استفاده صحیح از نور پردازی در طراحی داخلی مغازه

استفاده صحیح از نور پردازی در طراحی داخلی مغازه

یکی از آیتم هایی که برای جلب نظر مشتریان باید به آن دقت و توجه بسیاری داشت، نورپردازی است. این مورد نه تنها در طراحی نما مغازه باید مد نظر قرار بگیرد، بلکه در بخش داخلی نیز باید به گونه ای باشد که در عین حال که به مشتری حس آرامش را القا می کند، اجناس را با جلوه خاصی به معرض دید آنها در آورد و باعث شود تا نقاط قوت تک تک اجناس بهتر دیده شود.

 

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه با کمک رنگ ها

یکی دیگر از آیتم های اصلی در طراحی داخلی مغازه که می تواند در به نمایش درآوردن اجناس شما بسیار موثر باشد، رنگ بندی و استفاده از رنگ ها در دکوراسیون داخلی مغازه شما است. نوع رنگ بندی دیوارها و طبقات و حتی چیدمان اجناس بر اساس نوع رنگ آنها، می تواند جلوه خاصی به مغازه شما داده و جذابیت آن را چند برابر نماید.

حتی در صورتی که فضای کافی در مغازه و یا فروشگاه خود دارید، می توانید فضا را با کمک رنگ ها تقسیم بندی کرده و هر گروه از اجناس را با یک رنگ خاص در بخشی از مغازه قرار دهید.

 

توجه به مسیر ورودی مغازه در طراحی داخلی مغازه با شرکت مهران طاهری

یکی از موارد اصلی که در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه باید به آن توجه ویژه داشت، مسیر رفت و آمد مشتریان می باشد. این مسیر باید به گونه ای باشد که افراد پس از ورود بتوانند حداکثر اجناس را به راحتی ببینند. در واقع مسیر حرکت مشتریان نباید آنقدر کوچک و یا باریک باشد که دائما ترس از برخورد به اجناس مغازه در ذهن مشتری بوجود آید و نتواند در کمال آرامش از اجناس موجود دیدن نماید.

 

تابلو مغازه یکی دیگر از موارد مهم در دکوراسیون هر مغازه

تابلو مغازه شما می تواند نمادی از کار شما باشد، بنابراین نباید در بحث طراحی داخلی مغازه از آن غافل بود.طراحی نمای مغازه که تابلو و سردر مغازه شما جزء از آن محسوب می شود به همراه رنگ بندی مناسب و نور پردازی درست، باعث می شود تا هیچگاه از نظر مشتری دور نمانده و همیشه در خاطر او باقی بمانید.

باید به این نکته توجه داشته باشید که نمای خارجی مغازه شما باید در راستای شغل شما و طراحی داخلی مغازه شما حرکت کرده و با آن همخوانی لازم را داشته باشد. نوع تابلو، سردر، نور پردازی و حتی لوگو مورد استفاده در آن، می تواند در این امر به کمک شما بیاید.

ایندکسر