این گزارش بر نیاز فوری به پایان دادن به صید ترال کف تاکید می کند

[ad_1]

اعتبار: Umeed Mistry / کتابخانه تصویر اقیانوس

انفجار اخیر علاقه عمومی به ماهیگیری دریایی، که عمدتاً ناشی از موفقیت بحث برانگیز Seaspiration است، صنعت ماهیگیری را در کانون توجه قرار داده است، اما همچنین نشان می دهد که این بخش چقدر پیچیده است و به راحتی درک می شود.

Fauna & Flora International (FFI) در گزارش جدید خود با عنوان «ترال ترال پایین: دیدگاه‌های جدید در مورد شیوه‌های ماهیگیری قدیمی» به همکاری دانشمندان شیلات پیشرو جهان و کارشناسان اقیانوس می‌پیوندد و خواستار راه‌های سازنده برای پرداختن به تأثیر صید ترال در کف است. گسترده ترین، بحث برانگیزترین و مضرترین شیوه ماهیگیری برای محیط زیست جهان است.

به منظور شفاف سازی بسیار مورد نیاز در بحث شدید ماهیگیری، این گزارش طیف گسترده ای از رویکردهای علمی، سیاست محور، صنعت محور و جامعه محور را برای مدیریت این روش ماهیگیری، از جنبش های محلی که به دنبال حذف کف ماهیگیری هستند، مقایسه می کند. صید ترال از مناطق ساحلی تا تحقیقات پیشرفته که ماهیت دقیق تأثیر آن بر بستر دریا را تعیین می کند.

بر اساس یافته‌های این گزارش جدید، می‌خواهیم به چند سؤال کلیدی در مورد صید ترال کفی پاسخ دهیم:

ترال کف چیست؟

ترال پایین راهی برای شکار حیات دریایی در کف با کشیدن یک تور مخروطی شکل در سراسر اقیانوس و در عین حال حفظ تماس با بستر است. این عمل را می توان با کمک ابزارهای مختلف ماهیگیری انجام داد که عبارتند از «ترال سمور» که در آن تخته های چوبی یا فولادی توری را از دو طرف باز نگه می دارند و «ترال های تیرچه ای» که تور توسط تیر چوبی باز نگه داشته می شود.

سایر اشکال تجهیزات ماهیگیری مرتبط با ترال های کف نیز در این گزارش مورد توجه قرار گرفته است، به ویژه لایروبی ها، که آنها نیز به بستر دریا کشیده می شوند اما از قفس فلزی به جای توری به عنوان وسیله صید استفاده می کنند. ترال کف را نباید با ترال با آب متوسط ​​اشتباه گرفت، زیرا اثرات آن به طور قابل توجهی متفاوت است.

این گزارش بر نیاز فوری به پایان دادن به صید ترال کف تاکید می کند

آسیب به بستر دریا ناشی از لایروبی صدف ها در اسکاتلند. اعتبار: هوارد وود / هزینه

انواع هدف تراول کف چیست؟

صید ترال پایین مسئول بیش از یک چهارم کل صیدهای جهانی است – بزرگترین سهم هر نوع ماهیگیری – و طیف عظیمی از حیات وحش را هم برای مصرف انسان و هم برای تولید خوراک هدف قرار می دهد. در آب‌های معتدل، گونه‌های مورد نظر شامل ماهی‌های کفزی مانند ماهی کاد، ماهی دست و پا و سایر ماهی‌های پهن و میگوی سردآبی است. در آب‌های گرمسیری، تراول‌ها بر روی میگوهای آب گرم و همچنین صید گونه‌های مختلط که به پودر ماهی برای مزرعه و دامداری تبدیل می‌شوند، تمرکز می‌کنند. در مقابل، لایروبی ها منحصراً صدف هایی مانند صدف، صدف و صدف را هدف قرار می دهند.

چرا تراول کف بحث برانگیز است؟

از زمانی که مردم برای اولین بار شروع به کشیدن تور در بستر دریا کردند، تنش های اجتماعی بین ترالرهای کف و دیگر ماهیگیران آواره، و همچنین جوامع ساحلی که از زمان معرفی آن شاهد تغییراتی در محیط بودند، وجود داشت. مخالفان می گویند که صید ترال کف ذاتاً برای زیستگاه های بستر دریا، تعدادی از گونه های دریایی و محصولات ساحلی مخرب است و بنابراین باید به عنوان یک مورد منحصر به فرد در قوانین شیلات تلقی شود، در حالی که طرفداران آن با توجه به تقاضا برای غذاهای دریایی کارایی و ضرورت آن را ستایش می کنند و ادعا می کنند که منفی است. اثرات بیش از حد برآورد شده است.

اثرات زیست محیطی صید ترال کف چیست؟

صید ترال و لایروبی کف می تواند به طور تجمعی منجر به سه اثر زیست محیطی اصلی شود: کاهش گونه های هدف (صید بی رویه)، صیدهای جانبی و آسیب به بستر دریا. این امر به ویژه زمانی صادق است که این عمل به خوبی مدیریت شود.

توانایی ایجاد کاهش در گونه های هدف محدود به صید ترال کف نیست و – اگرچه برخی از موارد رایج از صید ترال کف منجر به تصادف می شود، به ویژه ماهی کاد کانادایی – شواهد اندکی وجود دارد که نشان می دهد این روش بیشتر از سایرین احتمال دارد. منجر به کاهش طولانی مدت گونه ها شود. مشکل صیدهای جانبی واضح تر است. در حالی که همه ماهیگیری‌ها می‌توانند گونه‌های غیرهدف را همراه با گونه‌های هدف صید کنند، صید ترال کف ممکن است از غیرانتخاب‌ترین‌ها باشد، با برخی از صیدهای صید میگو از جمله 90٪ غیر میگو.

این گزارش بر نیاز فوری به پایان دادن به صید ترال کف تاکید می کند

این صید تراول کف کفال و میگو حاوی گونه‌های غیرهدف بی‌شماری از جمله اختاپوس، کوسه‌های کوچک، دیگر ماهی‌ها، سخت‌پوستان، ستاره‌های شکننده، ستاره‌های دریایی و آب‌پاشیدن‌های دریایی است. اعتبار: ظفر قیزیلکایا

بسیار مهم است که ویژگی اصلی تمام ترال ها و لایروبی های کف، نیاز به حداقل برخی از تجهیزات در تماس دائمی با بستر دریا است. غیرقابل انکار است که بتوان آن را به عنوان تنها شایع ترین منبع مزاحمت انسانی در بستر جهانی با حداقل 1.1 میلیون کیلومتر توصیف کرد.2 بستر دریا در معرض حداقل یک عبور ترال در هر سال است. پیچیدگی زمانی به وجود می‌آید که دقیقاً چه تأثیراتی دارد. تمام تجهیزات ترال در بستر دریا می خراشند، اما برخی از آنها بیشتر از بقیه در آن نفوذ می کنند. زیستگاه های ظریف (مانند صخره های مرجانی آب سرد) نیز بسیار شدیدتر از زیستگاه های ساده (مانند دشت های شنی زیر آب) تحت تأثیر قرار می گیرند (و در برخی موارد به طور غیرقابل برگشتی) – اگرچه این نیز پیچیده است، زیرا ترال های کف در برخی مکان ها یافت شده است. که درک وضعیت طبیعی بستر دریا دشوار است).

آیا ترال کف به تغییرات آب و هوایی کمک می کند؟

گزارش کربن در بخش شیلات یک حوزه جدید تحقیق است. اگرچه مطالعات اخیر نشان می دهد که انتشارات ترال کف با انتشارات در بخش هوانوردی قابل مقایسه است، همچنان مورد بحث است، شکی نیست که چندین گونه ترال کف در میان فشرده ترین اشکال خوراک دام در جهان هستند – بیشتر از پرندگان اهلی و قابل مقایسه با بره.

بزرگترین کشورها برای صید ترال کف کدامند؟

این گزارش نشان داد که از نظر حجم، چین، ویتنام و اندونزی سه تولیدکننده بزرگ صید ترال هستند. 20 کشور برتر همچنین شامل ایالات متحده، بریتانیا، روسیه، نروژ و نیوزلند می شوند. از نظر شدت (میزان ترال های صید شده به اندازه منطقه دریایی کشور)، کشورهای غرب آفریقا غالب هستند. با این حال، تا 90٪ از این توسط کشورهای خارجی که در آبهای داخلی این کشورها ماهیگیری می کنند – از طریق توافق نامه های تجاری که اغلب ناعادلانه هستند، صید می شود.

چگونه می توان بر تأثیر صید ترال کف غلبه کرد؟

از لحاظ تاریخی، رویکردها برای کاهش اثرات منفی صید ترال کف یا بر بهبود مدیریت شیلات یا بر اشکال مختلف محدودیت‌ها متمرکز بوده است. بهبودها باعث کاهش تأثیر صید ترال شده است، با بهبود امکانات برای کاهش شدت تماس آنها با بستر دریا، و در برخی نقاط ردپای این صنعت تثبیت یا حتی کاهش یافته است (اگرچه به ویژه ردپای در کشورهایی با حداقل مقررات همچنان در حال رشد است. ).

این گزارش بر نیاز فوری به پایان دادن به صید ترال کف تاکید می کند

ماهیگیران سنتی در ماداگاسکار در حال عبور از کنار یک ماهیگیر میگو در اعماق دریا هستند. در حالی که ماهیگیران سنتی قرن هاست که به صید این آب ها می پردازند، اما هیچ ادعایی رسمی نسبت به آن ندارند. حدود 150 کشتی ماهیگیری صنعتی خارجی مجوز ماهیگیری در آبهای ماداگاسکار را دارند. اعتبار: گارث کریپس

محدودیت‌ها از ممنوعیت‌های تفرقه‌انگیز اجتماعی (مثلاً اندونزی، کاستاریکا) تا انتقال‌های مرحله‌ای و با بودجه مناسب (مانند هنگ کنگ، بلیز) را شامل می‌شود. مکانیسم هرچه که باشد، واضح است که تنها با حمایت از رویکردهای منصفانه، سازنده و کل نگر، بحث فعلی و غیرقابل حل در مورد آینده صید ترال کف حل خواهد شد.

علیرغم بحث های تثبیت شده و اغلب شدید، سطح شگفت انگیزی از اجماع بین برخی از بخش های صنعت ماهیگیری، محققان، دولت ها، جامعه مدنی و سازمان های غیردولتی وجود دارد که کشتی ترال کف، چالش های منحصر به فرد و حیاتی را برای اهداف زیست محیطی، اجتماعی و اقلیمی ایجاد می کند. شیلات

بنابراین، امید است که اگر همه کشورها بتوانند به طور سازنده‌تری با یکدیگر همکاری کنند، ما می‌توانیم به سمت آینده‌ای پایدارتر حرکت کنیم که در آن حقوق افراد آسیب‌دیده و آسیب‌دیدگان از این صنعت رعایت شود.

ائتلاف Transform Bottom Trawling – که توسط Blue Ventures و FFI تأسیس شده است، که هر دو در این گزارش مشارکت داشتند – به صراحت چهار اقدام برای کاهش اثرات زیست محیطی و اجتماعی را خواستار شده است:

  • تقویت مناطق ممنوعه ملی ساحلی برای ماهیگیران کوچک
  • ممنوعیت ترال کف در تمام مناطق حفاظت شده دریایی
  • پایان دادن به یارانه های مضر برای کشتی های ترال کف، در حالی که از انتقال عادلانه و عادلانه برای همه کسانی که آسیب دیده اند حمایت می شود.
  • منع گسترش صید ترال کف به مناطق جدید و غیرقابل پیمایش

زمان آن فرا رسیده است که ایده های جدید و جاه طلبی های جدید را به بحث قطبی ترال ترال کف تزریق کنیم. چگونه روش صید غذاهای دریایی را تغییر دهیم تا بستری سالم داشته باشیم؟ معاوضه های اجتماعی و اقتصادی در کاهش وابستگی ما به ترال کف چیست؟ از کجا به این نتیجه می‌رسیم که منافع بلندمدت بیشتر از هزینه‌های کوتاه‌مدت است، چه کسی تحت تأثیر این تصمیم قرار می‌گیرد و چگونه می‌توان گذار از ترال را عادلانه کرد؟ تنها با مقابله با این مسائل چالش برانگیز اما ضروری، ماهیگیری پایدار، از نظر اجتماعی و اکوسیستم های دریایی حیاتی را در دراز مدت تضمین خواهیم کرد.


نظر: آیا ممنوعیت ماهیگیری برقی توسط اتحادیه اروپا تصمیم درستی بود؟


اطلاعات بیشتر:
دیدگاه‌های جدید در مورد شیوه‌های ماهیگیری قدیمی: مقیاس، زمینه و تأثیر صید ترال پایین www.fauna-flora.org/app/upload… fishing-practice.pdf

ارائه شده توسط Fauna & Flora International

نقل قول: این گزارش نیاز فوری به پایان دادن به ترال کف را نشان می‌دهد (۲۰۲۱، ۹ دسامبر)، در ۹ دسامبر ۲۰۲۱ از https://phys.org/news/2021-12-highlights-urgent-bottom-trawling.html بازیابی شده است.

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin betroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi