دانشمندان رژیم غذایی و دما را با متابولیسم ماهی عقیق مرتبط دانسته اند


مدرسه عقیق در جزیره سانتا کروز از کنار جوجه تیغی های بنفش در حال چرا شنا می کند. اعتبار: جسی ون ورت

چه هوای بیرون گرم باشد چه سرد، مردم معمولاً به همان میزان غذا می خورند. اما اشتهای ماهی بسته به دما می تواند بسیار متفاوت باشد. مانند حیوانات خونسرد، متابولیسم آنها توسط شرایط خارجی کنترل می شود: برای ماهی های سرد کند می شود، اما دمای بالا آنها را به دنده بالایی می اندازد.

محققان در UC Santa Barbara برای درک بهتر اینکه چگونه دما بر دوستانمان با باله تأثیر می گذارد، ماهی اوپال را در دماها و رژیم های غذایی مختلف مورد مطالعه قرار داده اند. آنها دریافتند که رژیم غذایی و درجه حرارت هر دو بر فیزیولوژی و متابولیسم ماهی تأثیر می گذارد، اما اثرات آن برای هر صفت خاص بود. نتایج منتشر شده در مجله زیست شناسی تجربی، همچنین این فرض را رد می کند که تمام فرآیندهای بیولوژیکی جانوران به طور یکسان به دماهای مختلف واکنش نشان می دهند.

Opaleye یک مدل ایده آل برای مطالعه این تعامل بود. ماهی های همه چیز خوار یک منظره رایج در جنگل ها و صخره های جلبک از پوینت کانسپشن تا جنوب باخا کالیفرنیا هستند. در سال 2006، محققان UCSB دریافتند که عقیق‌های وحشی جلبک‌های بیشتری را در بخش جنوبی و گرم‌تر محدوده خود نسبت به مناطق سردتر شمالی می‌خورند. سایر ماهیان همه چیزخوار نیز روند مشابهی را نشان می دهند.

امیلی هاردیسون، نویسنده اصلی، دانشجوی دکترا در اکولوژی، تکامل و زیست‌شناسی دریایی، می‌گوید: «ما فکر می‌کردیم که آن‌ها این کار را انجام می‌دهند، زیرا برای آنها خوب بود.

برای آزمایش این، تیم ماهی را در چهار ترکیب مختلف دما و رژیم غذایی مشاهده کردند. نیمی از ماهی ها به طور انحصاری از میگوی آب نمک تغذیه می شدند، در حالی که نیمی دیگر می توانستند مخلوطی از میگوی آب نمک و جلبک اولوا را بخورند، گونه ای که اوپالی در طبیعت مصرف می شود. سپس محققان هر یک از این گروه‌ها را تقسیم کردند، نیمی در آب با دمای 12 درجه سانتی‌گراد و نیمی دیگر در دمای 20 درجه سانتی‌گراد. این دماها با تجربیات شدید فصلی ماهی های وحشی در سانتا باربارا مطابقت دارد.

این تیم رشد ماهی ها در طول زمان و سرعت دویدن آنها را در طول درمان های مختلف ثبت کردند. آنها همچنین سرعت متابولیسم اولیه حیوانات و همچنین حداکثر سرعت متابولیسمی که ماهی ها در زمان فعال بودن به آن می رسند را اندازه گیری می کنند. برای انجام این کار، محققان از روشی به نام تنفس سنجی آبی استفاده کردند که میزان اکسیژن مصرفی هر ماهی را پس از تمرین و استراحت ثبت می کرد. تفاوت بین حداکثر و درصد پایه در محدوده هوازی حیوان است که هاردیسون آن را به عنوان ظرفیت انرژی ماهی برای رشد در محیط توصیف می کند: شنا کردن، تغذیه کردن، هضم کردن، یافتن جفت و غیره.

محققان همچنین آزمایشاتی را برای تعیین حدود تحمل حرارتی ماهی از جمله اندازه گیری تحمل قلب حیوان انجام دادند. یافته های قبلی نشان می دهد که قلب ممکن است اولین عضوی باشد که به دلیل استرس گرمایی در ماهی از کار می افتد.

هاردیسون گفت: «ما دریافتیم که رژیم غذایی می‌تواند بر واکنش دمایی ماهی تأثیر بگذارد، اما در تمام این اندازه‌گیری‌های مهمی که انجام دادیم، سازگار نبود. ماهی هایی که رژیم غذایی ترکیبی دارند متابولیسم پایه بالاتری دارند، که محققان انتظار دارند، با توجه به اینکه ماده گیاهی برای هضم به انرژی بیشتری نیاز دارد. در ضمن سرعت اسپرینت ماهی کاملا تحت تاثیر رژیم غذایی یا دما نیست.

رژیم غذایی نیز بر سرعت رشد حیوانات تأثیر نمی گذارد. با این حال، دما تفاوت زیادی ایجاد کرد. اریکا الیسون، یکی از نویسندگان این مقاله، استادیار فیزیولوژی محیطی و تکاملی، می گوید: “در دمای 20 درجه، ماهی ها بسیار خوردند و آنقدر رشد کردند. در حالی که در 12 سالگی، به سختی می خوردند یا رشد می کردند.”

او ادامه داد: «همه این نرخ‌های مختلف به یک اندازه نیستند. “رشد به اندازه ضربان قلب نیست، که به اندازه متابولیسم نیست. همه آنها به طرق مختلف تحت تاثیر دما هستند.”

دانشمندان پیشنهاد کرده اند که تمام فرآیندهای حیوانی برای یک محدوده دمایی بهینه شده اند. این قطعا مدل سازی را آسان تر کرد. هاردیسون گفت: “اما زیست شناسی پیچیده است، و به همین دلیل است که ما فکر می کنیم محدوده بهینه برای سرعت های مختلف بیولوژیکی متفاوت خواهد بود.” اگرچه این اولین سندی نیست که این فرض را رد می کند، اما اولین سندی است که بررسی می کند که رژیم غذایی یک حیوان چگونه می تواند بر دمای مطلوب برای فرآیندهای مختلف تأثیر بگذارد.

علاوه بر این، به نظر نمی رسد که رژیم غذایی با علف بیشتر فایده ای داشته باشد. به عنوان مثال، ماهی های همه چیزخوار نمی توانند به اندازه همتایان شکارگر خود ضربان قلب بالایی داشته باشند. این نشان می دهد که یک رژیم غذایی ترکیبی ممکن است ظرفیت قلب آنها را کاهش داده باشد.

هاردیسون گفت: این یک غافلگیری بزرگ بود. از آنجایی که اوپال‌های وحشی در بخش‌های گرم‌تر دامنه‌شان گیاه‌خوارتر هستند، محققان فکر کردند که این رژیم غذایی می‌تواند به قلب ماهی کمک کند. “برعکس، فقط هزینه خوردن جلبک بیشتر بود. هیچ فایده ای از صفاتی که اندازه گیری کردیم وجود نداشت.

هاردیسون ادامه داد: «این نشان می‌دهد که این داستان پیچیده‌تر از آن چیزی است که ما در ابتدا فکر می‌کردیم، و ممکن است دلایل محیطی دیگری وجود داشته باشد که چرا این ماهی‌ها رژیم غذایی خود را با درجه حرارت تغییر می‌دهند.»

در واقع، این هنوز یک سوال باز است. این تیم قصد دارد هزینه های گوارشی رژیم گیاهخواری را مطالعه کند، که ممکن است ترجیحات اوپال را روشن کند.

این گروه همچنین در حال بررسی این موضوع هستند که چگونه رژیم غذایی ماهی می تواند بر پاسخ آن به امواج گرمای دریا تأثیر بگذارد. برای پاسخ به این رویدادها، حیوانات به انرژی و مواد مغذی نیاز دارند تا فیزیولوژی خود را بازسازی کنند. در نتیجه، محققان گمان می کنند که رژیم غذایی ممکن است بر سرعت سازگاری حیوانات با شرایط جدید تأثیر بگذارد. هاردیسون گفت: «تقاطع بین رژیم غذایی و دما واقعاً مورد مطالعه قرار نگرفته است.

درک رابطه بین رژیم غذایی و شرایط محیطی در مواجهه با تغییرات آب و هوایی بسیار مهم است. گرم شدن کره زمین نه تنها دمای آب را افزایش می دهد، بلکه چشم انداز غذا را نیز تغییر می دهد. الیسون توضیح داد که تغییرات آب و هوایی می تواند کیفیت و کمیت غذا را تغییر دهد. بنابراین حتی برای حیواناتی که رژیم غذایی خود را در پاسخ به دما تغییر نمی دهند، آنچه در دسترس آنها است ممکن است تغییر کند.

و دما تنها یک شرط در جریان است. تغییرات آب و هوا بر اسیدیته، شوری و حتی محتوای اکسیژن محلول اقیانوس تأثیر می گذارد. نحوه تعامل آنها با رژیم غذایی و فیزیولوژی حیوانات هنوز در حال بررسی است.

کریستا کراسکورا و جسی ون ورت (هر دو در آزمایشگاه الیسون) نیز مانند دانشجوی سابق دانشگاه کالیفرنیا دیویس، تینا نگوین، که هشت هفته را در آزمایشگاه به عنوان بخشی از برنامه UC LEADS گذراند، به این مطالعه کمک کردند. این کار با بورسیه تحصیلی دانشکده هلمن Eliason تامین می شود.


با گرم شدن اقیانوس ها، ماهی های بزرگ می جنگند


اطلاعات بیشتر:
امیلی ا. هاردیسون و همکاران، رژیم غذایی واسطه ویژگی‌های بازده حرارتی است: پیامدهایی برای اکتوترم‌های دریایی، مجله زیست شناسی تجربی (2021). DOI: 10.1242 / jeb.242846

ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا

نقل قول: دانشمندان رژیم غذایی و دما را به متابولیسم در ماهی عقیق پیوند می دهند (2021، 14 دسامبر)، استخراج شده در 14 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-scientists-diet-temperature-metabolism- opaleye.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر