آیا لیتیوم می تواند دردهای موجود در دریای سالتون را درمان کند؟

[ad_1]

اعتبار: CC0 دامنه عمومی

مطالعه پیچیدگی گل کف اقیانوس برای تیموتی لیون یک موضوع مرگ و زندگی است، بنابراین وقتی یک بیوژئوشیمیدان بلندقد و ضعیف از شما می‌خواهد به یک اکسپدیشن برای جستجوی اسرار شیمیایی مدفون در اعماق امواج بپیوندید، برای خیس شدن و کثیف شدن آماده باشید. .

در حمله اخیر به بزرگترین و پرآشوب ترین دریاچه کالیفرنیا، لیون سوار بر یک سکایی 15 اسبی از دریای سالتون در میان کوه های متروک، تپه های شنی و مایل ها خط ساحلی پر از استخوان های هزاران ماهی و پرنده مرده عبور کرد.

لیون هنگامی که با انبوهی از مسافران، از جمله دو عضو آزمایشگاهش در دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید، به مرکز دریاچه نزدیک شد، گفت: «موتور را خاموش کنید. بیا کمی گل بیاوریم

لحظه ای بعد، کارولین هونگ 24 ساله و چارلز دایموند 36 ساله دستگاه غذاخوری را از کناره خود رها کردند، سپس نمونه ای از رسوب را بیرون کشیدند که در زیر خاکستری، در بالا قهوه ای تیره و مانند کره بادام زمینی چسبنده بود.

Lions، 63 ساله، گفت: “مشکل بزرگ در دریای سالتون با این لایه قهوه ای آلی در بالای آن مخلوط شده است – و صادقانه بگویم، ترسناک است.” این پر از آفت کش ها و فلزات سنگین – مولیبدن، کادمیوم و سلنیوم – است که در بالاترین غلظت باقی می مانند. در آب های عمیق تر.”

او افزود: “این باید مردم را نگران کند زیرا دریای سالتون در حال کوچک شدن است و بیشتر و بیشتر از این چیزها در معرض بادهایی قرار می گیرد که آنها را به دور می برد.” “اهداف ما شامل نقشه برداری از محل قرارگیری این مواد خطرناک و تعیین اینکه از کجا آمده اند و در صورت ادامه روندها چه اتفاقی برای آنها می افتد.”

برای تیم تحقیقاتی Lions، پر کردن شکاف‌های موجود در داده‌های موجود یک شیدایی است و می‌تواند عواقب قابل‌توجهی در زمانی داشته باشد که هوا واقعاً با ترکیبی متغیر از خطرات زیست‌محیطی و فرصت‌های اقتصادی که تلاش‌های مستمر برای استفاده از ذخایر عظیم لیتیوم وعده داده شده است، همراه باشد. جزء اصلی باتری های قابل شارژ

تعداد کمی در مورد نیاز به اقدام سریع در دریاچه 343 مایل مربعی، واقع در شهرستان امپریال و ریورساید، در حدود 150 مایلی جنوب شرقی لس آنجلس، بحث می کنند. ابرهای نمکی، گرد و غبار سمی قلیایی حاوی فلزات سنگین، مواد شیمیایی کشاورزی و ذرات معلق مرتبط با آسم، بیماری های تنفسی و سرطان از پلایای تازه کشف شده در حال غلتیدن است و سلامت هزاران نفر را در این نزدیکی تهدید می کند.

تاخیرها و هزینه ها برای بسیاری از پروژه هایی که به عنوان ویترینی برای بازیابی و کاهش گرد و غبار طراحی شده اند در حال افزایش است. دانشمندان می گویند این به این دلیل است که این پروژه ها بدون در نظر گرفتن امواج گرما، خشکسالی های شدید و کاهش آب به دلیل تغییرات آب و هوایی یا زمین شناسی اساسی همیشه در حال تکامل دریاچه ابر نمک محصور در خشکی در انتهای جنوبی گسل سن آندریاس توسعه یافته اند. صفحات تکتونیکی جابجا می شوند، مواد مذاب و آب نمک زمین گرمایی داغ به سطح زمین نزدیک می شوند.

شرکت‌های بزرگی که اکنون روی پیشنهادهایی برای استخراج لیتیوم از آب نمک تولید شده توسط عملیات زمین گرمایی محلی سرمایه‌گذاری می‌کنند، امیدها برای مشاغل و درآمد اجاره زمین را زنده کرده‌اند، با پروژه‌های بازیابی لیتیوم که به طور بالقوه از کارآموزی، برنامه‌های آموزشی و پروژه‌های بازسازی محیط زیست برای سال‌های آینده حمایت می‌کنند.

سوال بزرگی که در جلسه اخیر با حمایت کمیسیون دره لیتیوم، گروهی از قانونگذاران و رهبران جامعه برای کمک به راه حل هایی که می تواند بر جوامع کم درآمد در اطراف دریای سالتون تأثیر بگذارد، سازماندهی شده بود، این بود: آیا این از ماست؟

فرانک روئیز، مدیر برنامه دریاچه کالیفرنیا و یکی از اعضای کمیته لیتیوم، گفت: “سرعت افزایش لیتیوم در دریای سالتون را نمی توان متوقف کرد.” او گفت که جوامع اطراف دریای سالتون، “این را یک پیروزی می دانند – بلیطی برای زندگی بهتر.”

او گفت: «اگر به درستی انجام شود، منطقه از طریق ایجاد شغل ارتقا می‌یابد، به نفع دولت و ملت است، انرژی زمین گرمایی را در دسترس‌تر می‌کند و زمینه را برای مذاکرات با هدف حصول اطمینان از پرداخت هزینه‌های تولید لیتیوم و زمین‌های مرتبط فراهم می‌کند. اجاره ها باید برای حمایت از پروژه های کاهش گرد و غبار و احیای محیط زیست استفاده شود.

جاناتان ویسگل، سخنگوی Berkshire Hathaway Energy، که اخیرا کمک مالی 6 میلیون دلاری از کمیسیون انرژی کالیفرنیا برای یک پروژه نمایشی در تاسیسات زمین گرمایی در نزدیکی جامعه کالیپاتریا دریافت کرد، موافقت کرد اما هیچ تضمینی دریافت نکرد.

ویزگال گفت: “علاقه من توسعه نیروی کار و فرصت های اقتصادی در بخش انرژی پاک است.” اگر مجبور نباشیم، نمی‌خواهیم نیروی کار را در خارج از منطقه امپراتوری جذب کنیم.»

دریای سالتون در سال 1905 هنگامی که رودخانه کلرادو کانالی مملو از گل و لای را شکست و بدون مانع در استخری در نزدیکی براولی که در آن زمان به عنوان سینک سالتون شناخته می شد فوران کرد، ایجاد شد.

ماهیگیران به سواحل پوشیده از صدف هجوم آوردند تا کوروینا، کواک و سارگو را صید کنند. پرندگان به تالاب‌های آن هجوم می‌آورند و آن را به یکی از مهم‌ترین توقفگاه‌های جاده تابستانی اقیانوس آرام برای گونه‌هایی از جمله 90 درصد پلیکان‌های سفید تبدیل می‌کنند.

اما دریای سالتون یک بدنه آبی غیر تخلیه کننده است – که از نظر فنی آن را به دریا تبدیل می کند، نه دریاچه – بدون توانایی تصفیه. مقامات گفتند که در آب های آن به دام افتاده است، مملو از نمک و رواناب های کشاورزی سلنیوم و همچنین فلزات سنگین رسوب شده در 116 سال گذشته است.

برخی از دانشمندان معتقد بودند که سال 2018 آغاز یک فاجعه عمیق زیست محیطی، بهداشت عمومی و اقتصادی برای کالیفرنیا خواهد بود.

این تغییر برای سال 2003 برنامه ریزی شد، زمانی که قانونگذار ایالتی قول داد که انقباض دریاچه را به عنوان بخشی از تلاش موفقیت آمیز برای متقاعد کردن منطقه آبیاری امپراتوری برای فروش بخشی از آب خود به سن دیگو کند کند. بر اساس این توافقنامه، منطقه ارسال آب شیرین به دریاچه را در 31 دسامبر 2017 متوقف کرد.

با تزریق نسبتاً کمی آب، سطح شوری همچنان در حال افزایش است. مقامات می گویند که اکنون حدود 68 قسمت در هزار است. این تقریباً دو برابر شوری اقیانوس آرام است که حدود 35 قسمت در هزار است.

شوری زیاد سالتون، آن را برای تیلاپیا، منبع اصلی غذا برای پرندگان مهاجر، غیرقابل پذیرش کرد. ماهی تقریباً تولید مثل را متوقف کرده است. بازدید از جمعیت پرندگان بخش کوچکی از چیزی است که قبلا بوده است.

تنها ماهی در دریای سالتون امروزه یک توله سگ صحرایی به طول یک اینچ و یک ماهی تیلاپیا هیبریدی است. دانشمندان می گویند که حتی آنها تنها در نزدیکی دهانه رودخانه ها و کانال ها زنده می مانند، پس از اینکه سطح شوری به 70 قسمت در هزار برسد که در چند سال آینده پیش بینی می شود.

یک مطالعه توسط اداره احیای ایالات متحده به این نتیجه رسید که اگر کاری برای حفظ حیات دریای سالتون انجام نشود، ممکن است نزدیک به 10 میلیارد دلار در پروژه های کاهش نیاز باشد.

منتقدان به پروژه خلیج رد تپه خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده در دریای سالتون به عنوان نمونه ای از آنچه محقق نشده است اشاره می کنند. برنامه بازسازی برای ایجاد بیش از 500 هکتار زیستگاه دریایی کم عمق برای پرندگان مهاجر ساحلی در انتهای جنوبی دریا در شهرستان امپریال، با استفاده از آب رودخانه مجاور و یک بارج فولادی 183000 پوندی مجهز به پمپ های لنگر انداخته به یک مایل طراحی شده است. از ساحل

6 سال تاخیر به بودجه اولیه 5.3 میلیون دلاری پروژه اضافه شد. اما ممکن است به دلیل یک سری مشکلات پیش بینی نشده که با عقب نشینی دریای سالتون و کاهش جریان های فرعی آن، از خط پایان عبور کند. به عنوان مثال، رودخانه آلامو دیگر منبع آب برای این پروژه در نظر گرفته نمی شود، زیرا نهرهای آن زیر ورودی قرار گرفته اند که برای هدایت آب به زیستگاه دریایی پیشنهادی طراحی شده است.

مقامات فدرال گفتند که از ماه نوامبر، خدمات ماهی و حیات وحش حدود 1 میلیون دلار برای کمک های مالی و بودجه برای این پروژه هزینه کرده است. Pam Beers، سخنگوی آژانس فدرال فدرال، گفت که کمک مالی 3.3 میلیون دلاری از شورای حیات وحش کالیفرنیا برای کمک به تکمیل کار، مستلزم آن است که خدمات ماهی و حیات وحش یک قرارداد اجاره 25 ساله با منطقه آبیاری امپریال تا 31 دسامبر ارائه کند.

علاوه بر این، یک سال پیش، منطقه کنترل آلودگی هوای شهرستان امپریال با دستور برخورد با گرد و غبار منتشر شده از محل کار، به منطقه آبیاری که مالک این ملک است، سیلی زد. منطقه آبیاری با تکنیک‌های زبری سطحی پاسخ می‌دهد که گرد و غبار را تا 90 درصد کاهش می‌دهد.

تینا شیلدز، مدیر بخش آب آبیاری، گفت: “پروژه خلیج سرخ تپه راه حلی برای مشکلی بود که 15 سال پیش وجود داشت.” طراحی دیگر کار نمی کند زیرا مکانی پویا است و شرایط تغییر کرده است.

علاوه بر این، CalEnergy Resources Ltd.، یکی از شرکت‌های تابعه Berkshire Hathaway Energy، اجاره‌ای برای کل منطقه پروژه دارد.

در پاسخ اخیر به یک سوال از یک نماینده، رائول رویز، دی-کالیفرنیا، منطقه آبیاری گفت: «با CalEnergy همکاری خواهد کرد تا برنامه‌های خود را برای توسعه انرژی زمین گرمایی تجاری و توسعه لیتیوم به نفع جامعه محلی و سایر بخش‌ها شامل شود. جامعه. کالیفرنیا.”

دریای سالتون یک منطقه نظامی زیست محیطی است که مانند هیچ منطقه دیگری وجود ندارد. هدف تیم لیون جمع آوری اطلاعاتی است که می تواند به ذینفعان کمک کند تا بهترین تصمیمات را در آینده اتخاذ کنند.

سرمایه‌گذاری اخیر اعضای تیم او در دریای سالتون زمانی شروع شد که با جلیقه‌های نجات برآمده در یکی از معدود مکان‌های باقی‌مانده که می‌توان قایق را در آب قرار داد جمع شدند: یک امتداد دورافتاده از اعماق قوزک‌ها و صخره‌ها.

بعد از چند دقیقه هل دادن و کشیدن قایق کوچکشان به داخل آب های عمیق تر، سوار شدند و روی آب چای رنگی به صافی شیشه به راه افتادند. هدف آنها 30 فوت زیر سطح بود.

هونگ گفت: «این زمان هیجان انگیزی برای مطالعه محتوای گلی است که از آب بیرون می آوریم. “این شامل اطلاعاتی است که می تواند به تضمین عدالت زیست محیطی در جوامع محلی کمک کند.


ویراستار: دریای سالتون یک فاجعه در حال ساخت است. کالیفرنیا هیچ کاری برای جلوگیری از آن انجام نمی دهد


© 2021 لس آنجلس تایمز.
توزیع شده توسط Tribune Content Agency، LLC.

نقل قول: آیا لیتیوم می تواند دردهای موجود در دریای سالتون را درمان کند؟ (2021، 29 نوامبر) در 29 نوامبر 2021 از https://phys.org/news/2021-11-lithium-ails-salton-sea.html بازیابی شده است.

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. به جز هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، هیچ بخشی بدون اجازه کتبی قابل تکثیر نیست. محتوا فقط برای مقاصد اطلاعاتی ارائه شده است.[ad_2]

https://20khababr.ir
https://afkharebartar.ir
https://akhabarebartar.ir
https://andnews.ir
https://avatefepak.ir
https://baranmajale.ir
https://behtaringam.ir
https://daltek.ir
https://elmitarin.ir
https://fardayeashena.ir
https://forbos.ir
https://foxirani.ir
https://gisoon.ir
https://hodhodirani.ir
https://iranisard.ir
https://kahkashani.ir
https://lasttimes.ir
https://lilaki.ir
https://livejame.ir
https://magirani.ir
https://majaleiranian.ir
https://mervina.ir
https://mineralnews.ir
https://modirezard.ir
https://momon.ir
https://moniseh.ir
https://nationaliran.ir
https://netcrafti.ir
https://news-single.ir
https://newsexpress.ir
https://newslife.ir
https://newsspot.ir
https://newsteen.ir
https://nikmag.ir
https://officemag.ir
https://okaziyon.ir
https://one-news.ir
https://pandamag.ir
https://parsroids.ir
https://patris-fun.ir
https://senatornews.ir
https://seratmag.ir
https://sibala.ir
https://sohanian.ir
https://sosokan.ir
https://tazekhabari.ir
https://technoirani.ir
https://timesirani.ir
https://yamorani.ir
https://yandexkhabari.ir
https://abdoosnews.ir
https://zehnenoandinsh.ir
https://abestanews.ir
https://abtinnews.ir
https://akhbarebartaaar.ir
https://akhbaremaaaa.ir
https://akhbareshomaaa.ir
https://akhshijnews.ir
https://atrinnews.ir
https://atroticnews.ir
https://atshnews.ir
https://bashariatemrooz.ir
https://dastesalamatt.ir
https://dostemansalam.ir
https://elementorsite.ir
https://emrooztafahom.ir
https://ensanedirooooooz.ir
https://etelaresankhabar.ir
https://examplenews.ir
https://fardaalefba.ir
https://gisooyekhabar.ir
https://halohekayatha.ir
https://hashtadonoh.ir
https://hekayatfardayeemaaa.ir
https://honarmandkhabar.ir
https://istgaheshomareyek.ir
https://ketabkhoooon.ir
https://kimyagaaaar.ir
https://markazeakhbar.ir
https://masternewss.ir
https://mohamadrezasite.ir
https://morvarideasia.ir
https://mramins.ir
https://naserinews.ir
https://nasermr.ir
https://newsamins.ir
https://newsatropat.ir
https://newscenterals.ir
https://newsmineral.ir
https://newsouls.ir
https://newspishgamannn.ir
https://newssalam.ir
https://newsshans.ir
https://newsworlds.ir
https://parinews.ir
https://patris-music.ir
https://poshtibannews.ir
https://powernewss.ir
https://recordejadid.ir
https://salamnewws.ir
https://23ncfst.ir/
https://amiran-carpet.ir/
https://armanenergytec.ir/
https://blogenews.ir/
https://blogkhoon.ir/
https://bvfars.ir/
https://charsounews.ir/
https://chsnews.ir/
https://dezfil.ir/
https://dmwebmaster.ir/
https://dota2news.ir/
https://erfanhd.ir/
https://etminan110.ir/
https://faratarazkhabar.ir/
https://farsgardi20.ir/
https://footynews.ir/
https://goto98.ir/
https://ilyarkhabar.ir/
https://ir2khabar.ir/
https://iranalmanac.ir/
https://irandaryafest.ir/
https://khabarehaft.ir/
https://khabarontime.ir/
https://lolsms.ir/
https://maadgig.ir/
https://masoudtb.ir/
https://mp3news.ir/
https://music-ha.ir/
https://nakhlestankhabar.ir/
https://newcharge.ir/
https://news-links.ir/
https://news180.ir/
https://pimn.ir/
https://prmf.ir/
https://pvnews.ir/
https://rejawnews.ir/
https://sahab-co.ir/
https://samanbarg.ir/
https://semanews.ir/
https://shirinonews.ir/
https://soheilesonghor.ir/
https://tacity.ir/
https://taktanews.ir/
https://tarabaranmag.ir/
https://telegram-persian.ir/
https://tfcenter.ir/
https://trika.ir/
https://velninews.ir/
https://vidnaz.ir/
https://wajnews.ir/
https://your-news.ir/
https://zangannews.ir/
https://2016downloadnew.ir/
https://paxsolomusic.ir/
https://daryamedia.ir/
https://andikakhabar.ir/
https://seo-pbn.ir/
https://ghezelwich.ir
https://panaztebtabriz.ir
https://shayna-net.ir
https://kanooneslamshahr.ir
https://raynuts.ir
https://honare2.ir
https://itsama.ir
https://flingpet.ir
https://foreverpro.ir
https://fraeesi.ir
https://gkhabar.ir
https://18amlak.ir
https://pooyesh-khabar.ir
https://matsef.ir
https://photo-land.ir
https://tabarestan118.ir
https://disachain.ir
https://chikaapp.ir
https://mahestan18.ir
https://radyaabkala.ir
https://c-civil.ir
https://saeeed.ir
https://copytops.ir
https://modirsearch.ir
https://shz1music.ir
https://m-khosravi.ir
https://iranhayashi.ir
https://iranian-dress.ir
https://gigblog.ir
https://basitcg.ir
https://mashhadhekmat.ir
https://rahetamin.ir
https://radolyamani.ir
https://bnemati.ir
https://face-wood.ir
https://tourvare.ir
https://centertasisat.ir
https://bidarirafsanjan.ir
https://namahaa.ir
https://30pp.ir
https://script-tabadol-link.ir
https://simayesarbedar.ir
https://pakdashtiha.ir
https://rentacars.ir
https://2019movies.ir
https://ekar24.ir
https://saber-ramezani.ir
https://teb-saharsina.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum su tesisatçısıMobil Ödeme Nakite ÇevirmeVodafone Mobil Ödeme Bozdurmabuy instagram followershtml nullednulled themes