این مطالعه نشان می دهد که چگونه زباله ها می توانند به مواد برای صنایع پیشرفته تبدیل شوند

[ad_1]

گزارش یک گروه تحقیقاتی شامل دانشمندان برزیلی و همکاران بین المللی نشان می دهد که زباله های زیست توده ارزان قیمت را می توان برای تولید پلاستیک های زیستی، دستگاه های الکترونیکی، تجهیزات تولید، ذخیره و انتقال برق و سایر محصولات با ارزش افزوده بالا پردازش کرد. اعتبار: آرشیو پژوهشگران

سالانه بین 118 تا 138 میلیون تن زباله ارگانیک در سراسر جهان تولید می شود که 100 میلیون تن از کل زباله های زنجیره ای تولید و توزیع مواد غذایی را تشکیل می دهد. تنها حدود 25 درصد از کل این زباله های زیستی جمع آوری و بازیافت می شود. 75 درصد باقیمانده به سادگی دور ریخته می شود که از دست دادن منابع بالقوه و آسیب بزرگ به محیط زیست است.

این ارقام مربوط به گزارشی است که در سال 2018 توسط آژانس محیط زیست اروپا منتشر شده است. آمارهای او جدیدترین آمارهای موجود است و احتمالاً دست کم گرفته شده است زیرا بر اساس داده های سال 2011 است.

تبدیل ضایعات به منابع (یا «تبدیل زباله به پول» در آخرین اصطلاحات اصطلاحی) یکی از موتورهای اقتصاد چرخشی است. وقتی زباله از زیست توده می آید، بخشی از یک اقتصاد زیستی دایره ای است. این موضوع در مقاله اخیر منتشر شده در مورد بحث قرار گرفته است مواد پیشرفته.

“در گروه خود ما بیش از یک دهه است که زباله ها و بقایای انواع مختلف را به عنوان مواد خام می بینیم. ما یک بررسی انتقادی از ادبیات انجام دادیم و وضعیت هنر را در استراتژی‌های تبدیل تلفات و ضایعات مواد غذایی کشاورزی به پلاستیک‌های زیستی و مواد پیشرفته تغییر دادیم. ما دنبال استدلالی گشتیم که این کار را نکنیم، اما نتوانستیم هیچ کدام را پیدا کنیم. کایو گومید اوتونی، نویسنده اول مقاله، گفت: این یک برد-برد است.

به عنوان مثال، به عنوان جایگزینی برای بازیافت زباله های کشاورزی-صنعتی بیشتر روستایی و زیست محیطی به عنوان دام، این مطالعه نشان می دهد که زیست توده، که معمولاً دور ریخته می شود یا کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، می تواند به عنوان یک ماده خام ارزان قیمت برای پلاستیک های زیستی و مواد مدرنی باشد که می توانند در طیف گسترده ای از دستگاه های با ارزش افزوده بالا استفاده شود.

کاربردها از بسته بندی چند منظوره با خواص ضد ویروسی، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی گرفته تا تجهیزات الکترونیکی انعطاف پذیر، دستگاه های زیست پزشکی، تولید برق، امکانات ذخیره سازی و انتقال، حسگرها، عایق های حرارتی و صوتی و لوازم آرایشی و بسیاری موارد دیگر را شامل می شود.

“رابطه غذا-مواد-انرژی برای اقتصاد زیستی دایره ای بسیار مناسب است. دانیل سوزا کوریا، نویسنده ماقبل آخر مقاله، گفت: ما در تلاش هستیم تا مدرن ترین استراتژی ها را برای ساختارشکنی ضایعات غذایی کشاورزی ارائه دهیم، نتیجه را به بلوک های ساختمانی مونومر، پلیمری و کلوئیدی تبدیل کنیم و مواد مدرن را برای این اساس سنتز کنیم. کره یک محقق در آزمایشگاه ملی نانوتکنولوژی برای تجارت کشاورزی (LNNA)، یک بخش از شرکت تحقیقات کشاورزی برزیل (EMBRAPA) در سائو کارلوس و استاد شیمی و بیوتکنولوژی در UFSCar است.

تبدیل تلفات و ضایعات مواد غذایی به “مواد سبز” صنعتی مدرن، یک گزینه سیاست در حال ظهور در توسعه یافته ترین کشورها است، همانطور که در پیمان سبز اروپا نشان داده شده است. بر اساس وب سایت رسمی کمیسیون اروپا، اقتصاد زیستی دایره ای استفاده از جریان های جانبی و باقیمانده از کشاورزی، صنایع غذایی و جنگلداری را به حداکثر می رساند و در نتیجه میزان زباله های ارسالی به محل های دفن زباله را کاهش می دهد.

مقاله اوتونی و همکاران. استدلال می کند که اگر استراتوسفر حد در نظر گرفته شود، چیزی به نام “دامپینگ” وجود ندارد. تبدیل زباله به منابع مفید، جایگزین منطقی برای پوشاندن سیاره با زباله است.

اوتونی گفت: “ترکیب پیچیده و ناهمگن زیست توده ناشی از تلفات مواد غذایی و زباله، چالش های فنی و اقتصادی را به همراه دارد.” ما باید به چیزی که می توان آن را «نافرمانی زیست توده در برابر ساختارشکنی» نامید توجه کنیم. عامل نامطلوب دیگر فصلی بودن تولیدات کشاورزی و صنعتی است. برخی از انواع زباله در زمان های خاصی از سال فراوان و در برخی دیگر کمیاب هستند. حتی در صورت موجود بودن، ترکیب آنها معمولاً متغیر است. اما مانع اصلی برای پردازش در مقیاس بزرگ است [creatively recycling materials into new products with more environmental value] خصلت سیاسی دارد امید این است که استارت آپ ها و شرکت های بسیار نوآور بتوانند بر این موانع غلبه کنند و روند را به جلو ببرند.”

همانطور که مقاله نشان می دهد راه های فن آوری برای انجام این کار وجود دارد. نویسندگان آن قبلاً آنها را در مقیاس آزمایشگاهی یا، بر حسب مورد، در مقیاس نیمه خلبانی یا آزمایشی تسلط یافته اند. Henriette Monteiro Cordeiro de Azeredo، یکی از نویسندگان و محققین LNNA-EMBRAPA، گفت: «نمونه های متعددی از جمله تولید انبه، موز، ضایعات گندم و بادام هندی و بسیاری موارد دیگر را می توان ذکر کرد.

در تصاویر بالای این صفحه، مواد به‌دست‌آمده از پردازش حداقلی هویج در مقیاس نیمه آزمایشی در LNNA، پتانسیل تبدیل ضایعات غذایی به پلاستیک‌های زیستی را نشان می‌دهد.

محققان همچنین فوم نیشکر ضد میکروبی، بسته بندی حاوی کیتین استخراج شده از اسکلت بیرونی سخت پوستان و حشرات، و ذرات تثبیت کننده امولسیون با کاربردهای بالقوه در تولید داروها، لوازم آرایشی و رنگ ها تولید کرده اند.

همانطور که مشاهده می شود، این مطالعه نشان دهنده وابستگی قوی با اقتصاد کشوری مانند برزیل، بزرگترین تولید کننده نیشکر و پرتقال در جهان و تولید کننده پیشرو در بسیاری از محصولات غذایی دیگر است. همچنین شایان ذکر است که منبع بسیار قابل توجهی از تلفات و ضایعات مواد غذایی مربوط به میوه ها و سبزیجات است: حدود یک سوم کل مقدار تولید شده از یک سر زنجیره تا انتهای دیگر از بین می رود.

اوتونی می‌گوید: «بیشتر از دست دادن مواد غذایی و ضایعات حاوی سطوح بالایی از ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر و پروتئین است که همگی می‌توانند در حالت ایده‌آل به غذا تبدیل شوند. با این حال، اکثر آنها به عنوان نامناسب طبقه بندی می شوند و بر اساس استانداردهای میکروبیولوژیکی و حسی رد می شوند. از این رو جایگزینی برای تبدیل زباله به پلت فرم های شیمیایی و مواد مفید با کاربردهای بالقوه به دستگاه هایی با ارزش افزوده بالا است. با توجه به حجم زیاد و رو به رشد ضایعات مواد غذایی، تولیدکنندگان مواد غذایی واقعاً علاقه مند به تخمین این جریان هستند.

یک نمونه بیوپلاستیک خوراکی است که توسط Luis Henrique Caparelli Matozo، یکی از رهبران این خط تحقیقاتی در LNNA-EMBRAPA ساخته شده است. این تحقیق به صورت آنلاین و با مشارکت ده ها محقق در این زمینه خاص انجام می شود. سایر نویسندگان مقاله برونو ماتوس، محقق دانشگاه آلتو فنلاند هستند. مارکو بومونت، محقق دانشگاه منابع طبیعی و علوم زیستی (BOKU) در وین، اتریش؛ و اورلاندو روجاس، مدیر موسسه محصولات زیستی در دانشگاه بریتیش کلمبیا در کانادا.

به گفته ماتوس، “کیفیت بلوک های ساختمانی حاصل از زیست توده زباله مانند منابع تمیزتر و کمتر فرآوری شده، مانند پنبه یا خمیر کاغذ است. با این حال، زباله حاوی چندین مولکول باقیمانده دیگر مانند پکتین و لیگنین است. طیف وسیع تری از خواص که می تواند برای معرفی عملکرد به بیوپلاستیک ها مورد مطالعه قرار گیرد.


تولید نفت سفید از جریانهای جانبی مبتنی بر بیولوژیک


اطلاعات بیشتر:
Caio G. Otoni و همکاران، پیوند بین غذا و مواد: نسل بعدی پلاستیک های زیستی و مواد مدرن از بقایای کشاورزی، مواد پیشرفته (2021). DOI: 10.1002 / adma.202102520

نقل قول: این مطالعه نشان می دهد که چگونه می توان زباله ها را به مواد برای صنایع پیشرفته تبدیل کرد (2021، 8 دسامبر)، بازیابی شده در 8 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-12-materials-advanced-industries .html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themes