سیر سیاه بیز را تهیه کنید و بخرید

سیر سیاه را تهیه کنید و بخرید
یکی از مهم ترین توصیه ها در خصوص تهیه و خرید سیر سیاه از مراکز خرید و رعایت اثرات ذکر شده در زمینه خواص دارویی این ترکیب، توجه به نحوه خرید و تهیه محصول است. متاسفانه امروزه با توجه به گسترش کسب و کار اینترنتی و استقبال از تبلیغات مرتبط با تناسب اندام، سوء استفاده و توسعه کالاهای تقلبی در بازار مصرف افزایش یافته و یکی از شکایات اصلی مصرف کنندگان در این حوزه است.برای خرید سیر سیاه دکتر بیز می توانید وارد فروشگاه کالایاب شوید.

سیر سیاه را از کجا تهیه کنیم

همانطور که در بالا به فروش این محصول اشاره شد حتما برای خرید به فروشگاه هایی مراجعه نمایید که نماد اعتماد داشته باشند
مصرف سیر سیاه بد و کهنه، علاوه بر اثرات سوء گوارشی، می تواند مشکلات دیگری ایجاد کند و منجر به واکنش های آلرژیک و در مواردی برای سیستم تنفسی و پوستی بسیار خطرناک شود. بنابراین برای تهیه محصولی باکیفیت، تازه، بهداشتی و جلوگیری از بروز این مشکلات، توصیه می‌شود در تهیه و خرید این محصول نهایت دقت را به عمل آورید و محصول خود را از مراکز خرید معتبر، نمایندگی‌های پخش محصولات به‌خوبی تهیه کنید. برندهای معروف در سراسر کشور فروشگاه های معتبر کشوری و اینترنتی تهیه کنید و رضایت کافی را از محصول ارائه شده تجربه کنید.

موارد منع مصرف سیر سیاه
تاکنون نتایج مطالعات و تحقیقات انجام شده در این زمینه هیچ گونه عارضه جانبی خطرناک و کشنده ای را در مصرف کنندگان گزارش نکرده و منع مصرف خاص و بسیار خطرناکی برای این ترکیب وجود نخواهد داشت. تنها توصیه در این زمینه این است که در صورت بروز مشکلات گوارشی و افت فشار شدید قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

سیر سیاه چیست؟
با توجه به خواص بی نظیر سیر سیاه، جالب است بدانید که سیر سیاه را چگونه درست کنید و از چه محصولاتی می توان در کاربردهای مختلف استفاده کرد. در واقع سیر سیاه یک محصول فرآوری شده است که کره ای ها توانستند برای اولین بار آن را کشف کنند و همچنان از مواد آن در بسیاری از داروها یا طعم غذاهای محلی استفاده کنند. در واقع این ماده مغذی ارزشمند از تخمیر سیر به دست می آید که خاصیت انرژی دارد و می توان از آن به عنوان ادویه در اکثر غذاها استفاده کرد.
این محصول به صورت سیر معمولی است که اغلب به صورت گیاهی بوده و به صورت دانه ای استفاده می شود. البته ظاهری مشکی دارد و به همین دلیل است که گاهی از آن در تولید نوشیدنی های انرژی زا و حتی در تهیه برخی شکلات های خوشمزه و خاص از کارخانه های مختلف استفاده می شود.

چگونه سیر سیاه درست کنیم؟
امروزه بیشتر افراد به دنبال این سوال هستند که چگونه سیر سیاه درست کنیم؟ در مورد طرز تهیه سیر سیاه باید گفت که امروزه این محصول شگفت انگیز هم به صورت صنعتی و هم خانگی تولید می شود و ما در اینجا سعی می کنیم طرز تهیه سیر سیاه را در خانه به شما بگوییم.

ابتدا باید شرایط محیطی طرز تهیه سیر سیاه را آماده کنیم. زیرا آنچه سیر تازه در مدت زمان کوتاهی پردازش می کند تنها شرایط محیطی در دما و رطوبت ثابت است. بنابراین باید یک ظرف دربسته از شیشه یا سرامیک تهیه کنید و بوته های سیر را به ترتیب داخل ظرف قرار دهید. مراقب باشید هرگز استفاده نکنید پلاستیک یا ظروف غیر از شیشه یا سرامیک، زیرا دمای لازم را به سیر معمولی منتقل نمی کند. سپس درب ظرف را محکم ببندید و به مدت چند روز در دمای بین 65-55 درجه سانتیگراد به دور از رطوبت زیاد قرار دهید تا سیرهای داخل ظرف تخمیر شده و به مرور زمان سیاه شود.
بسته به نحوه تنظیم دمای بالا برای سیر، ممکن است بخواهید ظرف را چند روز در فر و سایر بخاری ها قرار دهید یا محیط اطراف را گرم کنید. البته به یاد داشته باشید که برای حفظ ارزش درمانی سیر سیاه، سیر معمولی را باید در دمای ثابت قرار داد و تحت هیچ شرایطی دما تغییر نکند.

ایندکسر