به متخصص برق موتور MI16 نیاز دارم

در حقیقت 405 خشت اول حضور موفق فرانسویها در بازار خودرو کشورمان (پس از انقلاب اسلامی) و خمیرمایه شکل گرفتن اولین خودرو ملی (سمند) و به نحوی انتخاب همیشگی خانوادههای متوسط و رو به رشد ایرانی از ابتدای دهه 70 شمسی تاکنون است. در حقیقت ۴۰۵ خشت اول حضور موفق فرانسویها در بازار خودرو کشورمان (پس از انقلاب اسلامی) و خمیرمایه شکل گرفتن اولین خودرو ملی (سمند) و به نحوی انتخاب همیشگی خانوادههای متوسط و رو به رشد ایرانی از ابتدای دهه ۷۰ شمسی تاکنون است. همانطوري كه همتون ميدونيد متاسفانه خودرو 405 – پارس و سمند و همچنين 206 بيشترين محبوبيت رو در بين ماشين سوار هاي ايران ( با احتساب بازار انحصاري خودرو در ايران كه فقط دست ايران خودرو هست در حالت عمومي ) به خودش اختصاص داده . در سال 1988 405 توانست بهراحتی رقبایی همانند سیتروئن AX و هوندا پریلیود را شکست دهد و با رأی قاطعی که حتی تاکنون رکوردش شکسته نشده، شکست دهد و به عنوان خودرو سال اروپا دست یابد. در حالی که پژو 405 اصلی در موطن خود از لحاظ قیمت درسطح سیتروئن زانتیا، رنو 21 و اپل وکترا قرار داشته است و تقریبا ودلهای ساده آن 40% از دوو سیلو گرانتر بوده اند .

موتور Mi16 توربو
نمونههای خاص 405 (همانند T16 ،Mi16x4 و Mi16 Lemans در کنار Mi16 صادر شده به آمریکا با سپرهای بلندتر و امکانات رفاهی بیشتر) هماکنون نیز به عنوان خودروهایی با ارزش نسبتا مناسبتر از رقبای همدوره خود شناخته میشوند.استقبال قابل توجه خودرونویسان و متخصصان اروپایی از 405 در اوایل دهه 90 سبب شد تا همگان خاطراتی خوش از نمونههای اسپرت آن در ذهن داشته باشند و تا به امروز نیز اثرات آن در کشورهایی همانند انگلستان و فرانسه قابل مشاهده است.در کشور خودمان نیز نمونههای GL (با داشبوردهای قدیمیتر و چراغهای قدیمی پیش از فیسلیفت) به دلیل قدمت و فرانسویبودن طرفداران خاص خود را دارند و بعضا با افزودن فلاپها و برخی ادوات سعی در ساخت نمونههای شبیه به Mi16 در میان طرفداران نیز دیده شده است. 405 در زمان عرضه یکی از زیباترین خودروهای کلاس خود قلمداد میشد و علاوه بر این به سبب خطوط آیرودینامیکش، ضریب پسایی در حدود 0.29 داشت که حتی امروزه نیز برای یک سدان متوسط رقمی بسیار مناسب است.

اسمه مقالش فکر کنم سمند 20 میلیونی بود و gps هم داشت! ترمزهای Mi16 بسیار شبیه به Citroen CX هستند. اگه زیر موتور XUM با سرسیلندر و منیفولد XU9J4 یا همون MI16 نسل اول بسته بشه نتیجه چجوری میشه؟ منتهي همه چيز بسته به بودجه داره . همه ی اینارو فکر میکنما! اسمه مقالش فکر کنم سمند 20 میلیونی بود و gps هم داشت! نمیدونم چند وقت پیش یه مقاله خوندم توی مجله ماشین که درباره یه سمند بود که سیستم سوخت رسانیش فکر کنم زیمنس آلمان بود و اونطور که مجله ماشین گفته بود قدرت موتور به 120 اسب رسیده بود! در کنار این اما باید به سمند و پژو پارس به عنوان برادران ایرانی 405 اشاره کرد.پارس که با نام اولیه پرشیا (بعدها به دلیل ثبتشدن این نام تجاری توسط یک سازنده موتورسیکلت) توسط پژو و به عنوان خودرویی مابین 405 و 406 با امکاناتی بیشتر از 405 ایرانی (GLX) همانند پروژکتورهای جلو، شیشههای برقی عقب و داشبورد شکیلتر طراحی شد و به عنوان نمونه لوکستر و مدرنتر 405 به بازار کمتنوع ایران عرضه شد.علاوه بر این سمند نیز به عنوان خودرو ملی ما براساس پلتفرم و متعلقات فنی 405 شکل گرفته است و از نظر برخی خودرونویسان خارجی حتی یکی از انواع 405 محسوب میشود. این خودرو که در سال 1982 معرفی شد و تا سال 1994 در خط تولید ماند، پایه و اساس پلتفرم 405 را بنا نهاد.با این حال پیشرانهها و ظاهر و متعلقات فنی BX دارای تفاوتهای قابل توجهی با 405 بود و به طور کلی BX خودرویی چابکتر و سبکوزنتر از 405 محسوب میشود.

درگ موتور Mi16
با این حال عرضه این خودرو در کشورهای متفاوت از دورههای زمانی متفاوتی آغاز شده است. با این حال باید به این دو گونه مدل محدود و خاص T16 را نیز اضافه کنید.این گونه که برای دریافت مجوز شرکت در مسابقات رالی در تیراژ 1061 دستگاه تولید شد، از پیشرانه توربو 2 لیتری نمونه Mi16 به قدرت 200 اسب بخار بهره میجست و علاوه بر این مجهز به سیستم انتقال قدرت به هر چهار چرخ بود که بعدها به نمونه Mi16x4 نیز به ارث رسید. صندلی های مرغوب پژو و تزئینات داخلی با کیفیت آن جای خود را به صندلی های ناراحت و قطعات پلاستیکی با کیفیت پایین داده است و روکش های تودری مخملی آن جای خود را به تودری هایی از پلاستیک سیاه داده است و خبری از سیستم تعلیق استثنایی آن که روی باعث شگفتی بود و رقبا پر قدرت همچون ب ام و سری 3 و اپل وکترا و مرسدس کلاس C را بنا بر اذعان کارشناسان به زانو در آورده بود به دلیل تغییر هندسی آن که ناشی از استفاده از فنرهای جلوی بلندتر و تایرهای غیر متناسب با نوع موتور آن است تا حدودی جذابیت خود را از دست داده است.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با مشخصات موتور mi16 نسل 2 وب سایت خود باشید.

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themes