این مطالعه نشان می‌دهد که تاپیر و نانوایی‌های بزرگ کلید تعادل اکولوژیکی جنگل‌های نو استوایی هستند

[ad_1]

پستانداران بزرگ به حفظ تعادل بین مناطق با سطوح مختلف بهره وری در زیست بوم ها مانند جنگل های بارانی اقیانوس اطلس کمک می کنند و ساختار فضایی جوامع گیاهی را تنظیم می کنند. اعتبار: ژائو پائولو کرایوسکی

مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه دولتی سائوپائولو (UNESP) در برزیل انجام شد، نشان می دهد که پستانداران بزرگ تأثیر عمده ای بر تنوع گیاهی، بهره وری اولیه و زیست توده در زیر رویش جنگل های نو استوایی دارند. گونه هایی مانند Tapirus terrestris و Tayassu peccari به حفظ تعادل اکولوژیکی در مناطقی مانند جنگل های بارانی اقیانوس اطلس با سطوح مختلف بهره وری کمک می کنند و در عین حال بر ساختار فضایی جوامع گیاهی تأثیر می گذارند. مقاله ای در مورد این مطالعه منتشر شد چشم انداز در محیط زیست و حفاظت.

نویسندگان همچنین نشان می دهند که این دو گونه کلیدی گیاهخوار نقش مکمل هم دارند. تاپیرها به تنظیم تنوع گیاهی کمک می کنند، در حالی که نانواها به بهره وری، زیست توده و تراکم نهال های زیر درخت کمک می کنند. در همین حال، Euterpe edulis نقش کلیدی در روند تنظیم فضایی ایفا می کند و حیوانات را با مقدار زیادی میوه جذب می کند.

حیوانات میوه را می خورند و دانه ها را پراکنده می کنند، در حالی که در جنگل حرکت می کنند خاک را زیر پا می گذارند و مقدار زیادی مدفوع از خود به جای می گذارند. همه اینها باعث افزایش بهره وری نهال تا 185٪ در مناطق کم تولید می شود، در حالی که آن را تا بیش از 190٪ در مناطق پرمحصول کاهش می دهد. در نتیجه، تفاوت در بهره وری بین زیستگاه ها در حال کاهش است.

تاپیرها میوه را عملاً کامل می بلعند و فقط پالپ آن را می جوند. بذرها دست نخورده از دستگاه گوارش خود عبور کرده و آماده جوانه زدن به خاک می شوند. آنها مناطق وسیعی را پوشش می دهند و اغلب از گیاهانی که میوه های آنها می خورند دور می شوند و دانه ها را از یک طرف یک منطقه جنگلی به سمت دیگر منتقل می کنند و ترکیب و تنوع جوامع گیاهی را که در آنجا زندگی می کنند تغییر می دهند.

نانوایان با مصرف دانه ها و نهال ها از تراکم زیر درختان کاسته و با سم های تیز خود خاک را زیر پا می گذارند. این فرآیندها، همراه با دفع، بهره‌وری اولیه را افزایش می‌دهند که به عنوان تولید زیست توده جدید در پاسخ به شار کربن در اکوسیستم، در میان عوامل دیگر شناخته می‌شود.

“این پدیده ساختار فضایی به خوبی درک نشده است و به طور عمیق مورد مطالعه قرار نگرفته است، اما بخش عمده ای از نقش این گونه ها به عنوان “مهندسین جنگل” است. در واقع، دانشمندان آنها را گونه های اصلی جنگل های نو استوایی می دانند. تحقیقات ما نشان می دهد که چگونه پستانداران به روش های مختلف بر پویایی جنگل تأثیر می گذارند. ناچو ویلار، نویسنده اول مقاله، به Agência FAPESP گفت: بسته به تعداد نخل ها، بهره وری را افزایش یا کاهش می دهند و بر تنوع زیستی تأثیر می گذارند تا همه چیز متعادل تر شود.

تحقیقات ویلار توسط بورسیه تحصیلی FAPESP حمایت شد. او دانشجوی فوق دکترا در موسسه علوم زیستی (IB-UNESP) در ریو کلارو است.

سرشماری‌های گل‌شناسی نشان می‌دهد که درختان خرما از نظر فراوانی در جنگل‌های نوگرمسیری مانند جنگل‌های بارانی اقیانوس اطلس و آمازون غالب هستند. تاپیرها و نانواها در نئوتروپیا یافت می شوند. ویلار گفت، بنابراین یافته‌های ما احتمالاً در مورد بسیاری از جنگل‌های دیگر در آمریکای جنوبی و مرکزی صدق می‌کند.

او افزود که رابطه بین این دو گونه و E. edulis از نظر زیست محیطی کلیدی برای تنوع زیستی و بهره وری در جنگل های بارانی اقیانوس اطلس است. از این رو حفاظت از آنها اهمیت دارد. “تغییرات عمیق در بهره وری اولیه ناشی از جنون [decline in populations of top predators and herbivores] او گفت که تأثیر قابل توجهی بر ظرفیت ترسیب کربن جنگل ها دارد.» چندین مطالعه نشان داده است که پستانداران بزرگ تولید اولیه را در مناطق دشتی پر علف مانند دشت های آفریقایی تحریک می کنند، اما طبق تحقیقات این در جنگل های استوایی نیز اتفاق می افتد. همانطور که در آخرین مطالعه اشاره شد، انقراض پستانداران بزرگ، قطع غیرقانونی نخل جوسارا برای مصرف انسان و جنگل زدایی به طور کلی منجر به تغییرات عمده در ساختار، زیست توده و تنوع جنگل های نو استوایی شده است.

با توجه به SOS Mata Atlântica، یک سازمان غیرانتفاعی که در سال 1986 برای ترویج حفاظت از جنگل های استوایی در اقیانوس اطلس تاسیس شد، تنها 12.4 درصد از پوشش گیاهی زیستی اصلی باقی مانده است. تنها در ایالت سائوپائولو، جنگل‌زدایی بین سال‌های 2019 و 2020 نسبت به سال‌های 19-2018 406 درصد افزایش یافته است (از 43 هکتار به 218 هکتار). تاپیرها و نانوایی ها جزو گونه های در خطر انقراض در کشور طبقه بندی می شوند. «در سال 2019، مدیر یک پارک دولتی در سائوپائولو به ما گفت که بسیاری از نخل‌های قدیمی در یک هفته قطع شده‌اند. این جنگل را تغییر می دهد، جنگلی که آنطور که ما می شناسیم دیگر وجود ندارد. مانند تغییرات آب و هوایی است: مردم احساس می‌کنند هیچ اتفاقی نمی‌افتد، اما هست. این یک تراژدی است، “ویلار گفت.

نتایج این مطالعه در پانزدهمین کنفرانس اعضای کنوانسیون تنوع زیستی (CBD COP15) منتشر شد، مرحله اول آن در اکتبر 2021 انجام شد و باید مرحله دوم آن در سال 2022 دنبال شود. تنوع زیستی برای ایجاد تنوع زیستی ایجاد شد. امکان اجرای اقدامات برای حفاظت و احیای اکوسیستم ها را فراهم کند. تأثیر تغییر اقلیم و راه‌های کاهش آن، محور بحث دو هفته‌ای در بیست و ششمین کنفرانس اعضای کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (UNFCCC COP26) بود که از 31 اکتبر تا 13 نوامبر در گلاسکو، اسکاتلند برگزار شد. 2021 دی.

انباشت دانش

گروه تحقیقاتی UNESP بیش از ده سال است که به مطالعه این موضوعات می پردازد. انتشارات دیگر شامل یک مقاله تحقیقاتی است که برای اولین بار اهمیت تاپیرها و نانوایی ها را برای چرخه نیتروژن در جنگل های استوایی نشان می دهد و نتیجه می گیرد که سطح آمونیاک در مناطق بدون این حیوانات 9٪ کمتر است و حاصلخیزی خاک را کاهش می دهد. یافته‌های این گروه در مورد تأثیر فعل و انفعالات بین نخل‌ها و پستانداران بزرگ بر چرخه نیتروژن اکنون می‌تواند با تحقیقات آن در مورد بهره‌وری اولیه در آخرین مطالعه ترکیب شود و مدل «محل‌های میوه‌دهی» را تقویت کند.

مقاله قبلی دیگری که توسط این گروه انجام شد، نقش تاپیرها و نانوایی ها را در تنوع و فراوانی گیاهان نشان داد، همانطور که توسط یک مطالعه اخیر تأیید شد.

همچنین در ماه اکتبر، مقاله‌ای به امضای ویلار و پاتریشیا مدیچی، یک محیط‌بان برزیلی که بر روی تاپیرها تمرکز دارد، نشان داد که از بین رفتن تنوع در مناطقی از جنگل‌های بارانی اقیانوس اطلس که توسط این حیوانات استفاده می‌شود کمتر از مناطقی است که آنها از آن محروم هستند، و بر اهمیت آن تاکید کرد. حفاظت و معرفی مجدد آنها برای مبارزه با از دست دادن تنوع زیستی جنگل های جهانی.

مدیچی ابتکار حفاظت از لولند تاپیر را تأسیس و رهبری کرد که دارای بزرگترین پایگاه داده گونه ها در جهان است. او برنده جایزه طلای ویتلی برای سال 2020 شد که توسط صندوق ویتلی برای طبیعت در حمایت از محیط بانان محلی در جنوب جهانی اعطا شد.

روش

برای تجزیه و تحلیل اثرات بر جوامع گیاهان گرمسیری و بهره‌وری اولیه، این گروه یک سری آزمایش‌های حذف را در دو منطقه از جنگل‌های بارانی اقیانوس اطلس انجام دادند. آزمایش‌های حذف برای تعیین چگونگی توسعه مناطق در صورت حذف حیوانات، از نظر تنوع زیستی، ارتفاع پوشش گیاهی و ویژگی‌های محیطی و سایر عوامل طراحی شده‌اند.

محققان در حال ایجاد طرح‌های آزمایشی برای حذف پستانداران با جثه متوسط ​​و بزرگ در یک منطقه جنگلی بی‌رنگ و بی‌رنگ هستند. هر دو سایت در بخش شمالی پارک ایالتی سرا دو مار در ایالت سائوپائولو قرار دارند. آنها حدود 15 کیلومتر از یکدیگر فاصله دارند و بین آنها یک بزرگراه شلوغ (BR-383) می گذرد.

15 جفت قطعه در هر سایت با یک قطعه کنترل باز و یک قطعه حصارکشی ایجاد شد. هر قطعه اندازه گیری شده دارای ابعاد 5 متر در 3 متر است. خسارت نهال های مصنوعی، جمع آوری نهال، زیست توده گیاهی و غنای گونه ای در سه زیربخش به مساحت 1 متر مربع هر شش ماه اندازه گیری می شود. ساختار جنگل در شعاع 10 متری از مرکز کرت های آزمایشی اندازه گیری شد.

این طراحی امکان کنترل دوگانه را فراهم می کند، به طوری که اثرات مقیاس چشم انداز بر از دست دادن عملکردی پستانداران بزرگ گیاهخوار را می توان در مناطق غیرقابل استفاده (به استثنای تاپیرها یا نانواها) و مناطق کنترل (جایی که هر دو گونه حضور دارند) مقایسه کرد. محققان دریافته‌اند که حیوانات کوچک مانند آگوتی (Dasyprocta spp.)، نانوایان قلاده (Pecari tajacu)، آهو (Mazama spp.) و بسته‌ها (Cuniculus spp.) به اندازه تاپیرها و نانوایان بزرگ روی اکوسیستم تأثیر نمی‌گذارند.

ویلار گفت: «در این مقاله، ما بیشتر بر جنبه‌های مکانی تأکید می‌کنیم تا جنبه‌های زمانی، و نشان می‌دهیم که چگونه حیوانات به‌جای اینکه چگونه جوامع در طول زمان با یکدیگر تفاوت دارند، بهره‌وری اولیه و جنگل را از نظر مکانی ساختار می‌دهند.

بر اساس این مطالعه، علفخواران بزرگ به دلیل تعامل آنها با نخل ها در مناطق جنگلی بدون تخریب، تأثیر مثبت و منفی بر ساختار فضایی جوامع گیاهی دارند. با این حال، در مناطق کم آب، آنها اثرات ثابتی بر برداشت گیاه یا غنای گونه‌ای در شیب تراکم نخل نداشتند، اگرچه آنها اثرات منفی مداوم بر بهره‌وری نهال داشتند.

تجزیه و تحلیل داده‌های تله دوربین نقش کلیدی T. peccari را در تعدیل جمع‌آوری گیاهان و بهره‌وری نهال نشان می‌دهد، در حالی که T. terrestris به طور قابل‌توجهی تنوع گیاهی را افزایش می‌دهد، بنابراین از نظر عملکردی نقش مکمل را ایفا می‌کند.

به گفته ویلار، گام های بعدی در خط تحقیقاتی شامل تجزیه و تحلیل تاثیر پستانداران بزرگ بر این چرخه ها، بر روی خاک، زیر درختان و اتصالات تاج پوشش، بر ساختار عمودی و افقی جنگل و سایر گروه های عملکردی مهم مانند بی مهرگان و عوامل بیماری زا خواهد بود. .


ناپدید شدن تاپیرهای دشت و نانوایان دهان سفید، تنوع جنگل را مختل می کند


اطلاعات بیشتر:
ناچو ویلار و همکاران، تعامل بین گیاهخواران بزرگ و درختان نخل، ساختار فضایی جوامع نهال و بهره وری را در جنگل های نو استوایی تعدیل می کند. چشم انداز در محیط زیست و حفاظت (2021). DOI: 10.1016 / j.pecon.2021.10.005

نقل قولطبق یک مطالعه (2022، 24 ژانویه)، که در 24 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-tapirs -large استخراج شد، تاپیر و نانوایان بزرگ کلید تعادل اکولوژیکی جنگل های نو استوایی هستند. -peccaries-key-ecological .html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort su tesisatçısıhtml nullednulled themesredfoxbetMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaKamagraMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma istanbul escort