعه متنوعی از بی‌مهرگان آبزی می‌شود. کاهش پوشش گیاهی همچنین منجر به افزایش رواناب می‌شود. ، فرسایش و رسوب که می تواند الگوی جریان، کیفیت آب و در نهایت اجتماع حیوانات در جریان را تغییر دهد.

این تیم قصد دارد جوامع رودخانه ها را در مناطق سوخته و دست نخورده مقایسه کند تا اثرات موروثی آتش سوزی زاکا 10 سال بعد را مطالعه کند. سپس پنج سال خشکسالی برنامه های آنها را پیچیده کرد. کوپر توضیح داد که اثرات خشکسالی بر اثرات آتش‌سوزی قرار گرفته است، که منجر به یک مطالعه چندعاملی شد که جریان‌های طولانی‌مدت و متناوب را در تضاد قرار داد، برخی از آنها سوختند در حالی که برخی دیگر سوختند.

کریستی کلوز، یکی از نویسندگان، زیست شناس جنگلداری با جنگل ملی لوس پادرس، گفت: «این فقط ماهیت کار میدانی است. همه چیز همیشه هموار پیش نمی رود.»

پناهگاه در آب بالا

بی مهرگان مختلف در شرایط مختلف رشد می کنند. این اختاپوس سنجاقک Octogomphus نیاز به سایه پوشش متراکم سایبان دارد. اعتبار: ویل سوالینگ

این تیم در سال 2016 – در پایان یک خشکسالی پنج ساله – 30 نهر در جنگل ملی لوس پادرس و مناطق اطراف آن و دوباره در سال 2017، پس از بازگشت آب و افزایش جریان، بررسی کردند. آنها توجه ویژه ای به جوامع بی مهرگانی که در جویبارها زندگی می کنند داشتند. بسیاری از سایت‌ها در داخل، اطراف و پایین دست مکان‌هایی بودند که هشت تا ده سال قبل آتش‌سوزی داشتند.

کوپر گفت که در کوتاه مدت، آتش سوزی و رانش زمین می تواند جریان رودخانه ها را افزایش دهد زیرا گیاهان کمتری وجود دارند که آب را از خاک و کانال ها می گیرند. افزایش جریان در طول طوفان می تواند جویبارها را جستجو کند و گیاهان و جانوران آنها را جابجا کند و جمعیت آنها را کاهش دهد. جلبک‌ها و برخی از بی‌مهرگان می‌توانند به‌محض عقب‌نشینی نهرها، به‌ویژه اگر آتش آلونک‌های کنار رودخانه را باز کرده باشد، به سرعت جریان‌ها را مجدداً مستعمره کنند. او افزود که نهرها اغلب در عرض یک تا دو سال به شرایط قبل از آتش سوزی باز می گردند، زیرا پوشش گیاهی در آب و هوای مدیترانه ای با فصل رشد در طول سال به سرعت بهبود می یابد.

پس از 10 سال، تیم متوجه شد که اکثر جوامع استریمینگ پس از آتش‌سوزی بهبود یافته‌اند. تعداد معدودی که نبودند گونه هایی بودند که جویبارهای سایه دار با دمای پایین و بستر فراوان برگ را ترجیح می دادند. کوپر گفت: «تأثیرات آتش‌سوزی جنگل‌ها در مناطقی که منطقه ساحلی نمی‌سوزد، می‌تواند بسیار کوتاه مدت باشد». این جوامع معمولاً ظرف یک یا دو سال برمی‌گردند.» تأثیرات در جایی که پوشش گیاهی ساحلی می سوزد بیشتر طول می کشد و احیای جریان به بازسازی منطقه ساحلی بستگی دارد.

اگرچه جریان ها 10 سال پس از آخرین آتش سوزی بهبود یافته بودند، اما اثر ارثی خشکسالی بسیار قوی تر بود. اصلی ترین چیزی که احیای پوشش گیاهی را در آب و هوای مدیترانه ای محدود می کند، در دسترس بودن آب است. بنابراین خشکسالی واقعاً می تواند تصویر را پیچیده تر کند به روش هایی که هنوز به طور کامل درک نشده است.

این سوال که آیا خشکسالی واکنش اکوسیستم به آتش را تسریع می کند یا کند می کند هنوز باز است. آتش سوزی اغلب در زمان خشکسالی رخ می دهد، زمانی که سوخت خشک است و درجه حرارت بالا است. اگر این شرایط ادامه پیدا کند، کمبود آب می تواند روند بهبود گیاهان را کند کند و واکنش جریان را در باران بعدی کند کند. از سوی دیگر، باران های سیل آسا پس از آتش سوزی می تواند باعث سیل شود، بستر رودخانه ها را با رسوب خفه کند و در موارد شدید منجر به ایجاد زباله هایی شود که بیشتر پوشش گیاهی ساحلی را از بین می برد. با این حال، باران همچنین می تواند رشد را افزایش دهد، که باعث تثبیت خاک و کاهش فرسایش می شود. کوپر گفت: “شما می توانید نتایج بسیار پیچیده ای را در بازه های زمانی مختلف دریافت کنید، زیرا باران می تواند رشد گیاه را تحریک کند و در عین حال اختلالات جریان را افزایش دهد.”

با این حال، یک چیز همیشه صادق است: حوضه های موجود در آب های بالای نهرها برای بازسازی اکوسیستم بسیار مهم بودند. کوپر گفت: «آنها پناهگاهی برای خشکسالی و آتش سوزی جنگل ها برای ماهی ها و دیگر حیوانات آبزی هستند. «این جایی است که گونه‌های حساس در زمان‌های سخت جان سالم به در می‌برند، سپس با حساس‌تر شدن شرایط، در پایین دست دوباره جمعیت می‌کنند. در نتیجه، جمعیت ها از طریق خشکسالی، آتش سوزی جنگل ها و شرایط مساعد در حال کاهش و گسترش هستند و از انقراض گونه ها از جویبارها جلوگیری می کنند.

به عنوان مثال، آتش سوزی زاکا در سال 2007 بخش های زیادی از حوضه آبخیز نهر مانزانا را سوزاند. کلوز گفت: «اما شاخه‌های مجاور آن، دیوی براون و مونک کریکز، نسوختند و آلونک متراکم کنار رودخانه را حفظ کردند. “آنها به عنوان پناهگاه برای سر فولادی در حال انقراض از جنوب کالیفرنیا عمل کردند و از قورباغه های پا قرمز کالیفرنیا محافظت کردند.

پناهگاه در آب بالا

پس از آتش سوزی توماس که زیرساخت های آبی را تخریب کرد، پوشش گیاهی ساحلی آلدر کریک فوران کرد. اعتبار: کریستی کلوز

یافته ها بر اهمیت حفاظت از این منابع آسیب پذیر تاکید می کند. خشکسالی هنجار جدیدی برای غرب آمریکاست و کمبود آب تمامی اکوسیستم های منطقه به ویژه رودخانه ها و نهرها را تهدید می کند. علاوه بر این، تقاضای آب شهری و کشاورزی تنها افزایش می یابد و فشار بیشتری بر تامین آب منطقه وارد می کند. به عنوان مثال، خدمات جنگلداری ایالات متحده مجوزهای ویژه ای را برای استخراج آب های سطحی در زمین هایی که مدیریت می کند صادر می کند. به گفته کلوز، ما وارد دورانی می شویم که در آن ممکن است دیگر امکان پذیر نباشد. او گفت: «در طول زندگی‌ام، جریان‌هایی را می‌بینیم که زمانی دائمی بودند و دوره‌ای‌تر یا حتی زودگذر می‌شدند. با خشک شدن نهرها، گونه هایی که به آب دائمی نیاز دارند، مانند سر فولادی، می توانند از بین بروند مگر اینکه پناهگاه های آب سطحی داشته باشند.

تولید آب در جنگل ملی لوس پادرس پس از تخریب زیرساخت های آتش سوزی توماس متوقف شد. کلوز گفت: در این مناطق، پوشش گیاهی ساحلی رونق دارد. این بر حساسیت منظره به آتش تأثیر می گذارد. درختان محلی در کنار نهرها به دلیل رطوبت زیاد در برابر سوختن مقاومت بیشتری دارند. کلوز توضیح داد که بسته به توپوگرافی، آتش‌ها یا متوقف می‌شوند یا از این مناطق عبور می‌کنند. و وجود آب تضمین می کند که مناطق ساحلی در صورت سوختن سریعتر بهبود می یابند. به گفته کلوز و کوپر، این دلیل دیگری برای اطمینان از یکپارچگی آب های اصلی است.

کلوز به عنوان یک زیست شناس برجسته آبزی در جنگل ملی لوس پادرس، زیستگاه های آبی بیش از دو میلیون جریب زمین را مدیریت، حفظ و احیا می کند. او گفت که همکاری با محققان UC Santa Barbara این امکان را فراهم می کند. علاوه بر این، جنگل ملی چهار تا پنج دانشجوی UCSB را برای انجام نظرسنجی هر تابستان استخدام می کند. او افزود: «این مشارکت همچنین به من اجازه می‌دهد تا مهارت‌های عملی میدانی و آزمایشگاهی را به دانش‌آموزان آموزش دهم که نمی‌توانند به طور مؤثر در کلاس درس بیاموزند».

این مطالعه فقط سطح یک موضوع چند وجهی را خراش می دهد. آتش سوزی جنگل ها و باران ها یا خشکسالی های بعدی از نظر درجه، زمان، شدت، مدت و مقیاس متفاوت است. این منجر به یک ماتریس پیچیده و چند بعدی از آتش و شرایط آب و هوایی بعدی می شود. محققان به نظارت بر واکنش های جریان به آتش سوزی های مختلف و مدل های هواشناسی ادامه داده اند که به آنها اجازه می دهد برخی از ترکیبات این ماتریس را پر کنند.

کوپر که چهار دهه این سیستم ها را مطالعه کرده است، نتایج را خلاصه کرد. “دو چیز وجود دارد که من به این نتیجه رسیدم که من یک بوم شناس هستم: “همه چیز به هم مرتبط است و همه چیز پویا است.”

دیوید هربست، زیست شناس محقق؛ محقق S. Matthew Drener; و محقق اصلی، دستیار اریکا الیسون (همه از UC سانتا باربارا) و جیسون وایت از بازسازی زیستگاه ساحل جنوبی در این مطالعه مشارکت داشتند.


پوشش برف برای احیای پوشش گیاهی پس از آتش سوزی های شدید جنگل ها حیاتی است


اطلاعات بیشتر:
اسکات دی کوپر و همکاران، آتش سوزی های جنگلی و میراث خشک شدن و گروه های بی مهرگان، علم آب شیرین (2021). DOI: 10.1086 / 717416

ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا

نقل قول: محققان در حال بررسی اثر ترکیبی خشکسالی، آتش‌سوزی بر جوامع رودخانه‌ای هستند و اهمیت آب‌های اصلی را برجسته می‌کنند (2021، 1 دسامبر)، استخراج شده در 1 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-combined- effect-dought-stream-highlighting.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagrabuy stripe accountsınırsız escort kadıköyinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü