محققان ایده ای از چگونگی سازگاری باکتری های بسیار کوچک از محیط برای زندگی در درون انسان به دست می آورند


محققان پیشنهاد کرده اند که باکتری های بسیار کوچک به نام TM7 سیستم آرژنین دیمیناز (ADS) را به عنوان یک مزیت تکاملی برای کمک به سازگاری و بقا در حفره دهان انسان به دست آورده اند. برای آزمایش این فرضیه، محققان یک سیستم مدل برای بررسی تجربی عملکرد و اثرات ADS بر روی TM7x و باکتری میزبان آن توسعه دادند. آنها دریافتند که ADS به TM7x کمک می کند تا آرژنین را تجزیه کند، فرآیندی که ترکیبات آدنوزین تری فسفات (ATP) و آمونیاک را تولید می کند. افزایش فراوانی ATP و آمونیاک با افزایش عفونت‌پذیری یا توانایی تولید مثل برای TM7x مفید است. همچنین از TM7x و باکتری‌های میزبان آن در برابر استرس اسیدی محافظت می‌کند، وضعیتی که میکروب‌ها اغلب در حفره دهان انسان با آن مواجه می‌شوند و دلیل آن اسیدی است که هنگام تغذیه باکتری‌ها و متابولیسم کربوهیدرات‌های رژیم غذایی ایجاد می‌شود. اعتبار: دکتر جینگ “جانت” تیان، دندانپزشک کودکان، دانشگاه دندانپزشکی پکن، دانشمند مهمان، موسسه فورسیث

میکروب‌هایی که در دهان ما زندگی می‌کنند، که معمولاً به عنوان میکروبیوم دهان شناخته می‌شوند، از بسیاری جهات بر سلامت کلی ما تأثیر می‌گذارند که هنوز به طور کامل شناخته نشده است. برخی از باکتری ها باعث التهاب می شوند که منجر به پریودنتیت و سایر بیماری های سیستمیک مانند بیماری های قلبی عروقی و دیابت می شود. سایر ارگانیسم های دهان با سرطان های خاصی مرتبط هستند. دانشمندان در تلاشند تا بفهمند این میکروب ها چگونه با یکدیگر و با بدن ما تعامل دارند تا نقش فردی آنها را در سلامت و بیماری تحریک کنند.

در میان انواع مختلفی از باکتری‌هایی که در دهان ما زندگی می‌کنند، گروه کاندید Phyla Radiation (CPR) است. این حشرات به خصوص مرموز هستند زیرا بسیار کوچک هستند، سبک زندگی همزیستی منحصر به فردی را با باکتری های میزبان خود اتخاذ می کنند و اکثر آنها هنوز توسط دانشمندان و محققان آزمایشگاهی کشت نشده اند. تنها باکتری در CPR که نیاز به مطالعه کامل دارد، گروهی به نام TM7 است که برای اولین بار توسط محقق موسسه Forsyth دکتر Xuesong He در سال 2014 کشت شد.

دکتر او و همکارش دکتر جفری سی مک‌لین از دانشگاه واشنگتن، به عنوان گام مهمی در جهت درک بهتر این باکتری‌های گریزان، سیستم مدل جدیدی را با استفاده از اولین سویه دهانی انسان جدا شده TM7، TM7x و آن توسعه دادند. باکتری میزبان، Actinomyces odontolyticus. محققان از سیستم مدل برای مطالعه تجربی این باکتری‌های کوچک استفاده کردند و فرضیه‌ای را در مورد چگونگی سازگاری TM7 برای زندگی در درون انسان و ارائه داده‌های تجربی برای تأیید تحقیقات ژنومی قبلی آزمایش کردند. یافته های آنها امروز در مجله منتشر شد اطلاعیه های آکادمی ملی علوم (PNAS).

دانشمندان TM7 را در بسیاری از محیط‌های مختلف از جمله خاک، آب‌های زیرزمینی و بدن پستانداران دیگر یافته‌اند. مطالعات نشان می دهد که در حالی که ژنوم بسیار مشابهی را به طور کلی حفظ می کند، TM7 موجود در دهان انسان منحصر به محیط های دیگر است زیرا آنها یک خوشه ژنی را به دست آورده اند که سیستم آرژنین دیمیناز یا ADS را کد می کند.

دکتر مک‌لین می‌گوید: «این برای ما جالب بود زیرا به نظر می‌رسد تغییرات ژنومی بسیار کمی در این گروه از باکتری‌های کوچک با ژنوم‌های کوچکی که از محیط به سمت پستانداران حرکت می‌کنند، وجود دارد».

محققان فرض کردند که TM7 ADS را به عنوان یک مزیت تکاملی برای کمک به سازگاری و بقا در حفره دهان انسان به دست آورده است. برای آزمایش این فرضیه، دکتر جینگ “جانت” تیان، اولین نویسنده این مطالعه، از سیستم مدل برای مطالعه تجربی عملکرد و اثرات ADS بر روی TM7x و باکتری میزبان آن استفاده کرد. او دریافت که ADS به TM7x کمک می کند تا آرژنین را تجزیه کند، فرآیندی که ترکیبات آدنوزین تری فسفات (ATP) و آمونیاک را تولید می کند. افزایش فراوانی ATP و آمونیاک با افزایش عفونت‌پذیری یا توانایی تولید مثل برای TM7x مفید است. همچنین از TM7x و باکتری‌های میزبان آن در برابر استرس اسیدی محافظت می‌کند، وضعیتی که میکروب‌ها اغلب در حفره دهان انسان با آن مواجه می‌شوند و دلیل آن اسیدی است که هنگام تغذیه باکتری‌ها و متابولیسم کربوهیدرات‌های رژیم غذایی ایجاد می‌شود.

در پایان، این آزمایش نشان داد که TM7x به لطف ADS قادر به زنده ماندن در محیط آزمایشی بدون افزودن آرژنین است.

“بیشتر مطالعات فعلی بر روی باکتری های CPR مبتنی بر رویکرد ژنومی مستقل از کشت است. دکتر او گفت: با استفاده از این سیستم مدل باکتریایی TM7، می‌توانیم به طور مستقیم فرضیه‌ای را آزمایش کنیم که توسط تجزیه و تحلیل ژنوم ایجاد شده است، که به انتقال زمینه تحقیقات CPR از تحقیقات متمرکز بر ژنوم به تحقیقات مبتنی بر فرضیه برای درک بهتر زیست‌شناسی آنها کمک می‌کند.

دکتر تیان، دندانپزشک اطفال در بیمارستان دانشگاه پکن گفت: تولید آمونیاک از طریق ADS کدگذاری شده با TM7، سطح pH را در ریزمحیط دهان انسان افزایش می دهد، که یک سوال جالب در مورد نقش TM7 در ایجاد پوسیدگی دندان ایجاد می کند. . در دندانپزشکی و دانشمند ویزیت در Forsyth. در مطالعه قبلی در مورد پوسیدگی دندان در کودکان، دکتر تیان دریافت که فراوانی TM7 پس از درمان پوسیدگی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. دکتر تیان گفت: “ما فکر می کنیم که این نشان می دهد که TM7 ممکن است بیشتر با شرایط بدون پوسیدگی مرتبط باشد و ما قصد داریم تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام دهیم.”

این مطالعه همچنین به شواهد فزاینده‌ای اضافه می‌کند که نشان می‌دهد باکتری TM7 ممکن است نقش محافظتی بیشتری در سلامت دهان و دندان از آنچه که محققان در ابتدا تصور می‌کردند بازی کند. به عنوان مثال، فراوانی TM7 به طور چشمگیری در دهان بیماران مبتلا به پریودنتیت افزایش می‌یابد و دانشمندان را به این حدس می‌رساند که این باکتری در ایجاد این بیماری نقش داشته است. اما یک مطالعه اخیر توسط دکتر Batbilegh Bohr از Forsythe اثر معکوس را نشان داد – TM7 باعث کاهش التهاب پریودنتال و تحلیل استخوان در مدل موش شد.

دکتر مک‌لین گفت: «ما هنوز در مراحل اولیه درک این موضوع هستیم که چگونه هر یک از گونه‌های مختلف این باکتری‌های انگلی بسیار کوچک، که به تازگی در انسان کشف کرده‌ایم، بر سلامت و بیماری تأثیر می‌گذارند».

دکتر هی می گوید: «به همین دلیل است که داشتن یک سیستم مدل باکتریایی نه تنها برای به دست آوردن درک بهتری از سبک زندگی منحصر به فرد TM7، بلکه برای آزمایش تجربی اینکه آیا فرضیه های مبتنی بر تحقیقات ژنومی یا مشاهدات بالینی واقعا معتبر هستند، بسیار مهم است. ما اکنون یک سیستم مدل دستکاری برای TM7 داریم که واقعا یک مزیت بزرگ است.


باکتری های بسیار کوچک و انگلی موجود در آب های زیرزمینی، گوزن ها و شما


اطلاعات بیشتر:
مطالعه قبلی: Otari Chipashvili و همکاران، Episymbiotic Saccharibacteria با تعدیل باکتریایی میزبان، التهاب لثه و تحلیل استخوان را در موش سرکوب می‌کند. میزبان سلولی و میکروب (2021). DOI: 10.1016 / j.chom.2021.09.009

به دست آوردن سیستم آرژنین دیمیناز برای ساکاریباکتری های اپی انگلی و باکتری های میزبان آنها در یک محیط طاقچه پستانداران مفید است. اطلاعیه های آکادمی ملی علوم (2022). DOI: 10.1073 / pnas.2114909119.

ارائه شده توسط موسسه Forsyth

نقل قول: محققان ایده ای از چگونگی سازگاری باکتری های فوق العاده کوچک از محیط با زندگی در درون انسان دریافت می کنند (2022، 3 ژانویه)، استخراج شده در 4 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01 – gain-inights-ultrasmall-bacteria- environment.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر