شکار ارکیده راه طولانی را طی کرده است. شما می توانید در پنج مرحله به تلاش های تحقیقاتی ملی بپیوندید

[ad_1]

ارکیده Thelymitra. اعتبار: هایدی زیمر، ارائه شده توسط نویسنده

شکار ارکیده تصاویری از دهه 1800 را تداعی می کند – محققان با رنگ های خاکی گل و لای که از میان جنگل های صعب العبور سر می زنند، مملو از تجهیزات: کوزه ها، بطری ها، کیسه ها و جعبه ها، تفنگ (برای برداشتن ارکیده از بالای درختان) و ذره بین. از آن زمان اوضاع کمی تغییر کرده است. لازم نیست نیمه راه را دور دنیا سفر کنید – و تنها چیزی که نیاز دارید یک دوربین یا یک گوشی هوشمند است.

من در هرباریوم ملی استرالیا کار می کنم که یکی از بزرگترین مجموعه های این کشور از نمونه های گیاهی استرالیا را در خود جای داده است. کار من ترکیبی از پردازش نمونه های دریافتی ارکیده (جمع آوری شده توسط محققان با مجوز)، کار میدانی و تحقیقات به رهبری دکتر مارک کلمنتز است.

شکار ارکیده مانند شکار گنج است. شما هرگز نمی توانید مطمئن باشید که چه چیزی پیدا خواهید کرد. و می تواند برای کل خانواده سرگرم کننده باشد – پدر 74 ساله و پسر سه ساله من (با کمک دانه های ژله ای) قبلاً شکارچیان مشتاق هستند. من عاشق چالش شناسایی یافته‌هایمان هستم: بررسی منابع، جستجوی سرنخ‌ها، از بین بردن مظنونان، و ارضای یک سند هویتی مثبت.

بنابراین چگونه می توان به عنوان یک شکارچی ارکیده شروع کرد؟ پنج مرحله بعدی شما را در این مسیر راهنمایی می کند.

مرحله 1. منطقه ای را برای کاوش انتخاب کنید

برای به دست آوردن مزیت، بررسی کنید که چه گونه‌هایی قبلاً در این منطقه یافت شده‌اند با استفاده از ویژگی کاوش در منطقه خود در اطلس استرالیا زندگی می‌کنند. این یک منبع عالی است که به شما امکان دسترسی به بیش از یک میلیون رکورد تنوع زیستی را می دهد.

قبل از بارگذاری بیش از حد، جستجوی خود را به “تک لپه” (گیاهان تک دانه) و “ارکیده” (خانواده ارکیده) محدود کنید. بسیاری از سوابق دارای عکس های پیوست شده اند. آنها به شما ایده ای از آنچه به دنبال آن هستید می دهند.

شکار ارکیده راه طولانی را طی کرده است.  در 5 مرحله می توانید به تلاش های تحقیقاتی ملی بپیوندید

نویسنده کار در این زمینه. نویسنده ارائه شده است

مرحله 2. به بوته بروید

رکوردهایی از ارکیده ها در سواحل استرالیا و صدها مایل در داخل خاک وجود دارد. شما می توانید آنها را در جنگل ها، صحراها، مراتع و حتی در بیابان بیابید – نمونه هایی از آنها سرسبزی بیابان است. Pterostylis xerophila.

بیشتر احتمال دارد که ارکیده ها را در زمین های دست نخورده در میان پوشش گیاهی طبیعی پیدا کنید. ارکیده های استرالیایی عمدتاً زمینی هستند – بیشتر آنها روی یا در زمین رشد می کنند. در بیشتر نقاط جهان، بیشتر ارکیده ها اپی فیت هستند، گونه هایی که روی گیاهان دیگر، اغلب در جنگل های بارانی استوایی رشد می کنند.

بسیاری از ارکیده های استرالیایی قبل از عقب نشینی در غده زیرزمینی، هر سال تنها زمان کوتاهی (روزها تا ماه ها) را در بالای سطح زمین می گذرانند. به لطف باران امسال ارکیده هایی کشف شده است که سال هاست دیده نشده اند. سایر ارکیده ها بزرگتر و بزرگتر از حد معمول هستند.

در هر زمانی از سال می توانید ارکیده های گلدار پیدا کنید.

اوج گلدهی در بهار است که می توانید گل ها را ببینید کالادنیا، دیوریس و تلیمیترا. گونه هایی از همین جنس ها را می توان در تابستان به همراه دوپایه، گاسترودیا، پاراپرازوفیلوم و اسپیرانتس انواع

در پاییز زیاد پتروستلیس ظاهر شود آسیانتوس، Corunastylis و اریوهیل انواع سپس حتی در زمستان مقداری پتروستلیس و کوریباس گونه ها را می توان در گل ها یافت.

هر کجا که به شکار ارکیده می روید، لطفا مراقب بوته ها باشید.

شکار ارکیده راه طولانی را طی کرده است.  در 5 مرحله می توانید به تلاش های تحقیقاتی ملی بپیوندید

ارکیده از جنس Dipodium که به نام سنبل نیز شناخته می شود، در تابستان شکوفا می شود. اعتبار: هایدی زیمر

مرحله 3. کنجکاو باشید، مراقب باشید

کار بر روی مستندسازی و حفاظت از تنوع زیستی در استرالیا هنوز کامل نشده است. هر ساله گونه های جدیدی از ارکیده ها از جمله توسط افراد غیر متخصص کشف می شود.

گاهی اوقات این اکتشافات را می بینید که با عناوینی مانند “فوسیکر قارچ گونه های ارکیده “بسیار مهم” را در ساحل طلا کشف می کند” و “مثل یافتن حیات در مریخ” گزارش می شود: چرا ارکیده زیرزمینی عجیب ترین و مرموزترین گل استرالیا است. وجه اشتراک این داستان ها، جدا از این واقعیت که هر دو کاشف بیشتر روی قارچ متمرکز بودند، این است که آنها در بوته بودند و متوجه چیزی شدند که کمی متفاوت به نظر می رسید.

مرحله 4. عکس بگیرید – نه یک گیاه

بیش از 28000 گونه ارکیده در سراسر جهان فهرست‌بندی شده‌اند که حدود 1600 گونه آن در استرالیا است. نمونه های همه گونه ها به طور ایمن در هرباریوم ها نگهداری می شوند، بسیاری از آنها در هرباریوم ملی استرالیا. بنابراین نیازی به گرفتن نسخه ندارید – احتمالاً ما یک نسخه داریم.

علاوه بر این، تقریباً 300 گونه از ارکیده ها توسط قانون گونه های در خطر انقراض جامعه بریتانیا محافظت می شوند. قوانین ایالتی و سرزمینی از گونه های بیشتری محافظت می کند.

از سوی دیگر، عکس ها غیرمخرب هستند و می توانند ضبط ارزشمندی را ارائه دهند. آنها نه تنها ویژگی های کلیدی گیاه را نشان می دهند، بلکه مکان دقیق را در داده های تصویری نشان می دهند، اگر تلفن یا دوربین شما دارای خدمات مکان یابی باشد – یا استفاده از GPS را در نظر بگیرید.

سعی کنید گل را از چندین زاویه مختلف عکاسی کنید. برای اینکه یک متخصص بتواند یافته شما را شناسایی کند، باید جزئیات گلبرگ ها، به خصوص برچسب (“صفحه فرود گرده افشان”) را ببیند. عکس های ساقه و برگ ها نیز می تواند مفید باشد.

شکار ارکیده راه طولانی را طی کرده است.  در 5 مرحله می توانید به تلاش های تحقیقاتی ملی بپیوندید

هنگامی که در بوته هستید، با دقت نگاه کنید و دیر یا زود ارکیده را خواهید یافت. اعتبار: هایدی زیمر

مرحله 5. آن را شناسایی کنید و در صورت تمایل در مورد آن به ما بگویید

می‌توانید برای شناسایی به روش‌های مختلفی کمک بگیرید که سوابق شما را در دسترس دیگران قرار دهد (از جمله افرادی که برای کار به تماشای ارکیده می‌پردازند – مثل من). برنامه هایی برای دانشمندان غیرنظامی وجود دارد تا عکس های اکتشافات خود را آپلود کنند. آپلود خود را در ساعت iNaturalist یا Wild Orchid Watch در نظر بگیرید.

iNaturalist از یادگیری ماشینی برای کمک به ID استفاده می کند. اگرچه ممکن است همیشه در جای خود نباشد، اما می تواند شما را در مسیر درست راهنمایی کند.

کارشناسان در حال بررسی سوابق بینایی در iNaturalist هستند. سپس ضبط‌ها در Atlas of Living Australia آپلود می‌شوند. در آنجا برای استفاده محققان و تصمیم گیرندگان در دسترس هستند.

شما همچنین می توانید به یک گروه فیس بوک مانند Orchids بومی استرالیا بپیوندید که در آن اعضا در شناسایی کمک می کنند.

اقدامات احتیاطی در مورد اشتراک‌گذاری تصاویر آنلاین: سعی کنید از ارائه اطلاعات دقیق مکان عمومی خودداری کنید. این شامل ابرداده‌هایی است که هنگام عکس‌برداری ذخیره می‌شوند، بنابراین تصویر را بدون آن آپلود کنید. تعداد زیاد بازدیدکنندگان از یک سایت می تواند هر ارکیده ای را در معرض خطر قرار دهد. و اگر به اندازه کافی خوش شانس بودید که یک ارکیده نادر یا در حال انقراض را پیدا کنید، خطر جمع آوری غیرقانونی واقعی است.

کتاب ها نیز می توانند در شناسایی کمک کنند. یک مثال خوب و جامع، راهنمای کامل ارکیده‌های بومی استرالیا است که اخیراً منتشر شده است. رهبران منطقه ای زیادی نیز وجود دارند.

شکار ارکیده راه طولانی را طی کرده است.  در 5 مرحله می توانید به تلاش های تحقیقاتی ملی بپیوندید

ارکیده‌های جنس Diuris، از جمله ارکیده‌هایی که به ارکیده‌های خر معروف هستند، تقریباً منحصراً در استرالیا یافت می‌شوند. اعتبار: هایدی زیمر

تمرکز من در حال حاضر شکار ارکیده یک پروژه مشترک به رهبری دکتر کاتارینا نارگار در هرباریوم استوایی استرالیا است. هدف تعیین توالی DNA یک نماینده از هر گونه ارکیده استرالیایی است – 1200 نمونه قبلاً گرفته شده است.این مطالعه درک تنوع زیستی و تکامل ارکیده ها در استرالیا را بهبود می بخشد.

کمک های دانشمندان غیرنظامی در تحقیقات ارکیده فوق العاده ارزشمند است زیرا آنها می توانند بسیار بیشتر از تعداد انگشت شماری از متخصصان را پوشش دهند. عکس بگیرید و از چالش تلاش برای شناسایی ارکیده لذت ببرید. حتی اگر یک گونه جدید نباشد، می تواند یک رکورد جدید برای منطقه شما باشد – که همچنین بسیار خاص است.


معرفی مجدد ارکیده برای حفاظت طولانی مدت از گونه ها مفید است


ارائه شده توسط The Conversation

این مقاله توسط The Conversation با مجوز Creative Commons بازنشر شده است. مقاله اصلی را بخوانید.گفتگو

نقل قول: شکار ارکیده راه درازی را پیموده است. در پنج مرحله، می‌توانید به یک تلاش تحقیقاتی ملی بپیوندید (۲۰۲۱، ۳۰ دسامبر)، که در ۱ ژانویه ۲۰۲۲ از https://phys.org/news/2021-12-orchid-national-effort.html بازیابی شده است.

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme