برنامه پیشگیری از خشونت جوانان در بخش اورژانس، مراکز مراقبت اولیه موفقیت آمیز است


اعتبار: CC0 دامنه عمومی

فرصت های دستیابی به نوجوانانی که در معرض خشونت و مصرف مواد هستند نادر است. ممکن است فقط مدت زمان کوتاهی برای جلوگیری از صدمات خشونت آمیز اغلب تهدید کننده زندگی وجود داشته باشد.

مدت‌هاست که محققان علاقه‌مند بوده‌اند تا یاد بگیرند که چگونه در این زمان حساس مداخله کنند، زمانی که جوانان در معرض افزایش خطر خشونت هستند، اما قبل از اینکه در چرخه‌ای ثابت گیر کنند که پیامدهای ویرانگری برای آنها و خانواده‌هایشان دارد.

SafERteens، یک مداخله رفتاری مبتنی بر شواهد، برای مشارکت دادن جوانان در این لحظه پرخطر و کاهش مشارکت آنها در خشونت طراحی شده است. دو مطالعه اخیر نشان می‌دهند که این مداخله، که توسط مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها به عنوان بهترین عمل در نظر گرفته می‌شود، می‌تواند با موفقیت به عنوان بخشی از ارائه مراقبت‌های پزشکی معمول در مراقبت‌های اورژانسی و اولیه ادغام شود.

جسیکا روش، مدیر عامل موسسه پیشگیری از آسیب‌های ناشی از سلاح گرم، گفت که ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی از بازگشت جوانان به بخش‌های اورژانس برای آسیب‌های خشونت‌آمیز دلسرد می‌شوند.

روشه گفت: «آنها اذعان می کنند که این مرگ و میرها و صدمات قابل پیشگیری هستند و می پرسند چه کمک بیشتری می توانند به جوانان پرخطر ارائه کنند تا در وهله اول از بروز این آسیب ها جلوگیری کنند. مداخله SafERteens به کارکنان بالینی اجازه می دهد تا در ابتدای چرخه خشونت برای جلوگیری از این آسیب های خشونت آمیز مداخله کنند.

SafERteens در سال 2006 توسط ربکا کانینگهام، Ph.D. و Maureen Walton، Ph.D., MPH توسعه یافت. این مداخله برای یک درمانگر آموزش دیده طراحی شده است که به مدت 30 دقیقه با یک نوجوان در طول بازدید از بخش اورژانس کار کند تا اهداف مثبت زندگی و راه هایی را که آنها می توانند مشارکت خود را در خشونت کاهش دهند و همچنین سایر رفتارهایی که خطر خشونت را افزایش می دهند شناسایی کند. با استفاده از الکل

این مداخله به شدت در تعدادی از کارآزمایی‌های بالینی آزمایش شده است و نشان داده است که این رویکرد می‌تواند رفتار خشونت‌آمیز را در بین جوانانی که آن را دریافت کرده‌اند به میزان قابل توجهی کاهش دهد. تجزیه و تحلیل های بعدی نشان داد که این رویکرد مقرون به صرفه است، به خصوص اگر به طور گسترده در مراکز تروما استفاده شود، با توجه به اینکه هزینه این برنامه بسیار کمتر از هزینه درمان پزشکی برای نوجوانان به شدت آسیب دیده است.

مطالعات تحقیقاتی اولیه نشان داده‌اند که SafERteens در کاهش خشونت مؤثر است، اما یک چالش خاص این است که چگونه می‌توان اطمینان حاصل کرد که این نوع برنامه‌های مبتنی بر شواهد پس از تکمیل مطالعات تحقیقاتی به یک عمل بالینی معمول تبدیل می‌شوند.

تمرکز این مطالعه بر تلاش برای شناسایی راه‌هایی برای سرعت بخشیدن به جدول زمانی عادی برای اجرای برنامه‌های تحقیقاتی مبتنی بر شواهد در عملکرد بالینی معمول و در عین حال حفظ عناصر موفق مداخله اصلی بود. دکتر پاتریک کارتر، نویسنده اصلی این مطالعه بر اساس بخش اورژانس، مدیر مرکز پیشگیری از آسیب UM با بودجه CDC، یکی از مدیران موسسه پیشگیری از آسیب های اسلحه گرم UM و دانشیار پزشکی اورژانس در پزشکی میشیگان گفت.

مداخله در خشونت نوجوانان در بخش اورژانس، کلینیک های مراقبت های اولیه

کارتر، والتون و تیمی از محققان یک ابزار مبتنی بر وب حاوی اجزای مداخله و همچنین منابع آموزشی کلیدی برای کمک به کارکنان اورژانس در مرکز پزشکی هارلی در فلینت، میشیگان ایجاد کردند تا مداخله را به عنوان بخشی از مراقبت‌های بالینی معمول به کار گیرند. والتون خاطرنشان می کند که این جعبه ابزار بر اساس کار با نوجوانان و استفاده از بازخورد کارکنان بالینی در این مراکز توسعه یافته است.

این تیم تحقیقاتی روش‌های مختلف استفاده از SafERteens را در مراقبت‌های بالینی، از جمله تحویل در محل توسط کارکنان بیمارستان و زایمان با استفاده از برنامه سلامت از راه دور توسط یک درمانگر از راه دور آزمایش کردند. نوجوانانی که به بخش‌های اورژانس مراجعه می‌کردند و آزمایش خشونت مثبت داده بودند بین مداخله شخصی یا از راه دور توسط SafERteens و دو گروه کنترل موازی تقسیم شدند.

یافته های منتشر شده در مجله فوریت های پزشکی، دریافت که اکثر نوجوانان این برنامه را تکمیل کرده اند و 85 درصد از کسانی که در مطالعه شرکت کردند، صحبت با یک مشاور بهداشتی در مورد راه های کاهش دعوا و ایمن ماندن در محله های خود را بسیار مفید دانستند. هر دو گروهی که مداخلات SafERteens را دریافت کردند، خودکارآمدی بیشتری برای اجتناب از دعوا و کاهش نگرش نسبت به خشونت نشان دادند. مداخله از راه دور نیز با خشونت کمتر و پیامدهای بعدی از سوی گروهی که مداخله را دریافت نکردند (گروه کنترل) همراه است.

این مطالعه نشان می‌دهد که علی‌رغم چالش‌های محیط بالینی شلوغ، این نوع مداخله پیشگیرانه می‌تواند در طول بازدید از بخش اورژانس ارائه شود و در صورت استفاده گسترده در بخش‌های اورژانس، این پتانسیل را دارد که تأثیر مهمی بر پیامدهای درازمدت خشونت جوانان داشته باشد. کل منطقه کارتر گفت.

محققان از چارچوب مشابهی برای SafERteens در کلینیک های مراقبت های اولیه در Ypsilanti، میشیگان استفاده کرده اند، جایی که پزشکان سلامت رفتاری مداخلاتی را ارائه می دهند. با توجه به ماهیت کوتاه‌تر ویزیت‌های مراقبت‌های اولیه، مداخله به صورت آنلاین یا حضوری پس از قرار اولیه انجام شد.

شرکت کنندگانی که مداخله را دریافت کردند، کاهش بیشتری در خشونت و عواقب مرتبط با استفاده از مواد نشان دادند، طبق نتایج منتشر شده در پیشگیری از آسیب.

دکتر گلفو تسیلوس ورنت، یکی از نویسندگان و دانشیار دپارتمان پزشکی خانواده در میشیگان گفت: «هم کارکنان کلینیک و هم جوانان درگیر در این برنامه از این مداخله بهره بردند. “محیط مراقبت های اولیه به اندازه کافی برای برنامه های پیشگیری برای رسیدگی به خطرات رفتاری در بین جوانان از جمله خشونت استفاده نمی شود و نتایج این کارکنان نشان داده است که کار موثری وجود دارد که می تواند تأثیر بگذارد.

موانع موفقیت در پیشگیری از خشونت

علیرغم تمام مداخلات موفق و بازخورد مثبت از سوی ارائه دهندگان و نوجوانان، در دسترس بودن کارکنان و هزینه ها به عنوان موانعی برای اجرای گسترده ظاهر شده است. پس از لغو حمایت تیم تحقیقاتی، عرضه SafERteens در سه سایت کاهش یافت، زیرا ارائه دهندگان برای حفظ غربالگری و مداخله پایدار در رقابت با سایر نیازهای بالینی تلاش می کردند. کارتر خاطرنشان می کند که ترکیب منابع محدود و محیط بالینی شلوغ به وضوح عواملی هستند.

کارتر گفت: “به طور کلی، این برنامه از نظر صرفه جویی برای سیستم پزشکی مقرون به صرفه است و یافته ها نشان می دهد که ما باید هزینه های ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی را برای ارائه این خدمات در تنظیمات متعدد در سراسر سیستم مراقبت های بهداشتی جبران کنیم.” “بازپرداخت هزینه این خدمات بالینی به کارکنان اختصاصی اضافی اجازه می دهد تا برای ارائه این خدمات در دسترس باشند و پتانسیل نتایج خشونت را در بین جوانان در معرض خطر کاهش دهد.”

برنامه های کاربردی آینده برای SafERteens

دانشگاه میشیگان اخیراً یک کمک مالی چند میلیون دلاری از CDC دریافت کرده است که با تأمین مالی اجرای SafERteens در چندین مکان در شش مکان بالینی در Muskegon و Grand Rapids، میشیگان، به گسترش بخشی از برنامه کمک خواهد کرد. بخشی از همکاری بین مرکز پیشگیری از خشونت جوانان، به رهبری دکتر مارک زیمرمن در دانشکده بهداشت عمومی UM، و شرکای جامعه در تعدادی از سایت های بالینی در ماسکگون است.

کارتر گفت: «این پروژه برای نشان دادن اینکه آیا اجرای گسترده این برنامه در چندین محیط بالینی می تواند به طور تجمعی سطح خشونت را در جامعه با دستیابی به تعداد زیادی از جوانان در معرض خطر که به طیف متنوعی از محیط های پزشکی دسترسی دارند، کاهش دهد طراحی شده است. . .


خدمات اورژانس بیمارستانی نقش حیاتی در کاهش خشونت جوانان در جوامع شهری دارد


اطلاعات بیشتر:
پاتریک ام. کارتر و همکاران، اجرای برنامه‌های پیشگیری از خشونت تحقیقاتی: اجرای SafERteens در بخش اورژانس شهر، مجله فوریت های پزشکی (2021). DOI: 10.1016 / j.jemermed.2021.09.003

جسیکا اس. روش و همکاران، اجرای برنامه ای برای پیشگیری از خشونت در میان جوانان در مراقبت های اولیه، پیشگیری از آسیب (2021). DOI: 10.1136 / damageprev-2021-044293

ارائه شده توسط دانشگاه میشیگان

نقل قول: برنامه پیشگیری از خشونت جوانان با موفقیت در اتاق اورژانس، امکانات مراقبت اولیه (2021، 6 دسامبر)، بازیابی شده در 6 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-youth -violence-success-emergency-room .html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.
https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر