قدیمی ترین بقایای انسان در شرق آفریقا به بیش از 230000 سال قبل باز می گردد

[ad_1]

سازند اومو کیبیش در جنوب غربی اتیوپی، در دره شکاف شرق آفریقا. این منطقه منطقه ای با فعالیت آتشفشانی بالا و منبع غنی از بقایای انسان اولیه و آثار باستانی مانند ابزار سنگی است. اعتبار: سلین ویدال

قدمت قدیمی‌ترین فسیل‌ها در شرق آفریقا که به‌طور گسترده‌ای به‌عنوان نماینده گونه‌های ما شناخته می‌شود، انسان خردمند، مدتهاست که نامشخص است. اکنون قدمت یک فوران آتشفشانی عظیم در اتیوپی نشان می دهد که آنها بسیار قدیمی تر از آن چیزی هستند که قبلا تصور می شد.

بقایای بقایای – معروف به Omo I – در اواخر دهه 1960 در اتیوپی کشف شد و دانشمندان با استفاده از اثر انگشت شیمیایی از لایه‌های خاکستر آتشفشانی که در بالا و زیر رسوباتی که در آن قرار دارند یافت می‌شوند. فسیل‌هایی کشف شده است. .

یک تیم بین المللی از دانشمندان به رهبری دانشگاه کمبریج سن بقایای Omo I را دوباره ارزیابی کردند – و انسان خردمند به عنوان یک گونه تلاش‌های قبلی برای تعیین تاریخ این فسیل‌ها نشان می‌داد که قدمت آنها کمتر از 200000 سال است، اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که باید قدیمی‌تر از فوران آتشفشانی عظیمی باشند که 230000 سال پیش رخ داد. نتایج در مجله گزارش شده است طبیعت.

بقایای Omo I در سازند Omo Kibish در جنوب غربی اتیوپی، در دره شکاف شرق آفریقا پیدا شد. این منطقه منطقه ای با فعالیت آتشفشانی بالا و منبع غنی از بقایای انسان اولیه و آثار باستانی مانند ابزار سنگی است. دانشمندان با تعیین قدمت لایه‌های خاکستر آتشفشانی در بالا و پایین جایی که مواد باستان‌شناسی و فسیلی کشف شده‌اند، Omo I را به‌عنوان اولین شواهد گونه‌های ما شناسایی کرده‌اند. انسان خردمند.

دکتر سلین ویدال از دپارتمان جغرافیای کمبریج، نویسنده اصلی، گفت: با استفاده از این روش‌ها، سن عمومی پذیرفته‌شده فسیل‌های Omo کمتر از 200000 سال است، اما در مورد آن تاریخ نامشخصی وجود دارد. فسیل‌ها به ترتیب زیر لایه ضخیم خاکستر آتشفشانی یافت شدند که هیچ‌کس نتوانسته است آن را با تکنیک‌های رادیومتری شناسایی کند، زیرا خاکستر بسیار ریزدانه است.

به عنوان بخشی از یک پروژه چهار ساله به رهبری پروفسور کلایو اوپنهایمر، ویدال و همکارانش در تلاش هستند تا تاریخ تمام فوران‌های آتشفشانی بزرگ در شکاف اتیوپی را در زمان ظهور تاریخ‌گذاری کنند. انسان خردمند، دوره ای به نام پلیستوسن میانی پسین.

محققان نمونه‌های سنگ پا را از رسوبات آتشفشانی جمع‌آوری کردند و آن‌ها را تا یک میلی‌متر آسیاب کردند. ویدال گفت: “هر فوران اثر خاص خود را دارد – تاریخچه تکاملی خود در زیر سطح، که توسط مسیری که ماگما دنبال کرده است تعیین می شود.” پس از اینکه سنگ را خرد کردید، مواد معدنی داخل آن را آزاد می کنید و سپس می توانید تاریخ گذاری آنها را تعیین کنید و نشانه شیمیایی شیشه آتشفشانی را که مواد معدنی را در کنار هم نگه می دارد شناسایی کنید.

محققان تجزیه و تحلیل ژئوشیمیایی جدیدی را برای پیوند اثر انگشت لایه ضخیم خاکستر آتشفشانی از محل کامویا هومینین (خاکستر KHS) به فوران آتشفشان شالا در بیش از 400 کیلومتری انجام دادند. این تیم سپس نمونه‌های سنگ پا را از آتشفشان به 230000 سال پیش تعیین کردند. از آنجایی که فسیل های Omo I عمیق تر از این لایه خاص خاکستر کشف شده اند، باید بیش از 230000 سال قدمت داشته باشند.

ویدال گفت: «ابتدا متوجه شدم که مسابقه ژئوشیمیایی وجود دارد، اما ما سن فوران شالا را نداشتیم. من بلافاصله نمونه هایی از آتشفشان شالا را برای همکارانمان در گلاسکو فرستادم تا سن سنگ ها را اندازه گیری کنند. وقتی نتایج را گرفتم و متوجه شدم که قدیمی ترین است انسان خردمند از منطقه قدیمی تر از آن چیزی بود که قبلا تصور می شد، من واقعا هیجان زده بودم.

پروفسور آسفاوسن اسرات، نویسنده و رهبر این مطالعه میدانی در دانشگاه آدیس آبابا در اتیوپی، که در حال حاضر در BIUST در بوتسوانا است، گفت: “سازند اومو کیبیش یک نهشته رسوبی گسترده است که در گذشته به سختی قابل دسترسی و اکتشاف بوده است.” . «نگاه دقیق‌تر ما به چینه‌شناسی سازند اومو کیبیش، به‌ویژه لایه‌های خاکستر، به ما این امکان را می‌دهد که سن قدیمی‌ترین سازند را تغییر دهیم. انسان خردمند در منطقه برای حداقل 230000 سال.”

«برخلاف سایر فسیل‌های پلیستوسن میانی، که متعلق به مراحل اولیه هستند انسان خردمند دکتر Aurelien Munier، یکی از نویسندگان، دکتر Aurelien Munier از Musée de l’Homme در پاریس، گفت: منشأ، Omo I دارای ویژگی های انسان مدرن مدرن است، مانند جمجمه و چانه بلند و کروی. عملا، انجام دهید قدیمی ترین بلامنازع انسان خردمند در آفریقا. “

محققان می گویند در حالی که این مطالعه حداقل سن جدیدی را برای انسان خردمند در شرق آفریقا، اکتشافات جدید و تحقیقات جدید ممکن است سن گونه های ما را حتی بیشتر در گذشته افزایش دهد.

ویدال گفت: «ما فقط می‌توانیم تاریخ بشریت را بر اساس فسیل‌هایی که در اختیار داریم، تعیین کنیم، بنابراین نمی‌توان گفت که این آخرین عصر گونه ماست.» “مطالعه تکامل انسان همیشه در حال حرکت است: با بهبود درک ما، مرزها و جدول‌های زمانی تغییر می‌کنند. اما این فسیل‌ها نشان می‌دهند که انسان‌ها چقدر انعطاف‌پذیر هستند: اینکه ما زنده مانده‌ایم، رشد کرده‌ایم و به منطقه‌ای مهاجرت کرده‌ایم که در برابر بلایای طبیعی بسیار آسیب‌پذیر بوده است. “

اوپنهایمر گفت: “احتمالا تصادفی نیست که اجداد اولیه ما در چنین دره شکاف فعالی از نظر زمین شناسی زندگی می کردند – بارندگی را در دریاچه ها جمع آوری می کند، آب شیرین را فراهم می کند و حیوانات را جذب می کند و به عنوان یک دالان مهاجرت طبیعی که هزاران کیلومتر امتداد دارد عمل می کند.” آتشفشان ها مواد خارق العاده ای را برای ساخت ابزارهای سنگی فراهم می کردند و هر از چند گاهی مجبور می شدیم مهارت های شناختی خود را توسعه دهیم زیرا فوران های بزرگ منظره را تغییر می دادند.

“رویکرد پزشکی قانونی ما حداقل سن جدیدی را برای این افراد فراهم می کند انسان خردمند پروفسور کریستین لین، رئیس آزمایشگاه کمبریج تفرا، گفت: در شرق آفریقا، اما چالش برای اطمینان از محدودیت، حداکثر سن برای وقوع آنها، که اعتقاد بر این است که در منطقه رخ داده است، باقی است. “این امکان وجود دارد که یافته های جدید و تحقیقات جدید سن گونه های ما را حتی بیشتر در گذشته افزایش دهد.”

ویدال گفت: «لایه‌های خاکستر زیادی وجود دارد که ما سعی می‌کنیم آن‌ها را با فوران‌های شکاف اتیوپی و رسوبات خاکستر سایر سازندهای رسوبی مقایسه کنیم». با گذشت زمان، ما امیدواریم که بتوانیم سن فسیل‌های دیگر در منطقه را بهتر محدود کنیم.»


تاریخ گذاری خاکستر آتشفشانی در سنگیران نشان می دهد که هومو ارکتوس دیرتر از حد انتظار وارد شده است


اطلاعات بیشتر:
سلین ویدال، عصر قدیمی‌ترین هومو ساپینس‌های شناخته شده از شرق آفریقا، طبیعت (2022). DOI: 10.1038 / s41586-021-04275-8. www.nature.com/articles/s41586-021-04275-8

ارائه شده توسط دانشگاه کمبریج

نقل قول: اولین بقایای انسان در شرق آفریقا با قدمت بیش از 230000 سال (2022، 12 ژانویه)، در 12 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-earliest- human-eastern-africa- بازیابی شده است. به تاریخ.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kameralı su kaçağı bulma