جانشین بزرگتر و قدرتمندتر تلسکوپ فضایی هابل ظهور خواهد کرد

[ad_1]

در این عکس 29 سپتامبر 2014 ارائه شده توسط ناسا، جیمز وب لارکین کری، مهندس نوری تلسکوپ فضایی، دو بخش آینه آزمایشی یک نمونه اولیه را در اتاق تمیز غول پیکر مرکز پرواز فضایی گدارد در گرین‌بلت، مریلند وب بررسی می‌کند. زمان 13.7 میلیارد سال، فقط 100 میلیون سال پس از انفجار بزرگ که با تشکیل ستارگان اولیه جهان را تشکیل داد. اعتبار: کریس گان / ناسا از طریق AP

جانشین تلسکوپ فضایی هابل یک شگفتی در سفر در زمان است که می تواند از سپیده دم کیهان به آن نگاه کند. و در نهایت او در آستانه فرار است.

این رصدخانه بزرگ‌ترین و قدرتمندترین رصدخانه نجومی خواهد بود که تاکنون سیاره را ترک کرده است، با طراحی پیچیده و وسعت بلندپروازانه. با بودجه 10 میلیارد دلاری، این گران ترین و همچنین سخت ترین، بدون شک است.

تلسکوپ فضایی جیمز وب که برای طلوع پس از سال ها تاخیر در روز جمعه تنظیم شده است، نور ضعیف و درخشان اولین ستاره ها و کهکشان ها را جستجو می کند و نمایی از موجود فضایی را ارائه می دهد. چشمان مادون قرمز او نیز به سیاهچاله ها خیره می شود و به جستجوی جهان های بیگانه می پردازد و جو سیاره را برای یافتن آب و دیگر نشانه های احتمالی حیات جستجو می کند.

توماس زوربوخن، رئیس مأموریت علمی ناسا در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفت: “به همین دلیل ارزش ریسک کردن را دارد. به همین دلیل است که ارزش رنج و شب های بی خوابی را دارد.”

بیل نلسون، مدیر ناسا، گفت که اکنون نسبت به زمانی که شاتل فضایی کلمبیا را در سال 1986 پرتاب کرد، عصبی تر است.

نلسون به آسوشیتدپرس گفت: “بیش از 300 چیز وجود دارد که هر کدام به خطا رفتند، روز خوبی نیست.” “پس همه چیز باید به خوبی کار کند.”

جانشین بزرگتر و قدرتمندتر تلسکوپ فضایی هابل ظهور خواهد کرد

این ترکیبی از تصاویر یک انیمیشن ارائه شده توسط ناسا در دسامبر 2021، استقرار اجزای تلسکوپ فضایی جیمز وب را نشان می دهد. تار به قدری بزرگ است که باید به سبک اوریگامی تا می شد تا در مخروط دماغه موشک آرین قرار گیرد. اعتبار: ناسا / آزمایشگاه تصویر مفهومی مرکز پرواز فضایی گدار از طریق AP

تلسکوپ وب آنقدر بزرگ است که برای بلند شدن از سواحل گویان فرانسه در آمریکای جنوبی، باید به سبک اوریگامی تا شود تا در مخروط دماغه موشک آریان اروپا قرار گیرد. آینه جمع آوری نور آن به اندازه چندین جای پارک است و سایبان آن به اندازه یک زمین تنیس است. همه چیز باید پس از شتاب گرفتن فضاپیما تا ارتفاع 1 میلیون مایلی (1.6 میلیون کیلومتری) آشکار شود.

سارا سیگر، شکارچی سیاره‌ای موسسه فناوری ماساچوست، گفت: ما مدت زیادی منتظر این بودیم. وب جستجوی ما را برای زندگی به جلو می برد، اما برای یافتن نشانه هایی از زندگی، باید فوق العاده خوش شانس باشیم.

تلسکوپ فضایی جیمز وب 7 تنی که به نام مردی که ناسا را ​​در دهه 1960 در فضا هدایت کرد، 100 برابر قدرتمندتر از هابل است.

هابل 31 ساله – که به طور فزاینده ای جیرجیر می کند، اما همچنان درخشش آسمانی ایجاد می کند – روی نور مرئی و فرابنفش، تنها با اندکی نور مادون قرمز، تمرکز می کند.

نیکول لوئیس، معاون مؤسسه کارل ساگان در دانشگاه کرنل، گفت: وب به عنوان یک تلسکوپ فروسرخ یا حرارتی، چیزهایی را مشاهده خواهد کرد که هابل نمی تواند، «چشم اندازی کاملاً جدید از جهان است که به همان اندازه چشمگیر خواهد بود».

جانشین بزرگتر و قدرتمندتر تلسکوپ فضایی هابل ظهور خواهد کرد

این عکس 5 مارس 2020 که توسط ناسا ارائه شده است، آینه اصلی تلسکوپ فضایی جیمز وب را در حین آزمایش در تأسیسات نورتروپ گرومن در ساحل ردوندو، کالیفرنیا نشان می دهد. وب سعی خواهد کرد به 13.7 میلیارد سال به گذشته نگاه کند، فقط 100 میلیون سال پس از انفجار بزرگ که در زمان شکل گیری ستارگان اولیه جهان را تشکیل داد. اعتبار: کریس گان / ناسا از طریق AP

وب سعی خواهد کرد به 13.7 میلیارد سال به گذشته نگاه کند، یعنی فقط 100 میلیون سال پس از انفجار بزرگ که جهان را با شکل گیری ستارگان اولیه تشکیل داد. دانشمندان مشتاقند ببینند که این کهکشان‌های اصلی تا چه اندازه به کهکشان راه شیری ما شباهت دارند.

وب برای رویارویی با هابل به یک آینه بسیار بزرگتر به طول 21 فوت (6.5 متر) نیاز دارد. همچنین به یک سایبان به اندازه کافی بزرگ نیاز دارد که بتواند نور خورشید و حتی بازتاب های زمین و ماه را از آینه ها و ابزارهای علمی خارج کند. رنگ نازک پنج لایه و براق تا 70 فوت در 46 فوت (21 متر در 14 متر) گسترش می یابد، که برای نگه داشتن چهار ساز در شرایط منفی ثابت – حدود منفی 400 درجه فارنهایت (منهای 240 درجه سانتیگراد) ضروری است.

ترسناک ترین قسمت ماموریت: آینه وب و سپر خورشید را پس از پرتاب و قفل کردن در موقعیت عالی باز کنید. آینه طلایی از 18 بخش موتوری تشکیل شده است که هر کدام باید به دقت در یک راستا قرار گیرند تا بتوان به عنوان یکی از آنها فوکوس کرد.

ناسا هرگز چنین مجموعه پیچیده ای از مراحل را از راه دور امتحان نکرده است. بسیاری از مکانیسم‌ها پشتیبان ندارند، بنابراین آسیب به هر یک از 344 قسمت از این قبیل می‌تواند ماموریت را نابود کند.

هابل پس از برخاستن در سال 1990 شکست خود را داشت. در حالی که اولین تصاویر تار از مدار خارج می شد، نقص آینه ای شناسایی نشد. این اشتباه باعث ایجاد یک سری تعمیرات مخاطره آمیز توسط فضانوردان شاتل شد که دید هابل را بازسازی کرد و دستگاه را به پیشرفته ترین – و محبوب ترین رصدخانه جهان تبدیل کرد.

جانشین بزرگتر و قدرتمندتر تلسکوپ فضایی هابل ظهور خواهد کرد

این شنبه، 11 دسامبر 2021، عکسی که توسط آژانس فضایی اروپا ارائه شده است، تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا بر روی موشک آریان 5 نصب شده است که آن را از فرودگاه فضایی اروپا در گویان فرانسه پرتاب خواهد کرد. وب آنقدر بزرگ است که باید به سبک اوریگامی تا می شد تا در مخروط کمانی موشک قرار بگیرد. اعتبار: M. Pedoussaut / ESA از طریق AP

وب برای ماموریت نجات ناسا و شرکای اروپایی و کانادایی آن بسیار دور خواهد بود.

برای جلوگیری از تکرار شکست هابل، زوربوخن پس از پیوستن به ناسا در سال 2016، پس از گذشت 20 سال از توسعه، دستور تعمیرات اساسی وب را صادر کرد. شرکت Northrop Gruman پیمانکار اصلی است.

سپر آفتاب در حین تمرین شکست. کابل های کششی سایبان خیلی شل بودند. ده ها بست در حین آزمایش ارتعاش سقوط کردند. همه اینها و موارد دیگر منجر به تحقیقات بیشتر، تاخیر بیشتر و هزینه های بیشتر شد.

مشکلات حتی پس از ورود وب به سایت پرتاب آمریکای جنوبی در ماه اکتبر ادامه یافت. یک گیره شل شد و تلسکوپ را تکان داد. رله ارتباطی بین تلسکوپ و موشک کار نمی کند.

اکنون تیک آف موردانتظار فرا می رسد که برای ساعت 7:20 صبح به وقت شرقی روز جمعه برنامه ریزی شده است و انتظار می رود به دلیل آب و هوای شب کریسمس، تماشاگران کمتری به گویان فرانسه سفر کنند.

جانشین بزرگتر و قدرتمندتر تلسکوپ فضایی هابل ظهور خواهد کرد

در این عکس که توسط آژانس فضایی اروپا ارائه شده است، تلسکوپ فضایی جیمز وب به پورت دی پاریاکابو در کورو، گویان فرانسه می رسد. او از کالیفرنیا از طریق کانال پاناما با کشتی MN Colibri سفر کرد. اعتبار: JM Guillon / ESA / CNES / Arianespace CSG Video Optics

وب یک ماه طول می کشد تا چهار بار فراتر از ماه به فضای پارک برسد. از این مکان متعادل از نظر گرانشی و سوخت کارآمد، تلسکوپ در حین چرخش به دور خورشید که دائماً در سمت شب زمین قرار دارد، با زمین همگام خواهد بود.

پنج ماه دیگر طول می کشد تا ابزارهای مادون قرمز وب قبل از اینکه تا پایان ژوئن اجرا شود، خنک و آزمایش شوند.

مؤسسه علمی تلسکوپ فضایی بالتیمور، هابل را اداره می کند و وب را نیز رصد خواهد کرد. حداقل 5 تا 10 سال نظارت برنامه ریزی شده است.

اوری فاکس از این موسسه که از وب برای مطالعه ابرنواخترها یا ستارگان در حال انفجار استفاده می کند، گفت: “شخصاً، من فکر می کنم که حتی با وجود این همه سروصدا، وب همچنان از انتظارات فراتر خواهد رفت.” «بسیاری از اکتشافات الهام بخش هابل بخشی از طرح اولیه نبودند.

همکار او کریستین چن، که بر روی سیستم های خورشیدی مبتدی تمرکز خواهد کرد، تصادف را “شاید هیجان انگیزترین جنبه” وب می داند. کیهان عجیب تر و زیباتر از آن چیزی است که ستاره شناسان تصور کنند.


ناسا: پرتاب تلسکوپ وب به دلیل مشکل ارتباطی به تعویق افتاد


© 2021 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا توزیع کرد.

نقل قول: جانشین بزرگ‌تر و قوی‌تر تلسکوپ فضایی هابل برای ظهور (۲۰۲۱، ۲۰ دسامبر)، در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۱ از https://phys.org/news/2021-12-hubble-telescope- biggger-powerful- بازیابی شده است. جانشین.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite Çevirme