بزرگترین حیوان پرنده مانند یک حواصیل غول پیکر رفتار می کرد

[ad_1]

Quetzalcoatlus Northropi حدود 11 متر طول بال داشت که به این معنی بود که برای بلند شدن باید در هوا بپرد. اعتبار: جیمز کاتر

بزرگترین حیوان پرنده مانند یک حواصیل غول پیکر عمل می کند و طعمه را از آب می رباید و به هوا پرتاب می کند.

Quetzalcoatlus Northropi یک پتروسور بود که به همراه یکی از خویشاوندان تازه کشف شده، میلیون‌ها سال بر آسمان حکمرانی کرد.

برخی از اسرار بزرگترین حیوانی که تا به حال در هوا پرورش یافته است، با نقش حواصیل در زمین و کندور در آسمان فاش شده است.

با طول بال های یک هواپیمای کوچک، Quetzalcoatlus Northropi یک پتروسور بود که بیش از 67 میلیون سال پیش در تالاب های تگزاس امروزی ایالات متحده آمریکا زندگی می کرد. محققان دریافته‌اند که بال‌های 11 متری آن به این معنی است که باید تا ارتفاع 2.5 متری در هوا بپرد و به دنبال آن باله‌های قدرتمندی آن را به سمت آسمان بکشد.

دانشمندان همچنین برای اولین بار یک خویشاوند کوچکتر به نام Quetzalcoatlus lawsoni را توصیف می کنند که طول بال آن کوتاه تر است، تقریباً طول یک ماشین. این پتروسارها با هم از تعدادی ماهی و شکار آبزیان کوچک تغذیه می کردند.

پروفسور برایان پادیان، یکی از ویراستاران مجموعه ای از مقالاتی که اخیراً در مورد حیوانات منتشر شده است، گفت: “این خزندگان پرنده باستانی افسانه ای هستند، اگرچه بسیاری از مفهوم عمومی حیوان هنری است، نه علمی.

تا آنجایی که ما می دانیم، این اولین نگاه واقعی به بزرگترین حیوانی است که تاکنون پرواز کرده است. نتایج برای مطالعه پتروسارها – اولین حیواناتی که پس از حشرات تا به حال پرواز نیروی محرکه ای را توسعه دادند، انقلابی است.

این اسناد با هم به عنوان “خاطرات” منتشر شد مجله دیرینه شناسی مهره داران.

بزرگترین حیوان پرنده مانند یک حواصیل غول پیکر رفتار می کرد

Quetzalcoatlus Northropi در پارک ملی Big Bend در تگزاس در دهه 1970 کشف شد. اعتبار: زک فرانک / شاتر استوک

تیتان تگزاس

بزرگترین پتروسور تا کنون، Quetzalcoatlus Northropi، در سال 1975 پس از کشف صدها استخوان در پارک ملی بیگ بند نامگذاری شد. این گونه با استخوان‌های بزرگ بال چپ توصیف می‌شود، اما استخوان‌های بسیار کوچک‌تری در قسمت‌های دیگر پارک در لایه‌های مختلف سنگ پیدا شده است.

هنگامی که این فسیل ها کشف شدند، مشخص نبود که استخوان های کوچکتر Q. Northropi جوان هستند یا از گونه های مرتبط دیگر. در پایان، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که آنها احتمالاً گونه جدیدی از Quetzalcoatlus هستند، اما تجزیه و تحلیل بیشتری برای یافتن گونه دقیق انجام ندادند.

چند دهه بعد، دانشمندان سرانجام این استخوان‌های کوچک‌تر را تجزیه و تحلیل کردند و دریافتند که تفاوت‌هایی با Q. Northropi بزرگ‌تر دارند. این تغییرات شامل تغییراتی در ساختار جمجمه و ستون فقرات است که نشان می‌دهد دو گونه دیگر از پتروسارها در کنار این غول زندگی می‌کردند.

بیشتر یافته‌ها Quetzalcoatlus lawsoni هستند که به نام داگلاس لاوسون، که برای اولین بار بقایای آن را کشف کرد، نامگذاری شده‌اند. این گونه بر خلاف خویشاوندان بزرگتر خود، دارای طول بال در حدود 4.5 متر است و در صخره هایی یافت شده است که قدمت آن به حدود 69 میلیون سال پیش باز می گردد.

تقریباً از همان زمان، محققان همچنین چندین استخوان از گونه سوم پتروسار به نام Wellnhopterus brevirostris را پیدا کردند که طول بال آن سه متر بود.

بالقوه برای یافتن گونه‌های دیگر در این مکان وجود دارد، اما این به یافته‌های بیشتری نیاز دارد، زیرا استخوان‌های طبقه‌بندی‌نشده کنونی جزئیات لازم برای تعیین اینکه چه هستند ندارند.

آسمان حد است

با طبقه‌بندی استخوان‌های مختلف بر اساس گونه‌ها و مطالعه ویژگی‌های منحصربه‌فرد آنها، محققان همچنین توانستند رفتار گونه‌های مختلف Quetzalcoatlus را درک کنند.

محققان ابتدا به منقاری شبیه چاپستیک روی آوردند و دریافتند که احتمالاً برای خوردن گوشت یا لاشه بسیار ظریف است. در عوض، آنها پیشنهاد می کنند که حیوانات احتمالاً مانند یک حواصیل بزرگ عمل می کنند، ماهی ها، بی مهرگان، دوزیستان کوچک و خزندگان را از آب می ربایند و آنها را به طور کامل می بلعند.

برخلاف برخی از مطالعات قبلی که نشان می‌داد کوتزالکواتلوس نمی‌تواند پرواز کند، محققان دریافتند که این گونه با استفاده از پرش بسیار توانایی دارد. دانشمندان می گویند اندازه بال های آن مانع از دویدن آن در هنگام برخورد با زمین می شود.

برایان می‌گوید: «اگر می‌توانستند دو برابر ارتفاع باسنشان تا هشت فوت بپرند، بال‌هایشان می‌توانند زمین را پاک کنند و می‌توانند عمیق‌تر پرواز کنند». این ممکن است بهترین گزینه برای برخاستن از زمین باشد، اگرچه به قدرت کافی از پاها بستگی دارد.”

هنگامی که در هوا بود، کوتزالکواتلوس مانند کندورها و کرکس‌های امروزی بلند می‌شد و نشان می‌داد که سر بزرگ او ممکن است به او کمک کرده باشد تا چرخش‌ها را کامل کند. اگرچه نقاشی‌های تاریخی پتروسارها را با خفاش‌ها مقایسه می‌کنند، بال‌ها فقط به اندام جلویی مانند بال‌های پرنده متصل می‌شوند.

وقتی نوبت به فرود می آمد، او مانند یک هواپیما عمل می کرد، زیرا می خواست قبل از فرود از آسمان سقوط کند، کند می شد.

برایان توضیح می دهد: «این حیوان قبل از اینکه روی پاهای عقب خود فرود بیاید و بپرد، مجبور شد بال های خود را به حرکت درآورد تا متوقف شود و فرود را کاهش دهد. «سپس پاهای جلویش را می‌گذارد، حالت چهار پا می‌گیرد، می‌ایستد و می‌رود.

این وضعیت چهار پا باعث شد که کوتزالکواتلوس به روشی متفاوت از هر حیوان زنده امروزی راه برود. در حالی که خفاش‌های خون‌آشام از بال‌های خود برای کمک به حرکت به جلو استفاده می‌کنند، ساختار استخوانی پتروزار از این امر جلوگیری می‌کند.

برایان توضیح می دهد: «برای جلوگیری از زمین خوردن، حیوان ابتدا دست چپ خود را بالا برد، سپس پای چپ خود را به طور کامل حرکت داد و سپس دست خود را روی زمین گذاشت. “سپس این روند با اندام سمت راست تکرار شد. به نظر ما این یک فرآیند دست و پا گیر است، اما حیوان می تواند به سرعت و به راحتی راه رفتن را انجام دهد.”

این فرض مربوط به آثار فسیل‌شده‌ای است که در فرانسه یافت شده‌اند، که به شکل عجیبی برای یک حیوان چهارپای زمینی ساخته شده‌اند.

اکنون محققان امیدوارند که اطلاعات بیشتری در مورد Quetzalcoatlus، مانند شکل غشای بال‌های آن و اینکه چگونه بر پرواز آن تأثیر می‌گذارند، بیابند.

در حالی که پتروسارها میلیون‌ها سال بر آسمان حکومت می‌کردند، در نهایت این شیء پرنده دیگری بود که زمان آنها را به پایان رساند. هنگامی که شهابی که دایناسورها را کشت، 66 میلیون سال پیش به مکزیک برخورد کرد، این به معنای پایان پرواز خویشاوندان آنها بود.


در حال انجام استخوان های کوتزالکواتلوس، بزرگترین هوانورد روی زمین


اطلاعات بیشتر:
متیو A. براون و همکاران، مقدمه، مجله دیرینه شناسی مهره داران (2021). DOI: 10.1080 / 02724634.2020.1853560

متیو A. براون و همکاران، کشف، توزیع محلی و سرپرستی پتروسورهای غول پیکر آژدارشید از پارک ملی بیگ بند، مجله دیرینه شناسی مهره داران (2021). DOI: 10.1080 / 02724634.2020.1780599

برایان آندرس، سیستماتیک فیلوژنتیک کوتزالکواتلوس لاوسون 1975 (Pterodactyloidea: Azhdarchoidea)، مجله دیرینه شناسی مهره داران (2021). DOI: 10.1080 / 02724634.2020.1801703

برایان آندرس و همکاران، مورفولوژی و طبقه بندی کوتزالکواتلوس لاوسون 1975 (Pterodactyloidea: Azhdarchoidea)، مجله دیرینه شناسی مهره داران (2021). DOI: 10.1080 / 02724634.2021.1907587 # _i8

توماس ام. لمان، زیستگاه پتروسار غول پیکر Quetzalcoatlus Lawson 1975 (Pterodactyloidea: Azhdarchoidea): بازسازی دیرینه اکولوژیکی سازند جاولینا (کرتاسه بالایی) پارک ملی بیگ بند، تگزاس، مجله دیرینه شناسی مهره داران (2021). DOI: 10.1080 / 02724634.2019.1593184

مارک پی ویتون و همکاران، در مورد اندازه و تنوع پروازهای پتروسارهای غول پیکر، استفاده از پرندگان به عنوان آنالوگ پتروسارها و اظهار نظر در مورد عدم پرواز پتروسارها، PLOS ONE (2010). DOI: 10.1371 / journal.pone.0013982

Nicholas R. Longrich و همکاران، پتروسارهای ماستریخت پسین از شمال آفریقا و انقراض دسته جمعی پتروسارها در مرز کرتاسه-پالئوژن، زیست شناسی PLOS (2018). DOI: 10.1371 / journal.pbio.2001663

ارائه شده توسط موزه تاریخ طبیعی

نقل قول: بزرگترین حیوان پرنده مانند یک حواصیل غول پیکر رفتار کرد (2021، 23 دسامبر)، استخراج شده در 24 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-largest-ever-animal-giant- heron.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر