رفتار جنسی معمولی موش های نر و ماده که توسط تفاوت در فعالیت ژنی مغز هدایت می شود

[ad_1]

اعتبار: CC0 دامنه عمومی

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان پزشکی استنفورد انجام شده است، مغز موش نر و ماده از جنبه های مهمی با هم متفاوت است.

به گفته محققان، این تفاوت ها احتمالاً در مغز مردان و زنان منعکس می شود.

دانشمندان چهار ساختار کوچک را در مغز موش بررسی کردند که به برنامه‌ریزی رفتارهای «رده‌بندی، دوستیابی، جفت‌گیری و نفرت» معروف هستند. این رفتارها – برای مثال، “تعیین سریع جنسیت یک غریبه” نرها، پذیرش ماده ها برای جفت گیری، و محافظت از مادر – به حیوانات کمک می کند تا تولید مثل کنند و فرزندان آنها زنده بمانند.

دانشمندان با تجزیه و تحلیل بافتی که از این ساختارهای مغزی استخراج شده و برای سلول‌های پاسخ‌دهنده به هورمون‌های جنسی غنی شده بود، بیش از 1000 ژن را یافتند که به طور قابل‌توجهی در مغز یک جنس نسبت به جنس دیگر فعال‌تر هستند. ژن‌ها نقشه‌ای برای پروتئین‌ها هستند که تقریباً تمام کار سلول را انجام می‌دهند. سطوح فعال‌سازی ژن – سرعت کپی شدن و تبدیل ژن‌های اطلاعاتی به پروتئین – عملکرد سلول را تعیین می‌کند.

یافته‌ها، در مقاله‌ای که قرار است در ژانویه منتشر شود، توضیح داده شده است. 21 اینچ سلول، به توضیح تفاوت های جنسی رفتاری در پستانداران کمک می کند.

دکتر Nirao Shah، استاد روانپزشکی و علوم رفتاری و نوروبیولوژی، نویسنده ارشد این مطالعه گفت: «با استفاده از این ژن‌ها به عنوان نقاط ورودی، گروه‌های خاصی از سلول‌های مغزی را شناسایی کرده‌ایم که رفتارهای جنسی خاص را تنظیم می‌کنند».

جوزف کوستلر، دکترای دکترا، محقق فوق دکتری در آزمایشگاه شاه، نویسنده اصلی این مطالعه است.

محققان همچنین بیش از 600 تفاوت در سطوح فعال سازی ژن را بین زنان در مراحل مختلف چرخه فحلی مشخص کردند. (در زنان، به این چرخه قاعدگی گفته می شود، موش های ماده عادت ماهانه نمی شوند.)

شاه که کار خود را وقف درک نحوه تنظیم رفتارهای جنسی معمولی توسط هورمون های جنسی کرده است، می گوید: «پیدا کردن چند صد ژن که سطح فعالیت آنها فقط به مرحله چرخه زن بستگی دارد، در این چهار ساختار کوچک مغز کاملاً شگفت انگیز بود.

ساختارهای مغزی که محققان بر روی آنها تمرکز کردند در بین پستانداران از جمله انسان مشترک است.

شاه گفت: موش ها انسان نیستند. اما منطقی است که انتظار داشته باشیم که انواع مشابه سلول های مغزی در رفتارهای اجتماعی جنسی ما نقش داشته باشند.

بینش در مورد اختلالات عصبی و روانپزشکی

برخی از ژن‌هایی که محققان فهرست‌بندی کرده‌اند، عوامل خطر ثابت برای اختلالات مغزی هستند که در یک یا جنس دیگر شایع‌تر هستند. از 207 ژنی که قبلاً شناخته شده بودند که خطر بالای اختلال طیف اوتیسم را ایجاد می کنند، که در مردان چهار برابر زنان شایع است، محققان 39 ژن را در مغز یک یا جنس دیگر فعال تر شناسایی کردند: 29 در مرد، 10 مورد در مردان. زنان آنها همچنین ژن‌های مرتبط با بیماری آلزایمر و مولتیپل اسکلروزیس را شناسایی کردند که هر دو بیشتر زنان را نسبت به مردان مبتلا می‌کنند و در بین موش‌های ماده فعال‌تر هستند.

محققان حدس می‌زنند که مردان برای کار سخت‌تر به برخی ژن‌ها نیاز دارند، و زنان برای کار سخت‌تر به ژن‌های دیگر نیاز دارند – و جهش در ژنی که نیاز به فعال‌سازی بالا دارد، ممکن است آسیب بیشتری نسبت به جهش در ژنی که فقط در اطراف است، ایجاد کند.

شاه گفت: «تکرار میگرن، تشنج‌های صرع و اختلالات روانپزشکی می‌تواند در طول چرخه قاعدگی متفاوت باشد، و یافته‌های ما از تفاوت‌های فعال‌سازی ژن در طول چرخه، مبنای بیولوژیکی را برای این تنوع نشان می‌دهد.»

رفتارهای اجتماعی معمولی جنسی

رفتارهای اجتماعی معمولی جنسی در طول میلیون ها سال تکامل در مغز حیوانات ساخته شده است.

برای مثال، موش‌های نر به سرعت جنسیت غریبه‌هایی را تشخیص می‌دهند که آنچه را که چمن خود می‌دانند تجاوز می‌کنند. اگر مزاحم نر دیگری باشد، بلافاصله به آن حمله می کنند. اگر زن باشد، به بیان مودبانه، شروع به خواستگاری طوفانی می کنند.

موش‌های ماده تجاوزات مادری را نشان می‌دهند تا سرزمینی و به هر چیزی که توله‌هایشان را تهدید می‌کند حمله می‌کنند. آنها بسیار بیشتر از مردان تمایل دارند که از فرزندان خود محافظت کنند و هر ولگردی را بازیابی کنند. تمایل آنها برای جفت گیری بسته به مرحله چرخه آنها بسیار متفاوت است.

شاه گفت: “این رفتارهای اولیه برای بقا و تولیدمثل ضروری هستند، و تا حد زیادی غریزی هستند. اگر لازم است یاد بگیرید چگونه جفت گیری کنید یا به محض ایجاد شرایط بجنگید، احتمالاً خیلی دیر شده است. شواهد کاملاً واضح است که مغز صرفاً یک لوح خالی نیست و فقط منتظر است تا توسط تأثیرات محیطی شکل بگیرد.”

تلاش‌های قبلی برای یافتن تفاوت‌های فعال‌سازی ژنی بین سلول‌های مغز جوندگان نر و ماده تنها به حدود 100 مورد از آن‌ها رسیده است – به نظر گروه شاه، به نظر تعداد کمی از آنها برای ایجاد تفاوت‌های عمیق متعدد در رفتار غریزی شناخته شده.

شاه گفت: «ما تقریباً 10 برابر این تعداد را پیدا کردیم، بدون ذکر 600 ژن که سطح فعالیت آنها در ماده ها با مرحله چرخه متفاوت است. در مجموع، اینها 6 درصد از ژن های یک موش را تشکیل می دهند. توسط جنسیت یا مرحله چرخه تنظیم می شود.”

سوزن درون سوزن در انبار کاه

شاه روش‌هایی را که تیمش استفاده می‌کردند را به یافتن سوزن‌ها در داخل سوزن در انبار کاه تشبیه کرد.

او گفت: «سلول‌هایی که ما برای این رتبه‌بندی‌های جنسی معمولی، دوستیابی، جفت‌گیری یا متنفر بودن شناسایی کردیم، احتمالاً کمتر از 0.0005 درصد از کل سلول‌های مغز موش را تشکیل می‌دهند.» تعیین اینکه چه چیزی باعث ساخت این سلول‌های کنه می‌شود، مستلزم جداسازی آن‌ها از سلول‌های اطراف و بررسی محتویات ژنتیکی آن‌ها، یک سلول در یک زمان بود.

محققان چشم انداز خود را با به صفر رساندن سلول های کمیاب اما حیاتی که به استروژن پاسخ می دهند – یعنی سلول هایی که گیرنده هایی برای این هورمون جنسی اصلی زنانه دارند، بسیار بهبود بخشیدند. (استروژن در مردان نیز وجود دارد، اگرچه در سطوح پایین تر.) سطوح استروژن زنان و هورمون دیگری، پروژسترون، موم و کاهش می یابد تقریباً به صورت ماهانه، مانند مراحل ماه – مانند رفتارهای مربوط به جنسیت زنانه در ماه. بسیاری از پستانداران در موش‌ها، تخمک‌گذاری و حداکثر پذیرش جنسی، که به عنوان مرحله فحلی یا گرما شناخته می‌شود، با پیک‌هایی در سطح هر دو هورمون مشخص می‌شود. قطب مقابل، یا مرحله دی استروس، توسط فرورفتگی در سطوح هورمونی.

شاه توانست بافت هر یک از چهار ساختار کلیدی مغز را به گونه‌ای تمیز کند که جمعیت سلول‌های مغزی حاصل را برای سلول‌های پاسخ‌دهنده به استروژن غنی کند – به قیاس شاه، «سوزن‌ها». محققان با مقایسه نر، ماده در فحلی و ماده در دی استروس، 1415 ژن را با سطوح فعالیت که در بین گروه‌ها متفاوت بود، تشخیص دادند.

سلول‌های پاسخ‌دهنده به استروژن بسیار شبیه به هم بودند. در یک ساختار مغزی به نام هسته بستر استریا ترمینالیس، می توان آنها را به 36 نوع سلول جداگانه طبقه بندی کرد که توسط ژن های موجود در هر نوع سلول که به ویژه در یکی از گروه های موش فعال بودند، متمایز می شوند. (هسته بستر stria terminalis یا BNST نیز در مغز انسان یافت می شود.)

از این 36 نوع سلولی که در موش‌ها پاسخگو به استروژن هستند، دانشمندان نشان دادند که فقط یکی از آنها برای توانایی موش‌های نر برای تشخیص سریع جنسیت یک موش ناآشنا و سپس رفتار مشخص با آن ضروری است.

ساختار مغز دیگری به نام هیپوتالاموس شکمی یا VMH (همچنین در مغز انسان یافت می‌شود)، حاوی 27 نوع سلولی پاسخ‌دهنده به استروژن است که با الگوهای مختلف فعال‌سازی ژن متمایز می‌شوند. از بین بردن عملکرد تنها یکی از آن نوع سلول – اما نه از 26 نوع دیگر – زنانی را که معمولاً از نظر جنسی علاقه مند هستند، تبدیل به افرادی می کند که پیشرفت های جنسی را حتی زمانی که در گرما بودند رد می کنند.

آن دسته از انواع سلول‌های BNST و VMH که به ترتیب «تشخیص جنسیت و پذیرش جنسی زنان» را تنظیم می‌کنند، «سوزن‌های درون سوزن» در انبار کاه مغز بودند. شاه گفت که هر یک از 35 نوع سلولی دیگر پاسخگو به هورمون جنسی در BNST و 26 نوع سلول معادل دیگر در VMH چه وظایفی را انجام می دهند، خواه متمایز از جنسیت باشند یا نه، یک راز است.

‘نوک کوه یخ’

او گفت: «این احتمالا فقط نوک کوه یخ است. اگر بدانید چگونه به دنبال آنها بگردید، احتمالاً در این ساختارهای مغز و سایر ساختارهای مغز، ویژگی‌های متمایز جنسی بیشتری وجود دارد.

دفتر صدور مجوز فناوری استنفورد برای ثبت اختراع مالکیت معنوی مرتبط با این مطالعه ثبت کرده است.

سایر نویسندگان این مطالعه از دانشگاه استنفورد عبارتند از Sayaka Inoue، Ph.D.، و Taehong Yang، Ph.D. بورسیه های فوق دکتری دانیل بیلس، دکترا، و نیکول لئونگ، دکترا. دانشجویان فارغ التحصیل آدارش تانتری و چونگ ها دیویس؛ دانشجوی کارشناسی گریس وانگ؛ ماریکروز آلوارادو متخصص تحقیقات علوم زیستی؛ مدیر آزمایشگاه چارو راماکریشنان؛ Lief Fenno، MD، Ph.D.، مربی روانپزشکی و علوم رفتاری. و کارل دیسروت، MD، Ph.D.، استاد مهندسی زیستی و روانپزشکی و علوم رفتاری و پروفسور DH Chen. محققان در Accent Therapeutics و دانشگاه کلمبیا به این کار کمک کردند.


مطالعه نشان می دهد موش های نر به سختی می توانند جنسیت موش های دیگر را تشخیص دهند


اطلاعات مجله:
سلول

ارائه شده توسط مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد

نقل قول: رفتار جنسی معمولی موش‌های نر و ماده با هدایت تفاوت‌ها در فعالیت ژنی مغز (2022، 21 ژانویه) در 22 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-sex-typical-behavior-male- بازیابی شده است. ماده-موش.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به غیر از هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوای مذکور فقط به هدف اطلاع رسانی ایجاد شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort su tesisatçısıhtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma