امواج گرمای دریا می‌تواند قدیمی‌ترین و جوان‌ترین مرجان‌ها را نابود کند و نگرانی‌هایی را در مورد آینده تولیدمثلی صخره‌ها افزایش دهد.

[ad_1]

سفید شدن مرجان پس از موج گرمای بزرگ دریا در مورآ، پلی‌نزی فرانسه، در سال 2018. قله‌های تاریک مرگ و میر جزئی را نشان می‌دهند. اعتبار: کلی اسپیر

گاهی طبیعت شما را شگفت زده می کند. این اتفاق زمانی رخ داد که یک موج گرمای عظیم دریا در اواخر سال 2018 در آب‌های اطراف Moorea، پلی‌نزی فرانسه مستقر شد. خوشبختانه، محققان دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا این رویداد را به فرصتی برای مطالعه سفید کردن مرجان‌ها تبدیل کردند.

دانشمندان مرجان های اطراف جزیره را در طول موج گرما و پس از آن مورد مطالعه قرار دادند و ثبت کردند که کدام مستعمره ها زنده مانده اند و کدامیک در برابر گرما تسلیم شده اند. آنها دریافتند که دمای بالای اقیانوس ها بیشترین ضربه را به بزرگترین مرجان ها وارد می کند، نتیجه نگران کننده ای است زیرا بزرگترین مستعمرات بارورترین هستند. علاوه بر این، موج گرما بچه مرجان ها را از بین برد. این روندها به تفصیل در شرح داده شده است زیست شناسی تغییرات جهانی، نشان می دهد که امواج گرما ممکن است به طور کامل توزیع اندازه مرجان ها را در صخره ها بازسازی کند.

یک نویسنده ارشد گفت: “ما این رویداد بزرگ را با موج گرمای دریا داشتیم و متوجه شدیم که مرجان‌هایی که بچه‌ها را می‌سازند – بزرگترین مرجان‌ها – را می‌کشد و مرجان‌هایی را که نوزاد هستند – مرجان‌هایی که تازه روی صخره‌ها مستقر شده‌اند، می‌کشد.” درون برکپیل استاد گروه اکولوژی، تکامل و زیست‌شناسی دریایی در دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا است. این گروه از مرجان ها به طور نامتناسبی مسئول بازسازی صخره ها هستند.

بیشتر مرجان های آب های کم عمق جانورانی همزیست هستند. آنها جلبک ها را در سلول های خود جذب می کنند و از فتوسنتز شریک زندگی خود انرژی دریافت می کنند. با این حال، این مشارکت می تواند در فرآیندی به نام “سفید کردن” زمانی که مرجان تحت استرس است از بین برود. جلبک ها یا ترک می کنند یا دور ریخته می شوند و اسکلت سفید مرجان را نمایان می کند. اگرچه مرجان ها می توانند پس از سفید شدن بهبود یابند، در صورت ادامه استرس، کلنی اغلب می میرد.

نویسندگان می نویسند که موج گرما که در دسامبر 2018 در تابستان جنوبی آغاز شد و تا می 2019 ادامه داشت، “یکی از شدیدترین امواج گرمای دریا در سایت های ما در 30 سال گذشته بود.”

امواج گرمای دریا می‌تواند قدیمی‌ترین و جوان‌ترین مرجان‌ها را نابود کند و نگرانی‌هایی را در مورد آینده تولیدمثلی صخره‌ها افزایش دهد.

کلی اسپیر اطلاعات مربوط به سلامت مرجان ها را در موریا جمع آوری می کند. اعتبار: آلیسون آپلین

محققان تصمیم گرفتند بررسی کنند که مرجان ها چگونه به این رویداد واکنش نشان دادند. غواصان دو گونه مرجانی را در شش مکان، دو گونه در هر یک از سه طرف جزیره، کاوش کردند. محققان بیش از 2200 کلنی را بر اساس قطر در سه کلاس اندازه طبقه بندی کردند و سلامت آنها را ثبت کردند.

کلی اسپیر، نویسنده اصلی، دانشجوی دکترا در UCSB گفت: نتایج نشان داد که برای هر دو جنس، مرجان های بزرگتر به طور قابل توجهی بیشتر از مرجان های کوچکتر سفید یا مرده می شوند. این رویداد تا 76٪ و 65٪ از بزرگترین مستعمرات از جنس مرجانی غالب در جزایر Pocillopora و Acropora را کشت.

دانشمندان این الگو را در رویدادهای سفیدکننده قبلی شناسایی کرده‌اند، اما هیچ‌کس قبلاً آن را در مقیاس بزرگ ثبت نکرده است. با این حال، تیم انتظار چیزی را که آنها پیدا کردند نداشتند. برکپیل گفت: ما فقط می خواستیم برویم ببینیم چه خبر است. “بنابراین ما داده‌ها را از تمام این سایت‌های مختلف در سراسر جزیره گرفتیم و این مدل در دامان ما افتاد. این یک شگفتی واقعی بود.

این تیم همچنین از کاشی‌های استقرار مرجانی برای مطالعه بقای نیروهای مرجانی امسال استفاده می‌کند. اسپیر تقریباً 65 کاشی را در مارس 2019 و بار دیگر در ژوئیه به دقت بررسی کرد و ده ها ساعت را صرف تماشای میکروسکوپ کرد. با این داده ها، تیم دریافتند که موج گرما تقریباً تمام بچه مرجان ها را نیز نابود کرده است. 98 درصد از نیروهای استخدام شده پس از موج گرما جان خود را از دست دادند، در حالی که دو سال قبل این رقم در همان زمان تنها 67 درصد بود. برکپیل گفت: “بنابراین جمعیت مرجان ها در هر دو انتهای طیف اندازه کوچک شده است.”

علیرغم قوت یافته ها، این سؤال که چه مکانیسم هایی این روندها را هدایت می کنند هنوز باز است. شاید تفاوت های فیزیولوژیکی وجود داشته باشد که کلنی های بزرگ را مستعد سفید شدن می کند. به عنوان مثال، مرجان‌ها گازها و مولکول‌های زیستی را با آب دریای اطراف مبادله می‌کنند و کلنی‌های کوچک‌تر به دلیل هندسه‌شان، می‌توانند این کار را بهتر از کلونی‌های بزرگتر انجام دهند. برکپیل می‌گوید: «وقتی مرجان‌ها تحت فشار دما قرار می‌گیرند و همزیست‌های جلبکی آن‌ها رادیکال‌های آزاد و سموم تولید می‌کنند، مرجان‌های بزرگ‌تر ممکن است برای خلاص شدن از شر آنها کار سخت‌تری داشته باشند. بنابراین ممکن است احتمال بیشتری وجود داشته باشد که همزیست‌ها و سفیدکننده‌های خود را بیرون کنند.»

امواج گرمای دریا می‌تواند قدیمی‌ترین و جوان‌ترین مرجان‌ها را نابود کند و نگرانی‌هایی را در مورد آینده تولیدمثلی صخره‌ها افزایش دهد.

پولیپ های کوچک مرجانی با همزیست های خود که شبیه نقاط قهوه ای هستند. اعتبار: کلی اسپیر

این جنس های مرجانی همچنین حاوی گونه های مشابه بسیاری هستند که با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیستند. بنابراین این امکان وجود دارد که مرجان های بزرگی که تیم مشاهده کرد، به گونه های حساس تری نسبت به مرجان های کوچکتری که در حال حاضر در صخره ها وجود دارند، تعلق داشته باشند. محققان دیگری که در Moorea کار می کنند در حال بررسی این موضوع هستند.

مرجان‌های مختلف همزیست‌های جلبکی متفاوتی دارند و همچنین ممکن است که میکروبیولوژی مرجان‌ها با رشد آنها تغییر کند. برکپیل افزود: «همه این مکانیسم‌ها متقابلاً منحصر به فرد نیستند، بنابراین بسیاری از آنها می‌توانند همزمان کار کنند».

با این حال، اسپیر معتقد است که مکانیسم‌های مختلفی زیربنای آسیب‌پذیری بچه مرجان‌ها است. او گفت: “ما می دانیم که زندگی اولیه واقعاً به انواع استرس حساس است.” این افراد هنوز شناسایی نشده اند و معمولاً فقط از چند پولیپ تشکیل شده اند. “یک ایده این است که اگر مرجان های جوان زود سفید شوند، ممکن است با افزایش سن برای به دست آوردن شریک همزیست خود تلاش کنند.”

این اولین مطالعه ای است که بقای این افراد مرجانی را در صخره ها ردیابی می کند. برکپیل گفت: “مطالعه بچه مرجان ها به خصوص دشوار است، زیرا دیدن آنها دشوار است و واقعاً دنبال کردن آنها دشوار است.” تمام مطالعات قبلی روی بچه مرجان ها آزمایش های آزمایشگاهی کوچکی بوده است.

اثر ترکیبی از دست دادن بزرگترین و کوچکترین مرجان ها می تواند برای صخره ویرانگر باشد. از آنجایی که مرجان ها مستعمرات صدها یا هزاران حیوان منفرد هستند، بزرگترها ظرفیت تولید مثل یا باروری بیشتری دارند. اسپیر گفت: “بنابراین اگر به یک جامعه مرجانی که بسیار کوچکتر است برویم، آن جامعه تعداد بسیار کمتری از مرجان های بچه تولید می کند.”

امواج گرمای دریا می‌تواند قدیمی‌ترین و جوان‌ترین مرجان‌ها را نابود کند و نگرانی‌هایی را در مورد آینده تولیدمثلی صخره‌ها افزایش دهد.

مرجان ها پروتئین های فلورسنت رنگی تولید می کنند تا به آنها کمک کند تا محیط نور خود را تنظیم کنند. هنگامی که مرجان ها سفید می شوند، فلورسانس بارزتر می شود زیرا آنها رنگدانه های همزیست خود را ندارند. اعتبار: کلی اسپیر

محققان از یک مدل ریاضی برای ارزیابی اینکه چگونه ناپدید شدن کلنی‌های بزرگ می‌تواند بر این موضوع تأثیر بگذارد، استفاده کرده‌اند. نویسندگان می نویسند: “ما معتقدیم که این رویداد سفید شدن باروری کلی این صخره ها را تا 58 درصد برای Pocillopora و Acropora کاهش داده است.” و مرگ و میر خیره کننده بچه مرجان ها فقط این تأثیر را پیچیده کرده است. این نتایج با هم نشان می‌دهد که رویدادهای سفیدکننده ممکن است ظرفیت بازیابی صخره‌های مرجانی را با تأثیر نامتناسب بر حیاتی‌ترین مراحل زندگی به خطر بیندازند: استخدام‌های مرجانی و بزرگ‌ترین و بارورترین مرجان‌ها.

درک این مدل ها به دانشمندان در مدل سازی و پیش بینی اثرات امواج گرمای دریا در آینده کمک می کند. این به نوبه خود به آنها می آموزد که چگونه ارتباط بین صخره ها – حمل و نقل لاروهای مرجانی بین مکان ها – بر بهبودی از اختلالات تأثیر می گذارد. این می تواند به محققان کمک کند تا تشخیص دهند کدام صخره ها ممکن است در برابر تغییرات آب و هوایی انعطاف پذیرتر باشند و کدامیک ممکن است مستحق حفاظت بیشتر باشند.

هنوز چیزی برای یادگیری در مورد این پدیده وجود دارد. این تیم مطمئن نیست که آیا کلنی های بزرگتر احتمال بیشتری دارد که سفید شوند یا فقط احتمال بیشتری دارد که پس از سفید شدن تسلیم شوند. جداسازی این تفاوت به نقاط زمانی بیشتری برای داده ها نسبت به یک رویداد سفید کننده اصلی دیگر نیاز دارد.

اسپیر گفت: «ما همچنین در تلاشیم تا دریابیم که آیا عوامل محلی – مانند فشار ماهیگیری و آلودگی مواد مغذی – بر عملکرد جوامع در طول و بعد از سفید کردن تأثیر می‌گذارند یا خیر.» و همچنین در سال‌های آینده. یافته های قبلی از آزمایشگاه Burkepile نشان می دهد که مدیریت شرایط محلی ممکن است به صخره های مرجانی کمک کند تا در برابر بحران آب و هوا مقاومت کنند.

برکپیل گفت: «این یافته‌ها واقعاً فوریت من برای کاهش بحران آب و هوا را تقویت کرده است. “این برای ما تعجب آور بود که چگونه سفید شدن این مرجان های دراماتیک به طور چشمگیری تأثیر می گذارد.

او ادامه داد: «تغییرات آب و هوا قطعا ما را برای شگفتی های بیشتر آماده می کند، و هر چه بیشتر بتوانیم از آن اجتناب کنیم، بهتر است».


یک مطالعه: سفید کردن مرجان ها 98 درصد از دیواره مرجانی بزرگ را تحت تأثیر قرار می دهد


اطلاعات بیشتر:
کلی ای اسپیر و همکاران، مرگ و میر وابسته به مرجان در طول امواج گرمای دریایی ظرفیت بازیابی صخره های مرجانی را فرسایش می دهد. زیست شناسی تغییرات جهانی (2021). DOI: 10.1111 / gcb.16000

ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا

نقل قول: امواج گرمای دریا می‌تواند پیرترین و جوان‌ترین مرجان‌ها را از بین ببرد و نگرانی‌هایی را در مورد آینده تولیدمثلی صخره‌ها افزایش دهد (2021، 15 دسامبر)، استخراج شده در 15 دسامبر 2021 از https://phys.org/news/ 2021-12-marine- امواج گرما-decimate- پیرترین- جوانترین.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort Fethiye Escort Marmaris Escort fud crypter istanbul duşakabin betroad girişElektronik sigaraturkuaz korsan taksi