سال نو را با ضایعات غذایی کمتر جشن بگیرید

[ad_1]

اعتبار: CC0 دامنه عمومی

اگرچه مبارزه با اسراف مواد غذایی یک ماموریت در تمام طول سال است، اما در تعطیلات بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. این نکته ای است که باید در تعطیلات امسال که معمولاً به غذاهای فراوان شناخته می شوند، در نظر داشته باشید.

در سراسر اروپا، تعطیلات مترادف با پرخوری و هدر دادن غذا شده است. در حالی که جشن ها با غذاهای فراوان تعطیلات مشخص می شود، گزارش های اخیر برنامه جهانی غذای سازمان ملل هشدار می دهد که 45 میلیون نفر در 43 کشور در آستانه قحطی هستند.

به گفته Toyn Timmermans، مدیر برنامه زنجیره های غذایی پایدار در دانشگاه و تحقیقات Wageningen، خبر خوب این است که کارهای زیادی می توان برای صرفه جویی در غذا انجام داد. وی گفت: راهکارهای کاهش ضایعات مواد غذایی در دسترس همگان است. دانشگاه واگنینگن و تحقیقات آن متعهد به کاهش 50 درصدی ضایعات مواد غذایی تا سال 2030 هستند.

آسان نخواهد بود. حتی در میان هلندی هایی که از زباله ها مراقبت می کنند، سالانه بیش از 2 میلیون تن غذای خوراکی جمع آوری می شود. این بر اساس داده های جمع آوری شده از مطالعه ای به رهبری تیمرمنز است. همچنین داده ها نشان می دهد که بیش از نیمی از این زباله ها به ویژه در ایام تعطیل بر عهده خانوارها است.

به همین دلیل است که کمپین ملی هلند “با هم علیه ضایعات مواد غذایی” شلوغ ترین در روزهای تعطیل است و از مصرف کنندگان می خواهد که در طول تعطیلات خود مراقب ضایعات مواد غذایی باشند.

این کمپین که در سال 2018 راه‌اندازی شد، با این رقم آغاز شد که 6 درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای اتحادیه اروپا ناشی از ضایعات مواد غذایی است.

چرا کاهش ضایعات مواد غذایی راه حلی عالی برای سال نو است

وعده ورزش و تغذیه سالم از جمله محبوب ترین تصمیمات سال نو است. اما اگر مصوبه امسال برای کاهش حجم غذای جمع آوری شده تمدید شود، چه؟

این تعهدی در راستای اهداف توسعه پایدار سازمان ملل است که اتحادیه اروپا (EU) متعهد به دستیابی به آن است.

«آخر سال نزدیک است. تایمرمنز گفت: وقت آن رسیده که به تصمیمات خود برای سال آینده فکر کنید. “آنها با روحیه جشن تداخل ندارند، اما در واقع آن را لذت بخش تر می کنند. فصل تعطیلات می تواند به محیط زیست کمک کند و از خرج کردن بیش از حد از طریق ضرر جلوگیری کند – پول بیشتر برای هدیه.

نکات ساده و قابل پیروی آسان است. “با تهیه یک برنامه شروع کنید، یک لیست خرید بنویسید و به آن پایبند باشید.” سپس به اندازه مهمانی خود بپزید، بنابراین قبل از پختن، قسمت ها را وزن کنید. وقتی غذا خوردن تمام شد، باقیمانده غذا را ذخیره کنید.

Timmermans همچنین به سرعت به تفاوت بین تاریخ انقضای “استفاده تا” و “بهترین تا” اشاره می کند. “استفاده توسط” یک دستورالعمل است و نباید نادیده گرفته شود. به دلایل ایمنی مواد غذایی، غذا باید تا این تاریخ استفاده شود یا دور ریخته شود. به همین دلیل مصرف کنندگان باید به طور مرتب از این خرماها آگاه باشند و برای جلوگیری از هدر رفتن مواد غذایی بررسی کنند.

اغلب محصولاتی که دارای تاریخ «بهترین قبل» هستند، اغلب می‌توانند با خیال راحت چند روز بعد از تاریخ مصرف شوند، یکی از نمونه‌های آن پاستا است. تیمرمنز توصیه می کند: از حواس خود استفاده کنید. کیفیت محصول را می توان با بررسی، بو و طعم ارزیابی کرد.

تیمرمنس بیش از 15 سال تجربه در برش زباله های مواد غذایی دارد. به عنوان هماهنگ کننده پروژه REFRESH، او و تیمش ائتلاف هایی را با هدف ایجاد تغییرات اجتماعی مثبت تشکیل دادند. تا زمانی که این ابتکار در سال 2019 به پایان رسید، کارشناسان درگیر در این پروژه همچنان بخشی از پلتفرم اتحادیه اروپا برای از دست دادن غذا و ضایعات مواد غذایی را تشکیل می دادند.

تیمرمنز با اشاره به هفته بدون ضایعات غذایی هلندی، که اساس رویداد ملی برای نصف کردن ضایعات مواد غذایی است، و موسسه خیریه Food Waste Free United، گفت: «اگرچه REFRESH در سال 2019 به پایان رسید، میراث آن همچنان ادامه دارد.

نتایج برای خود صحبت می کنند. محققان در سال 2019 دریافتند که هر شهروند هلندی 7 کیلوگرم غذای کمتری را هدر می دهد و در مقایسه با سال 2016 تنها 34.3 کیلوگرم و 29 درصد کمتر از سال 2010 را دور می ریزد.

Toan Timmermans می‌گوید: «شکی نیست که رفتار مصرف‌کننده و بنابراین هنجارهای اجتماعی در مورد ضایعات مواد غذایی در حال تغییر برای بهتر شدن هستند، اما هنوز کارهای زیادی باید انجام شود.

کشاورزی در اطراف جشن

آخرین آمارها نشان می دهد که سالانه 700 میلیون تن برداشت محصول تنها در اروپا از بین می رود. این شامل افزایش برداشت همه میوه ها و سبزیجاتی است که ما با فصل مرتبط می کنیم – پرتقال، ساتسومی، کلم بروکسل، هویج، مریم گلی، پیاز، بدون اینکه هویج معمولی را فراموش کنیم.

تلاش‌هایی در سرتاسر اروپا برای معکوس کردن این روند اسراف در حال انجام است. ابتکاری که توسط محققان و سهامداران صنعت در 11 کشور اروپایی حمایت می شود، استفاده مجدد از بقایای کشاورزی و مواد غذایی و محصولات جانبی برای استفاده در مواد غذایی، بسته بندی و محصولات کشاورزی است.

در اسپانیا، الکساندرا پوچ و کریستینا فرناندز در IRIS Technology Solutions برای کاهش ضایعات، عمدتاً در تولید زیتون و گوجه فرنگی، با یکدیگر همکاری می کنند. به عنوان هماهنگ کننده مشترک پروژه AgriMax، آنها بر ساخت دو کارخانه آزمایشی انقلابی در اسپانیا و ایتالیا برای پردازش پایدار محصولات اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای: زیتون و گوجه فرنگی نظارت کردند.

از سنین جوانی در اعماق حومه جنوب اروپا، این امکانات نوید انقلابی در شیوه استفاده ما از محصولات را می دهد و نه تنها زباله ها را از بین می برد، بلکه از آنها به خوبی استفاده می کند.

هر دو کارخانه می توانند از محصولات مختلف به عنوان مواد خام استفاده کنند، که به آنها اجازه می دهد در تمام طول سال کار کنند و از خرابی ناشی از نوسانات فصلی و تغییرات در عملکرد جلوگیری کنند. زمان اوج چیدن زیتون آذرماه است و چیدن گوجه فرنگی از فروردین آغاز می شود. بنابراین، مواد زائد برای برداشت حتی در فصل زمستان و تعطیلات نیز در دسترس خواهد بود.

سایه های فصلی پوست و دانه گوجه فرنگی

پوچ گفت: لیکوپن، آنتی اکسیدان قوی موجود در پوست و دانه های گوجه فرنگی، می تواند برای سطل زباله استفاده شود، اما در واقع یک محصول زاید با ارزش بالا است، بنابراین از کارخانه های فرآوری استخراج می شود. با رنگ قرمز روشن خود یک رنگ دهنده طبیعی نیز می باشد. لیکوپن را می توان برای ایجاد پالتی از رنگ های فوق العاده پایدار برای انواع غذاها و نوشیدنی ها – از نوشیدنی های گازدار، ماست های میوه ای و شیرینی های وسوسه انگیز در میز تعطیلات استفاده کرد.

هنگامی که زیتون ها فرآوری می شوند، آنها را فشار می دهند تا روغن زیتون به دست آید. باقی مانده جامد، کیک روغن زیتون، به نظر خوب می رسد، اما به عنوان یک رسوب غلیظ برای مصرف نامناسب است. خبر خوب در مورد بازیافت زباله این است که پر از مواد شیمیایی معروف به پلی فنول است. پوچ گفت: با خاصیت ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی، پلی فنول های حاصل از ضایعات زیتون را می توان در بسته بندی فعال گنجاند.

پوچ گفت: «ما نشان داده‌ایم که چگونه ضایعات اجتناب‌ناپذیر حاصل از برداشت و پردازش مواد غذایی را می‌توان به بسیاری از محصولات مبتنی بر بیولوژیکی با ارزش بالا برای مواد غذایی، بسته‌بندی مواد غذایی و بخش کشاورزی حتی در کریسمس تبدیل کرد.

Timmermans موضوع هدر دادن غذا در خانه را با طعمی جشن می نویسد. همانطور که از تعطیلات خود لذت می برید، می توانید از طرح های ضایعات مواد غذایی حمایت کنید. سیب های خود را در مربا و ساقه های سبزیجات را در یک سالاد جذاب درست کنید.


پنج راه برای کاهش ضایعات مواد غذایی و چرایی اهمیت آن


ارائه شده توسط Horizon: The EU Research & Innovation Magazine

نقل قول: حلقه سال نو با ضایعات غذایی کمتر (2021، 27 دسامبر)، بازیابی شده در 27 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-year-food.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort android rat istanbul duşakabin fud crypter hack forum kameralı su kaçağı bulma