استارتاپ با موفقیت یک موتور ماهواره ای فشرده و اقتصادی را در فضا مستقر می کند

[ad_1]

(LR) آقای جورج کریستین پوتریویتو، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فنی Aliena، که همچنین یک کاندیدای دکترا در NTU است، و دکتر مارک لیم جیان وی، بنیانگذار و مدیر اجرایی Aliena، که همچنین دستیار محقق ارشد اجرایی در موسسه تحقیقات انرژی @ NTU (ERI @ N). اعتبار: Aliena

Aliena، بخش فناوری دانشگاه فناوری نانیانگ در سنگاپور (NTU سنگاپور)، امروز یک نانوماهواره مجهز به موتور اقتصادی توسعه یافته توسط وی را به فضا پرتاب کرد. این نانوماهواره توسط ماموریت Transporter-3 به SpaceX Falcon 9 ارسال شد که از ایستگاه فضایی کیپ کاناورال، فلوریدا، ایالات متحده آمریکا پرتاب شد.

موتور ماهواره ای، یک رانشگر اثر هال، نوعی دستگاه رانش یونی که در آن یون های سوخت توسط میدان الکتریکی شتاب می گیرند، توسط Aliena اختراع و توسعه یافت. در مقایسه با موتورهای ماهواره ای کنونی از این نوع، موتور جدید تنها مقدار کمی نیرو برای کارکرد خود مصرف می کند.

هل‌کننده‌ها برای ماهواره‌ها بسیار مهم هستند، زیرا به آن‌ها نیاز دارند که گاه به گاه عکس بگیرند تا آنها را در مدار نگه دارند، در غیر این صورت دوباره وارد جو زمین می‌شوند و به ماموریت خود پایان می‌دهند. این به دلیل نیروی مقاومت یا مقاومت ناشی از جو نازکی است که با آن مواجه می شوند.

از نظر تاریخی، بیشتر ماهواره ها چندین هزار کیلوگرم وزن و بزرگ و تا چندین طبقه اندازه داشتند. با این حال، در دو دهه اخیر، ماهواره‌های مینیاتوری محبوبیت پیدا کرده‌اند، که منجر به توسعه موتورهای کوچک‌تر، سبک‌تر و اقتصادی‌تر شده است که از عملکرد ماهواره‌ها در فضا پشتیبانی می‌کنند.

در مقایسه با موتورهای هال فعلی که برای پشتیبانی از ماهواره‌های بزرگتر در مدار به حدود هزار وات نیاز دارند و برای فضاپیماهای کوچک‌تر مناسب نیستند، موتور Aliena می‌تواند از یک نانوماهواره فعال با توان کمتر از 10 وات پشتیبانی کند. کل سیستم درایو در یک مکعب به ابعاد 10 سانتی متر در 10 سانتی متر در 10 سانتی متر قرار می گیرد و وزن آن کمتر از دو جعبه شیر است که به طور قابل توجهی کمتر از نمونه های معمولی است.

پلاسما و خواص فیزیکی آن که اغلب حالت چهارم ماده نامیده می شود، نقش کلیدی در موتور آلینا دارد. پرتاب NTU از یک درایو پلاسما استفاده می‌کند تا به ماهواره‌های کوچک اجازه می‌دهد تا با نیروی تنها چند میکرونیوتن به فضا حرکت کنند، که با نیرویی که یک مورچه برای برداشتن چند قدم به جلو استفاده می‌کند قابل مقایسه است.

دکتر مارک لیم جیان وی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل Aliena، که همچنین دستیار محقق ارشد در مؤسسه تحقیقات انرژی @ NTU (ERI @ N) است، می‌گوید: «از آنجایی که صنعت فضایی به رشد نمایی و سریع ادامه می‌دهد، Aliena تلاش می کند تا از طریق موتورهای پلاسما به تقاضای رو به رشد برای تحرک فضایی پاسخ دهد. زمانی که یک بازار نوپا بود، شاهد افزایش ناگهانی تعداد شرکت‌های فناوری فضایی هستیم که درگیر بهره‌برداری از سودآوری ماهواره‌های کوچک و در دسترس بودن فضا برای استقرار صورت‌های فلکی خود هستند که بر تجارت زمینی و فرازمینی تأثیر می‌گذارد. “

آقای جورج کریستین پوتریویتو، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری Aliena، که همچنین دکترا در NTU است. این نامزد می گوید که “Aliena بر توسعه پیشرفته ترین سیستم های محرکه ماهواره ای مبتنی بر پلاسما متمرکز شده است، و این ماموریت قطعا نقطه عطف بسیار مهمی برای اکوسیستم فضای خصوصی سنگاپور است، که به سرعت از مرحله نوپای خود خارج می شود. با پرتاب، ما ثابت خواهیم کرد که سیستم ما در فضای ماهواره ای به خوبی کار می کند، که با ادامه گسترش پایگاه مشتریان خود مهم است. ما می‌خواهیم عملیات‌های نوظهور آنها را فعال کنیم و با ارائه تحرک بی‌سابقه به فضاپیماهای کوچک، به تسریع فرصت‌های تجاری جدید در فضا کمک کنیم و آنها را قادر به انجام چالش‌برانگیزترین مأموریت‌ها کنیم.»

توانمندسازی ماهواره‌ها به مرز بعدی اکتشاف فضا

موتور Aliena همچنین دارای نوآوری های فنی دیگری است که به افزایش دوام آن کمک می کند و امکان احتراق فوری سیستم را بدون نیاز به گرمایش خارجی برای گرم کردن فراهم می کند.

موتور Aliena یک سیستم محرک پلاسما الکتریکی است که نسبت به سیستم های غیر الکتریکی مقرون به صرفه تر است و به باتری های کوچکتر و سبک تر و پنل های خورشیدی کمتری نسبت به موتورهای موجود در بازار نیاز دارد.

پرتاب NTU در سنگاپور با موفقیت موتور ماهواره ای فشرده و اقتصادی را در فضا مستقر می کند

رندر سه بعدی از ماهواره ای که با موتور Aliena در مدار زمین کار می کند. اعتبار: Aliena

در نتیجه بهره وری سوخت، ماهواره های مجهز به موتورهای Aliena سوخت کمتری را برای ماموریت ها حمل می کنند که به ماهواره ها انعطاف بیشتری در عملیات فضایی می دهد.

فراهم کردن ماهواره ها با توانایی اصلاح حرکت خود به حداقل برای اهدافی مانند تشکیل صورت فلکی، زمانی که ماهواره ها باید با هم گروه شوند تا به عنوان یک سیستم کار کنند، بسیار مهم است. همچنین برای تعمیر و نگهداری و سرویس در مدار و همچنین سایر عملیات پیچیده در فضا، مانند فیلم Gravity در سال 2013، که شخصیت بازیگر زن ساندرا بولاک مجبور بود از یک پروانه گاز سرد برای پیشرانه برای خدمت به فضای فضا استفاده کند، راحت است. تلسکوپ فضایی هابل

دکتر لیم افزود: «امیدواریم پرتاب موفقیت‌آمیز نانوماهواره‌ای که با موتور جدید ما کار می‌کند، راه را برای انجام عملیات‌های ماهواره‌ای کوچک با کاهش مصرف انرژی هموار کند که استفاده از ظرفیت ماهواره را نیز بهبود می‌بخشد».

پس از این ماموریت، Aliena قصد دارد موتورهای ریزماهواره (MUSIC) را بر روی یک سکوی ماهواره ای بزرگتر در سال 2023 مستقر کند که در ماموریت ORB-12 Strider Orbital Astronautic پرتاب خواهد شد.

از آن زمان، Aliena سفارشات فردی را از یک مشتری ناشناس دریافت کرده و از شرکت های دیگر علاقه مند شده است تا از موتورهای خود در ماهواره های خود استفاده کنند.

آقای دیوید توچ، مدیر عامل NTUitive، گفت: “Aliena به نقطه عطف بسیار مهمی در توسعه محصولات خود رسیده است و ما به عنوان یک سازمان خرسندیم که از این شرکت در تمام تلاش هایش برای تبدیل شدن به یک استارتاپ موفق حمایت کنیم. Aliena یک مثال عالی از این است که چگونه تحقیقات دانشگاهی را می توان به سرعت از طریق بودجه و برنامه های حمایتی ما ترجمه و به بازار عرضه کرد، جایی که ما با حمایت از حوزه هایی مانند مالکیت معنوی و فضای اداری و آموزش کارآفرینان و جفت کردن آنها با بهترین فناوری به تسریع فرآیند تجاری سازی کمک می کنیم. به تجارت آنها.”

Aliena در سال 2018 پس از ملاقات موسسان دکتر لیم و آقای پوتریویتو در حین کار بر روی دکترای خود در مرکز موتور فضایی NTU تأسیس شد. این شرکت در سال 2019 از NTUitive برای نوآوری و سازمان کمک مالی دریافت کرد و این فناوری در مرکز تحقیقات ماهواره ای NTU (SaRC) آزمایش شد.

برای اولین بار، Aliena اصول حالت های موتور SaRC را نشان می دهد. این تیم به امکانات SaRC برای مونتاژ نمونه اولیه خود و همچنین سایتی که موتور برای اولین بار آزمایش موفقیت آمیز را در آن نشان داد، دسترسی پیدا کرد، نقطه عطفی که تیم Aliena به گفته تیم Aliena به بستن راه برای بسته شدن Aliena کمک کرد. .

Aliena جدا از NTU، توسط NTUitive از طریق صندوق نوآوری تحقیقات استراتژیک خود (SRIF) نیز پشتیبانی می‌شود، که سرمایه‌ای را برای تحقیق و توسعه اولیه مورد نیاز برای پیشبرد موتور نمونه اولیه آن فراهم می‌کند.

اولین پرتاب فضایی NTU بیش از 20 سال پیش آغاز شد. اولین پروژه یک محموله ارتباطی با کد مرلیون بود که در سال 1999 پرتاب شد، در حالی که بدنه اصلی ماهواره توسط دانشگاه ساری توسعه یافت.

از آن زمان، NTU 9 ماهواره ساخته و به مدار زمین فرستاده است. X-SAT، ریزماهواره NTU که با همکاری سازمان دفاع ساخته شده است، اولین ماهواره ساخت محلی در سنگاپور است که در سال 2011 به فضا پرتاب شد.


گلوله های شب پره ماهواره ها را به فضا می راند


ارائه شده توسط دانشگاه فناوری نانیانگ

نقل قول: استارت‌آپ با موفقیت موتور ماهواره‌ای فشرده و اقتصادی را در فضا مستقر کرد (2022، 14 ژانویه)، بازیابی شده در 15 ژانویه 2022 از https://phys.org/news/2022-01-startup-successfully-deploys-compact- fuel-efficient. . html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور تحقیق یا مطالعه خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik android rat duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesKamagrabuy stripe accountsınırsız escort kadıköyinstagram gizli hesap görmeMobil Ödeme Bozdurmarekorbetgenco bahisdeneme bonusu veren sitelerBağlama büyüsü