به گفته کارشناسان، تصاویر ماهواره ای مربوط به پرتاب فضایی ایران است

[ad_1]

در این تصویر ماهواره ای از Planet Labs Inc. یک وسیله نقلیه کمکی در کنار یک پورتال عظیم سفید پارک شده است که معمولاً یک موشک روی سکوی پرتاب دارد، در حالی که فعالیت در فرودگاه امام خمینی در استان سمنان، ایران، شنبه 11 دسامبر 2021 مشاهده می شود. به نظر می رسد ایران در حال آماده شدن برای بر اساس تصاویر کارشناسان و ماهواره ای، در حالی که مذاکرات در وین بر سر توافق پاره پاره شده هسته ای با قدرت های جهانی ادامه دارد، فضا را پرتاب کند. اعتبار: Planet Labs Inc. از طریق AP

بر اساس تصاویر ماهواره ای و کارشناسان، در حالی که مذاکرات در وین در مورد توافق هسته ای پاره شده با قدرت های جهانی ادامه دارد، به نظر می رسد ایران برای پرتاب فضایی آماده می شود.

انفجار احتمالی در فرودگاه امام خمینی ایران پس از آن رخ داد که رسانه دولتی ایران فهرستی از پرتاب‌های ماهواره‌ای برنامه‌ریزی‌شده آتی در کار برنامه فضایی غیرنظامی جمهوری اسلامی را ارائه کرد که وسواس زیادی برای پرتاب‌های ناموفق داشت. سپاه پاسداران شبه نظامی ایران برنامه موازی خود را اجرا می کند که سال گذشته با موفقیت یک ماهواره را به مدار زمین فرستاد.

آغاز مذاکرات وین در راستای موضع قاطع مذاکره کنندگان تهران است که پیش از این شش دور قبلی دیپلماسی را پیش نویس توصیف کرده اند که خشم کشورهای غربی را برانگیخته است. وزیر خارجه جدید آلمان تا آنجا پیش رفته که هشدار داده است که “در حال حاضر زمان برای ما در حال اتمام است”.

جفری لوئیس، کارشناس مرکز تحقیقات منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای جیمز مارتین در موسسه مطالعات بین‌المللی میدلبری، که در حال مطالعه برنامه تهران است، گفت: اما همه این‌ها با تمرکز مجدد ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور تندرو ایران بر فضا مطابقت دارد. با خروج حسن روحانی، رئیس‌جمهور سابق ایران از توافق هسته‌ای، احتمالاً ترس از بیگانه‌کردن مذاکرات، که ایالات متحده می‌گوید از برنامه موشکی بالستیک تهران حمایت می‌کند، کمرنگ شده است.

لوئیس گفت: “آنها روی پوسته تخم مرغ راه نمی روند.” فکر می‌کنم افراد رئیسی به معنای تعادل جدید هستند.

رسانه‌های دولتی ایران فعالیت‌های فرودگاه فضایی را به رسمیت نشناختند و هیئت ایران در سازمان ملل به درخواست اظهارنظر پاسخ نداد. ارتش ایالات متحده که پرتاب‌های فضایی را رصد می‌کند، به درخواست‌ها برای اظهارنظر پاسخ نداده است.

تصاویر ماهواره‌ای که روز شنبه توسط آسوشیتدپرس از شرکت Planet Labs گرفته شده است، فعالیت در فرودگاه فضایی در دشت‌های کویری استان سمنان ایران، در حدود 240 کیلومتری (150 مایلی) جنوب شرقی تهران را نشان می‌دهد.

یک وسیله نقلیه پشتیبانی در کنار یک دروازه سفید عظیم پارک شده بود که معمولاً یک موشک روی سکوی پرتاب قرار دارد. این خودروی تعمیر و نگهداری درست قبل از پرتاب در تصاویر ماهواره ای دیگر در سایت ظاهر شد. همچنین یک جرثقیل هیدرولیک با سکوی ریلی قابل مشاهده است که قبل از پرتاب های قبلی نیز دیده شده و احتمالاً برای سرویس موشک استفاده می شود.

سایر تصاویر ماهواره‌ای در روزهای پایانی فضاپیما نشان از افزایش تعداد خودروهای موجود در این مرکز داشت که نشانه دیگری از افزایش فعالیت است که معمولاً قبل از پرتاب انجام می‌شود. لوئیس گفت که ساختمانی که تصور می شود یک مرکز نقدینگی موشک نیز باشد نیز شاهد افزایش فعالیت بوده است.

او به AP گفت: «این یک فعالیت کاملاً سنتی قبل از شروع است.

این فعالیت پس از آن صورت می گیرد که خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا، مقاله ای را در 5 دسامبر منتشر کرد مبنی بر اینکه برنامه فضایی آن چهار ماهواره آماده پرتاب دارد. او یکی از آنها، ماهواره تصویربرداری مدار پایین ظفر 2 را “در مراحل نهایی آماده سازی” توصیف می کند. ظفر که در فارسی به معنای پیروزی است، حدود 113 کیلوگرم (250 پوند) وزن دارد.

به گفته کارشناسان، تصاویر ماهواره ای مربوط به پرتاب فضایی ایران است

در این تصویر ماهواره ای از Planet Labs Inc. فعالیت مشاهده شده در فرودگاه امام خمینی در استان سمنان، ایران، شنبه، 11 دسامبر 2021. بر اساس تصاویر کارشناسان و ماهواره ای، به نظر می رسد ایران در حال آماده شدن برای پرتاب فضایی است، زیرا مذاکرات در وین در مورد توافق نامناسب انرژی هسته ای با قدرت های جهانی ادامه دارد. . اعتبار: Planet Labs Inc. از طریق AP

با این حال، ظفر 1 پس از پرتاب در فوریه 2020 از فرودگاه فضایی نتوانست وارد مدار شود. به گفته مقامات ایرانی در آن زمان، این پرتاب از موشک سیمرغ یا فونیکس استفاده کرد، اما نتوانست ماهواره را با سرعت مناسب به مدار برساند. ایران تنها کمتر از 2 میلیون یورو برای ساخت این ماهواره هزینه کرده است.

برنامه فضایی غیرنظامی ایران در سال‌های اخیر متحمل چندین شکست و انفجارهای مرگبار شده است. یک انفجار مرموز حتی در سال 2019 توجه دونالد ترامپ، رئیس جمهور وقت آمریکا را به خود جلب کرد، او در توییتر تصویری را که به نظر می رسد یک تصویر ماهواره ای جاسوسی طبقه بندی شده از عواقب انفجار است، با عنوان: “ایالات متحده در این حادثه فاجعه بار دخیل نبوده است. “

در همین حال، در آوریل 2020، گارد برنامه فضایی مخفی خود را با پرتاب موفقیت آمیز یک ماهواره به مدار فاش کرد. رئیس فرماندهی فضایی ایالات متحده بعداً این ماهواره را به عنوان یک “وب کم فضاساز” رد کرد که اطلاعات حیاتی را در اختیار ایران قرار نمی دهد – اگرچه این ماهواره توانایی تهران برای ورود موفقیت آمیز به مدار را نشان می دهد.

طی دهه گذشته، ایران چندین ماهواره کوتاه برد را به مدار زمین فرستاد و در سال 2013 یک میمون را به فضا پرتاب کرد. اما بر اساس گزارش اخیر تلویزیون دولتی، شورای عالی فضایی ایران در دوره رئیسی برای اولین بار در 11 سال گذشته تشکیل جلسه داد.

رئیسی در نشست نوامبر گفت که این “نشان دهنده عزم دولت برای توسعه صنعت فضایی است”. سرلشکر امیرعلی حاجی زاده یکی از اعضای ارشد سپاه که ریاست برنامه هوافضای آن را برعهده دارد در دیدار با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه حضور یافت.

ایالات متحده می‌گوید پرتاب‌های ماهواره‌ای بر خلاف قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل است که از ایران می‌خواهد هیچ اقدامی در مورد موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای انجام ندهد.

ایران که مدت‌هاست گفته است به دنبال سلاح هسته‌ای نیست، پرتاب‌های ماهواره‌ای خود را حفظ می‌کند و آزمایش‌های موشکی هیچ جزء نظامی ندارد. تهران همچنین می گوید که قطعنامه سازمان ملل را نقض نکرده است، زیرا تنها از تهران خواسته است که چنین آزمایشاتی را انجام ندهد.

اما پرتاب احتمالی با افزایش تنش ها بر سر برنامه هسته ای ایران نیز همراه است. پس از خروج یکجانبه ترامپ از توافق هسته ای تهران با قدرت های جهانی در سال 2018، ایران به آرامی تمامی محدودیت های موجود در دستور کار خود را کنار گذاشت.

امروز تهران در حال غنی‌سازی اورانیوم با خلوص 60 درصد است که یک گام فنی کوتاه از سطح تسلیحات 90 درصد است. ذخایر اورانیوم غنی شده آن نیز همچنان به رشد خود ادامه می دهد و بازرسان بین المللی در نظارت بر پیشرفت آن با چالش هایی روبرو هستند.

لوئیس گفت که انتظار دارد برنامه فضایی با توجه به علاقه رئیسی تسریع شود.

او گفت: «آنها به همان شکلی که روحانی بود، با نگرانی درباره توافق با ایران محدود نمی شوند.


تلویزیون دولتی ایران اعلام کرد که این کشور امسال سه ماهواره به فضا پرتاب خواهد کرد


© 2021 آسوشیتدپرس. تمامی حقوق محفوظ است. این مطالب را نمی توان بدون اجازه منتشر کرد، پخش کرد، بازنویسی کرد یا دوباره توزیع کرد.

نقل قول: تصاویر ماهواره ای، کارشناس پیشنهاد می کند پرتاب فضایی ایران قریب الوقوع است (2021، 12 دسامبر)، بازیابی شده در 12 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-satellite-images-expert-iranian -space.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر