دلفین های بینی بطری حاوی اسرار هستند. او در تلاش برای دریافت پاسخ است


دلفین بینی بطری – Tursiops truncatus. یک دلفین در رد پای یک قایق تحقیقاتی در رودخانه موز، نزدیک مرکز فضایی کندی موج سواری می کند. اعتبار: دامنه عمومی

باران روی قایق فایبر گلاس و آب های سبز آرام بارید که پروفسور شانون گوانز از اسکله 6 بیرون آمد. شاگردانش جزئیات آب و هوا و آب و هوا را با مداد نوشتند: شاید برای شنبه در خلیج عالی نباشد، اما آنها چه بودند. به دنبال سطح پایین تر بود.

قایق سرعت گرفت. کالج اکرد کوچک شد و وسعت تاریک خلیج بوکا سیگا باز شد. در امتداد جنگل‌های حرا، از طریق کانال‌ها، سه دانش‌آموزش اسکن کردند.

کیتلین استوارت فوراً گفت: “یک دلفین وجود دارد.”

گاوانز گفت: “اگر دوباره او را دیدی به من اطلاع بده.”

کاراستین بنت گفت: «با علامت. یک قوس نقره ای در آب پیچید، سپس ناپدید شد.

استوارت دوربین را آماده کرد و با نزدیک شدن گاوانز محکم زیر بیمینی ایستاد و سپس با مسیر دلفین همسطح شد. موازی با دلفین به معنای موازی با باله آن بود، نزدیک ترین چیزی که به برچسبی با نامی که می توانست داشته باشد.

صدای زندان بلند شد.

“اوه، او را گرفتم!” استوارت گفت. او امیدوار بود.

10 دقیقه بعد به این صورت گذشت: مشاهده. یک ناپدید شدن مسیر دلفین را حدس بزنید و سعی کنید نزدیک شوید.

“میخوای یه پاس دیگه بدم؟” گفت گووانز. روی آب مواج گفت: “همکاری کنید!”

او حرفه خود را وقف پستانداران دریایی، به ویژه دلفین های بینی بطری کرده بود. چنین دلفین‌هایی مشاهیر بیلبوردهای آکواریوم، ستاره‌های استراحتگاه‌های مجلل ساحلی هستند، دلیلی که کودکان خردسال رویای تبدیل شدن به زیست‌شناس دریایی را دارند. آنها در کانال دیسکاوری سوت می زنند و در SeaWorld به دنبال ماهی می گردند. آنها برندگان Super Bowl را انتخاب می کنند. برای برخی از سفرهای دریایی غروب آفتاب، آنها تضمین می شوند یا پول شما بازپرداخت می شود.

گووانز آن بچه کوچک بود. او در دشت‌های کانادا بزرگ شد، اما از آکواریوم ونکوور بازدید کرد و توسط نهنگ‌ها، این موجودات بزرگ، باهوش و اجتماعی در یک اکوسیستم بیگانه اسیر شد.

او در نوا اسکوشیا نزد هال وایتهد معروف، تنها فردی که دقیقاً همان کاری را انجام داد که امیدوار بود انجام دهد، تحصیل کرد.

تا به حال، او به اندازه هر کس دیگری در مورد مدل های دلفین ها، روش های جستجوی غذا و غواصی عمیق می دانست. او یاد گرفته بود که همه چیزهای عجیبی دارند. برخی از دلفین ها برای تغذیه خود پراکنده می شوند، در حالی که برخی دیگر با هم تغذیه می کنند و دسته هایی از ماهی ها را در مقابل دیواره های دریا چرا می کنند.

و با این حال، دلفین‌ها با وجود همه‌جای بودنشان، از ایسلند تا نیوزلند، و با تمام تحقیقاتی که قبلا انجام شده‌اند، موجوداتی مرموز باقی می‌مانند.

او به شاگردانش می گوید این را تصور کنید. بیگانگان برای مطالعه انسانیت پایین می آیند، اما در یخچال شما گیر می کنند. فقط وقتی در را باز می کنی تو را می بینند. از این فلاش کوتاه، آنها باید در مورد ظاهر ما فرضیاتی بسازند.

طولانی ترین برنامه تحقیقاتی دلفین ها در جهان در سال 1971 در ساراسوتا آغاز شد، سالی که گووانز متولد شد. تنها اکنون است که ما شروع به ردیابی دلفین‌های وحشی در طول زندگی آنها کرده‌ایم و هنوز تقریباً چیزی از تجربه آنها نمی‌بینیم.

وقتی صحبت از آن شد – دلفین های وحشی چقدر عمر می کنند؟ Gowans شگفت زده می شود.

و: چند نفر اینجا هستند؟ چرا برخی از رومینگ ها و برخی دیگر خانگی هستند؟ وقتی بازی می کنند چه می گویند؟

در خلیج، دانش‌آموزان در حالی که قایق عبوری آنها را تکان می‌داد، سفت شدند. ساعت خود را تجدید کردند. همه علایق خود را داشتند – بوم شناسی صخره های مرجانی، توانبخشی حیوانات دریایی، آکوستیک زیستی – اما بخشی از پروژه دلفین کالج اکرد به معنای بخشی از یک میراث بود.

گووانز و همسر و همکارش پیتر سیمارد در حال تماشای این برنامه هستند که در سال 1993 آغاز شد. سیمارد نیز روی آب خواهد بود، اما در حال انجام وظیفه.

آنها هر دو تدریس می کنند – Gowans در علوم دریایی و زیست شناسی، Simard در تحقیقات محیطی – و تحقیق. Gowans جوامع دلفین و جامعه پذیری را بررسی می کند. سیمارد در اکولوژی، دامنه و آکوستیک آنها.

دانش آموزان به آنها کمک می کنند تا جاهای خالی Tursiops truncatus را پر کنند. آنها محل ملاقات و حرکت دلفین ها را ردیابی می کنند، سوت ها را تجزیه و تحلیل می کنند و مهمانی هایی ترتیب می دهند تا موارد جدید را نام ببرند. (نیک جگر و قاشق بستنی را در نظر بگیرید.) آنها تحقیقاتی را در مورد گونه ای منتشر می کنند که به عنوان یک شکارچی سطح بالا، نگهبان سلامت کل خلیج است.

اگر این تغذیه کننده های دیواره دریا را از دست بدهیم، چیزی برای اکوسیستم خود از دست می دهیم.

برای Gowans، بیشتر کار به این نتیجه می رسد: درک دلفین ها به ما کمک می کند از آنها محافظت کنیم.

قایق یک جت سبز رنگ در خلیج شیشه ای باقی گذاشت. پلیکان ها روی نشانگرهای کانال قرار گرفتند. دون سزار در انتهای خلیج در حال افزایش بود.

Gowans برای مشاهده دیگری کوتاه آمد. خرمای مهر، که به نام نمو نامیده می شود، در چوب های قرمز لاستیکی برکن خمیده است. او به یک دست سریع نیاز داشت تا جزئیات آشکار باله را به تصویر بکشد: آثار نیش کوسه، زخم های باقی مانده توسط وسایل ماهیگیری، پارگی های طبیعی در غضروف پشتی.

این جزئیات بعداً نشان می دهد که آیا این دلفین آشنا – یکی از بیش از 1000 دلفین موجود در فهرست دیجیتال آنها – یا یک دلفین جدید است.

کلیک کنید، کلیک کنید، کلیک کنید. بنت زمان و مختصات را یادداشت کرد.

Gowans هیدروفون را از سطل آن بیرون کشید، در واقع میکروفونی که 6 فوت زیر یک توپ فوم شناور معلق بود. استوارت طناب سیاه بلند خود را پشت قایق پیچاند، جایی که علف های دریایی بال می زد.

در همان نزدیکی، ماشین‌ها و سکوهای بزرگ به سمت اسکای‌وی سان شاین غرش می‌کردند. دلفین در سکوت، جایی که هیدروفون ضبط کرد، سر خورد. آیا دلفین تنها صدایی در می آورد؟

بعداً گوش می کردند. بسیاری از کارهای سیمارد به بررسی نحوه استفاده دلفین ها از صداها، چه برای یافتن غذا، چه جهت یابی یا «حرف زدن» می پردازد. برای سال‌ها، دانشمندان سوت‌های خاصی را به‌عنوان سیگنال فاجعه در نظر می‌گرفتند، اما اکنون به نظر می‌رسد که «سوت‌های امضا» معادل تقریبی دلفین‌هایی است که نام خود را فریاد می‌زند. در حالی که نهنگ ها الگوهای کلیک مشترک دارند، تا حدودی مانند قبیله های منطقه ای، دلفین ها بسیار فردی هستند. در کلاس، گاوانز توضیح داد: “به جای اینکه بگوییم “من گوان هستم، آیا گووان وجود دارد؟” بیشتر شبیه “من شانون هستم!”

تحقیقات دیگر در Eckerd نشان می‌دهد که وقتی قایق‌ها عبور می‌کنند، دلفین‌ها فرکانس سوت خود را تغییر می‌دهند تا با صدای غرش شنیده شوند.

یک ایستگاه شنود غیرفعال در اسکله کالج به ضبط صداهای دلفین ها کمک کرد تا زمانی که در طوفان تابستانی سرخ شد. تعویض در حال انجام است.

در حال حاضر، دلفین تنها ایستاد و به داخل هل داد و هوا را از سوراخ خود عبور داد.

“فکر می کنی چندتایی داری؟” گووانز از تاریخ پرسید. آنها دورتر رانده شدند، جایی که ابرهای سیاه آسمان مه آلود را می خوردند.

دانش‌آموزان در خوابگاه‌های خود انبوهی از تکالیف داشتند، اما کار با پروژه دلفین جایی بین کار و لذت بود. به خصوص وقتی صحبت از نوزادان باشد.

روزهایی مانند این به آنها اجازه می دهد تا شاهد “توپ های اجتماعی” باشند، مانند زمانی که بنت دید که دو گروه دور هم جمع می شوند و بازی می کنند، غلت می زنند و شکم خود را نشان می دهند. یا زمانی که گوساله ها را چنان نو می دیدند که پوستشان از رحم چروک می شد.

کمی جلوتر در خلیج متوجه دیگری شدند و دیگری بسیار کوچکتر. گووانز گفت که احتمالاً امسال متولد شده است. سپس دلفین ها به ظهور خود ادامه دادند.

“هوا!” یک نفر فریاد زد.

“اتفاقی!” آنها به نوبت برگه‌های مشاهده را پر می‌کردند و حالا گردبادی از فعالیت وجود داشت. مادران با گوساله ها شنا می کردند و دم خود را روی سطح می زدند.

ماهی های کوچک از آب بیرون پریدند، نشانه خوبی است که وقت صبحانه است. دلفین وارد شده – شناور بر روی آب برای استراحت.

هنگامی که دانش آموزان از مشاهده ای به مشاهده دیگر می چرخیدند، ابرها تاریک شدند. گووانز فریاد زد که او به اسکله بازگردد.

در نیمه راه، او سرعت خود را کاهش داد. در کانال گرم و ساکن، یک قایق دلفین برای گردش متوقف شده بود. گردشگران دوربین ها را در آب ثابت نگه داشتند.

“فکر می کنم کوپید یک بچه جدید دارد!” گفت گووانز.

کوپید که برای اولین بار در سال 1997 به کاتالوگ اضافه شد، بیش از صد بار دیده شد، شکاف های خائنانه ای در باله قلبی شکل خود دارد. گووانز او را همه جا می شناخت.

در کنار کوپید، گوساله ای در نیمه راه از خلیج بلند شد و خود را روی چانه اش انداخت و احتمالاً سعی داشت از بالا به جهان نگاه کند. دانش آموزان فریاد زدند.

کوپید راز خودش است. برخی از دلفین ها در امتداد کالیفرنیا شنا می کنند. کوپید، تا آنجا که آنها می دانند، هرگز در طول روز به سمت ساراسوتا شنا نمی کرد.

قایق برگشت. کوپید برای یک دقیقه شنا کرد، سپس سر خورد.


مردم همچنان در تگزاس سوار یک دلفین دوستانه می شوند. کارشناسان هشدار می دهند که این می تواند یک اشتباه مرگبار باشد


© 2021 تامپا بی تایمز.
توزیع شده توسط Tribune Content Agency، LLC.

نقل قول: دلفین های بینی بطری حاوی اسرار هستند. سعی در دریافت پاسخ دارد (2021، 29 نوامبر)، بازیابی شده در 29 نوامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-11-bottlenose-dolphins-mysteries.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر