بزرگترین مجموعه سیارات شناور آزاد موجود در کهکشان راه شیری

[ad_1]

تصور یک هنرمند از یک سیاره شناور آزاد. ستاره شناسان با استفاده از مشاهدات و داده های آرشیوی چندین رصدخانه NOIRLab NSF، همراه با مشاهدات تلسکوپ ها در سراسر جهان و در مدار، حداقل 70 سیاره شناور آزاد جدید – سیاره هایی که بدون ستاره مادر در فضا پرسه می زنند – در منطقه نزدیک کشف کرده اند. کهکشان راه شیری، معروف به انجمن ستاره ابری عقرب. اعتبار: NOIRLab / NSF / AURA / J. دا سیلوا

ستاره شناسان با استفاده از مشاهدات و داده های آرشیوی چندین رصدخانه NOIRLab NSF، همراه با مشاهدات تلسکوپ ها در سراسر جهان و در مدار، حداقل 70 سیاره شناور آزاد جدید – سیاره هایی که بدون ستاره مادر در فضا پرسه می زنند – در منطقه نزدیک کشف کرده اند. کهکشان راه شیری این بزرگترین نمونه از چنین سیاراتی است که در یک گروه یافت شده است و تقریباً دو برابر تعداد شناخته شده در سراسر آسمان است.

محققان گروهی از سیارات شناور آزاد – سیاراتی که به دور یک ستاره نمی چرخند – در منطقه ای نزدیک از کهکشان راه شیری، معروف به انجمن OB Scorpius بالایی، کشف کرده اند. با بررسی داده های بیش از 20 سال مشاهدات، حداقل 70 و 170 سیاره از این سیاره به اندازه مشتری کشف شده است. اولین سیارات شناور آزاد در دهه 1990 کشف شدند، اما اکتشافات اخیر تقریباً تعداد کل را دو برابر کرده است.

برای کشف این سیارات، نویسنده اول مطالعه، نوریا میرت روگ از آزمایشگاه اخترفیزیک د بوردو، در دانشگاه بوردو در فرانسه، به همراه تیمی از ستاره شناسان، از مشاهدات و داده های آرشیوی تعدادی از رصدخانه های بزرگ استفاده کردند. ، شامل امکانات NOIRLab NSIR، تلسکوپ های رصدخانه جنوبی اروپا، تلسکوپ کانادا-فرانسه-هاوایی و تلسکوپ سوبارو، که بالغ بر 80000 تصویر میدان وسیع در طی 20 سال رصد می شود.ستاره شناسان با استفاده از مشاهدات و داده های آرشیوی چندین رصدخانه NOIRLab NSF، همراه با مشاهدات تلسکوپ ها در سراسر جهان و در مدار، حداقل 70 سیاره شناور آزاد جدید – سیاره هایی که بدون ستاره مادر در فضا پرسه می زنند – در منطقه نزدیک کشف کرده اند. کهکشان راه شیری این بزرگترین نمونه از چنین سیاراتی است که در یک گروه یافت شده است و تقریباً دو برابر تعداد شناخته شده در سراسر آسمان است. اعتبار: NOIRLab / NSF / AURA / J. دا سیلوا / ESO / L. Calçada / N. Risinger (skysurvey.org) / DSS2 / Miret-Roig et al./M. Kornmesser / H. Bouy / تیم COSMIC-DANCE / تی. ون دی سالم / ام. Attard.Image Processing: M. ZamaniMusic: Stellardrone – Airglow

Hervé Bui، اخترشناس آزمایشگاه اخترفیزیک بوردو و سرپرست پروژه این مطالعه، می‌گوید که کشف تعداد زیادی سیاره شناور بدون دسترسی به آرشیو داده‌های AIR و آزمایشگاه داده‌های Astro NOIRLab امکان‌پذیر نیست. CSDC).

این داده ها شامل 247 تصویر از دوربین مادون قرمز میدان بسیار وسیع NEWFIRM در رصدخانه ملی کیت پیک (KPNO) در آریزونا، 1348 تصویر از همان ابزار NEWFIRM پس از انتقال به رصدخانه بین آمریکایی Cerro Tololo (CTIO) در شیلی است. 2214 تصویر از پورت جانبی مادون قرمز Imager که قبلا بر روی تلسکوپ 4 متری ویکتور ام. بلانکو CTIO کار می کرد و 3744 تصویر از دوربین انرژی تاریک.

بووی گفت: “گنج موجود در آرشیو داده های NOIRLab Astro برای این مطالعه ضروری است.” ما به تصاویر بسیار عمیق و گسترده نیاز داشتیم، هم نوری و هم نزدیک به فروسرخ که یک خط پایه طولانی را پوشش می‌دادند. بنابراین دوربین انرژی تاریک و NEWFIRM برای پروژه ما بسیار جذاب بودند زیرا از حساس ترین دوربین های زاویه باز در جهان هستند.

دوربین انرژی تاریک که یکی از پربازده‌ترین و با دامنه وسیع‌ترین تصاویر CCD جهان است، برای تحقیقات انرژی تاریک با بودجه وزارت انرژی (DOE) طراحی شده است. این دوربین در Fermilab DOE ساخته و آزمایش شده است و توسط DOE و بنیاد ملی علوم (NSF) بین سال‌های 2013 تا 2019 اداره می‌شود. دوربین انرژی تاریک در حال حاضر برای برنامه‌هایی استفاده می‌شود که طیف وسیعی از علم را پوشش می‌دهند. تجزیه و تحلیل داده های Dark Energy Survey توسط DOE و NSF پشتیبانی می شود.

بزرگترین مجموعه سیارات شناور آزاد موجود در کهکشان راه شیری

این تصویر مکان 115 سیاره بالقوه شناور آزاد را نشان می دهد که اخیراً توسط تیمی از ستاره شناسان در جهت صورت فلکی عقرب بالایی و ماردار کشف شده اند که با دایره های قرمز برجسته شده اند. سیارات شناور آزاد دارای جرم های قابل مقایسه با سیارات منظومه شمسی ما هستند، اما آنها به دور یک ستاره نمی چرخند و در عوض آزادانه به تنهایی حرکت می کنند. تعداد دقیق سیارات شناور آزاد کشف شده توسط تیم بین 70 تا 170 بسته به سن پذیرفته شده برای منطقه مورد مطالعه است. این تصویر با فرض میانسالی ایجاد شده است که منجر به تعدادی نامزد برای سیارات بین دو انتهای مطالعه شد. اعتبار: ESO / N. Risinger (skysurvey.org)

کریس دیویس، مدیر برنامه در بنیاد ملی علوم NOIRLab NSF گفت: «این پروژه اهمیت فوق‌العاده دسترسی به داده‌های آرشیوی از تلسکوپ‌های مختلف، نه تنها در ایالات متحده بلکه در سراسر جهان را نشان می‌دهد». “این چیزی است که NOIRLab، و به ویژه CSDC، چندین سال سخت تلاش کرده است تا آن را فعال کند و با حمایت NSF به انجام آن ادامه می دهد.”

سیارات شناور آزاد در انجمن OB عقرب بالایی قرار دارند که 420 سال نوری از زمین فاصله دارد. این منطقه شامل تعدادی از معروف ترین سحابی ها، از جمله ابر Rho Ophiuchi، سحابی Pipe، Barnard 68 و Coalsack است.

سیارات شناور آزاد عمدتاً از طریق میکرولنز کشف شدند، که در آن ستاره شناسان یک هم ترازی تصادفی کوتاه بین یک سیاره فراخورشیدی و یک ستاره پس زمینه را مشاهده کردند. با این حال، رویدادهای میکرولنز فقط یک بار رخ می دهد، به این معنی که امکان پیگیری وجود ندارد.

این سیارات جدید با استفاده از روشی متفاوت کشف شده اند. این سیارات که دور از هر ستاره ای که آنها را روشن می کند، معمولاً غیرممکن است که به تصویر کشیده شوند. با این حال، Miret-Royge و تیم او از این واقعیت استفاده کردند که چندین میلیون سال پس از شکل‌گیری، این سیارات هنوز آنقدر داغ بودند که بدرخشند، و آنها را مستقیماً توسط دوربین‌های حساس تلسکوپ‌های بزرگ قابل تشخیص بودند. تیم Miret-Roig از 80000 مشاهدات برای اندازه گیری نور همه اعضای انجمن در طیف گسترده ای از طول موج های نوری و نزدیک به مادون قرمز استفاده کرد و آنها را با اندازه گیری هایی از نحوه حرکت آنها در آسمان ترکیب کرد.

Miret-Roig توضیح می دهد: “ما حرکات کوچک، رنگ ها و روشنایی ده ها میلیون منبع را در بیشتر آسمان اندازه گیری کردیم.” این اندازه‌گیری‌ها به ما این امکان را می‌دهد که به‌طور قابل اعتمادی کم‌رنگ‌ترین اشیاء را در این منطقه شناسایی کنیم.»

این کشف همچنین منشا سیارات شناور آزاد را روشن می کند. برخی از دانشمندان بر این باورند که این سیارات می توانند در اثر فروپاشی یک ابر گازی که برای ایجاد ستاره بسیار کوچک است، تشکیل شوند، یا ممکن است از منظومه والد خود به بیرون پرتاب شوند. اما مکانیسم واقعی ناشناخته باقی مانده است.

الگوی پرتاب نشان می دهد که ممکن است تعداد بیشتری از سیارات شناور آزاد به اندازه زمین وجود داشته باشد. Miret-Roig می گوید: دور انداختن سیارات شناور آزاد مشتری سخت ترین است، به این معنی که حتی ممکن است سیارات زمینی شناور آزاد بیشتری در کهکشان پرسه بزنند.

انتظار می‌رود رصدخانه Vera C. Rubin سیاره‌های شناور آزاد بیشتری را با آغاز عملیات علمی در این دهه کشف کند.


ستاره شناسان بزرگترین گروه از سیارات متقلب را تا به امروز کشف کرده اند


اطلاعات بیشتر:
نوریا میرت روگ و همکاران، جمعیتی غنی از سیارات شناور آزاد در انجمن ستاره‌های جوان عقرب بالا، نجوم طبیعی (2021). DOI: 10.1038 / s41550-021-01513-x

ارائه شده توسط انجمن دانشگاه های تحقیقات نجوم (AURA)

نقل قول: بزرگترین مجموعه سیارات شناور آزاد کشف شده در کهکشان راه شیری (2021، 26 دسامبر)، بازیابی شده در 26 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-largest-free-floating -planets- شیری.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin betroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi