رشته های درهم پیچیده RNA ویروس کرونا ممکن است راه های جدیدی را برای درمان افرادی که آلوده می شوند ارائه دهد

[ad_1]

اثر انگشت سه بعدی پروتئین اسپایک SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می شود – قبل از اثر انگشت سه بعدی ذره ویروس SARS-CoV-2. پروتئین خار (پیش زمینه) به ویروس اجازه می دهد تا وارد سلول های انسانی شود و آن را آلوده کند. در مدل ویروسی، سطح ویروس (آبی) با خوشه های پروتئینی (قرمز) پوشیده شده است که به ویروس اجازه می دهد وارد سلول های انسانی شده و آن را آلوده کند. اعتبار: NIH

برای چشمی که آموزش ندیده، حلقه‌ها، چین‌ها و چین‌های تک رشته RNA که ژنوم کروناویروس را می‌سازند، مانند مخلوطی از اسپاگتی یا نخ درهم به نظر می‌رسند. اما برای محققانی مانند آماندا هارگرو، استاد شیمی در دانشگاه دوک، اشکال پیچیده‌ای که RNA به هنگام تا شدن روی خود می‌گیرد، می‌تواند پتانسیل درمانی استفاده نشده‌ای در مبارزه با کووید-19 داشته باشد.

در مطالعه ای که در 26 نوامبر در مجله منتشر خواهد شد دستاوردهای علمیهارگرو و همکارانش مواد شیمیایی را شناسایی کرده اند که می توانند به این ساختارهای سه بعدی متصل شوند و توانایی ویروس را برای تکثیر مسدود کنند.

هارگرو گفت: «اینها اولین مولکول‌هایی هستند که دارای فعالیت ضد ویروسی هستند که به طور خاص RNA ویروس را هدف قرار می‌دهند، بنابراین این یک مکانیسم کاملاً جدید از این نظر است.

حتی با گذشت بیش از 18 ماه از همه‌گیری، این خبر خوبی است. ما واکسن‌هایی برای پیشگیری از کووید-19 داریم، اما داروهای مؤثر و با سهولت تجویز که به افراد کمک می‌کند تا زنده بمانند و پس از آلوده شدن بهبود یابند، محدود هستند.

این ویروس در برخی از نقاط جهان رو به کاهش است، اما موارد ابتلا در برخی دیگر که واکسن‌ها در آنها کم است، همچنان در حال افزایش است. و حتی در مناطقی که دسترسی آسان به واکسن دارند، نوسانات واکسن کووید-19 به این معنی است که بسیاری از هشت میلیارد نفر در جهان در برابر عفونت آسیب پذیر هستند.

برای آلوده کردن سلول‌های شما، ویروس کرونا باید نفوذ کند، دستورالعمل‌های ژنتیکی خود را به شکل RNA ارائه دهد و ماشین مولکولی بدن را ربوده تا نسخه‌های جدیدی بسازد. سلول آلوده با خواندن 30000 “حروف” نوکلئوتیدی از کد ژنتیکی ویروس و ساختن پروتئین هایی که ویروس برای تکثیر و انتشار به آن نیاز دارد، به کارخانه ویروس تبدیل می شود.

اکثر داروهای ضد ویروسی – از جمله رمدسیویر، مولنوپیراویر و پاکلووید، تنها داروهای ضد ویروسی COVID-19 که مورد تایید FDA یا آنلاین هستند – با اتصال به این پروتئین ها کار می کنند. اما هارگرو و همکارانش رویکرد متفاوتی را در پیش گرفته اند. آنها اولین مولکول هایی را شناسایی کردند که خود ژنوم ویروس را هدف قرار دادند – و نه فقط توالی خطی A، C، G و U، بلکه ساختارهای سه بعدی پیچیده ای را که در آن رشته RNA تا می شود.

هنگامی که اولین نشانه های وحشتناک بیماری همه گیر در سرفصل ها ظاهر شد، تیم، از جمله هارگروو، بلانتون تولبرت از دانشگاه کیس وسترن رزرو و گری برویر و می-لینگ لی از راتگرز، از قبل در حال بررسی داروهای بالقوه برای ویروس RNA دیگری بودند. انتروویروس 71، عامل شایع بیماری های دست، پا و دهان در کودکان.

آنها دسته ای از مولکول های کوچک به نام آمیلوریدها را شناسایی کرده اند که می توانند به گیره های مو در ماده ژنتیکی ویروس بچسبند و آچاری را در تکثیر ویروس پرتاب کنند.

برای اینکه ببینند آیا همان ترکیبات می‌توانند علیه کروناویروس‌ها کار کنند، ابتدا 23 مولکول مبتنی بر آمیلوراید را بر روی یک ویروس کرونای دیگر که به مراتب کشنده‌تر بود و مسئول بسیاری از سرماخوردگی‌های معمولی بود، آزمایش کردند. آنها سه ترکیب را شناسایی کردند که وقتی به سلول‌های میمون آلوده اضافه می‌شد، میزان ویروس را در عرض 24 ساعت پس از عفونت کاهش می‌داد بدون اینکه عوارض جانبی برای سلول‌های میزبان خود ایجاد کند. آنها همچنین در دوزهای بالاتر تأثیر بیشتری نشان دادند. محققان با آزمایش مولکول ها بر روی سلول های آلوده به SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می شود، به نتایج مشابهی دست یافتند.

کار بیشتر نشان داد که مولکول‌ها با اتصال به محلی در 800 حرف اول ژنوم ویروس، تجمع ویروس را متوقف کردند. بیشتر این ناحیه از RNA خود پروتئین ها را رمزگذاری نمی کند، بلکه تولید آنها را هدایت می کند.محققان در حال کار بر روی روش‌های جدیدی برای درمان عفونت‌های COVID-19 با استفاده از مولکول‌هایی هستند که به چین‌های سه بعدی در ماده ژنتیکی ویروس متصل می‌شوند. اعتبار: مارتینا زعفرانی، دانشگاه دوک

این ناحیه به خودی خود جمع می شود و برآمدگی ها و ساختارهای شبیه سنجاق سر را تشکیل می دهد. با استفاده از مدل سازی کامپیوتری و تکنیکی به نام طیف سنجی تشدید مغناطیسی هسته ای، محققان توانستند این ساختارهای RNA سه بعدی را تجزیه و تحلیل کنند و محل اتصال ترکیبات شیمیایی را تعیین کنند.

محققان هنوز در تلاشند تا دریابند که چگونه این ترکیبات پس از اتصال به ژنوم ویروس از تکثیر آن جلوگیری می کنند.

وقتی صحبت از استفاده از RNA به عنوان یک هدف برای داروها می شود، هارگرو می گوید که این منطقه هنوز در مراحل اولیه است. بخشی از دلیل این است که ساختارهای RNA ناپایدار هستند. آنها بسیار بیشتر از همتایان پروتئینی خود جهش می کنند و طراحی مولکول هایی را که می توانند به روش های خاصی با آنها تعامل داشته باشند دشوار می کند.

هارگرو گفت: «جیب صحافی که به دنبالش هستید ممکن است در اکثر مواقع وجود نداشته باشد.

علاوه بر این، 85٪ از RNA در یک سلول آلوده به ویروس تعلق ندارد، بلکه به ریبوزوم ها – ذرات سلولی ساخته شده از RNA و پروتئین – متعلق به میزبان انسانی آن است. هارگرو گفت: «دریایی از رقابت وجود دارد.

اما هارگرو امیدوار است. اولین داروی مولکولی کوچک که با اتصال مستقیم به RNA غیر ریبوزومی به جای پروتئین کار می کند، به تازگی توسط FDA برای درمان افراد مبتلا به یک بیماری ویرانگر به نام آتروفی عضلانی نخاعی تایید شد. هارگرو گفت: “بنابراین در حالی که چالش های زیادی وجود دارد، غیرممکن نیست.”

محققان منتظر ثبت اختراع برای روش خود هستند. هارگرو گفت: آنها می خواهند ترکیبات را اصلاح کنند تا قوی تر شوند و سپس آنها را روی موش ها آزمایش کنند تا ببینند آیا این می تواند یک داروی مناسب باشد یا خیر.

به گفته محققان، این اولین بار نیست که کرونا ویروس همه گیر ایجاد می کند و احتمالا آخرین بار هم نخواهد بود. در طول دو دهه گذشته، همین خانواده از ویروس‌ها مسئول سارس بوده‌اند که در چین ظهور کرد و در سال 2002 به بیش از دوجین کشور گسترش یافت، و MERS که اولین بار در سال 2012 در عربستان سعودی گزارش شد.

محققان دریافتند که حلقه‌ها و برآمدگی‌های موجود در RNA که شناسایی کردند، اساساً نسبت به تکامل ویروس‌های کرونای مرتبط در خفاش‌ها، موش‌ها و انسان‌ها، از جمله مواردی که باعث شیوع سارس و مرس شده‌اند، بدون تغییر باقی مانده‌اند. این بدان معناست که روش آنها ممکن است بتواند نه تنها با SARS-CoV-2، ویروسی که باعث COVID-19 می شود، مبارزه کند.

واضح است که ابزارهای آنتی ویروس بیشتر سلاح های ارزشمندی خواهند بود، بنابراین وقتی همه گیری بعدی رخ دهد، ما آمادگی بیشتری خواهیم داشت. داشتن داروهای بیشتر در دسترس فواید دیگری نیز دارد: مبارزه با مقاومت. ویروس ها در طول زمان جهش می یابند. هارگرو گفت: امکان ترکیب داروها با مکانیسم‌های اثر متفاوت باعث می‌شود ویروس به‌طور یک‌باره مقاومت در برابر همه آنها را کاهش دهد و درمان آن غیرممکن شود.

هارگرو گفت: «این روش جدیدی برای تفکر در مورد ضد ویروس‌ها برای ویروس‌های RNA است.


کاندیدای جدیدی برای درمان بیماری دست، پا و دهان پیدا شده است


اطلاعات بیشتر:
مارتینا زافرانی و همکاران، آمیلوریدس با هدف قرار دادن ساختارهای RNA از تکثیر SARS-CoV-2 در شرایط آزمایشگاهی جلوگیری می کنند. دستاوردهای علمی (2021). DOI: 10.1126 / sciadv.abl6096. www.science.org/doi/10.1126/sciadv.abl6096

ارائه شده توسط دانشگاه دوک

نقل قول: COVID-19: رشته های درهم پیچیده RNA ویروس کرونا ممکن است راه های جدیدی را برای درمان افرادی که آلوده می شوند ارائه دهد (2021، 26 نوامبر)، استخراج شده در 27 نوامبر 2021 از https://phys.org/news / 2021-11-covid- coronavirus- tangled-threads-rna.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themes