ماموریت روان ناسا چگونه دنیای ناشناخته ای را کشف خواهد کرد

[ad_1]

این تصویر که از مارس 2021 به روز شده است، فضاپیمای روان ناسا را ​​به تصویر می کشد. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech / ASU

فضاپیمای سایک ناسا که در آگوست 2022 پرتاب شد و در سال 2026 به کمربند سیارک‌ها رسید، به دور دنیایی می‌چرخد که به سختی می‌توانیم آن را از زمین تشخیص دهیم و هرگز از آن بازدید نکرده‌ایم.

هدف ماموریت روان ناسا – یک سیارک غنی از فلز، که به آن Psyche نیز می‌گویند، در کمربند اصلی بین مریخ و مشتری – یک دنیای ناشناخته در فضای بیرونی است. از تلسکوپ های زمینی و فضایی، این سیارک مانند یک تاری به نظر می رسد. آنچه دانشمندان از داده های رادار می دانند این است که شکلی شبیه به سیب زمینی دارد و به پهلو می چرخد.

با تجزیه و تحلیل نور منعکس شده از سیارک، دانشمندان پیشنهاد کردند که سیارک Psyche به طور غیرعادی غنی از فلز است. یک توضیح احتمالی این است که در اوایل منظومه شمسی ما، یا به عنوان هسته یک سیاره کوچک – قطعه ای از سیاره – یا به عنوان یک ماده اولیه که هرگز ذوب نمی شد، شکل گرفت. هدف این ماموریت درک و در این فرآیند است که آنها انتظار دارند به سوالات کلیدی در مورد شکل گیری منظومه شمسی ما پاسخ دهند.

لیندی الکینز-تانتون از دانشگاه ایالتی آریزونا که مأموریت روان را به عنوان محقق اصلی رهبری می‌کند، گفت: «اگر معلوم شود که بخشی از یک هسته فلزی است، بخشی از نسل اول هسته‌های اولیه در منظومه شمسی ما خواهد بود. “اما ما واقعا نمی دانیم و تا زمانی که به آنجا نرسیم به طور قطع چیزی نمی دانیم. ما می خواستیم در مورد موادی که سیارات را ساخته اند سؤالات اساسی بپرسیم. ما پر از سوال هستیم و جواب زیادی نداریم. این یک تحقیق واقعی است.”

الکینز-تانتون رهبری گروهی را برعهده داشت که Psyche را به عنوان مأموریت کلاس کشف ناسا پیشنهاد کردند. در سال 2017 انتخاب شد. او گفت که یک چالش بزرگ، انتخاب ابزارهای علمی این ماموریت بود: چگونه مطمئن می شوید که داده های مورد نیاز خود را دریافت می کنید، در حالی که مطمئن نیستید دقیقاً چه چیزی را می خواهید اندازه گیری کنید؟

به عنوان مثال، برای تعیین اینکه این سیارک دقیقاً از چه چیزی ساخته شده است و اینکه آیا آن بخشی از یک هسته سیاره کوچک است یا خیر، دانشمندان به ابزارهایی نیاز داشتند که بتواند تعدادی از احتمالات را در نظر بگیرد: نیکل، آهن، انواع مختلف سنگ یا سنگ و فلز که با هم مخلوط شده اند.

آنها یک کیت محموله را انتخاب کردند که شامل یک مغناطیس سنج برای اندازه گیری هر میدان مغناطیسی است. دستگاه های تصویربرداری و نقشه برداری از سطح؛ و طیف سنج هایی برای نشان دادن اینکه سطح از چه چیزی ساخته شده است با اندازه گیری پرتوهای گاما و نوترون های ساطع شده از آن. الکینز تانتون گفت: دانشمندان همچنان به این فرضیه می پردازند که روان از چه چیزی ساخته شده است، اما “هیچکس نتوانسته روانی را ارائه دهد که ما نتوانیم با ابزارهای علمی که در اختیار داریم از پس آن برآییم.”

ماموریت روان ناسا چگونه دنیای ناشناخته ای را کشف خواهد کرد

این تصویر نشان می‌دهد که چگونه فضاپیمای سایک ناسا سیارک سایک را کاوش می‌کند، از مدار A در ارتفاع بالا شروع می‌شود و در حین انجام تحقیقات به تدریج به مدار D فرود می‌آید. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech

چگونه به دور دنیای ناشناخته سفر کنیم

اما قبل از اینکه دانشمندان بتوانند این ابزارها را فعال کنند، باید به سیارک برسند و وارد مدار شوند. پس از پرتاب ناسا از مرکز فضایی کندی در آگوست 2022، سایک 9 ماه بعد از کنار مریخ عبور خواهد کرد و از نیروی گرانشی این سیاره برای پرتاب به سیارک استفاده خواهد کرد. این یک سفر کلی در حدود 1.5 میلیارد مایل (2.4 میلیارد کیلومتر) است.

فضاپیما نزدیک شدن نهایی خود به سیارک را در پایان سال 2025 آغاز خواهد کرد. با نزدیک شدن فضاپیما به هدف خود، تیم ماموریت دوربین های خود را روشن می کند و تصویر بصری سیارک Psyche از نقطه تاری که اکنون می شناسیم به نقطه اوج تبدیل می شود. – تعریفی که برای اولین بار ویژگی های سطحی این دنیای عجیب را آشکار می کند. این تصاویر همچنین به مهندسان کمک می‌کند تا هنگام آماده شدن برای مدار در ژانویه 2026 حرکت کنند. مدار اولیه فضاپیما به گونه‌ای طراحی شده است که در ارتفاع ایمن بالا در حدود 435 مایل (700 کیلومتر) بالاتر از سطح سیارک باشد.

در طول اولین مدار، ماموریت و تیم طراحی ناوبری Psyche بر روی اندازه گیری میدان گرانشی سیارک متمرکز لیزری خواهند بود، نیرویی که فضاپیما را در مدار نگه می دارد. با درک میدان گرانشی، تیم می‌تواند با خیال راحت فضاپیما را به سطح نزدیک‌تر و نزدیک‌تر کند، زیرا این مأموریت علمی کمی کمتر از دو سال طول می‌کشد.

روان به نظر می رسد توده ای، پهن تر (173 مایل یا 280 کیلومتر، در عریض ترین نقطه آن) از بالا به پایین، با توزیع جرم ناهموار. برخی از قطعات ممکن است چگالی کمتری داشته باشند، مانند اسفنج، و برخی ممکن است متراکم تر و حجیم تر باشند. بخش‌هایی از روان با جرم بزرگ‌تر گرانش بیشتری دارند و جاذبه قوی‌تری بر فضاپیما اعمال می‌کنند.

برای حل معمای میدان گرانشی، تیم ماموریت از سیستم مخابراتی فضاپیما استفاده خواهد کرد. با اندازه‌گیری تغییرات ظریف در امواج رادیویی باند X که بین فضاپیما و آنتن‌های بزرگ شبکه فضایی عمیق در اطراف زمین پرش می‌کنند، مهندسان می‌توانند جرم، میدان گرانشی، چرخش، جهت‌گیری و نوسان سیارک را دقیقاً تعیین کنند.

این تیم سناریوهایی را توسعه داده و هزاران «روان ممکن» را اختراع کرده است – شبیه سازی تغییرات در چگالی و جرم سیارک و جهت محور چرخش آن – برای پی ریزی پایه های طرح مداری. آن‌ها می‌توانند مدل‌های خود را در شبیه‌سازی‌های کامپیوتری آزمایش کنند، اما تا زمانی که فضاپیما واقعاً به آنجا نرسد، راهی برای اطمینان از این موضوع وجود ندارد.

ماموریت روان ناسا چگونه دنیای ناشناخته ای را کشف خواهد کرد

این تصویر سیارک 140 مایلی (226 کیلومتری) روان را به تصویر می کشد که هدف ماموریت ناسا به همین نام است. بر اساس داده های زمین، دانشمندان بر این باورند که این سیارک مخلوطی از فلز و سنگ است. اعتبار: ناسا / JPL-Caltech / ASU

برای 20 ماه آینده، فضاپیما از سیستم پیشرانه الکتریکی ملایم خود برای فرو رفتن در مدارهای پایین تر استفاده خواهد کرد. اندازه‌گیری‌های میدان گرانشی با نزدیک شدن فضاپیما دقیق‌تر می‌شوند و تصاویر سطحی وضوح بالاتری پیدا می‌کنند که به تیم اجازه می‌دهد درک خود از بدن را بهبود بخشد. در نهایت، فضاپیما یک مدار نهایی را در حدود 53 مایل (85 کیلومتر) بالاتر از سطح ایجاد خواهد کرد.

همه چیز در تلاش برای کشف اسرار این سیارک منحصر به فرد است: روان از کجا آمده است، از چه چیزی ساخته شده است و درباره شکل گیری منظومه شمسی به ما چه می گوید؟

الکینز تانتون گفت: «مردم همیشه محقق بوده اند. ما همیشه جایی بوده‌ایم تا بفهمیم بالای این تپه چه چیزی وجود دارد. ما همیشه می خواهیم جلوتر برویم. ما همیشه می خواهیم تصور کنیم این در ذات ماست. ما نمی دانیم چه چیزی پیدا خواهیم کرد و من انتظار دارم کاملاً غافلگیر شوم.”


علم روان: سیارک منحصر به فرد حاوی شواهدی از منظومه شمسی اولیه است


اطلاعات بیشتر:
برای اطلاعات بیشتر در مورد مأموریت روان ناسا، به www.nasa.gov/psyche مراجعه کنید

و psyche.asu.edu/

ارائه شده توسط آزمایشگاه رانش جت

نقل قول: ماموریت روان ناسا چگونه یک جهان ناشناخته را کاوش خواهد کرد (2021، 20 دسامبر)، در 20 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-nasa-psyche-mission-explore-unexplored بازیابی شده است. html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagrabuy stripe accountsınırsız escort kadıköyinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü