علائم و درمان پوکی استخوان – پروفسور بیژن فروغ

70 درصد پوكی استخوانها مربوط به ژنتیك است به این معنا كه كسی كه یك نفر از بستگان درجه اولش دچار شكستگی شده یا پوكی استخوان دارد، در معرض خطر ماژور است و این افراد بیشتر باید مورد توجه قرار گیرند. استفاده از این داروها در زنان باعث ایجاد حالت هیپوگنادال می شود و منجر به کاهش سریع استخوان و پوکی استخوان زودرس تا 13٪ در سال اول درمان می شود ، که اغلب شدیدتر از از دست دادن استخوان مربوط به سن آنهاست. بدن انسان ممکن است توانایی کافی برای تشکیل استخوان جدید نداشته باشد که بخش بیشتری از استخوان قدیمی را جذب نماید، یا هر دوی این فرآیندها به همراه یکدیگر در یک نفر ایجاد شود. این شكستگیها در 50 درصد موارد برای فرد ناتوانی ایجاد می كند، به طوری كه این افراد هیچگاه مثل سابق نمی شوند. برای mass screening purposes (اهداف غربالگری عمومی) یک نوع روش رسپتومتری قابل حمل و پرتابل وجود دارد.

T Score در تراکم استخوان زنانی که در دوران یائسگی قرار دارد شدیدا در معرض ابتلا به پوکی استخوان قرار دارند. استخوانی که مواد معدنی خود را از دست داده ضعیف میشود و احتمال شکستگی بالایی دارد وbone densitometry قبل از شکستگی و احساس ضعف در استخوان این کاهش را نشان میدهد. این حالت استخوان را ضعیف تر می کند و احتمال اینکه بشکنند را افزایش می دهد. هنگامی که به این بیماری مبتلا می شوید استخوان های شما ضعیف و باریک می شوند و در نتیجه احتمال شکستن آنها نیز بیشتر خواهد شد.این بیماری یک بیماری خاموش است، به این معنی که شما هیچگونه غلائمی از وجود این بیماری را احساس نخواهید کرد.

به عنوان مثال اگر مادر شما سابقه شکستگی در ستون فقرات یا لگن خود را داشته باشد، شما نیز احتمالا به این بیماری مبتلا میشوید. از آنجا که تراکم استخوان تقریباً در 25 سالگی به اوج خود میرسد، باید تا پیش از این سن به استخوانها استحکام بخشید، تا در دورههای بعدی زندگی نیز همچنان قوی و محکم باقی بمانند. در مورد اینكه سن پوكی استخوان كاهش پیدا كرده یا نه، دلیلی نداریم، ولی می توانیم بگوییم كه بعضی از این عوامل خطر در كشور ما بیشتر هستند، مثل كمبود ویتامین D كه در حال حاضر80 درصد مردم در كشور ما از كمبود این ویتامین رنج می برند. ما 155 بیمار مبتلا به ام اس و 90 نفر به عنوان گروه کنترل که از نظر سن و جنس همسان شده بودند را وارد مطالعه کردیم.

تراکم استخوان
دستگاههای سنجش تراکم استخوان دو عامل چگالی معدنی استخوان (BMD) و محتوای معدنی استخوان(BMC) را سنجیده آنها را با نمونه ایده ال افراد هم سن و هم جنس بیمار یا افراد جوان سالم20-25 ساله مقایسه کرده ،پوکی استخوان را بررسی می کنند. پزشک کمترین نمره T را برای تشخیص پوکی استخوان بررسی میکند. در ادامه این مقاله خانه پزشک ایرانیان به بررسی سنجش تراکم استخوان خواهد پرداخت. با تشخیص زودرس این بیماری بوسیله سنجش تراکم استخوان می توان با درمان به موقع از عوارض این بیماری بویژه شکستگی ها پیشگیری نمود. علاوه بر این، سنجش تراکم استخوان در اصل نوعی شاخص مهم در شناسایی پوکی استخوان و احتمال شکستگی استخوانها است. بهترین درمان پوکی استخوان، جلوگیری از آن قبل از توسعه هر گونه علامت و نشانه ایست. در این روش از اشعه ایکش با تشعشع کمتر از معمول استفاده می شود.

تعرفه تراکم استخوان 98اگر دوست دارید این نوشتار را داشته باشید و مایل به دریافت اطلاعات بسیار بیشتر در مورد تراکم استخوان bmd لطفا به بازدید از وب سایت ما.

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetdizipalMobil Ödeme bozdurma Evde paketleme