آموزش تعمیر ترموکوپل اجاق گاز در خانه ✔️【مجله آچاره 】

اگر پریز برق مشکلی ندارد، اما اجاق گاز هنوز کار نمی کند، احتمالاً اجزای داخلی دستگاه با مشکل روبرو هستند. اگر اجاق گاز شما با یک دستگاه جرقه زن برقی روشن می شود، بررسی کنید که اجاق گاز به برق است. فیوز سیاه شده نشان دهنده کوتاه یا خراب شدن یک قطعه است و باید مشکل آن برطرف شود. حتی خرابی های جزئی نیز می تواند باعث این مشکل شود.

مشکلی در سوئیچ احاق گاز ممکن است باعث این مشکل شود. در ادامه تعدای از ایرادات رایجی که باعث نیاز افراد به تعمیرات اجاق گاز میشود را بررسی کردهایم. تعمیرات اجاق گاز در کلیه مدلها بدون مشکل توسط تعمیرکار انجام میشود. از ولوم اجاق گاز برای آوردن جریان گاز که قلب اصلی یک آتش و به همین نحو شعله گرفتن گازهاست استفاده میشود. تعمیر ترموکوپل اجاق گاز به چه صورت انجام میشود؟ مشعل باید شعله را به صورت یکنواخت و با رنگ آبی و با ارتفاع مناسب پخش کند. باید تعمیر کار اجاق گاز مطمئن و از تعمیرگاه معتبری باشد زیرا ممکن است همان لحظه یا برای مدتی دستگاه به ظاهر درست کار کند ولی بعدها دچار مشکلات بزرگتری می شود و شاید مجبور شوید به فکر خرید اجاق گاز جدید باشید.

اگر سیم های سوخته را مشاهده کردید ، نگاهی عمقی به داخل اجاق داشته باشید. اما مانند سایر لوازم خانگی ، ممکن در بعضی موارد نیاز به سرویس و تعمیر اجاق گاز داشته باشید. شعله های آتش با کیفیت پایین ممکن است حتی در اثر کمبود گاز یا کمبود هوا به سمت مشعل ایجاد شود. این مورد ممکن است به دلیل از بین رفتن نور پیلوت یا مسدود شدن روزنه های مشعل ایجاد شود. اگر شعله مشعل به طور مکرر خاموش می شود ، شکاف پیلوت سبک را پاک کنید.

اگر محدوده شما دارای مشعلی است که کار نمی کند ، به احتمال زیاد می توانید آن را بدون هیچ ابزار خاصی تعمیر کنید. کارشناسان تعمیر اجاق گاز صفحه ای، بر این باور هستند که عدم تخصص و نداشتن مهارت در تعمیر اجاق گاز می توانید مشکلات جدی به همراه داشته باشد. تعمیر اجاق گاز / در این مقاله قصد داریم به بررسی رفع خرابی اجاق گاز ، مشکلات متداولی که برای این دستگاه پیش می آید و راه حل های آنها بپردازیم.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد تعمیر ترموکوپل اجاق گاز صفحه ای بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

ایندکسر