ماموریت ناسا گرینلند شش سال نقشه برداری از زمین های ناشناخته را تکمیل می کند

[ad_1]

ماموریت هوابرد اقیانوس‌ها ذوب گرینلند ناسا دریافت که یخچال‌های طبیعی گرینلند که در اقیانوس خالی می‌شوند، مانند یخچال Apusiaajik که در اینجا نشان داده شده است، بیشتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد، در معرض خطر از بین رفتن سریع یخ هستند. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech

ماموریت ذوب اقیانوس‌ها در گرینلند ناسا برای آگاهی از نحوه ذوب یخچال‌های طبیعی توسط آب اقیانوس‌ها، خط ساحلی بزرگترین جزیره جهان را بررسی کرد.

مهمترین نکته ای که باید در مورد ماموریت ذوب اقیانوس های ناسا در گرینلند به خاطر بسپارید که در دسامبر به پایان رسید. 31، 2021، شاید نام آن باشد: OMG ثابت کرد که آب اقیانوس ها یخچال های گرینلند را حداقل به اندازه ای که هوای گرم از بالا آنها را ذوب می کند، ذوب می کند. از آنجایی که ریزش یخ از ورقه یخی گرینلند در حال حاضر بیش از هر منبع دیگری به افزایش جهانی اقیانوس ها کمک می کند، این یافته درک دانشمندان را از سرعت افزایش سطح دریاها در دهه های آینده متحول کرده است.

این اندازه‌گیری‌های جدید و منحصربه‌فرد پیشرفت احتمالی از دست دادن یخ در آینده را در مکانی که امروزه یخچال‌های طبیعی شش یا هفت برابر سریع‌تر از 25 سال پیش ذوب می‌شوند، روشن کرده است. اگر تمام لایه های یخی گرینلند ذوب شوند، سطح دریاهای جهانی حدود 24 فوت (7.4 متر) افزایش می یابد.

اما این فقط نوک کوه یخ در داستان این ماموریت کوچک مبتنی بر هواپیما و قایق است. در شش سال عملیات، OMG اولین اندازه‌گیری‌های علمی را در طول مایل‌ها از دورافتاده‌ترین خط ساحلی در نیمکره شمالی انجام داد. این مأموریت کامل ترین بررسی بستر دریا در اطراف خط ساحلی گرینلند را انجام داد، از جمله ده ها آبدره که قبلاً کشف نشده بود (مخلخل های صخره ای که با کوه های یخ از یخچال های در حال متلاشی شدن مسدود شده بودند) و چگونگی تغییر دمای اقیانوس ها را از مکانی به مکان دیگر، سال به سال و اندازه گیری کرد. بالا به پایین. برای به دست آوردن این مجموعه داده منحصربفرد، هواپیماهای ماموریت به اندازه کافی مایل از هوا در اطراف گرینلند و بر فراز آن ثبت کردند تا بیش از 13 بار دور کره زمین بچرخند.

آماده سازی

بیش از 220 یخچال طبیعی از گرینلند به اقیانوس سرازیر می شود. قبل از OMG، دانشمندان تصور می‌کردند که آب اقیانوس‌ها در اطراف و زیر این یخچال‌ها می‌چرخد، باید در از بین رفتن یخ آن‌ها نقش داشته باشد. اما چقدر؟


https://www.youtube.com/watch?v=PwGGN-DIvuM

کمپین میدانی شش ساله OMG در گرینلند، درک دانشمندان را از سرعت بالا رفتن سطح دریاهای جهانی در دهه های آینده تغییر داده است. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech

مشاهدات ماهواره ای دمای سطح دریا کمک چندانی به پاسخ به این سوال نکرد. در اطراف گرینلند، لایه بالایی اقیانوس بسیار سرد است و خیلی شور نیست، و حاوی مقدار زیادی آب از قطب شمال، تازه ترین اقیانوس ها است. یک یخچال کم عمق که فقط این لایه را لمس می کند به آرامی ذوب می شود. اما صدها فوت پایین تر، اقیانوس گرمتر و شورتر است. یخچال‌های عمیق‌تر توسط آب گرم‌تر خورده می‌شوند و چهار یا پنج برابر سریع‌تر از یک یخچال کم‌عمق یخ را از دست می‌دهند.

تنها راه برای پی بردن به خطر هر یخچال، رفتن به گرینلند و اندازه گیری یخچال و کف دریا و آب روبروی آن است. دانشمندان سال‌ها بود که یخچال‌های منفرد را به این صورت مطالعه می‌کردند، اما جاش ویلیس، محقق اصلی OMG در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا، می‌خواست تصویر کاملی را به دست آورد: اندازه‌گیری تمام یخچال‌های طبیعی بیش از 220 به مدت پنج سال – طول زمان. در دسترس ماموریت هایی است که توسط برنامه تحقیقاتی هوابرد ناسا Earth Ventures تامین می شود.

ویلیس گفت: “زمانی که شروع به طراحی OMG کردیم، از خود پرسیدیم: “آیا می توانیم آزمایشی را در پنج سال انجام دهیم که در مورد 50 سال آینده به ما بگوید؟” نتایج ثابت کرده است که آنها می توانند. ناسا حتی برای ششمین سال کار میدانی به آنها اجازه داد تا نوسانات غیرمنتظره و سریع دمای آب را در سواحل غربی گرینلند مشاهده کنند.

ماموریت گرینلند ناسا شش سال نقشه برداری از زمین های ناشناخته را تکمیل کرد

Gulfstream III ناسا یکی از چندین هواپیمای تحقیقاتی بود که OMG در طول کارزار میدانی شش ساله این مأموریت استفاده کرد. فرودگاه های گرینلند، ایسلند و نروژ به عنوان پایگاهی برای پروازهای تحقیقاتی خدمت می کردند. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech

عمل

اولین کار این ماموریت نقشه برداری از بستر دریا در اطراف جزیره بود تا ببیند آب گرم و عمیق کجا می تواند به یخچال های طبیعی برسد. یک پیمانکار بیشتر نقشه برداری ها را با استفاده از یک قایق تحقیقاتی تکمیل کرد و اریک ریگنوت، معاون محقق اصلی OMG از JPL و دانشگاه کالیفرنیا، ایروین، بررسی های کوچک تری را در سال های بعد برای پر کردن بخش های گمشده انجام داد.

ویلیس برای اندازه‌گیری درجه حرارت و شوری اقیانوس تا کف دریا، یک کمپین هوایی تابستانی انجام داد که هر سال حدود 250 کاوشگر را در مکان‌های استراتژیک در سراسر خط ساحلی به داخل اقیانوس پرتاب کرد. شش تابستان پرواز بر فراز قطب شمال ممکن است بیشتر شبیه یک ماجراجویی به نظر برسد تا یک پروژه تحقیقاتی، اما ویلیس گفت: “این فقط یک ماجراجویی است. تا جایی که می توانی سخت تر». برای دانشمندان، داده‌هایی که از کاوشگرها به کامپیوترشان می‌رسید هیجان‌انگیز بود.

نقشه‌های دقیق و داده‌های دمایی جمع‌آوری‌شده توسط OMG نشان می‌دهد که دو تا چهار برابر بیشتر یخچال‌های طبیعی در آبی قرار دارند که چندین درجه گرم‌تر از آنچه قبلاً تصور می‌شد، قرار دارند و بنابراین در معرض خطر بالاتری نسبت به چیزی هستند که می‌دانستند. محققان دریافتند که حدود یک سوم یخچال های طبیعی گرینلند نیمی از یخ های آن را از دست می دهند. OMG دریافت که همه این مجرمان به آب گرم می رسند. مدل‌های اقلیمی که تأثیرات آب گرم را در نظر نمی‌گیرند، از دست دادن یخ‌های یخبندان را حداقل تا دو برابر دست کم می‌گیرند – به عبارت دیگر، نیمی از افزایش سطح دریا از این منبع را از دست می‌دهند.

همکاری

داده های پیشگامانه OMG بر بسیاری از مطالعات قطب شمال علاوه بر اقیانوس شناسی تأثیر گذاشته است. به عنوان مثال، کریستین لیدر از دانشگاه واشنگتن یک متخصص بین المللی شناخته شده در مورد ناروال ها، نهنگ های قطب شمال با دندان بیرون زده عاج مانند است. او و ایان فنتی، محقق اصلی OMG در JPL، پروژه‌ای را توسعه دادند که هم به نفع زیست‌شناسان دریایی و هم اقیانوس‌شناسان است: یک سفر دریایی تحقیقاتی برای قرار دادن کاوشگرهای OMG و صداهای صوتی که حضور ناروال‌ها را در مقابل یخچال‌های طبیعی گرینلند غربی ثبت می‌کنند.

داده‌های کاوشگر یک نمای نزدیک از میزان تغییر شرایط اقیانوس در یک منطقه کوچک ارائه می‌دهند، و Laidre امیدوار است که در ترکیب با داده‌های صدادار، توضیح دهد که چرا جبهه‌های یخچال خاصی برای ناروال‌ها جذاب هستند. او با اشاره به تیم OMG گفت: «ما زیست‌شناسان می‌توانیم با کار با دانشمندان علوم فیزیکی درک بهتری از حیوانات و جمعیت‌ها به دست آوریم. “داشتن گروهی از دانشمندان که می خواهند همکاری کنند واقعا عالی است.”

ادامه

پایان ماموریت به معنای پایان تمام داده های جدید از اقیانوس گرینلند نیست. در سال 2021، این تیم چند کاوشگر با عمر طولانی‌تر را در مناطقی که تغییرات دمای اقیانوس یا گردش خون به طور کامل درک نشده است، پرتاب کردند. این کاوشگرها در زیر سطح “زمستان می گذرانند” و به بالا و پایین رفتن در آب ادامه می دهند تا داده هایی را جمع آوری کنند که در تابستان آینده در هنگام ذوب یخ ها از راه دور خوانده می شوند.

و دانشمندان در بسیاری از زمینه ها همچنان از مشاهدات OMG برای تحقیقات خود استفاده خواهند کرد. تا به امروز، حدود نیمی از مقالات مجلات بررسی شده با استفاده از داده ها توسط محققان خارج از تیم علمی ماموریت نوشته شده است – بخش غیرمعمول بزرگی. ویلیس گفت: “ما شاهد علم بسیار بیشتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی کرده بودیم هستیم.” “آن اوراق قرار نیست متوقف شود.”


ماموریت ذوب اقیانوس‌های گرینلند ناسا برای آخرین سفر میدانی خود حرکت می‌کند


ارائه شده توسط آزمایشگاه پیشرانه جت

نقل قول: ماموریت ناسا گرینلند شش سال نقشه برداری از زمین ناشناخته را تکمیل کرد (2022، 26 ژانویه) در 26 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-nasa-greenland-mission-years-unknown.html بازیابی شده است.

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به غیر از هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوای مذکور فقط به هدف اطلاع رسانی ایجاد شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagrabuy stripe accountsınırsız escort kadıköyinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü