زندگی در قلب “مرده” استرالیا


فسیل عنکبوت در یک مکان فسیلی جدید کشف شد. (ج) مایکل FFrese. اعتبار: مایکل فریس

تیمی از دانشمندان استرالیایی و بین‌المللی به رهبری دیرینه‌شناس از موزه استرالیا (AM) و دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)، دکتر متیو مک‌کاری و دکتر مایکل فرس از دانشگاه کانبرا، یک فسیل جدید مهم را کشف و کاوش کردند. سایتی در نیو ساوت ولز، استرالیا، حاوی نمونه های عالی از حیوانات و گیاهان سنگ شده از دوران میوسن. یافته های این تیم امروز در منتشر شد دستاوردهای علمی

سایت فسیلی جدید (به نام McGraths Flat)، واقع در دره های مرکزی، NSW در نزدیکی شهر Gulgong، یکی از معدود مکان های فسیلی در استرالیا است که می توان آن را به عنوان “Lagerstätte” طبقه بندی کرد – مکانی که دارای فسیل هایی با کیفیت استثنایی است.

طی سه سال گذشته، تیمی از محققان مخفیانه در حال حفاری در این مکان بوده و هزاران نمونه از جمله گیاهان جنگل های بارانی، حشرات، عنکبوت ها، ماهی ها و پرندگان را پیدا کرده اند.

دکتر مک‌کاری گفت که فسیل‌هایی که 11 و 16 میلیون سال پیش تشکیل شده‌اند و برای درک تاریخ قاره استرالیا مهم هستند.

مک‌کاری گفت: «فسیل‌هایی که ما پیدا کردیم ثابت می‌کند که این منطقه زمانی یک جنگل بارانی معتدل مکزیکی بوده است، و زندگی در اینجا در خطوط مرکزی، NSW، غنی و فراوان بوده است.

مک‌کاری گفت: «بسیاری از فسیل‌هایی که ما پیدا می‌کنیم برای علم جدید هستند و شامل عنکبوت‌ها، سیکاداهای غول‌پیکر، زنبورها و ماهی‌های مختلف می‌شوند.

مک‌کاری گفت: «تا به حال، گفتن این اکوسیستم‌های باستانی دشوار بود، اما سطح حفاظت از این مکان فسیلی جدید به این معنی است که حتی موجودات کوچک شکننده مانند حشرات به فسیل‌هایی تبدیل شده‌اند که به خوبی حفظ شده‌اند».

زندگی در "مرده"  قلب استرالیا

دکتر مک کوری با فسیل های باستانی کشف شده در استرالیا. اعتبار: موزه استرالیا

استادیار مایکل فرس، که از فسیل‌ها با استفاده از میکروفتوگرافی و میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM) عکس گرفت، گفت که فسیل‌های مسطح مک‌گراث ذخیره‌سازی بسیار دقیقی را نشان می‌دهند.

فرس گفت: «با کمک میکروسکوپ الکترونی، می‌توانم از سلول‌های منفرد گیاهان و جانوران و گاهی حتی ساختارهای زیر سلولی بسیار کوچک تصویربرداری کنم.

فسیل‌ها همچنین شواهدی از تعامل بین گونه‌ها را حفظ می‌کنند. به عنوان مثال، ما محتویات معده ماهی را در ماهی ذخیره می کنیم، به این معنی که می توانیم بفهمیم آنها چه می خورند. ما همچنین نمونه‌هایی از گرده‌های موجود در بدن حشرات را پیدا کردیم، بنابراین می‌توانیم بگوییم کدام گونه‌ها کدام گیاهان را گرده‌افشانی کرده‌اند.

“کشف ملانوزوم ها (اندامک های زیر سلولی که رنگدانه ملانین را ذخیره می کنند) به ما امکان می دهد الگوی رنگ پرندگان و ماهی هایی را که زمانی در مک گراتز زندگی می کردند بازسازی کنیم. جالب است که خود رنگ حفظ نشده است، اما با مقایسه اندازه، شکل و الگوی ملانوزوم‌ها در فسیل‌های ما با ملانوزوم‌ها در نمونه‌های موجود، اغلب می‌توانیم رنگ‌ها و/یا الگوهای رنگی را بازسازی کنیم.

فسیل‌ها در سنگی غنی از آهن به نام «گوتیت» یافت می‌شوند که معمولاً منبع فسیل‌های استثنایی محسوب نمی‌شود. مک‌کاری اضافه کرد که آب‌های زیرزمینی غنی از آهن به بیلبون تخلیه می‌شوند و رسوب مواد معدنی آهن موجودات زنده‌ای را که در آب زندگی می‌کنند یا به داخل آب می‌افتند، احاطه کرده است.

زندگی در "مرده"  قلب استرالیا

یک پر باستانی از یک فسیل جدید استرالیایی. اعتبار: مایکل فریس

دکتر مک‌کاری گفت که گیاهان و جانوران فسیل‌شده مشابه آن‌هایی هستند که در جنگل‌های بارانی شمال استرالیا یافت می‌شوند، اما نشانه‌هایی وجود دارد که اکوسیستم مسطح مک‌گراتز شروع به خشک شدن کرده است.

مک‌کاری گفت: گرده‌ای که در رسوبات یافتیم نشان می‌دهد که احتمالاً زیستگاه‌های خشک‌تری در اطراف جنگل‌های بارانی مرطوب‌تر وجود داشته است که نشان‌دهنده تغییر در شرایط خشک‌تر است.

پروفسور دیوید کانتریل، مدیر اجرایی علم، باغ‌های گیاه‌شناسی سلطنتی ویکتوریا، گفت: تنوع فسیل‌های حفظ‌شده، همراه با وفاداری استثنایی به حفاظت، امکان بینش بی‌سابقه‌ای را در مورد لحظه‌ای مهم در گذشته استرالیا فراهم می‌کند، زمانی که اکوسیستم‌های پزشکی هنوز بر قاره‌ها تسلط داشتند. .

فسیل‌های مسطح مک‌گراث به ما دریچه‌ای به پوشش گیاهی و اکوسیستم‌های دنیای گرم‌تر می‌دهند، چیزی که احتمالاً در آینده تجربه خواهیم کرد. کانتریل گفت: حفاظت از فسیل‌های گیاهی منحصربه‌فرد است و ایده مهمی از یک دوره زمانی به دست می‌دهد که فسیل‌ها در استرالیا بسیار بد هستند.

پروفسور کریستوفر هلگن، دانشمند ارشد موزه استرالیا و مدیر موسسه تحقیقاتی AM، گفت که این مکان فسیلی تصویری از زمین های بایر استرالیا را زنده می کند که اکنون به سختی می توانیم وجود آن را باور کنیم.

زندگی در "مرده" قلب استرالیا

فسیل های باستانی کشف شده توسط دانشمندان استرالیایی. اعتبار: © Salty Dingo 2020 038A7137

“استرالیا از نظر بیولوژیکی منحصر به فردترین قاره است و این سایت برای آنچه در مورد تاریخ تکامل این بخش از جهان به ما می گوید بسیار ارزشمند است. هلگن گفت، این شواهد اضافی از تغییر آب و هوا ارائه می دهد و به پر کردن شکاف های موجود در دانش ما از آن زمان و منطقه کمک می کند.

هلگن افزود: “AM تاریخ غنی ای از اکتشافات و تحقیقات دارد و ما دوست داریم که عموم مردم همیشه مجذوب این تلاش های اساسی بشر برای کاوش و کشف باشند.”

کار میدانی در McGraths Flat با کمک مالی سخاوتمندانه یکی از نوادگان رابرت اتریج، دیرینه شناس انگلیسی که در سال 1866 به استرالیا آمد، تامین شد. اتریج در سال 1887 به عنوان دستیار دیرینه شناس به موزه استرالیا پیوست و در سال 1895 متصدی موزه شد.

مدیر و مدیر اجرایی موزه استرالیا، کیم مک‌کی AO، گفت که مجموعه‌های AM اتریج به طور قابل توجهی بهبود یافته است و او همچنین در حال راه‌اندازی یک برنامه اکسپدیشن – اولین برنامه به جزیره لرد هاو – است که تا امروز ادامه دارد.

“AM یک سنت طولانی در اکتشافات علمی مهم دارد. مک‌کی گفت: «بسیار خوب است که می‌بینیم این کار با کار دکتر مک‌کاری که مستقیماً با دیرینه‌شناس، متصدی و کارگردان سابق ما، رابرت اتریج مرتبط است، ادامه می‌یابد».

زندگی در "مرده" قلب استرالیا

Nothofagidites cf deminutus (F.146023-P6) جلا داده شده است. اعتبار: (ج) مایکل فریس

McGraths Flat

McGraths Flat که اولین بار در سال 2017 کشف شد، به افتخار نایجل مک گراث، که اولین فسیل ها را از این مکان کشف کرد، نامگذاری شده است. این سایت در نزدیکی Gulgong در مرکز NSW واقع شده است (Gulgong کلمه ای از Wiradjuri است که به معنای “چاله آب عمیق” است).

میوسن (حدود 23-5 میلیون سال پیش) زمان تغییرات بزرگ در استرالیا بود. قاره استرالیا از قطب جنوب و آمریکای جنوبی جدا شده بود و در حال حرکت به سمت شمال بود. هنگامی که میوسن شروع شد، استرالیا دارای ثروت و تنوع زیادی از زندگی گیاهی و جانوری بود. اما حدود 14 میلیون سال پیش، تغییرات ناگهانی آب و هوا، که به عنوان “ویرانی نیمه میوسن” شناخته می شود، باعث انقراض گسترده شد. در نیمه دوم میوسن، استرالیا به تدریج خشک‌تر شد و جنگل‌های استوایی به بوته‌ها و بیابان‌های خشک تبدیل شدند که اکنون ویژگی‌های چشم‌انداز است. فسیل تازه کشف شده، McGraths Flat، نگاهی بی سابقه به وضعیت اکوسیستم های استرالیا قبل از خشکسالی ارائه می دهد.


زمانی لاک پشت های نادر با بینی خوکی را خانه ملبورن می نامیدند


اطلاعات بیشتر:
MR McCurry و همکاران، A Lagerstätte از استرالیا ایده ای از ماهیت اکوسیستم های زبانی میوسن ارائه می دهد. دستاوردهای علمی (2022). DOI: 10.1126 / sciadv.abm1406. www.science.org/doi/10.1126/sciadv.abm1406

ارائه شده توسط موزه استرالیا

نقل قول: زندگی در قلب “مرده” استرالیا (2022، 7 ژانویه)، بازیابی شده در 7 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-life-dead-heart-australia.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر