اهنگ رپ

اهنگ رپ فارسی نوعی موسیقی فرهنگ اهنگ رپ است که دارای یک خواننده آواز یا استاد مراسم (MC) است که شعرها را با صدای ضرب آهنگ می خواند. اهنگ رپ فارسی نمونه ای از آنچه دانشمندان چندفرهنگی نامیده اند ، است كه اشاره به این مفهوم است كه گروه های مختلف نژادی و قومی در طول تاریخ ایده ها و روش های فرهنگی را رد و بدل كرده و وام گرفته اند .1

جوانان سیاه پوست و لاتین در شهر نیویورك ، بسیاری از آنها مهاجر كارائیب ، به فقر ، نوسازی شهری ، صنعتی سازی زدایی و خشونت در داخل شهر با ایجاد شیوه های فرهنگی خاص خود – برگزاری مهمانی هایی با اجرای دی جی های ضرب شکننده ، MC های مختلف که به آنها رپ می زنند و جمعیت را تنظیم می کنند ، رقصنده ها زیر شکنجه می روند و هنرمندان گرافیتی قطارها و دیوارها را نشان می کنند.

رپ نوعی موسیقی موسیقی فرهنگ اهنگ رپ است که خوانندگان آواز یا MC ها در آن تلاوت می کنند و شعرهایی را با ضرب آهنگی می خوانند که از تحولات سیاسی و اقتصادی شهر نیویورک پس از دهه 1960 بوجود آمده است. جوانان سیاه پوست و لاتین ، که بسیاری از آنها مهاجران کارائیب هستند ، این شکل جدید فرهنگی را در پاسخ به نژادپرستی ، فقر ، نوسازی شهرها ، غیر صنعتی سازی و خشونت های درون شهری ایجاد کردند. این اشکال جدید فرهنگی سرانجام فراتر از نیویورک به تمام مناطق ایالات متحده گسترش یافت زیرا هنرمندانی از لس آنجلس ، نیواورلئان ، میامی و شیکاگو شروع به انتشار اهنگ رپ فارسی با صداهای متمایز خود کردند.

علی رغم تلاش برای شیطان پرستی و سانسور اهنگ رپ فارسی و فرهنگ اهنگ رپ ، اهنگ رپ فارسی به عنوان راهی برای تحرک اجتماعی برای بسیاری از جوانان سیاه پوست و لاتینکس عمل کرده است. بسیاری از هنرمندان از موفقیت کراس اوور در بازیگری ، تبلیغات و تجارت برخوردار بوده اند. اهنگ رپ فارسی همچنین گفتگوهای جدیدی را درباره موضوعات مختلفی مانند سیاست های انتخاباتی ، جنسیت و جنسیت ، جنایت ، پلیس و حبس های جمعی و همچنین فناوری به راه انداخته است.

از نظر تاریخی ، اهنگ رپ فارسی و فرهنگ اهنگ رپ یک قلمرو مردسالار بوده است. بیشتر اهنگ رپ فارسی که توسط آقایان اجرا می شود ، به دلیل برجسته بودن اشعار جنسیتی ، همجنسگرایانه و زن ستیز ، در مورد مردانگی ایجاد کرده است. صنعت رپ نیز از نابرابری های جنسیتی رنج می برد ، زیرا زنان کمتری توانسته اند به شکار حرفه ای طولانی بپردازند و تولید کنند.

این امر علی رغم اینکه اغلب بین حاشیه ها و مرکز اهنگ رپ فارسی متغیر است ، زنان را از شرکت باز نمی دارد. این روند زنان هنرمند را وادار کرده است تا نه تنها از رپ برای انتقاد از تبعیض جنسی در فرهنگ استفاده کنند ، بلکه به توسعه فمینیسم مقطعی نیز کمک کنند. سایر گروههای حاشیه ای مانند افراد جنسیتخواه در حاشیه صنعت رپ باقی مانده اند.

اهنگ رپ فارسی گفتگوهای جدیدی را درباره نژاد و اصالت ، جنسیت ، جنسیت و احترام ، مشکلات اجتماعی مانند خشونت پلیس و همچنین ارتباط جوانان سیاه و لاتین با سیاست ، فناوری و اقتصاد به راه انداخت. علاوه بر این ، اهنگ رپ فارسی گفتگوی در حال اجرا و تفسیر در مورد اصالت را منعکس می کند. این س questionsال ها که “nigga واقعی” و “اهنگ رپ واقعی” چیست ، اغلب با مردانگی ، مکان و فضا و زیبایی شناسی تلاقی می کند.

2 رپ همچنین نشان می دهد که چگونه جوانان در داخل شهر فن آوری موسیقی را مانند دستگاه های ضبط ، ضبط ، میکسر تغییر می دهند ، و نمونه گیران برای ایجاد ژانر جدید موسیقی. رپرها همچنین در مورد موقعیت جغرافیایی و سیاست های خود اظهار نظر کرده اند ، که اغلب تبعیض نژادی و خشونت دولتی را برجسته می کنند. منتقدان درباره متن ترانه خشونت آمیز و زن ستیزانه موجود در فرهنگ رپ سوالاتی را مطرح کرده اند ، حتی تا آنجا که سانسور می کنند.

اما علی رغم سانسور و جنجال ، اهنگ رپ فارسی در فرهنگ عامه آمریکایی قرار دارد. رپرها جوایز اسکار را به دست آورده اند و وارد تالار مشاهیر راک اند رول شده اند. شرکت ها از رپ برای بازاریابی محصولات به مشتریان استفاده می کنند.

به گفته ی وب سایت خبری محمدرضا رپ در فیلم ها ، تلویزیون و در برادوی حضور دارد. رپرها همچنین از موفقیت خود برای جمع آوری مقدار زیادی ثروت و نفوذ استفاده کرده اند. و از سال 1973 ، این فرهنگ فراتر از نیویورک به تمام مناطق ایالات متحده و سراسر جهان گسترش یافته است. جوانان مظلوم در مکانهایی مانند غنا ، انگلستان و پاریس شکل فرهنگی را در پاسخ به محیط خاص خود پذیرفته اند.

در حالی که بسیاری از هنرمندان و محققان رپ محل تولد فرهنگ اهنگ رپ در ایالات متحده هستند ، ریشه ژانر رو به رشد همیشه دیاسپوریک و چند فرهنگی بود. 4 اهنگ رپ ، تا حدی ، محصول مهاجرت مردم و فرهنگ بود. سه دی جی برجسته اول یا در کارائیب یا در یک خانواده مهاجر به دنیا آمدند.

کمپبل و دی جی های دیگر مانند Afrika Bambaataa عناصری از فرهنگ DJ کارائیب را به ارمغان آوردند ، مانند سیستم های صوتی با صدای بلند تلفن همراه و “toasting” ، که به دیجی ها در مورد موسیقی صحبت می کرد. اهنگ رپ همچنین از ژانرهای موسیقی دیگری مانند فانک ، دیسکو ، سول و الکترونیک نیز بهره گرفته است. دی جی ها از این موسیقی نمونه برداری کردند که شامل استفاده از قطعاتی از آهنگ ها یا تفسیر مجدد آنها بود.

Breakbeat ستون فقرات صوتی اهنگ رپ فارسی را تشکیل داد. کول هرک استراحت را در حالی که از بین می رفت کشف کرد. هرک متوجه شد رقصنده ها از شیارهای متناوب درام که در آهنگ های خاص یافت می شود لذت می برند. 5 دیجی همچنین از MC ها برای کمک به تنظیم جمعیت استفاده کرد.

Emcees با فریاد زدن جملات قافیه ای و شعارهای پیشرو جمعیت را درگیر خود کرد. استاد بزرگ فلش “خراش” را کشف کرد ، یکی دیگر از تکنیک های حیاتی deejay که صفحه چرخان را به ابزاری تبدیل کرد. Kool Herc و Afrika Bambaataa همچنین در اجرای خود رقصنده های بریک ، که بسیاری از آنها پورتوریکویی و لاتین بودند ، حضور داشتند. 6

فرهنگ اهنگ رپ در زمینه تجدید ساختار اقتصادی شهر نیویورک در دهه 1970 ظهور کرد. در آن دهه ، بحران مالی ، صنعت زدایی ، پرواز سفید و نوسازی شهری برانکس را از بین برد. South Bronx ده ها هزار شغل تولیدی را از بین برد. چهل درصد بخش صنعت از بین رفت. نرخ بیکاری جوانان به 60 درصد رسید. پروژه های نوسازی شهری و ساخت بزرگراه کراس برونکس آفریقایی آمریکایی ها و پورتوریکایی ها را آواره کرد.

در طی سالهای 1960 و 1970 حدود 60،000 خانه برونکس ویران شد. 7 انحطاط جنبش قدرت سیاه ، ظهور بازارهای مواد مخدر و باندهای خیابانی زمینه را برای سیاه پوستان جوان و پورتوریکایی فراهم کرد که می خواستند زندگی هنری خود را در طول زندگی حس کنند. اواخر دهه 1970 و اوایل دهه 1980.

دیجی ها پایه فرهنگ اهنگ رپ را در دهه 1970 تشکیل دادند. آنها مهمانی هایی ترتیب دادند و به عنوان هنرمندان اصلی فعالیت کردند. در اواسط دهه 1970 ، دی جی های کول هرک ، گرند مستر فلش و آفریقا بامبااتاا بر صحنه اهنگ رپ در حال رشد تسلط داشتند. Grandmaster Flash ، Afrika Bambaataa و Herc بخشهایی از Bronx را کنترل کردند

با این حال ، بامبااتاا فرهنگ اهنگ رپ را راهی برای خروج از خشونت باند و ابزاری برای اتحاد سیاه و قهوه ای دانست. 9 با الهام از سفر به خارج از کشور و فیلم ، زولو ، بامبااتاا سازمان جهانی زولو را تشکیل داد که از ناسیونالیسم سیاه و سفید [ترجمه گوگل] تم های آفریقایی و به دنبال استفاده از اهنگ رپ به عنوان یک ابزار سازماندهی علیه خشونت باند هستند

تعداد دی جی ها پس از خاموشی ژوئیه 1977 در شهر نیویورک افزایش یافت. در طی قطع 24 ساعته برق ، ساکنان صدها فروشگاه را غارت کردند و تقریباً هزار مورد آتش سوزی انجام دادند. 11 فروشگاه های فروش تجهیزات موسیقی اهداف اصلی بسیاری از نیویورکی ها بود.

دانلود آهنگ رپ جدید(حمید صفت به نام ساتوری)شماره ۱ +پخش آنلاین

در نتیجه ، خاموشی DJ ها و هنرمندان مشتاق دسترسی بیشتری به تجهیزات گران قیمت ضروری فراهم کرد. حتی DJ Grandmaster Caz ، که عصر آن روز برنامه اجرا کرد ، اعتراف کرد که به فروشگاهی که برای اولین بار تجهیزات خود را خریداری کرده و میکسر مصرف کرده است ، اعتراف کرده است. 12

زنان همچنین به شکل گیری بنیان فرهنگ کمک کردند. در سال 1977 ، شری شر و هفت زن دیگر اولین گروه رپ کاملاً زنانه ، بانوان مرسدس را تشکیل دادند

اهنگ رپ فارسی انتقال خود را از لحظه ای به کالا در سال 1979 آغاز کرد. قبل از آن ، موسیقی اهنگ رپ فقط از طریق مهمانی های رقص نوار پخش می شد .15 سیلویا رابینسون ، مدیر سابق سابقه موسیقی R&B ، اولین رکورد سبک را منتشر کرد.

رابینسون با درخشش شغلی خود تلاش کرد تا از رشد پدیده رپ استفاده کند. او و برادرش هنری “بیگ بانک هانک” جکسون ، کارگر یک پیتزا فروشی محلی را کشف کردند. سپس جکسون دو نفر از دوستان خود را استخدام کرد و گروه Sugar Hill Gang را تشکیل داد. اندکی بعد ، Big Bank Hank ، Wonder Mike و Master Gee اولین آهنگ رپ را با نام “Rapper’s Delight” ضبط کردند.

Sugar Hill Gang’s “Rapper’s Delight” با رپ کردن برنامه “Good Times” شیک ، رپ را ضبط کرد. با بیش از چهارده دقیقه وقت ، این آهنگ سعی کرد روحیه مهمانی های اصلی بلوک را به خود جلب کند. “Rapper’s Delight” همچنین تنش دیگری را در اهنگ رپ فارسی ایجاد کرد که همچنان پابرجا ماند – اصالت ، آنچه “واقعی” بود و چه غیر واقعی.

از نظر برخی دی جی ها و MC ها ، اهنگ رپ نمی توانست ضبط شود زیرا لحظه ای بود. همچنین ، Sugar Hill Gang یک گروه تولید شده بود ، در حالی که سایر مجموعه ها از روابط قبلی و در رابطه با شرایط خاص جمع می شدند.

در پی موفقیت “Rapper’s Delight” از Sugar Hill Gang ، رابینسون سه گروه رپ دیگر را برای ضبط تک آهنگ های The Funky 4 + 1 (که شامل یک زن ، Sha Rock) ، The Treacherous Three ، و یک رپ کاملاً زنانه امضا کرد.

گروهی به نام دنباله. خریدهای رابینسون به زنان هنرمند کمک کرد تا اهنگ رپ فارسی را ضبط کنند. دنباله شامل شریل کوک ، همچنین به عنوان “شریل مروارید” ، Gwendolyn Chisolm ، معروف به “Blondie” و آنجی براون استون ، که توسط “آنجی B.” بازی می کرد ، بود. The Sequence “Funk You Up” را در دسامبر سال 1979 منتشر كرد. The Sequence مفهوم رپ را كه به عنوان یك دامنه کاملا سیاه مرد تصور می شود ، به چالش كشید

پ در کل دهه 1980 در فیلم ها و مستندها برجسته بود. سبک های جنگ و سبک وحشی که در سال 1983 منتشر شد ، زندگی نویسندگان دیوارنویسی را مستند کردند. کروش گروو ، با بازی بلر آندروود در نقش راسل سیمونز ، از لحاظ طنز بنیانگذار Def Jam Recordings را به صورت طنز دراماتیک کرد. اهنگ رپ فارسی نیز در تلویزیون بود. به عنوان مثال ، یو! MTV Raps از MTV اروپا به ایالات متحده مهاجرت کرد و در اکتبر 1987. اولین حضور خود را در این کشور آغاز کرد

چندین انتشار در اوایل دهه 1980 نشانه نوآوری بیشتر اهنگ رپ فارسی بود. در حالی که MC به عنوان نقطه کانونی ظاهر شد ، تأثیر DJ کاهش یافت. موفقیت اولیه Kurtis Blow نمونه ای از این پیشرفت است. آهنگ موفق او ، “The Breaks” ، اولین آهنگ رپ بود که دارای کر و مضمون بود. آهنگ رپ دیسکو با سرعت بالا وردپرس را معرفی کرد ، زیرا او از “وقفه ها” برای فهرست کردن موقعیت های بد و تصمیماتی که هر روز می گیرد استفاده کرد. 18 Afrika Bambaataa و Soul Sonic Force “Planet Rock” و گروه راک Blondie’s “Rapture” نشان داده شده است چندفرهنگی اهنگ رپ فارسی.

“رپچر” شامل یک آیه رپ از دبی هری بود ، در حالی که در این ویدئو دوست او ، هنرمند نقاشی دیواری ، فرد براتوایت ، همچنین به عنوان Fab 5 Freddy شناخته شده بود. 19 Afrika Bambaataa و Soul Sonic Force از گروه الکترونیکی Kraftwerk آلمان “Trans Europa Express” نمونه برداری کردند در ” Planet Rock ، “که به مضامین فوتوفوریست تبدیل شد. 20 Grandmaster Flash و” The Message “از Furious Five نشان می دهد که چگونه یک پیام آگاهانه اجتماعی می تواند از طریق رپ بیان شود. اولین ترانه رپ “واقعیت” ، “پیام” ، سرخوردگی افراد سیاه و قهوه ای را که در بحبوحه رکود اقتصادی ، تورم ، واگذاری شهری و ریگانومیک زندگی می کردند ، به تصویر کشید.

در این دوره هیچ گروهی تأثیر بیشتری بر فرهنگ اهنگ رپ نسبت به Run-DMC نداشته است. گروه مستقر در کوئینز متشکل از رپرهای Run ، DMC و DJ Jam Master Jay بود. اولین تک آهنگ آنها ، “It’s Like That / Sucker MC’s” ، 250،000 نسخه فروخت. در سال 1987 Raising Hell سه میلیون آلبوم فروخت. آنها با پوشیدن کتهای چرمی مشکی ، کلاه های مشکی فدورا ، زنجیرهای طلای بزرگ و کفش های کتانی آدیداس ، خود را از سایر هنرمندان متمایز کردند.

Run-DMC نه تنها از ضرب و شتم های معروف رپ زد ، بلکه آنها اولین هنرمندان رپ بودند که اهنگ رپ فارسی و راک را تلفیق کردند. سومین تک آهنگ آنها از اولین آلبوم 1984 خود ، “Rock Box” ، برجسته ریف های ادی مارتینز گیتاریست بود. در سال 1986 ، جلد Run-DMC “Aerosmith’s” Walk This Way “و موسیقی ویدیویی گروه را به جریان اصلی تبدیل کرد. 21

دانلود آهنگ رپ جدید(آهنگ مهراب کابوس (با همراهی معین محروم))شماره ۱۰ +پخش آنلاین

در سال 1984 ، راسل سیمونز ، که همچنین مدیر Run-DMC و دانشجوی دانشگاه نیویورک (NYU) و تهیه کننده ریک روبین بود ، Def Jam Recordings را شروع کردند. آنها اولین خواننده رپ را به عنوان ستاره اصلی جریان رپ امضا کردند ، یک خواننده رپ جوان کوئینز که به این نام معروف بود ، LL Cool J. LL Cool J اولین آلبوم خود را با نام رادیو در نوامبر 1985 منتشر کرد.

سیمونز و روبین همچنین چهار گروه یهودی را به خدمت گرفتند. راکرهای دوستدار مهمانی-پانک – آدام هوروویتز ، آدام یاوچ ، مایکل دیاموند ، و درامر کیت شلنباخ – که خود را Beastie Boys می نامیدند. 22 اولین آلبوم Beastie Boys ، دارای لیسانس به بیماری ، بیش از یک میلیون رکورد فروخت. کاتالوگ اولیه آنها شامل سرودهایی تحت تأثیر پانک راک مانند “Fight for Your Right” و شوخ طبعی پسرانه در تک آهنگهایی مانند “Hey Ladies” بود. با وجود اینکه یکی از معدود اقدامات رپ یهودی ، اگر نه سفید ، رپ باشد ، پسران Beastie Boys نشان دادند که چگونه اهنگ رپ و پانک راک در همان زمینه تاریخی ، مکانی و سیاسی ظهور کردند. 23

برخی از دی جی ها مانند Mr. Magic ، Kool DJ Red Alert و DJ Marley Marl بازیکن این صنعت شدند. آقای مجیک و مارلی مارل در دهه 1980 در مرکز نبردهای پرطرفدار ژانر قرار گرفتند. نبرد بین MC Shan و خواننده Boogie Down Productions (BDP) ، KRS One ، با توجه به ریشه اهنگ رپ فارسی بود. MC Shan در آهنگ “The Bridge” به تهیه کنندگی مارلی مارل ادعا کرد که اهنگ رپ از کوئینز آغاز شد.

KRS One به مهمانی های Kool Herc و Coke LaRock و Afrika Bambaataa’s Zulu Nation به عنوان مولدین فرهنگ در “South Bronx” اشاره کرد. KRS One در نبرد با “The Bridge Is Over” پیروز شد ، جایی که او با استفاده از لهجه جامائیکا به یک پیست رقصنده رپ کرد ، و تأکید کرد که ارتباط تاریخی کارائیب و برانکس وجود دارد. هر دو آهنگ در اولین آلبوم BDP ظاهر شدند. ذهن مجرمانه در حالی که KRS One و Scot LaRock اولین کسانی بودند که با اسلحه در جلد آلبوم خود ژست گرفتند ، Philadelphia’s Schoolly D با آهنگ خود ، “P.S.K: What does It Mean؟” شنوندگان را با “gangsta rap” آشنا کرد.

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themes